Ilk buluşmada tacize uğradım kades uygulamasiyla zor kurtuldum nasıl unutucam bunu?

sıradan kişiler kullanıyor diye emniyet güçlerinin de usule aykırı şekilde takip yapabileceğini mi savunuyorsunuz yani? sizin savunduğunuz nedir biliyor musunuz? bireysel silahlanma yasaktır ama herkes silah taşıyıp sağa sola silah sıkıyordur. sonra da suç teşkil edecek bir durumla karşılaşıldığında da "aman herkeste var" demek gibi bi durum yaratıyorsunuz.
bu olanların ne anlama geldiğini kavrayamıyorsunuz bari yorum yapmayın.
Emniyette mi çalışıyorsunuz ne bu eminlik? internetten araştırılarak bir bilgi için fazla iddialı değil misiniz? Teori ve uygulama farkları vardır her meslekte.yaa bir de dediğim gibi harfi harfine uyulan bir güvenlik sistemimiz mi var? Herkes herşeyi yazana göre dört dörtlük mü uyguluyor? Ben hastanede çalışıyorum.neler neler var mevzuatlarda ama uygulamalar farklı işte.ondan önceki çalışanlar canlı takip yapmiyordur.bu ekip yapıyordur.böyle birşey için meslekten falan mı atacaklar insanları? En çok inisiyatif alınan kurum da emniyet güçleridir heralde.haa ben de araştırdım sadece internet üzerinden konum bilgisi yazıyor.hareketliymiş sabitmiş hiçbir bilgi yok.eee demek ki hareketli konum olsa da oluyor.nereden çıkarttınız böyle birşeyi hiç anlamadım.konum takibi dediğiniz de WhatsApp tan yapılıyor yani.öyle özel bir tesisat falan da yok ortada.ne yapmaya çalıştığınızı hiç anlamadım.ambulanslar falan hep yoldan canlı konumla hasta alıyorlar.kimse savcılık izni falan demiyor.

Son düzenleme:
Bunu nasıl unutucam bilmiyorum aynısını yaşayan birileri varsa cevaplarsa sevinirim. İlk buluşmada normal bi kahve içeriz sanmıştım. Arabaya bindim beni gölet gibi bir yere goturecegini söyledi. Şehirde kalalım babam ararsa hem ona çarşıda olduğumu söyledim vs dedim. 5 dk yol dedi tamam dedim bir sorun yoktu buraya kadar. Yolda elini bacağıma attı ilk başta yukarı çıkarmaya çalışınca elini aldım çektim abartma dedim. Güldü. Anlamıştır diye düşündüm bu arada biz gidiyoruz yol bitmiyor. Dedi ki hızlı sürsem 5 dk. Neyse biz gittik kahve icecektik beni zorla yatirmaya çalışıyor ben kalkıyorum sonra tekrar sarılmaya çalışıyor bir yandan elliyor istemediğimi belirtiyorum ve 5 dkda bir tekrar yapıyor zor kurtuluyorum geri dönmek istediğimi söyledim. Ormana çıkardı arabayı. Açık ayakkabı giydiğimden arabadan inince çalılar battı beni kucağına aldı zorla indirmedi ellemeye devam etti öpmeye çalıştı ve hayvan gibi bişey gücüm yetmiyor. Arabaya bindim üstüme cullandi fena şekilde ve kalkmıyor ittirdim kafasını birkaç kez arabaya vurdu güldü umrunda bile değil ben istemiyorum dedikce ittirdikce. En son yalandan tuvaletim geldi benzinlik bul dedim. Sonrasında rahat olucaz mi dedi evet dedim benzinlik bulamadık biz ararken bir yandan kades tuşuna bastım. Jandarma beni aradı şifreli şekilde konuştum kargo gelmiş gibi eve. Gri fondöten filan dedim arabanin rengini söyledim. Aracın önünü kesip beni aldılar taksiyle eve döndüm. Ama aklımdan çıkmıyor o üstüme cullanisi beni defalarca kez 2 saat için 200 kere zorla her yerimi elledi ve çok güçlüydü asla bir şey yapamadım. Aileme tasinmasin diye de şikayetçi olmadım. ben bunu nasıl unutucam. Gerçekten yaşamış birileriyle konuşmak isterim kötü bi durumdayim her saniye pişmanlık yaşıyorum.
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ucuz atlatmissiniz herşeye rağmen.Eminim yine de çok zormuş.İlk bulusmalarda ozellikle kalabalık yerlerde buluşmak lazım .arabaya asla binmeyin.Ve keşke şikayetci olsaymissiniz.Ben de uygulamayı indireyim ya .Ne olur ne olmaz

Emniyette mi çalışıyorsunuz ne bu eminlik? internetten araştırılarak bir bilgi için fazla iddialı değil misiniz? Teori ve uygulama farkları vardır her meslekte.yaa bir de dediğim gibi harfi harfine uyulan bir güvenlik sistemimiz mi var? Herkes herşeyi yazana göre dört dörtlük mü uyguluyor? Ben hastanede çalışıyorum.neler neler var mevzuatlarda ama uygulamalar farklı işte.ondan önceki çalışanlar canlı takip yapmiyordur.bu ekip yapıyordur.böyle birşey için meslekten falan mı atacaklar insanları? En çok inisiyatif alınan kurum da emniyet güçleridir heralde.

uygulamanın farklı olması, mevzuata aykırı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ya konu fake ya da kendisi ile ilgilenen emniyet güçlerini itham altında bırakıyor.
Türkiye'de kişiler, savcılık izni olmaksızın GPS üzerinden takip edilemez. Bu tür takipler, kişisel mahremiyetin ihlali anlamına gelir ve sadece yasal bir süreçle, genellikle mahkeme kararı veya savcılık izni ile gerçekleştirilebilir. Özellikle ceza soruşturmaları kapsamında, savcılığın izin vermesi durumunda güvenlik birimleri, şüphelileri GPS aracılığıyla takip edebilir. Bu izinsiz takipler, hukuka aykırı olarak değerlendirilir ve cezai sorumluluk doğurabilir. Bunu istediğiniz hukukçuya danışabilirsiniz.
rica edicem benimle etkileşime geçmekten vazgeçiniz. zira sizden hoşlanmıyorum. göz ardı ettiğim kullanıcılardan birisisiniz. siz de benim için aynısını düşünün ve yapın.

Arkadaşlar siz cidden tacizd uğradım psikolojik destek bekliyorum bunu yaşayan herhangi birinden diye başlık açan kişiye dedektif gibi yargılar tarzda soru üstüne soru mu soruyorsunuz? Hemcinsi olarak? Destek olmak gereken yerde? Destek olamıyorsunuz madem köstek olmayın. Yalan konu açarak bu konuda birini kandırıp ne elde edebilir ki ve diyelim ki yalan konu sadece karşımızdaki kişiye destek olsak ne kaybederiz. İnsanlar bana inanmaz diye travmalarını kimseye açmıyor zaten. Bu durumun kanıtı gibisiniz 😔
yüzde yüz katılıyorum bu yoruma,destek olmaktan daha çok konu farklı sorulardan dönüyor..

Ben arabaya binmeyi savunmuyorum ama psikolojisinin başka sebeplerle yerinde olmadığını defalarca söyledi bu durumda bunu yapmasının olası olduğunu söylemeye çalıştım aslında. Tanımadığı biri de olsa böyle durumlarda insan bu tarz yanlışları yapabiliyor dedim. Hata diyoruz işte bunlara ama hayatında belli ki bu tarz hataları yapabileceği sorunları var yaşı da küçük ailesi de sorunlu. O yüzden hayatındaki hiç bir şey düzgün gitmeyen genç bir kız olduğu için zaten bu tarz hatalara müsait bir durumda sağlıklı kararlar da alamamış ama allahtan ucuz kurtulmuş. O yüzden zaten hayatındaki asıl problemlerin üzerine gitmesini onları nasıl çözeceğine odaklanmasını istedim inşallah çözebilir. Zaten çözerse böyle hatalar yapmayacaktır. Açıkçası yıllarca terapi almış zamanında böyle sorunlu bir gençlik geçirmiş biri olarak söylüyorum onu anlayabiliyorum. Benim ailem baskıcı ya da sorunlu da değildi. Kimsenin hayatının ve ailesinin içini bilemeyiz ama yazdıklarından anladığım kadarıyla sadece anlaşılmaya ihtiyacı var. Yanımda olsa kocaman sarılırdım ona.
ne güzel yorumlarınız var konuyla ilgili,her yorumunuza katılıyorum.Canım konu sahibine geçmiş olsun diliyorum.İmkanın varsa psikolojik destek al canım.En yakın zamanda atlatacaksın inanıyorum.

Eskişehir'de bir üniversite hocası bir grup kişiyi bırakmak için arabasına almış. Adamı öldürüp arabasını almışlar. Hocanın cesedini bir nehirde bulmuşlar. Habere de yayın yasağı geldi, yapanların mülteci olduğunu iddia edenler vardı.

Bu arada tekrar baktım, yapanlar mülteciymiş. Merak edenler için profesörün adı Bekir Karasu :KK43:

Şikayetçi olun bence. Böyle bi hayvan elini kolunu sallayarak geziyor dışarıda
Daha ne hayvanlar geziyor dışarda. Şikayetçi olucam ama ceza almayacağına eminim. Jandarma savunuculari üstüme saldırmasın diye jandarmanin umursamaz tavrını söylemedim bile. neyse oraları hiç karıştırmama gerek bile yok. Bu ülkenin adaletine fazla güvenen cokbilmisler sanki ayrı ülkede yaşıyor gibi konuşuyorlar.

Daha ne hayvanlar geziyor dışarda. Şikayetçi olucam ama ceza almayacağına eminim. Jandarma savunuculari üstüme saldırmasın diye jandarmanin umursamaz tavrını söylemedim bile neyse oraları hiç karıştırmama gerek bile yok. Bu ülkenin adaletine fazla güvenen cokbilmisler sanki ayrı ülkede yaşıyor gibi konuşuyorlar.
Bir kadının ciddiye alınması için ya üstü başı parçalanmis ya da ölmüş olması gerekiyor.

Daha ne hayvanlar geziyor dışarda. Şikayetçi olucam ama ceza almayacağına eminim. Jandarma savunuculari üstüme saldırmasın diye jandarmanin umursamaz tavrını söylemedim bile. neyse oraları hiç karıştırmama gerek bile yok. Bu ülkenin adaletine fazla güvenen cokbilmisler sanki ayrı ülkede yaşıyor gibi konuşuyorlar.
Ceza alır emin olun hatta tutuklanır cinsel istismar ağır bi suç
Ayrıca sizin başınıza bela olabilir sizden intikam almak veya işi bitirememenin verdiği hırsla huzurunuz kaçabilir

kesin kadına o saatte o adamla arabada ne işin vardı diye hissettirmişlerdir o da korkusundan bir şey diyemeden susup gitmiştir. ama susmayın kardeşlerim, bugün size bunu yapan yarın başka bir kadının canını yakabilir siz elinizden geleni yapın ve bunlarla savaşın, korkmayın.

uygulamanın farklı olması, mevzuata aykırı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ya konu fake ya da kendisi ile ilgilenen emniyet güçlerini itham altında bırakıyor.
Türkiye'de kişiler, savcılık izni olmaksızın GPS üzerinden takip edilemez. Bu tür takipler, kişisel mahremiyetin ihlali anlamına gelir ve sadece yasal bir süreçle, genellikle mahkeme kararı veya savcılık izni ile gerçekleştirilebilir. Özellikle ceza soruşturmaları kapsamında, savcılığın izin vermesi durumunda güvenlik birimleri, şüphelileri GPS aracılığıyla takip edebilir. Bu izinsiz takipler, hukuka aykırı olarak değerlendirilir ve cezai sorumluluk doğurabilir. Bunu istediğiniz hukukçuya danışabilirsiniz.
rica edicem benimle etkileşime geçmekten vazgeçiniz. zira sizden hoşlanmıyorum. göz ardı ettiğim kullanıcılardan birisisiniz. siz de benim için aynısını düşünün ve yapın.
“Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden Adile Doğan, ilişkide oldukları işçi kadınların çoğunun KADES uygulamasını indirdiğini, gece yürürken, servise giderken kadınların telefonda uygulamayı açarak bir sorun olması karşısında butona basmaya hazır bir şekilde beklediklerini ifade ediyor. Doğan’a göre kadınlar bu uygulamayla kendilerini güvende hissediyor ama… “KADES polisi getiren bir uygulama, polis şiddet failini alıp götürüyor. Yani böyle olması lazım. Reklamlarda anında kelepçe takıldığı görülüyor ama öyle bir şey yok, çünkü bunun için bir mahkeme kararı gerekiyor. Burada kadınların aldatıldığını düşünüyorum. Kadınlara elinin altında böyle bir uygulamanın olması güven veriyor ama şiddeti önlemesi açısından KADES’in caydırıcılığı yok. Çünkü fail karakola götürülüyor daha sonra serbest bırakılıyor. Kadın şikayetçi olsa bile kişi ifadesi alınıp serbest bırakılıyor. Tacizde de durum böyle oluyor. Uygulamada bir sorun var” diyen Doğan, KADES’in şiddete karşı çözüm olmadığına işaret ediyor.”

“Fatma Yasak ise İçişleri Bakanlığına bağlı Kadın Destek Uygulaması’na (KADES) basarak can güvenliğinin tehdit altında olduğu mesajını verdi. Canlı konumunun anında paylaşılması gerekirken ekipler ısrarla kadını arayarak konum istedi. Yasak, Alper Tasalı tarafından kaçırıldığı anda Kadın Destek Uygulaması (KADES) vasıtasıyla ihbarda bulunduğunu ancak KADES personelinin o durumdaki bir kadına yardımcı olmakta başarılı olamadığını da aktardı.”

Kaynak: KADES gerçekten iÅe yarıyor mu?

Malum sözlüğe de girin “kades'in whatsapp'tan konum istemesi” başlığını arayın, eşi tarafından kaçırılan kadından konum bilgisi istendiğine dair mesajları okuyun.
—————

Bu konuya gelirsek, kimse %100 emin olmadan biri için fake troll diyemez, konusunu troll konuymuş gibi lanse edip üyenin anlattıklarına kurgu muamelesi yapamaz, biz dahi emin olmadan şu fake bu troll demiyoruz, sizler troll yazıp bir de bunun üzerine polemiğe giriyorsunuz.

Son düzenleme:
Bir akşam bir trafik kazasına şahit oldum. Suçlu motorlu gençti. Akan trafikte drift atıyorlardı ve adama arkadan çarptı. Genç yola savruldu vs ben hemen ambulansı aradım.
Kalabalık toplandı herkes motorlu cocuk ufak diye çok korktuk.
Ben sadece 112 aradım ve 15 dakka içnde beni ambulans şöföru de aradı telimden ve gezici poliste aradı.
Ben tatilde olduğum için açık adres bilmiyordum onlara konum attım geldiler vs.
Yani ulaşırlar her türlü.

İlk buluşmada arabasına binmisisniz kahve içme yerleri ne kadar uzakta olablrdki bir yere gdp oturup onun gelmesni bekliyeblrdnz ve bence size ders olsun ve son olsun ayrıca anlatgniza bakılırsa ucuz kurtulmussun dahasida olablrdi
Arabasına bindi diye tecavüz mü etmesi lazım nasıl bir düşünce bu?

X