Ilk buluşmada tacize uğradım kades uygulamasiyla zor kurtuldum nasıl unutucam bunu?

Ben arabaya binmeyi savunmuyorum ama psikolojisinin başka sebeplerle yerinde olmadığını defalarca söyledi bu durumda bunu yapmasının olası olduğunu söylemeye çalıştım aslında. Tanımadığı biri de olsa böyle durumlarda insan bu tarz yanlışları yapabiliyor dedim. Hata diyoruz işte bunlara ama hayatında belli ki bu tarz hataları yapabileceği sorunları var yaşı da küçük ailesi de sorunlu. O yüzden hayatındaki hiç bir şey düzgün gitmeyen genç bir kız olduğu için zaten bu tarz hatalara müsait bir durumda sağlıklı kararlar da alamamış ama allahtan ucuz kurtulmuş. O yüzden zaten hayatındaki asıl problemlerin üzerine gitmesini onları nasıl çözeceğine odaklanmasını istedim inşallah çözebilir. Zaten çözerse böyle hatalar yapmayacaktır. Açıkçası yıllarca terapi almış zamanında böyle sorunlu bir gençlik geçirmiş biri olarak söylüyorum onu anlayabiliyorum. Benim ailem baskıcı ya da sorunlu da değildi. Kimsenin hayatının ve ailesinin içini bilemeyiz ama yazdıklarından anladığım kadarıyla sadece anlaşılmaya ihtiyacı var. Yanımda olsa kocaman sarılırdım ona.

Siz yüzyüze tanışmadığınız birinin arabasına binmemişsiniz ama başka konularda hata yapmış, yanlış kişilere güvenmişsinizdir mutlaka. Herkesin hata yaptığı konu, şekli aynı olamaz. 49 yaşınıza kadar yanlış kararlar da alarak geldiniz haşa Allah değiliz..

2) burada suçlu olan, ne olursa olsun / nerede olursa olsun böyle iğrenç bir şey yapmaya hukuk - insanlık önünde zerre hakkı olmayan o pisliktir. Sizin söylediğinizde de kötü niyet olmadığını anlıyorum ama bu şuraya çıkıyor:
Gece yarısı bir sebepten taksiye binmek zorunda kaldınız, allah korusun taksici sapık çıktı, arabanız bozuldu sanayiye götürdünüz ya da Özgecan minübüscü olayını hatırlıyorsunuz? Yani bizim bu heriflerle temas etme noktalarımız o kadar çok ki, bunu değiştiremeyiz, bu temas noktalarının hepsini yok edemeyiz ama kurbanın yanında olarak nerede nasıl olursa olsun böyle bir şey olamazı toplumda oturtursak o zaman daha rahat ederiz. Avrupa örneği gibi. Yani bu şerefsizler kendini düzeltmek zorunda kurbanlar değil, çünkü arabada değil başka yerde şekilde yapacak bulur onlar yolunu.

3) arkadaş sosyal medyadan tanışıyor ve bir süre flört ediyor. Yoldan geçen birinin arabasına binmiyor aslında. Biz beğensek de beğenmesek de şu anki kuşak tuvalete bile ellerinde telefon sosyal medya yayını açarak gidiyor. Hepsi böyle. Bu bizim karşı koyabileceğimiz, değiştirebileceğimiz bir şey değil ki.. istesek de istemesek de bunlar sosyal medyadan tanışıyor, flört ediyor, hatta evleniyor falan. Nasıl eskiden görücü varmış bunlar da böyle

Bunu kontrol edemeyeceğimize göre, kontrol edebileceğimiz şeylere odaklanmak, çocuklarla daha sevgili şeffaf ilişkiler kurmak gerek demek ki. Bu arkadaşımız annesi ya da bir büyüğüyle bunu önceden paylaşabilseydi belki biri ona bir pastanede de buluşabilirsiniz aslında diyecekti. Yoksa sabaha kadar sosyal medya kötülesek, kendi yargılarımızla anlatsak ders versek kime ne faydası var?

4) bu örnekteki arkadaş kadesi indirmeyi akıl ediyor ve yerinde kullanıyor mesela, gayet bilinçli akıllı, herkes öyle olmak zorunda da değil. Adam ormana çekmiş tecavüze yeltenmiş, bu cesaret nereden geliyor olabilir sizce? En sapığı bile buna ilk görüşmede cesaret zor eder, belli ki bu pislik bunu daha önce bir çok kez yapmış, ceza almamış ve artık korku duymasına gerek kalmadığını anlamış. Peki önceki kadınlar niye şikayet etmemiş olabilir sizce? İşte tam da bu konuştuğumuz şeylerden; ne işi vardı adamın arabasında, aranıyormuş, şunu giymeseydi, buraya gitmeseydi, sosyal medyadan bulmasaydı vs gibi trilyon tane yargı ve küçük düşürücü tavırla karşılacakları için.

Yani demem o ki kurbanın hatalarına odaklanmak sadece o sapığın bunu hep yapmasına yardım eder.

Son düzenleme:
Kız ben de sandım bana kızıyorsun, 3 kere okudum.. aynen beni bir kere taciz etmişlerdi şikayetçi oldum, numaramı alan polis taciz etmeye başladı peşinden, güler misin ağlar mısın.. sanki her şey olması gerektiği gibi oluyor da bir kızın jandarmasının kızı göndermesi kalmış

Ben de üniversite zamanlarımda her tanıştığımın arabasına biner gezerdim maalesef. Bir gün birisi çok da tenha olmayan bir yerde otururken bana bakarak mastürbasyon yaptı ve sağa sola boşaldı. Karanlıktı inip kaçtım.

Bir kere birinin ofisine gittim. Çocuk hukuki danışman ve mühendis, çok düzgün ve köklü bir ailesi vardı. Buna güvenerek gittim. Bana kahve yaptı, daha sonra kanepede yanıma oturdu. Kendisi kanepeye uzanırken beni de yanına çekti üstüne. Sonra iğrenç bir şekilde öpüşmeye çalıştı, dişlerini çarpa çarpa. Kusmamak için zor tuttum kendim. Apar topar çıktım apartmanda peşimden geldi sarıldı, dokundu, elledi her yerimi. keşke bağırsaydım apartmanı ayağa kaldırsaydım.

—burayı okuyan genç kızlara sözüm, ne kimsenin arabasına binin ne evine gidin ne ofisine. Sakın ama sakın, bir abla tavsiyesi size. Ortalık manyak dolu öyle kimsenin işine ailesine bakıp efendi görünüyor aman yalnız buluşayım nolacak demeyin.”””” Bazı şeyler bu hayatta bir kere olur.”””

Bu kızgınlar neye kızgın acaba merak ettim

kon gerçek değil, arkadaşlar. sürekli kendisini kurban pozisyonuna koyup konunun odağını saptıran birisi ile karşı karşıyasınız ve kadına şiddetin hassas karnımız olduğunu bildiği için buradan vuruluyoruz.
Jandarma böyle bir ihbarda sizin şikayet edip etmemenize bakmaksızın tacizci hakkında işlem yapmak zorundadır. ayrıca sizin beyanınız esas alındığından karşı tarafın, sizin iddialarınızı çürütme yükümlülüğü vardır. kimse sizden -hele ki işin içine kades girmişken- kanıt soramaz.
jandarma karşı taraf için işlem yapmamışsa sizin karakolda ne işiniz var? karakola götürüldüyseniz de olayın gerçekleştiği ilçenin en yakın karakoluna götürülürsünüz. sizin güzel hatrınız için sonra zorlanmayasınız diye evinize yakın karakola götürülmeniz duyulmuş şey değil.
Zaten jandarmaya plaka vermeden adama da kargocunun aradığını söyleyip sadece arabanın renginden takip başlatmanız ayrıntına hiçbir şey diyemiyorum. telefonla zaten bu kadar geniş şekilde konuşabiliyorsanız kades'i hiç karıştırmadan direkt polisi neden aramadınız? buna inanan hanımlara da söyleyecek söz bulamadım.
insanların hassas yanları ile dalga geçmeye çalışmaktan vazgeçin.

Senin gibi trollere cevap bile vermek istemiyorum insallah başına gelmez bu. Siz kendinizi bir ** sanıp da gizem çözmüş gibi davranmaktan vazgeçin. Dünden beri ben kendime gelemedim daha bir de bunu görüyorum kadının düşmanı kadındır bir kez daha kanıtlandı senin sayende. Çık yukarı önce düzgün oku sonra gelip yargıla.

Evime götürdüler demedim zaten yakındaki karakola gittik eve taksiyle gittim demişim orda ayrıca wp den canlı konum paylastigimi da yazdım ama direk nefret kusmaya başlamışsın yazık sana

Evime götürdüler demedim zaten yakındaki karakola gittik eve taksiyle gittim demişim orda ayrıca wp den canlı konum paylastigimi da yazdım ama direk nefret kusmaya başlamışsın yazık sana

gayet düzgünce okudum ve zaten "evine götürdüler" de yazmadım. evinin yakınındaki karakola götürdüğünü iddia etmişsin ve bunu tanıtladım. yazdıklarımı çarpıtarak üste çıkmaya çalışmayın.
olay hangi bölgede gerçekleşiyorsa o bölgenin jandarması ya da polisi gelir ve yine bağlı oldukları karakola sevkedilirsiniz.

ha bir de şu konuya da bir açıklık getirmek gerekiyor:
"Jandarma ekipleri, KADES uygulaması üzerinden gelen ihbarlarda, ihbarın yapıldığı konum bilgisine ulaşabilir. KADES, acil durumlarda konum bilgisini güvenlik birimlerine ileterek hızlı müdahale sağlanmasına olanak tanır. Ancak, bu takip genellikle ihbar anındaki konumla sınırlıdır ve kişinin sürekli GPS takibi şeklinde değildir.
Eğer durum, daha ileri bir güvenlik riski içeriyorsa ve yasal bir gereklilik doğarsa, savcılık kararıyla daha kapsamlı bir takip ve izleme yapılabilir. Ancak bu durum, özel bir yargı sürecini gerektirir ve doğrudan KADES uygulaması üzerinden gerçekleşmez.
Özetle, jandarma ekipleri KADES ihbarı ile kişinin o anki konumuna ulaşabilir, ancak sürekli bir GPS takibi için yasal süreçlerin devreye girmesi gerekir
."

Plaka vermedim tabikide wpden canlı konum attim. Sadece arabanin rengini söyledim
yani bu maalesef mümkün değil.

Ya çıldırmak üzereyim ben niye size kendimi inandırmak durumundayım şuanda. Zaten dediğin gibi yakındaki karakola gittik tersini söylemedim. Ve kades tuşuna bastiktan sonra telefonum çaldı. Reddettim. Sonra aklıma geldi polis olabilecegi ben de geri aradım. Ihbarı siz mi yaptiniz nerdesiniz diye sordu. O an yanımda o kişi olduğu için açık konuşamadım ve bunu kargocu gibi davranarak anlatmaya çalıştım. Jandarma da anladı zaten araç hareket halinde mi dedi evet dedim canlı konum atabilir misiniz dedi evet dedim. Ayrıca bu konuyu yargılanmak için yazmadım ben bu son cevabim sizin gibi kötü zihniyetlilere. Nefretinizi başka yere kusun inanmiyorsaniz da çenenizi kapalı tutun kimin başına ne geleceği belli olmaz.

Siz nereden biliyorsunuz bu kadar ayrıntısını?

Eskişehir'de bir üniversite hocası bir grup kişiyi bırakmak için arabasına almış. Adamı öldürüp arabasını almışlar. Hocanın cesedini bir nehirde bulmuşlar. Habere de yayın yasağı geldi, yapanların mülteci olduğunu iddia edenler vardı.

Sadece karakola gittim demiş evime yakın karakol dememiş ki.sadece eve taksiyle döndüm diyor.eve yakın karakol demiyor.ben sadece gri dedim diyor.konum atmadım demiyor.sadece o ayrıntıyı söylememiş.canlı konum atmiş, polis arabayı durdurup almiş, karakola götürmüşler o da işlemlerden sonra eve dönmüş.karşı tarafı ne yaptılar ne ettiler onu bilmiyor.birileri de nasıl bırakırlar ederler falan yazmış da ona cevaben yazıyorum.bıraktılar dememiş ki.ben şikayetçi olmadım şahsı bir daha görmedim eve geldim diyor.hem gayet de bırakırlar.sanki şahane adalet sistemi olan bir ülkede yaşıyoruz ya.bilmiyor kız.nereden bilsin.öpüşüp barıştıracak halleri yok.sadece anlatımı kısaltmış ve her ayrıntıyı eklenmemiş ki gerek de yok zaten .çeliskili ve yanlış olan hiçbir ifadesi yok.niye bu kadar şüphe çekti anlayamadım.

ayrıntıları okuyunuz o halde ve canlı konumdan takibi ancak savcılık izni ile yapmaları mümkün.

ayrıntıları okuyunuz o halde ve canlı konumdan takibi ancak savcılık izni ile yapmaları mümkün.
Sende birşey öğrenmişsin önümüze atıp duruyorsun.alt tarafı bir konum takibi yani.whatpap konumu.sıradan kişiler bile kullanabiliyor.neyse ben hiç çelişkili bir taraf bulamadım.fake kokusu da almadım.konu sahibini tanıyorsunuz önceden ondan şüphelenilmiş olabilir.orasini bilemem.

sıradan kişiler kullanıyor diye emniyet güçlerinin de usule aykırı şekilde takip yapabileceğini mi savunuyorsunuz yani? sizin savunduğunuz nedir biliyor musunuz? bireysel silahlanma yasaktır ama herkes silah taşıyıp sağa sola silah sıkıyordur. sonra da suç teşkil edecek bir durumla karşılaşıldığında da "aman herkeste var" demek gibi bi durum yaratıyorsunuz.
bu olanların ne anlama geldiğini kavrayamıyorsunuz bari yorum yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…