Iliskilerde yas farki

Sevgilimle aramizda 17 yas var. O 42 ben 25 yasindayim. 1 sene dir sevgiliyiz.
Hayatimin en kötü döneminde tanistik ve hep yanimdaydi beni hic yalniz birakmadi. Babam haric ailem biliyor. Annem basta kabul etmedi, Ama tanidikca sevmeye basladi su an cok iyi anlasiyorlar ve yas farkini dert etmiyor. Belki de olmuyor fazla acikcasi. Daha büyük problem cocuklari olmasi. Bende biraz zorlaniyorum daha bu durumu kabul etmeye.. yine de cocuklari olmasi iliskimizi etkilemesine izin vermiyor. Ama babamin tepkisinden cok korkuyorum.. iliski ciddiyete binmeye basladi, babama söylemek istiyorum ama hayal kirikligina ugratmak istemiyorum..
Eşimle benimde 15 yaş fark var. sonraki yıllarda içimden hep şöyle bi düşünce geçer oldu. En güzel çağlarını yaşamış aşka doymuş. Doğrusu benim yaşıma ayak uyduracak bi heyecanı yok..

Ya, bu ülkede 42 yaşındaki adam dişleri sararmış, sakalı saçı beyazlamaya başlamış bir profildir. Hani kadın olsa kendisine bakıyor bebek gibi duruyor dersin. Ama 42 yaşındaki baban yaşındaki adamda ne gördün? Bence göz doktoruna görün. Annenin rahatlığına hayran kaldım.

Birde adam boşanmış, çocuklu.
hayır her seyden önce bana göre bu ulkede ki hepsini bir tutmak ayıp olur ama coğu 40'dan sonra kudurup genc kızlara tebelles oluyorlar. 26 yasındayım bende ne sevgilisi öyle adamdan ya. Neyse buyuk konusmıyım yinede jajahjha

Hayatimin en kötü döneminde tanistik ve hep yanimdaydi beni hic yalniz birakmadi. Babam haric ailem biliyor. Annem basta kabul etmedi, Ama tanidikca sevmeye basladi su an cok iyi anlasiyorlar ve yas farkini dert etmiyor. Belki de olmuyor fazla acikcasi. Daha büyük problem cocuklari olmasi. Bende biraz zorlaniyorum daha bu durumu kabul etmeye.. yine de cocuklari olmasi iliskimizi etkilemesine izin vermiyor. Ama babamin tepkisinden cok korkuyorum.. iliski ciddiyete binmeye basladi, babama söylemek istiyorum ama hayal kirikligina ugratmak istemiyorum..
El ele nasıl tutuşup yürüyorsunuz? Şahsen ben böyle el ele tutuşup aradaki yaş farkı belli olup baba kız gibi görünen insanlara, tip tip bakıp, gözlerimi deviriyorum. Elimde değil. Eminimki adamın sizin yaşınızda da kızı vardır.

bir gün iş yerindeyim. genç bir kadıncağız ile yanında yaşlı bir adam geldi. kadın bir konudan şikayetçi vs vs. yanındaki adam kadından cok konuşuyor anlatiyor falan. işte sunu dediler bunu yaptılar telefonla aradılar vs vs. arkadaş yardımcı olacak adam hep konuşunca şey dedi siz babası misiniz? adam hayır esiyim dedi. üzerine deriinnnnn bir sessizlik. çok hoş olmayan seyler bence 17 yaş fark... doğuda vs baba kız arasında o yaş farkioluyirdu eskiden şimdi şimdi yokta. Allah akıl fikir versin. esigimizden besigimizden uzak etsin bu tip sapkinlari. tabi adamın yaş gitti buldu çıtır çıtır kızı hay allahim yarabbim.....

Erkek arkadşımla aramda 7 yaş vardı ,ay ben bile dayanamadım kaçtım adamdan yaş,kuşak farklı çok fark ediyor ilşkide inan ki birbrinizin dilinden anlamazsınız yoksa adam bulmuş bıldırcın gibi kızı tabi geçinir erkeklere çok guvenme

Baban yaşında farkında mısın ?

Yaş farkı çok fazla ve ileride sorun olur.
"Hayatımın en kötü anında yanımda oldu" diyorsunuz fakat sizden bu kadar büyük biri zaten ancak iyilik yaparak sizi yanında tutabilir. Ayrıca kendisinden bu kadar küçük bir kadına yaklaşan biri istediği kadar iyilik yapsın şahsen bencil olarak görüyorum. Çünkü yaş ilerledikçe gençliğin o tatmin duygusunu asla size veremeyecek. Ve ne yazık bu duyguyu alamadığınız için hiç bir şeyden tatmin olamayarak agrifleşme ihtimalliniz çok fazla.
Bkz: babasının cenazesinde Bihtere yürüyen Ednan bey ahfjjsksksk

25 yaşımda aramda 17 yaş fark olan birisi için anneme gitsem isterse cennetten gönderilen melek olsun kıyamet kopardı evde. Asla kabul etmezdi asla! İyiymiş sevmiş vs bu evlenmesine izin vermek için kriter olamaz. Gencecik yaşınızda nasıl bu kadar büyük birine ilgi duyabilirsiniz? Üstelik evlenmiş ayrılmış çocuğu var! Korkunç bence!

degil nisanliydim ondan önce yasit birsiyle ama beni yari yolda birakti..babamla da bi sorunum yok daddy issues falan öyle bisey de yok, özellikle benden büyük adamlari secmiyorum parasi icin de onunla beraber degilim
Adam zengin mi? Gözünüzü parası boyadıysa bakın para mutluluk getirmez.

bence hayatin bi kismindan sonra yas farkinin bu kadar büyütülmesine gerek yok...
Bunu hayatınızın 24 yıllık evresinde öğrendiniz herhalde.😂 Tam tersi yaş ilerledikçe fark daha çok göze batıyor. Gençken tolere edebildiğin şeyleri kişi büyüyüp hayat tecrübesi edildikçe tolere edemeyecek hale geliyorsun. Böyle yaşça büyük erkeklerde manipüle edebildikleri henüz gözü tam açılmamış kızlara gidiyor bilerek. Kendi yaşıtına yapamayacağı şeyleri o genç kizlara kabul ettirebiliyor çünkü. 1 senelik 2 çocuklu adamla ilişkisinde çok mutlu olacağını iddia eden toy konu sahibi gibi.

bence hayatin bi kismindan sonra yas farkinin bu kadar büyütülmesine gerek yok

Madem hayatın bir kısmımdan sonra yaş farkının büyütülmesine gerek yok o zaman erkekler kendilerinden 17 büyük kadın ile evlensinler. Ama tabi ne erkekler nede sizinle aynı kafa yapısına sahip kadınlar bunu erkekler için uygun görmezler.
Ayrıca yaş farkı bu kadar önemsiz ise gidin bir dede ile evlenin ve mutluluğunuzu bizimle paylaşın, bizlerde bunun doğru olduğunu kabul edip inanalım.

bence hayatin bi kismindan sonra yas farkinin bu kadar büyütülmesine gerek yok... tabi ki genc bi kadin olarak her konuda dikkatli olmak gerekiyor. annesinin vardir heralde bi bildigi ki o da hos görüyor durumu diye yorumladim olayi
Kadın evlenmiş boşanmış çocuklu, 45-50 civarı olsaydı bu kararın bir mantığı olabilirdi ama 25 yaşında bir genç kız için uygun değil. Ay ne gerek var yani daha karşına kimler çıkar

Kadın evlenmiş boşanmış çocuklu, 45-50 civarı olsaydı bu kararın bir mantığı olabilirdi ama 25 yaşında bir genç kız için uygun değil. Ay ne gerek var yani daha karşına kimler çıkar
Bizim bir komşumuz 35 iken 50 yaşında adam ile evlendi. Anlaşamadılar yaş farkından.

Yaş farkının çok olması bir yana tanıştığınız dönemde önemli. Zor durumunuzda yanınızda olması duygularınızı doğru değerlendirmenize engel bence. Sevilecek insan değil dayanılacak kaya olarak görmüşsünüz o da bu durumu bunu değerlendirmiş gibi.

Bazıları da kendilerinden örnek verip çok mutluyuz demez mi bi de ahahhahhahs🤣

Ben de 25 oldum. 35 yaşında adamlar bana amca gibi gelirdi. 42 zaten sös konusu dahi degil

Simdi 35 yaşındayım 50 yaşındaki adam bal gibi amcadır
Size 2 senelik indirim yapıp 50 dedim bakın ona rağmen olmuyor.

Olmayacak şeyleri sormayın lütfen.

Adamın bonusu da var. Çocuklu ve boşanmış.

Ben dünyanın en halim selim en uyumlu babasi olan babama bu teklifle gitseydim beni balkondan atardi kesin.

Eşimle aramda 15 yaş var. 10 senedir evliyiz ve 1 gün dahi pişman olmadım.
Eşim her koşulda yanımda oldu. Hastalığımda sağlığımda eğitim hayatımda kariyerimde isteklerimde istemediklerimde.
Tamamen kişiyle alakalı.
Nice sözde genç olup ruhu ölmüşler var.
Her gün beraber sporumuzu yapıyoruz.
Haftada 2 gün dışarıya çıkıp vakit geçiriyoruz.
Hiç bir zaman ailesi yüzünden kavgalarımız olmadı.
Gayet keyifli biri.
Fark olarak onun çocuğu veya geçmiş evliliği yok.
Olsaydı böyle rahat olurmuydu bilmiyorum.
Ben iki aylık evliyim eşimle aramda 10 yaş var yaş farkı ikimiz arasında sorun olmuyor ama ailem asla kabullenmiyor evliliğimizi her konuşmada yaş farkını yüzüme vuruyor ve kendimi nedensiz yere kötü hissediyorum bu normal mi sizce siz böyle hisstemiş miydiniz

Ben kimseye evlen veya evlenme diyemem çünkü ikisinide tanımıyorum.
Ama sanki her yaş farkı olan çift mutlu olmayacak gibi yorumlara karşıyım.
Yaş farkı olmayan herkes mutlumu?
Nasıl onlarda mutsuz varsa yaş farkıyla mutlu olanlarda var.
İnanın derecesi aynı değildir. Sizinki istisna. 15 yaş çok abartı bir fark. Zorlasa çocuğu yaşindasiniz kocanızın. Daha dengeli yaş aralığı olan evliliklerle kıyaslanamaz. Siz mutluymussunuz ne güzel Allah daim etsin 🙏 ama bence çok az kişi tercih eder.

Anneniz kaç yaşında ??

X