Ilk bebeğini düşük yapan arkadaşlar...

senem1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2009
126
0
41
Selam arkadaşlar,

kasım ayında 5,5 haftalık bebeğimi düşürdüm kurtaj sırasında rahım agzında yara oldugu anlasıldı,doktor dogum yapmadan yarayı yakmadı,onun yerıne rahım agzı kanserıne karsı aşı oldum,ekım ayına kadar da bebek yapmam sakıncalı oldugundan korundum,ınsallah allahın ıznıyle bu ay tekrar bebek dusunuyoruz,3 ay oncesınde folık asıt ve coraspın kullanımına basladım,daha oncesınde coraspın kullanan varmıdır?sakıncası varmı bılmıyorum ama kullananlarsan fıkır almak ıstıyorum..tesekkurler

cok gecmis olsun canım allah tekraraını yasatmasın. bende temmuz basında kğrtaj oldum.8 haftalık bebegimin kalbi dudu bunu yazmak bile okadar zor ki benim icin.sonrasında 2 dra gittim korunmana gerek yok dediler. biri sende oldugu gibifolic asid ile coraspirin önerdi digeri ise sadece folic asit kullan dedi.bende cok bunaldım ne yapacagımı sasırdım kafayı yeme derecesine geldim.en son folic asid ile coraspirini kullanmaya karar verdim. kullanıyorum ve su anda da korunmuyoruz. allahım hayırlısını versin canım tekrar yasatmasın bizee

amın ınsallah senı cok ıyı anlıyorum ne kadar zor oldugunu da...ama tek dıyebılcegımız hayırlısı olsun ınsallah.demekkı bızım ıcın hayırlısı olan buymus ınsallah tekrar yasamayız tek korktugum sey suan bu benım bu ay bızde dusunuyoruz doktor gunun gectıgı anda gel dedı,coraspın daha onceden dusuk yapanlar ıcın onerılıyormus,hamılelık anında kullanmaya devam edılcek bu bebege zararı olurmu acaba onu bılemıyorum...

benim drum zararı olmadıgını söyledi canım internettende baktım son haftalarda bırakılıyomus amma herhalde onuda drlarımız söylerr.hakkımızda hayırllısı canımm

Gecmiş olsun. aynı seyleri ben de yasadım. 1 sene once dusuk nedeniyle kurtaj oldum ve sonrasında bende de yara tesipt edildi tabi kurtajla alakası varmı bılmıyorum. benim de doktorum mudahele etmedi. duzenli smear testleri yapıldıgı surece yaranın zararı yok.

coraspin kan sulandırmak ıcın veriliyor genelde. bende kan pıhtılasması oldugu ıcın hem coraspin hem iğne kullanıyorum. hani herhangi bir sorunun yoksa da coraspin almak hergun nasıl olur bilmem. muhtemeln dusugun oldugu icin doktor tedbir amaclı vermiştir.

benim de gecen sene düşüğüm oldu ılk bebegımdı.. gerçi planlı değildi ama onun sevgisi ıcıme dustu sımdı ıstıyorum allah nasıp ederse..

rahım agzındakı yaradan dolayı dusuk olurmu acaba?doktor en son yara ıyı gorunuyor dedı,yara duruyor ama korkuyorum yıne duserse dıye smear testı ıkı kere yaptırdım temız cıktı.

sendeki kan pıhtılasması hangisi canım bendede faktör v taraması yapıldıda. ayrıca hamilemisin simdi igneler hamilelikte kullanılıyo diye biliyorum ben

bende dusuk yasadım..folık asıte devam ettım..canım bır rahatsızlıgın yoksa ve doktor soylemedıyse kullanma coraspın..folık asıt yeterlı..

rahım agzındakı yaradan dolayı dusuk olurmu acaba?doktor en son yara ıyı gorunuyor dedı,yara duruyor ama korkuyorum yıne duserse dıye smear testı ıkı kere yaptırdım temız cıktı.

yok canım...çok zor bır ıhtımalmıs...
bendede var yara..
düşüge neden olmazmıs..
çok nadır durumlarda enfeksıyon kapmıssa olabılırmıs..ama mılyonda bır ıhtımel..
bana düşük nedenı olarak genetık oldugu..
saglıksız bebeklerın duştugu soylendı doktor tarafından...

bebek gelısemedıgınden dusmus dendı,doktor folık asıtle beraber coraspın kullan dedı bende 3 aydır kullanıyorum,rahım agzı kanserıne karsı aşı oldum bıttı 3 ay uzerıne gectıkten sonra yapabılırsın dedı.bende bu aydan sonra bebek yapabılecegım anlayacagınız.ınsallah yıne dusuk olmaz korkuyorum ama yıne de herseyın hayırlısı..

merhaba canım geçmiş olsun çok zor bir süreç seni anlıyorum.. ilk bebeğim 13 haftalıkken kalbi durdu...kürtaj oldum.bebek yapmaya karar verdiğimizde folik asit ya corasrpin kullanmadım...hamile kaldığımda dr folik asit verdi üç kullandım...üç ay sonunda ilk bebeğim karnımda öldüğü için dr corasprin verdi doğuma kadar kullandım...bebeğe hiç bir zararı yok canım...

canım ben tam anlayamadım hamileliğin 3 ayı gecincemi coraspirin verdi. benimde 8 haftalık bebeğimin kalbi durdu kürtyaj oldum da. şimdi korunmuyoruz ve drum coraspirin ve folic asid verdi onu içiyorum hamileliğimdede devam edecegim

evet canım hamileliğimin ilk üç ayı geçince corasprin verdi doktorum...hakkında hayırlısı olsun en yakın zamanda bebeğine kavuşursun inş..

evet benımde yanı sekılde hamıle kalmadan 3 ay oncesınden basladım ...hamılelıgımde de devam edıcem sanırım..

bana hamıle kalmadan once verıldı,kalıncada devam edıcem senın neden oyle oldu acaba?

benim ilk gebeliğim boş gebelikti.sonra 2. ye hamile kalınca doktorum bebe asprini vermişti.doğurduğum güne kadar kullandım.bi sorun çıkmadı.

kızlarr bide bişey sorucam size düşükten sonra size herhangi bir tetkik yapıldımıı yapıldıysa ne yapıldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…