İlişkinin başından kestirip atmalı mıyım?

Maddiyat konusu + her şeyi anlatması = aileye aşırı düşkünlüğü gösteriyor. Ailesinden kopamaz. Kopamaz derken ailesini silip atsın demiyorum asla. Ama ayrı bir yuva kurmak ile kızın aileye katılması arasında uçurum vardır. Siz aileye katılacaksınız gibi duruyor. Ayrı bir yuva kurmayacaksınız.

Midenizin bulanmasında o kadar haklısınız ki
İşsiz güçsüz aylağa bak sen , görücü usulü ile evlenmek istiyormuş :KK45:

Erkek arkadaşınızda size fragman izletmiş işte filmi görmeye gerek yok

Eski bir ilişkimin flört olarak yaptığımız ilk randevusunda, görüştüğüm çocuk annesini arayıp gün içinde yaptıklarımızın detayını anlattı. Ben bu detayı biraz garip bulmuştum ama üzerinde durmamıştım. İki yılın sonunda işler ciddiye bindiğinde annesi ansızın beni istememeye başladı diye benden ayrıldı. Yaaani ben iyi kokular almıyorum sizinkinden

Ben bu karakterde biriyle ama yok öyle değildir diye diye bir ilişki ilerlettim. Ve gelinen son durumda düğüne 1 ay kala nişan attım. İyi ölçüp biçin, kendinize ve zamanınıza yazık etmeyin. Devam etmeye de karar verseniz asla bende onu kurtarayım pozisyonuna girip fazlaca verici fedakar olmayın.

bence sen cok mantikli dusunen birisin. dusunduklerin gayet doğru seyler. baska saf kiz olsa "ay ne guzeeeeel beni - günümüzü annesine anlatmisss, benle ciddi dusunuyor🤩" falan derdi. okuyoruz kkda hep.

Herkese iyi geceler. Kafamı kurcalayan birkaç şey var. Burdaki çoğu üye tecrübeli olduğu için sizlere danışmak istedim.
Konu şöyle ki üniversiteden arkadaşımla yıllar sonra konuşmaya başladık. Tabi o zamanlar aramızda bir şey yoktu arkadaştık yani. Sonrasında bunun ailesi iflas etti çok sıkıntılar yaşadılar. Bayağı kötü bir dönem geçirdiler. O süreçte arkadaşım tabiri caizse elini taşın altına koydu. Sıfırdan iş kurdu falan. Sonra biz mezun olunca iletişimimiz kesildi.
Birkaç ay öncesinde benle yıllar sonra iletişime geçti. Açık bir şekilde o zamanlar senden hoşlanıyordum ama biliyorsun zor bir dönemden geçiyordum. O yüzden bir ilişki yaşayamazdık minvalinde konuştu. Biz o zamandan beri konuşuyoruz bu haftasonu da görüşmek için benim olduğum şehire geldi. (Aramızda 2 saat var) gayet güzel vakit geçirdik. Önceden de kendisini çok severdim zaten. Yaşına göre çok olgundu tek düşüncesi işti ama 😂
Şimdi iş konusunda durumu düzelttim dedi ki sahiden de kendi düzeltmiş. Babası çalışmıyor erkek kardeşi için de çok vurdumduymaz işle güçle alakası yok şimdi de tutturmuş beni görücü usulü evlendirin diyor dedi. Yani ailenin geçimini sağlayan benimki. Bu durum benim midemi bulandırdı. Yani yarın öbür gün ciddi bir yola girsek yine ailesinin geçimini o mu sağlayacak? Eli hep kardeşinin üstünde mi olacak diye düşünmeden edemedim. Ben çalışıyorum kendi mesleğim var derdim maddiyat değil ama benim istediğim ikimizin ailesine de her anlamda bir sınır olması.

Diğer şeyse biz görüştükten sonra annesi aramış benimki de yediğimiz yemeğe kadar her şeyi anlatmış 😂 Ben de ailenin beni bilmesine çok mutlu oldum ama her şeyi böyle detaylı anlatmana gerek yok bir denge olmalı dedim. Yani biz kavga etsek böyle her şeyi annesine mi anlatacak?
Bana daha ilk görüşmeden bunları mı düşündün diyebilirsiniz ama ben sonu olmayan bir yola girmek istemiyorum. Ailesiyle ilişkisi çok önemli. Sizce takıldığım şeyler gereksiz mi boşuna mı evhamlanıyorum? Fikrinizi almak istiyorum.
Bunları ilk etapta düşünüyor olmanız ne kadar akıllı olduğunuzu gösterir.Ailenin tüm yükünü almış baba figürünü üstüne giymiş .Siz çok mutlu olsanızda diğer aile üyeleri hep aranızda sorun olacak.Adam sınır çizmeyi bilmiyor gibi .....

Düşündüklerin doğru bence hiç girme bu işe aşık olup kendini kaptirirsan her seye ragmen evlenirsin falan sonra burda konu acarsin kocam paralari ailesine yediriyor hem de cok anneci diye.

ya geçmişteki durumları boşver. o zamanki aklımızla şimdiki aklımız bir değil
bu nedenle sana değer verseydi geçmişte seni kaybetmezdi gibi bi çıkarım yapmam ben
belki o dönem bişey hissetmiyordu şu an hissediyor
ama diğer konular falso. aileci ve hatta anacı bi tip
yediğiniz yemeğe kadar anlatmasına cidden ne gerek var ?
maddiyatçı olmaya gerek yok bir insanın elinin sürekli ailesinin üzerinde olması demek kendi ailesinden kısıp kök ailesine yedirmesi demek oluyor
bu da eğer adam ayda milyonlar kazanmıyorsa senin evdeki bütçene mutlaka yansır
ha adam çok zengin olur yatları katları olur anasına danasına yolladığı para sizi etkilemez bile o ayrı
ama öyle bi durum yok anladığım kadarıyla.

Bosver aman iş kurmuş fılan
Devlet işi degıl, yarın ortakcısı Cok olur
İflası olur o olur bu olur
Atanan bırı yok mu doktor muhendıs

Tebrik ederim takildiginiz şeyler tamamen doğru zaten ilişkide bunlar sorgulanmalı kişi aşk hormon etkisiyle kendini kaptirmadan gerçek gözlükle bakabilirse duruma en doğru kişiyi ilişkiyi bulur.İleride terapi almak zorunda kalmayacak bir insana benziyorsunuz 😂Bence çok doğru yerden bakıyorsunuz ben oyumu yol vermekten yana kullanıyorum adayiniza.

Kırmızı bayrakları iyi tespit etmişsiniz .Bu kişi maddi olarak aileye ve erkek kardeşe hep destek olacak ayrıca anneye aşırı bağımlı bir profil çiziyor.Bagli değil aileye bağımlı,Sevgiliyle yediğin yemeğin anlatılması nedir anneye noktasına virgülüne kadar bunların bir adım ötesi oğlum üşür sırtına havlu koymaz o kız a kadar giden toksik lige dönüşüyor.Sonra gelsin kayınvalide eş ailesine para vermek dertleri.Bence siz kendi kafanızda biriyle olun sizin gibi aileye bağlı ama bağımlı olmayan.Hazir deli gibi sevmiyorken hiç manipüle olmayın.İsaretleri önemseyin üzülmeyin

Herkese iyi geceler. Kafamı kurcalayan birkaç şey var. Burdaki çoğu üye tecrübeli olduğu için sizlere danışmak istedim.
Konu şöyle ki üniversiteden arkadaşımla yıllar sonra konuşmaya başladık. Tabi o zamanlar aramızda bir şey yoktu arkadaştık yani. Sonrasında bunun ailesi iflas etti çok sıkıntılar yaşadılar. Bayağı kötü bir dönem geçirdiler. O süreçte arkadaşım tabiri caizse elini taşın altına koydu. Sıfırdan iş kurdu falan. Sonra biz mezun olunca iletişimimiz kesildi.
Birkaç ay öncesinde benle yıllar sonra iletişime geçti. Açık bir şekilde o zamanlar senden hoşlanıyordum ama biliyorsun zor bir dönemden geçiyordum. O yüzden bir ilişki yaşayamazdık minvalinde konuştu. Biz o zamandan beri konuşuyoruz bu haftasonu da görüşmek için benim olduğum şehire geldi. (Aramızda 2 saat var) gayet güzel vakit geçirdik. Önceden de kendisini çok severdim zaten. Yaşına göre çok olgundu tek düşüncesi işti ama 😂
Şimdi iş konusunda durumu düzelttim dedi ki sahiden de kendi düzeltmiş. Babası çalışmıyor erkek kardeşi için de çok vurdumduymaz işle güçle alakası yok şimdi de tutturmuş beni görücü usulü evlendirin diyor dedi. Yani ailenin geçimini sağlayan benimki. Bu durum benim midemi bulandırdı. Yani yarın öbür gün ciddi bir yola girsek yine ailesinin geçimini o mu sağlayacak? Eli hep kardeşinin üstünde mi olacak diye düşünmeden edemedim. Ben çalışıyorum kendi mesleğim var derdim maddiyat değil ama benim istediğim ikimizin ailesine de her anlamda bir sınır olması.

Diğer şeyse biz görüştükten sonra annesi aramış benimki de yediğimiz yemeğe kadar her şeyi anlatmış 😂 Ben de ailenin beni bilmesine çok mutlu oldum ama her şeyi böyle detaylı anlatmana gerek yok bir denge olmalı dedim. Yani biz kavga etsek böyle her şeyi annesine mi anlatacak?
Bana daha ilk görüşmeden bunları mı düşündün diyebilirsiniz ama ben sonu olmayan bir yola girmek istemiyorum. Ailesiyle ilişkisi çok önemli. Sizce takıldığım şeyler gereksiz mi boşuna mı evhamlanıyorum? Fikrinizi almak istiyorum.
İş konusu can sıkıcı olabilir ilerde.
Babası neden çalışmıyor, evin geçimini kim sağlıyor, kardeşine bir ömür o mu bakacak...
Bunları iyi ölçüp tartın, param var çalışıyorum demeyin, ileride her şey değişebilir. En ufak bir şey bile sizi mutsuz edebilir.

İş konusu can sıkıcı olabilir ilerde.
Babası neden çalışmıyor, evin geçimini kim sağlıyor, kardeşine bir ömür o mu bakacak...
Bunları iyi ölçüp tartın, param var çalışıyorum demeyin, ileride her şey değişebilir. En ufak bir şey bile sizi mutsuz edebilir.
Aslında ayrıntıya pek girmek istemedim ama öncesinde zaten bunlar aile şirketiymiş. İflas etmelerinin sebebi de amcası. Onun yüzünden çok sıkıntı çektik diye dertleniyor zaten. Bunları bire bir yaşayıp yine aynı düzende götürmeyi düşünüyorsa kendi bilir.
Bu aşamada her şey yeni olduğu için gözlemlemek istiyorum. Niyeti o yöndeyse herkes kendi yoluna. Ağrısız başıma dert almaya hiç niyetim yok ☺️

Daha aileye girmeden ortada birşey yokken adamın ailesiyle sınır koymaya çalışıyorsun. Tabiki ailesine destek olacak her anlamda bu seni ilgilendirmez. Bu düşünceni direk söyle bakalım çocuğa söyleyebilirsen tabi bakalım ne tepki alıyorsun. Daha aileue girmeden sınır koyma derdine girmişsin

Maalesef düşündüğünüz gibi olacak. Ailesine destek olmuş, çabalamış bunlar çok güzel. Ama annesine ayrıntı vermesi bana ana kuzusu olduğunu, kardeşine çalışmadığı halde destek olması da her şeye rağmen maddi anlamda arkasında olacağını gösteriyor ki buna karşıyım ben. Arada zorda kalır istersin kardeşin verir ama her zaman değil.
Annem de dayıma her daim baktığı için ne kadar zor, yıpratıcı bi şey olduğunu çok çok iyi biliyorum.
O yüzden ben uzak durmanı tavsiye ederim.

Daha aileye girmeden ortada birşey yokken adamın ailesiyle sınır koymaya çalışıyorsun. Tabiki ailesine destek olacak her anlamda bu seni ilgilendirmez. Bu düşünceni direk söyle bakalım çocuğa söyleyebilirsen tabi bakalım ne tepki alıyorsun. Daha aileue girmeden sınır koyma derdine girmişsin
Bu sorunları görmek için illa yıllarım mı gitmeli boşa emek mi vermeliyim? Hem ben destekten bahsetmiyorum tabiki destek olabilir. Ben aileyi geçindiren kişinin flörtüm olduğundan bahsediyorum.Yazdıklarımı okuduğuna emin misin?

Bu sorunları görmek için illa yıllarım mı gitmeli boşa emek mi vermeliyim? Hem ben destekten bahsetmiyorum tabiki destek olabilir. Ben aileyi geçindiren kişinin flörtüm olduğundan bahsediyorum.Yazdıklarımı okuduğuna emin misin?
Bunu direk konuştuğunuz kişiye sorsanız ailene sınır koymanı istiyorum deyin. Bence diyemezsiniz çünkü terk edilme ihitmali yüksek olur. Bence adam net size karşı sizde net olun evlendikten sonra sorun çıkarmadan evlenmeden önce ne beklentiniz varsa söyleyin

Aslında ayrıntıya pek girmek istemedim ama öncesinde zaten bunlar aile şirketiymiş. İflas etmelerinin sebebi de amcası. Onun yüzünden çok sıkıntı çektik diye dertleniyor zaten. Bunları bire bir yaşayıp yine aynı düzende götürmeyi düşünüyorsa kendi bilir.
Bu aşamada her şey yeni olduğu için gözlemlemek istiyorum. Niyeti o yöndeyse herkes kendi yoluna. Ağrısız başıma dert almaya hiç niyetim yok ☺️
Uzak durmani tavsiye ederim. Bireysel bir hayat kuramamis kişiyle ileride sorun çıkabilir. Tabiki aileye destek olunur, ama bu şekilde değil...

X