İlişkinin başından kestirip atmalı mıyım?

esra777057

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2024
251
605
26
Herkese iyi geceler. Kafamı kurcalayan birkaç şey var. Burdaki çoğu üye tecrübeli olduğu için sizlere danışmak istedim.
Konu şöyle ki üniversiteden arkadaşımla yıllar sonra konuşmaya başladık. Tabi o zamanlar aramızda bir şey yoktu arkadaştık yani. Sonrasında bunun ailesi iflas etti çok sıkıntılar yaşadılar. Bayağı kötü bir dönem geçirdiler. O süreçte arkadaşım tabiri caizse elini taşın altına koydu. Sıfırdan iş kurdu falan. Sonra biz mezun olunca iletişimimiz kesildi.
Birkaç ay öncesinde benle yıllar sonra iletişime geçti. Açık bir şekilde o zamanlar senden hoşlanıyordum ama biliyorsun zor bir dönemden geçiyordum. O yüzden bir ilişki yaşayamazdık minvalinde konuştu. Biz o zamandan beri konuşuyoruz bu haftasonu da görüşmek için benim olduğum şehire geldi. (Aramızda 2 saat var) gayet güzel vakit geçirdik. Önceden de kendisini çok severdim zaten. Yaşına göre çok olgundu tek düşüncesi işti ama
Şimdi iş konusunda durumu düzelttim dedi ki sahiden de kendi düzeltmiş. Babası çalışmıyor erkek kardeşi için de çok vurdumduymaz işle güçle alakası yok şimdi de tutturmuş beni görücü usulü evlendirin diyor dedi. Yani ailenin geçimini sağlayan benimki. Bu durum benim midemi bulandırdı. Yani yarın öbür gün ciddi bir yola girsek yine ailesinin geçimini o mu sağlayacak? Eli hep kardeşinin üstünde mi olacak diye düşünmeden edemedim. Ben çalışıyorum kendi mesleğim var derdim maddiyat değil ama benim istediğim ikimizin ailesine de her anlamda bir sınır olması.

Diğer şeyse biz görüştükten sonra annesi aramış benimki de yediğimiz yemeğe kadar her şeyi anlatmış Ben de ailenin beni bilmesine çok mutlu oldum ama her şeyi böyle detaylı anlatmana gerek yok bir denge olmalı dedim. Yani biz kavga etsek böyle her şeyi annesine mi anlatacak?
Bana daha ilk görüşmeden bunları mı düşündün diyebilirsiniz ama ben sonu olmayan bir yola girmek istemiyorum. Ailesiyle ilişkisi çok önemli. Sizce takıldığım şeyler gereksiz mi boşuna mı evhamlanıyorum? Fikrinizi almak istiyorum.

Mantikli evhamlar.
1)evet eli hep ailesinin ustunde olacak
2)anneci galiba?
3)senden hoslaniyorduysa gecmiste, seni elinden kacirmayi goze almis, mantigi devreye girmis, tamam mantikli olmasi cok guzel ama onceligi degilmissin. Simdi ne degismis? Ailesi ilk fire verdiğinde yine onceligini kaybedebilirsin.

Anlatması sorun değil, isteyerek gelmiş belli ki niyeti sana karşı ileriye dönük.
Annesine çıtlatti ise gelmeden önce anlatabilir.

Sorununuz olduğunda anlatma kısmı farklıdır. Yaşayıp not verebilirsin.

Amaaa ailesinin geçimi neden bi adam üzerinde…
Babası da kardeşi de destek verebilir yada başka işler yapabilir.
Ailesi yetmiyor birde kardeşine bakıyor.

Baba rolüne girdiyse çıkaramazsın gibime geliyor.

Bana da çok samimi gelmedi yıllar sonra iletişime geçmesi. Belki doğru söylüyor bunu siz anlarsınız ancak ama dışarıdan böyle görünüyor. Ailesiyle olan ilişkisine yorum yapmanız çok erken. Fakat insan düzeni nasıl oturduysa öyle devam ettirmek ister ailesi maddi beklentiye devam eder bence.

Benimki ? Büyük ihtimalle evet, eli hep ailesinin üstünde olacak. Çocuğa umut verme sen kendine göre biriyle o da kendisine göre ,bu koşulları kabul eden biriyle birlikte olsun. Siz birbirinizi yipratirsiniz. Gerek yok hem sana hem ona yazık olacak.

Sevgilim flörtüm diyemeyince kendimce bir tabir geliştirdim diyelim yani açık açık bu meseleler konuşulmadı. Kafasındaki nedir bilemiyorum

Sevgilim flörtüm diyemeyince kendimce bir tabir geliştirdim diyelim yani açık açık bu meseleler konuşulmadı. Kafasındaki nedir bilemiyorum
Kafasındaki şeyler belli. Kardeşinin durumunu anlatması, babasının calismadigini belirtmesi yeterli değil mi ? Sanırım deli divane bir aşık değilsin , hafif hoslanti ya da yillarca unutulmamanin verdiği bir hayranlik ama tüm samimiyetimle söylüyorum sizden olmaz.

Aynı frekansta degilsiniz. Bu çocuk ailesine adamış kendini, kendince onların kurtarıcısi rolünde ve çıkmayacaktır. Sen de haklı olarak şüpheleniyorsun ki şimdiden bile annene neden herşeyi anlattım diyerek tepki vermişsin. Biraz bekleyeyim, zaman geçireyim ,bir bakayım derken anılar birikecek sonra da diyeceksin ama yıllarımı verdim ... Gerek yok BENCE.

Aslında ben önceden hoşlanıp hoşlanmama noktasında değilim. Sonuçta arkadaştık benden taraf zaten bir hoşlantı yoktu. Beni düşündüren aile yapıları

Bütün ailesine kurtarıcı rolüne giren ve anneci değil ablacı biriyle acaba yapabilir miyim diye düşünüp aylarca sevgili olup ayrılmak zorunda kaldım canım yanıyor içim acıyor farklı olabilir miydi diye kafayı yiyorum keşke hiç başlamasaydım

Sizin için gerçekten üzüldüm. Size karşı tavırları nasıldı peki

Benim anlamadığım kardeşi yarın öbür gün evlenince ne olacak? Meraklı gözükmemek için soramadığım çok şey var ama kafamı çok kurcalıyor.

Sizin için gerçekten üzüldüm. Size karşı tavırları nasıldı peki
İlgi alaka sevgi konusunda gerçekten mükemmeldi kişiliği de çok tam istediğim gibi ağırbaşlı saygılı çalışkan her şeye koşturan biriydi. Bana hep süprizler yapardı sevdiğini çok hissederdim. Fikirlerimi önemserdi zaten çok kibar ve tatlı bir iletişimimiz vardı zevklerimiz hayat bakışımız birbirine yakındı.
Benle görüşebilmek için hep zaman yaratırdı 5 dakika olsa bile
Hoşlanmadığım şeyleri yapmamaya özen gösterirdi ama bir konuda olduğu ve takıldığı hal her şeyi sildi

Ama en büyük falso su ailesinin kurtarıcısı maddi olarak sömürülen çocuğuydı ve bundan keyif alıyordu yani görev edinmişti

İkinci falsosu ablasının ona dediklerini bana yetiştiriyor ve beni ona karşı dolduruyordu
Ablası çok müdahaleci ve değişik bir tip son konumda görebilirsin
Aile işinde çalışıyordu ve en yakını ablası ve annesiydi

Aylarca düzelteceğim dedi birkaç adım ilerledik ama hep başa sardık en son orada bir yıl daha çalışıp para biriktireceğini söyleyince ben de iki aydır anksiyete krizleri geçiriyordum dagildik

Son konunuza baktım da sizin görümce adayı yüzyılda bir görülecek tiplerden. Pranga lafı çok ağır bir laf. Aylarım gitti diye üzülme bundan sonraki yılların için mantıklı olanı yapmışsın

Benim anlamadığım kardeşi yarın öbür gün evlenince ne olacak? Meraklı gözükmemek için soramadığım çok şey var ama kafamı çok kurcalıyor.
Yok yok sor asla çekinme asla, abla tavsiyesi hayatınla ilgili karar vereceğin ya da etkileyeceğini düşündüğün ne olursa olsun sorunu sor inmek istedigin detaya kadar öğren..

Acaba saba evlilik düşüncesi belli etmek icin saçmalayıp… senin daha cok detaydan haklı olarak irite olmana neden oldu.

Ay evlenince zaten seni dusman beller cok ugrasirlar, kazlarını kendi yolmak isteyen bir aile ise….

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…