Ilk buluşmada tacize uğradım kades uygulamasiyla zor kurtuldum nasıl unutucam bunu?

Lütfen kendinizi suçlamayın. Evet ilk buluşmada caddede,herkesin olduğu bir cafede çay,kahve içmek yeterlidir. Ben yemek bile yemem. Kahvemi içip kalkıyorum. Siz ilk buluşmada arabaya binmeseydiniz bile bu adam vazgeçmezdi ki. Sizi kendine bağlar sonraki buluşmalarda yine yapardı. Yorumlarda kızın üstüne gereksiz gidenler olmuş ama bu ülkede sevgilisinin,nişanlısının hatta kocasının tecavüzüne, tacizine uğrayan kadınlar var. Kız ilk buluşmada binmese bile kızı kendine bağlayıp sevgili olduktan sonra yine yapardı. Böyleleri eyleme dökene kadar vazgeçmiyor. Bence sakinleşince tekrar şikayetçi olmayı düşünün çevrenizde avukat, polis olan arkadaşlarınız varsa onlara sorun. Buradan da yardımcı olan olacaktır.

Geçmiş olsun, ister sosyal medya isterse tanıdık aracılığıyla olsun, yeni tanıştığınız insanların arabasına binmeyin. Şimdi bir de madde kullanımı çok yaygın, etki altındayken düzgün bildiğiniz adamlar bile sapıtıyor. Şikayetçi olmanızı dilerdim ama herkesin özel durumu, çok da yavaş bir yargı sistemimiz var. Kadının korunması noktasında bazen adresine kadar failin eline teslim de yapabiliyorlar. Kendinizi korumaya aldıktan sonra bir daha düşünün. Ama üzerinde zaman geçtikçe zorlaşır bu işler. Allah korumuş, kendinizi daha fazla suçlamayın, ders almış oldunuz, daha temkinli olun yeter

Canım boşver sen onları sen şikayetini et psikolojine ve kendini bu noktadan sonra sevmeye odaklan lütfen. Bence kendini değerli hissetmeye ihtiyacın var. Bunu başkalarından ziyade kendinde bulmaya çalış ve terapi yapan iyi bir psikiyatri bul
Teşekkür ederim güzel yorumlar için en azından hala iyi insanlar var. Doğru söylüyorsun öyle yapmam lazım olan oldu artık kötü de olsa her şey bir tecrübe malesef.

Lütfen kendinizi suçlamayın. Evet ilk buluşmada caddede,herkesin olduğu bir cafede çay,kahve içmek yeterlidir. Ben yemek bile yemem. Kahvemi içip kalkıyorum. Siz ilk buluşmada arabaya binmeseydiniz bile bu adam vazgeçmezdi ki. Sizi kendine bağlar sonraki buluşmalarda yine yapardı. Yorumlarda kızın üstüne gereksiz gidenler olmuş ama bu ülkede sevgilisinin,nişanlısının hatta kocasının tecavüzüne, tacizine uğrayan kadınlar var. Kız ilk buluşmada binmese bile kızı kendine bağlayıp sevgili olduktan sonra yine yapardı. Böyleleri eyleme dökene kadar vazgeçmiyor. Bence sakinleşince tekrar şikayetçi olmayı düşünün çevrenizde avukat, polis olan arkadaşlarınız varsa onlara sorun. Buradan da yardımcı olan olacaktır.
Çok yakınımda bir avukat var ona danışmayı düşünüyorum. Teşekkürler.❤️Benim hatam var ve kabul ediyorum zaten ama sorunlu taraf ben değilim.

Geçmiş olsun, ister sosyal medya isterse tanıdık aracılığıyla olsun, yeni tanıştığınız insanların arabasına binmeyin. Şimdi bir de madde kullanımı çok yaygın, etki altındayken düzgün bildiğiniz adamlar bile sapıtıyor. Şikayetçi olmanızı dilerdim ama herkesin özel durumu, çok da yavaş bir yargı sistemimiz var. Kadının korunması noktasında bazen adresine kadar failin eline teslim de yapabiliyorlar. Kendinizi korumaya aldıktan sonra bir daha düşünün. Ama üzerinde zaman geçtikçe zorlaşır bu işler. Allah korumuş, kendinizi daha fazla suçlamayın, ders almış oldunuz, daha temkinli olun yeter
Evet zaman geçmesini de istemiyorum şikayetçi olmak için ama aileme söylememekte kararlıyım sadece deniycem şikayetci olmayı kanitim yok ama yapcak bişey yok

Teşekkür ederim güzel yorumlar için en azından hala iyi insanlar var. Doğru söylüyorsun öyle yapmam lazım olan oldu artık kötü de olsa her şey bir tecrübe malesef.
rica ederim canım kendine iyi bak lütfen 🙏🩷 Psikolojini sağlam tut bu olanlar konusunda da kendini üzme daha fazla. Hepimiz zamanında hatalar yaptık bazen bilmeden bazen bile bile 🙏 İnşallah bundan sonra hayatın daha iyi bir yönde ilerler 🙏

Sosyal medyanın faydasını hiç gorememisken birçok zararını görüyoruz duyoyoruz ya da yaşıyoruz. Yaş ortalamasını bilmiyorum ama 90 lari 2000 leri yasayanlar bilirler o zamanın tadını. Anı yasiyoruduk doya doya. Buluştuğumuz kişiler daha önce yüzünü yakından gördüğümüz kişiler oluyordu. Şimdi herşey, herkes cok tehlikeli. Sosyal medyadan uzak, daha hayatın içinde yaşayalım lütfen. Çok geçmiş olsun . Tecrübe olsun size de bu durum, Bir daha yaşamazsınız inşallah. Aile bikac eş dost dışında herkes kim olduğu belli olmayan yabancı. Bu derece güven sorunu da hoş değil ama maalesef dönem bunu gerektiriyor.

Bunu nasıl unutucam bilmiyorum aynısını yaşayan birileri varsa cevaplarsa sevinirim. İlk buluşmada normal bi kahve içeriz sanmıştım. Arabaya bindim beni gölet gibi bir yere goturecegini söyledi. Şehirde kalalım babam ararsa hem ona çarşıda olduğumu söyledim vs dedim. 5 dk yol dedi tamam dedim bir sorun yoktu buraya kadar. Yolda elini bacağıma attı ilk başta yukarı çıkarmaya çalışınca elini aldım çektim abartma dedim. Güldü. Anlamıştır diye düşündüm bu arada biz gidiyoruz yol bitmiyor. Dedi ki hızlı sürsem 5 dk. Neyse biz gittik kahve icecektik beni zorla yatirmaya çalışıyor ben kalkıyorum sonra tekrar sarılmaya çalışıyor bir yandan elliyor istemediğimi belirtiyorum ve 5 dkda bir tekrar yapıyor zor kurtuluyorum geri dönmek istediğimi söyledim. Ormana çıkardı arabayı. Açık ayakkabı giydiğimden arabadan inince çalılar battı beni kucağına aldı zorla indirmedi ellemeye devam etti öpmeye çalıştı ve hayvan gibi bişey gücüm yetmiyor. Arabaya bindim üstüme cullandi fena şekilde ve kalkmıyor ittirdim kafasını birkaç kez arabaya vurdu güldü umrunda bile değil ben istemiyorum dedikce ittirdikce. En son yalandan tuvaletim geldi benzinlik bul dedim. Sonrasında rahat olucaz mi dedi evet dedim benzinlik bulamadık biz ararken bir yandan kades tuşuna bastım. Jandarma beni aradı şifreli şekilde konuştum kargo gelmiş gibi eve. Gri fondöten filan dedim arabanin rengini söyledim. Aracın önünü kesip beni aldılar taksiyle eve döndüm. Ama aklımdan çıkmıyor o üstüme cullanisi beni defalarca kez 2 saat için 200 kere zorla her yerimi elledi ve çok güçlüydü asla bir şey yapamadım. Aileme tasinmasin diye de şikayetçi olmadım. ben bunu nasıl unutucam. Gerçekten yaşamış birileriyle konuşmak isterim kötü bi durumdayim her saniye pişmanlık yaşıyorum.

Bunu nasıl unutucam bilmiyorum aynısını yaşayan birileri varsa cevaplarsa sevinirim. İlk buluşmada normal bi kahve içeriz sanmıştım. Arabaya bindim beni gölet gibi bir yere goturecegini söyledi. Şehirde kalalım babam ararsa hem ona çarşıda olduğumu söyledim vs dedim. 5 dk yol dedi tamam dedim bir sorun yoktu buraya kadar. Yolda elini bacağıma attı ilk başta yukarı çıkarmaya çalışınca elini aldım çektim abartma dedim. Güldü. Anlamıştır diye düşündüm bu arada biz gidiyoruz yol bitmiyor. Dedi ki hızlı sürsem 5 dk. Neyse biz gittik kahve icecektik beni zorla yatirmaya çalışıyor ben kalkıyorum sonra tekrar sarılmaya çalışıyor bir yandan elliyor istemediğimi belirtiyorum ve 5 dkda bir tekrar yapıyor zor kurtuluyorum geri dönmek istediğimi söyledim. Ormana çıkardı arabayı. Açık ayakkabı giydiğimden arabadan inince çalılar battı beni kucağına aldı zorla indirmedi ellemeye devam etti öpmeye çalıştı ve hayvan gibi bişey gücüm yetmiyor. Arabaya bindim üstüme cullandi fena şekilde ve kalkmıyor ittirdim kafasını birkaç kez arabaya vurdu güldü umrunda bile değil ben istemiyorum dedikce ittirdikce. En son yalandan tuvaletim geldi benzinlik bul dedim. Sonrasında rahat olucaz mi dedi evet dedim benzinlik bulamadık biz ararken bir yandan kades tuşuna bastım. Jandarma beni aradı şifreli şekilde konuştum kargo gelmiş gibi eve. Gri fondöten filan dedim arabanin rengini söyledim. Aracın önünü kesip beni aldılar taksiyle eve döndüm. Ama aklımdan çıkmıyor o üstüme cullanisi beni defalarca kez 2 saat için 200 kere zorla her yerimi elledi ve çok güçlüydü asla bir şey yapamadım. Aileme tasinmasin diye de şikayetçi olmadım. ben bunu nasıl unutucam. Gerçekten yaşamış birileriyle konuşmak isterim kötü bi durumdayim her saniye pişmanlık yaşıyorum.
Kaç yaşındasın ve nasıl tanıştınız? Geçmiş olsun

Öncelikle benim ailem sizin bildiğiniz gibi bir aile değil zaten sorunlu bir aile detayları yazmak istemiyorum ama sizinki gibi değil emin olun. Kadesi lazım olur diye indirdim ki bu ülkede her an başınıza her şey gelebilir ve ilk defa ihtiyacım oldu. Dediğim gibi ben jandarma arabasında ifade verirken ona ne yaptılar bilmiyorum test sonucunu bilmiyorum ben karakola gittim. Tutanak bende değil karakolda imzaladım. Arabadan beni çıkarıp ona hadi git demediler ben şikayetçi olmadığım için testin sonucuna göre bırakıp bırakmadıklarini bilmiyorum. Kusura bakmayın o anın etkisi ve şokuyla o şerefsizin peşine düşmediğim için.
Ailenizin sorunlu olmasına üzüldüm, emin olun benim ailem de öyleydi. Devamlı paranoya, güvensizlik, sana değil çevreye güvenmiyoruz deyip hiç bir şeye izin vermemek göndermemek...Ben de de hepsi vardı, bu yüzden ben kendi kızlarıma böyle yapmıyorum. Babam ararsa yalan söylerim bir şey uydururum... bunu asla yapmayın. Bunun yerine o şahsa uydurun, babamla bir işimiz var dönüşte beni oraya bırakır mısın veya amcamı gördüm deyip vs arabada el sallayın. Ya da kırsal yere mi sürüyor dayımların cafesi var orada, oraya da uğrayalım... diyin. Demek istediğim şu, bu kızın ailesi sağlam benden haberleri olabilir en iyisi dikkat edeyim der tırsar. Bir daha böyle bir şey yaşarsanız sakın panik olmayın hemen bir arkadaşınızı görüntülü arayın. Biz şu arkadaşımla şuraya buraya gidiyoruz sen napıyosun falan günlük konuşun.
Madem ailenizden çekiniyorsunuz duymalarını istemiyorsunuz o halde kendinizi korumayı öğrenin.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun ama tanımadığın birinin arabasına ne cesaret bindin ya bu devirde, yürek mi yedin? Ucuz kurtulmuşsun gerçekten, öldürmesi bile olasılık dahilindeydi. Ben 30 yaşındaki iri yarı kazık kadar eşimi bile uyarıyorum erkek olmasına rağmen, bazen otostopçu öğrencileri falan görünce arabaya alıyor diye, sakın kimseyi alma diyorum. Ne kimsenin arabasına binin ne arabanıza birisini alın. Manyak dolu ortalık

Son düzenleme:
Sen bunu şu anki bilincinle yazıyorsun ben de şu anki bilincimle zaten yapmam o da şu da. Ama kişi belli ki genç kız ailesiyle yaşıyor baskıcı aile çevresindeki arkadaşlarına bakıyor dizilerde görüyor belki sevmek sevilmek istiyor romantik ilişkilere imreniyor ya da hepsini geçtim kötü bir dönemden geçiyor biri ile sohbet etmek sorunlarından uzaklaşmasını sağlıyor kendini anlatmak anlaşılmak istiyor macera heyecan istiyor hayatında vs vs vs… psikolojisi belli noktada bozulduysa hele günümüzde gençler sosyal medyadan sadece bize ilgi gösterecek kişilere muhtaç hissediyor kendisini. Ben arkadaş doğru bir karar vermiş doğru davranmış demiyorum sadece anlamaya çalışıyorum. Ve evet sosyal medyada çok fazla sapık var şikayet etmesi kendisi için de iyi olacaktır ama yasaların ne gibi bir sonuca vardıracağından emin değil arkadaş. Ben de diyorum ki sonuç hiç bir şey olmasa bile bir yerden başlamasına adamı atmasına yardımcı olur şikayetçi olması.
49 yaşındayım, o zamanki bilincimde de yapmazdım. Aşık olmak, ayaklarının yerden kesilmesi her türlü salaklık tamam ama arabaya binmek asla. Okul zamanlarımda hep arkadaşlarımın arabasına bindik gezdik gittik ama tanımadığım bilmediğim, ilk kez gördüğüm birinin arabasına o zaman da binmedim. Sinemmmm'in tanımamasını bırak konudaki hayvanı kimse tanımıyor. Okul-iş-arkadaş çevrenden olsa biri bilmese diğeri bilir tanır.

Evet aileden göremediği sevgiyi güveni dışarıda arıyor ama maalesef bu hep böyleydi. Kızların evden kaçma sebebi de genelde bu, ailelerinden sevgi huzur güven görememek. Erkekler de bunun kokusunu hemen alıyor. Adam gündüz vakti kızı almış arabaya kırsal alana götürüyor, tacize tecavüze yelteniyor. Ailesinden gizlediği korktuğu için de sapık belki de ceza almayacak.

Çok geçmiş olsun Sinem. Yaşadıkların gerçekten çok ağır, okadar üzüldümki. Allah o şerefsizin belasını versin, en yakın zamanda gebermesini diliyorum. Kades uygulamasını da iyi ki indirmişsin, çok akıllıca olmuş kullanman. Çok şükür kurtarabilmişsin kendini. Bununla geçmiş olsun canım. Yaşadıklarını da en kısa zamanda atlatmanı diliyorum.

Bana dediler ki şikayetçi olursanız ikinizi karakola götürüp ifade alacağız. Ben de aileme taşınmaması için şikayetçi değilim dedim sadece beni goturduler. Ona da uyusturucu testi vs yapip saldılar. Yani ben istemedim zaten olsam da elimde kanıt yok.
Bu tarz olaylarda şikayetçi olmasan bile kamu davasına dönüşüyor ve her türlü mahkemeye intikal ediyor diye biliyorum. Yanlışsam bilen birileri varsa düzeltsin beni

Konu benim de aklıma yatmadı ama yine de yazacağım. Kades uygulaması niye var telefonunuzda, daha önce de benzer şeyler mi yaşadınız? Sanki yaşamış gibi kurguladınız ve yazdınız gibi geldi. Jandarma arabayla önünüzü kesip sizi çıkarıyor arabadan ama sapığa hadi git koçum diyor. Test yaptılar yazdınız, ne çıktı test sonucu? Madde etkisi altındaysa size yaptığının yanında tehlikeli araç kullanma cezası da mı kesmediler? Tutanak tutulmuş, tutanağı yer-isim-adres-jandarma bölge vs bilgileri silip buraya ekler misiniz? Sosyal medyada kim adres bilgisini koyuyor?

(Yazdıklarınız eğer gerçekse) Bunu asla bir daha yapmayın. Çok büyük koz veriyorsunuz ellerine. Ben buna istediğimi yaparım sesini çıkaramaz ailesinden korkar der ve demiş de. Benim kızlar haber verdikleri sürece istedikleri yere giderler. Kural basit; şu arkadaşlarımla şuraya gidiyorum. Benim düşünceme göre bir ebeveynin en büyük başarısı çocuğunun yalan söyleme ihtiyacı hissetmemesi. Ergenlik sonrası için konuşuyorum küçük çocuklar için değil. Ailenize söyleyemeyeceğiniz bir şeyi yapmayın ya da her yaptığınızı söyleyin.

Kades uygulaması niye var telefonunuzda, daha önce de benzer şeyler mi yaşadınız?
Şu kısım hariç aynı fikirdeyiz. Şahsen bir şey yaşamadım ama can güvenliğim sebebiyle benim telefonumda da yüklü. Hepimizde de olsun. Hiç kullanmayalım,ihtiyaç duymayalım ama olsun🙏

Şu kısım hariç aynı fikirdeyiz. Şahsen bir şey yaşamadım ama can güvenliğim sebebiyle benim telefonumda da yüklü. Hepimizde de olsun. Hiç kullanmayalım,ihtiyaç duymayalım ama olsun🙏
Ben yurt dışında yaşıyorum. Bu kades erkeklerden şiddet gören kadınlar için değil miydi ya? Artık market mağaza uygulaması gibi her kadının telefonunda yüklü mü? İçime oturdu ağlayasım geldi.

Ben yurt dışında yaşıyorum. Bu kades erkeklerden şiddet gören kadınlar için değil miydi ya? Artık market mağaza uygulaması gibi her kadının telefonunda yüklü mü? İçime oturdu ağlayasım geldi.
Maalesef... Bende çok uzun zamandır yüklü. Çevremdeki tüm kadınlara da yüklettim,bilmeyene anlattım öğrettim.

Gecen aksam "sessiz bi yerlerde bikac tur atalim yalnizlik,sessizlik istiyorum" dedigimde "seni barajin kenarina gotureyim mi?"diye soran kocama altini cizerek soyluyorum kocama,hayat arkadasima hayir dedim. Oralar tekin degil basimiz agirmasın diye düşundum. Siz daha ilk gorusmede neyine ve nasil guvendiniz? Neyse cok gecmis olsun bi daha lutfen kimseye guvenip arabasina binmeyin Allah korusun insanlar çok kötü ...

Ay yok be herkes hayatının bir döneminde saçmalıyor, gençken saçmalamak daha bile iyi 😃

Ben de konuya inanmayanları anlayamadım, tutarsız bir şey demiyor, inanması mümkünsüz bir şey değil, eline geçecek bir şey yok, şüphe neden? 🙁
Öyle çok tartışma çıkıp, eğlenilecek bir koku da değil ki.o tarz konular gün gibi ortada oluyor zaten.ki cevaplardan da eğlence, kaos, tartışma çıkartacak hiçbir şey yazmamiş.sevgilim kısayım diye istemedi konusu daha eğlenceli ve kaotik ona bakarsan.daha geçen gün gördük.ülkede de ne saçma uygulamalar yapılıyor da şaşıp kalıyoru yani.öyle bir yazmışlar ki sanki çok gelişmiş ,çok herşeyin olması gerektiği gibi bir ülkeyiz.hergün yeni saçmalıklarla uyanıyoruz.bıraktılar dese de şaşırmam yani.

Son düzenleme:
HEmen sikayetci olmalisin. Ailenin duymasina da gerek yok. Bunu sikayetci olunca belirtirsin ailemin duymasini istemiyorum diye ona gore gizlilik icinde hallederler diye biliyorum. AMA sikayetci olmakdan vazgecme bu hayvanda diyemiyorum hayvanlara hakaret etmemek icin musvette diyeyim ceza almasi gerekiyor ki baskalarina bunu yapmaya cesaret edemesin yanina kalmasin!

X