Iliskilerde yas farki

ilk sevgilin mi konu sahibi merak ettim? aradaki farkı göreceğin başka bir yaşıtınla ilişkin oldu mu?

bence adama psikolojik/travmatik bi sorunundan dolayı fazla tutulmuşsun. adamın sadece yaşı değil, coluk cocugu falan da sorun. bunları görmene engel bi durum var bana kalırsa.

Kızın travmalarını geçtim, kıza hayatında görmediği ilgi alakayı göstermesi bile bu yaşta hayatı bilmeyen kız için wow bir şey ya. O yaşta adamın sonuçta maddi birikimi var kızı her türlü etkiler. Kızın yaşı genç, hayat tecrübesi az, ilişkisi az saf saf adamdan etkileniyor.

cinsel hayatı max 10 yıl(en iyi ihtimal) ondan sonra nabacaksınız?
zengin mi bu adam sırf bunun için mi?

Güzelim napıyorsun ya valla yapmayın şöyle şeyler. Erkeğin yaşlısı zaten çekilmez bir de gidip çocukluyu mu buldun allasen. Kusura bakma ama olmaz. 17 yaş ne demek biliyor musun sen :O Sen 30 iken o 47 olacak, sen 50 iken o 67 düşünebiliyor musun aradaki uçurumu. Şimdi biraz dinç diye denk gibi duruyorsunuz ama ıhh olmaz ablam nolur bırak yaa

Kızın travmalarını geçtim, kıza hayatında görmediği ilgi alakayı göstermesi bile bu yaşta hayatı bilmeyen kız için wow bir şey ya. O yaşta adamın sonuçta maddi birikimi var kızı her türlü etkiler. Kızın yaşı genç, hayat tecrübesi az, ilişkisi az saf saf adamdan etkileniyor.
aslında ondan sordum. 25 yaşında ne kızlar var, 36 yaşında kadını sulu götürür susuz getirir bir de cok saf kızlar var. saf saf adamdan mı etkilendi yoksa belli yaşanmışlıkları olan bı kız mı 25 yaşında bunu bilmeden yorum yapıyoruz aslında.
saf duygularla da etkileniyor olabilir, adam cok zengin vs olup da evlenmek istiyor olabilir.

aslında ondan sordum. 25 yaşında ne kızlar var, 36 yaşında kadını sulu götürür susuz getirir bir de cok saf kızlar var. saf saf adamdan mı etkilendi yoksa belli yaşanmışlıkları olan bı kız mı 25 yaşında bunu bilmeden yorum yapıyoruz aslında.
saf duygularla da etkileniyor olabilir, adam cok zengin vs olup da evlenmek istiyor olabilir.

Çok zeki olsalar bile bir süre sonra bedelini çok ağır ödüyorlar.

ilk sevgilin mi konu sahibi merak ettim? aradaki farkı göreceğin başka bir yaşıtınla ilişkin oldu mu?

bence adama psikolojik/travmatik bi sorunundan dolayı fazla tutulmuşsun. adamın sadece yaşı değil, coluk cocugu falan da sorun. bunları görmene engel bi durum var bana kalırsa.
degil nisanliydim ondan önce yasit birsiyle ama beni yari yolda birakti..babamla da bi sorunum yok daddy issues falan öyle bisey de yok, özellikle benden büyük adamlari secmiyorum parasi icin de onunla beraber degilim

degil nisanliydim ondan önce yasit birsiyle ama beni yari yolda birakti..babamla da bi sorunum yok daddy issues falan öyle bisey de yok, özellikle benden büyük adamlari secmiyorum parasi icin de onunla beraber degilim

Yaşıtlarınızla sorun yaşadınız diye babanız yaşındaki biriyle birlikte olmak mantıklı mı sizce?

Sevgilimle aramizda 17 yas var. O 42 ben 25 yasindayim. 1 sene dir sevgiliyiz.
Hayatimin en kötü döneminde tanistik ve hep yanimdaydi beni hic yalniz birakmadi. Babam haric ailem biliyor. Annem basta kabul etmedi, Ama tanidikca sevmeye basladi su an cok iyi anlasiyorlar ve yas farkini dert etmiyor. Belki de olmuyor fazla acikcasi. Daha büyük problem cocuklari olmasi. Bende biraz zorlaniyorum daha bu durumu kabul etmeye.. yine de cocuklari olmasi iliskimizi etkilemesine izin vermiyor. Ama babamin tepkisinden cok korkuyorum.. iliski ciddiyete binmeye basladi, babama söylemek istiyorum ama hayal kirikligina ugratmak istemiyorum..
Şimdi yaş farkı pek göze batmaz ama ileriki yıllarda belli olur..buyuk yaş farkları için adam çok bakımlı ve halî vakti durumu çok iyi olmalı ki bir denge olsun...çocuklari da varmış, bunlar kolay şeyler değil,çok fazla sabir ve anlayış gerektiren şeyler.. bi defa üniversiteyi bitirene kadar adam çocuklarına kanunen nafaka vermek zorunda, eski eşe de veriyorsa hepsi bi ton sorun..bunlari kabullenebilecek misiniz

kararınızı her şeyi düşünüp tartıp veriyorsanız bize armut toplamak düşer. 25 ve 42 yaş nasl belli olmuyor ama gercekten merak ettim. 25-32 hadi etmez ama 42 nasıl 25 le fark edilmez. hadi şimdi etmiyor, 10 sene sonra adam 52 sen 35 hala çok gençsin, cogu kadının ilk evlilik yaşı oldu 35. nasıl olcak? 52 yaşında adamı napıcan? 35 yaşında sen kıpır kıpırken adam orta yaşa yelken açmış olcak. çok zor bi dinamik. allah herkesin dengini kalbine nasip etsin valla.

Şimdi yaş farkı pek göze batmaz ama ileriki yıllarda belli olur..buyuk yaş farkları için adam çok bakımlı ve halî vakti durumu çok iyi olmalı ki bir denge olsun...çocuklari da varmış, bunlar kolay şeyler değil,çok fazla sabir ve anlayış gerektiren şeyler.. bi defa üniversiteyi bitirene kadar adam çocuklarına kanunen nafaka vermek zorunda, eski eşe de veriyorsa hepsi bi ton sorun..bunlari kabullenebilecek misiniz
kesinlikle katılıyorum. boyle bi ilişkide adam eni konu titri olan, zengin bi tip olsa kadını her yaşta taşır. maalesef para tüm bozuklukları, yanlışları kapatıyor doğruya doğru. onun dışında nanay bi ilişki dinamiği.

Siz de sadece işinize gelen kısma cevap veriyorsunuz. Kayınvalidesiyle yaşayıp mutlu olan da var o zaman kendisini kayınvalidesiyle yaşamaya ikna etmeye çalışan biriyle beraber olan kızlara da mutlu olanlar var canım git kayınvalidenle yaşa diyelim sizin mantığınıza göre.
Çok yakınımda erkeğin çocuklu olduğu bir evlilik var mesela. Dengeyi kurdular ama bunun kolay olmadığına ve özellikle çocuğu olan tarafa ciddi iş düştüğüne, diğer tarafın da geniş gönüllü olmasi gerektiğine bizzat şahit olduğum için burada kimseye, böyle evliliklerde mutlu olanlarda var diye örnek vermedim. Konularda genel fikrim yine olumsuz çünkü yazdığım iki şeyin denk gelmesi zor. Arada bir iyi örneklerin olması bu tarz evliliklerin riskli olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Hayatimin en kötü döneminde tanistik ve hep yanimdaydi beni hic yalniz birakmadi. Babam haric ailem biliyor. Annem basta kabul etmedi, Ama tanidikca sevmeye basladi su an cok iyi anlasiyorlar ve yas farkini dert etmiyor. Belki de olmuyor fazla acikcasi. Daha büyük problem cocuklari olmasi. Bende biraz zorlaniyorum daha bu durumu kabul etmeye.. yine de cocuklari olmasi iliskimizi etkilemesine izin vermiyor. Ama babamin tepkisinden cok korkuyorum.. iliski ciddiyete binmeye basladi, babama söylemek istiyorum ama hayal kirikligina ugratmak istemiyorum..

17 yas fark, cocuklari var kacmaz. Evlen bence.

Eşimle aramda 10 yaş var hem fiziksel hemde bakış isteklerimiz çok farklı.sen daha genceciksin o amcan yaşında.
Ve çocukları olan bir adam.
Kendi dengini bulacağına sizi mi bulmuş.
Anneniz anlaşır aralarında ki yaş farkı en fazla 10 dur,aynı çağın yetiştirdiği insanlar sonuçta

Benim de eşimle aramızda 12 yaş var. hem ben büyük gösteriyorum hem eşim küçük gösteriyor fiziksel bir uyumumuz var (tabi ilerde ne olur bilemem) ama diğer yönlerden tam aksine evet kuşak farkı var ama eşim benim görüşlerime daha çok önem veriyor sen daha iyi biliyorsun ben daha geriden düşünüyorum diyor .. yani bizim bir uyumumuz var çok şükür şimdi bebeğimizi bekliyoruz ❤️ tekrar dünyaya gelsem yine eşimle evlenirdim çünkü gerçekten çok mutluyum hiç bir zaman kendimden büyük hissetmedim aksine çocuklaştığı zaman ben daha olgun kalıyorum.. ve şunu da söyleyeyim arkadaşlarımın çoğu kendi yaşıtları ile evlendi çoğu boşandı çoğunun da bir sürü sıkıntısı var aldatma anneci erkek vs 🤷‍♀️ büyük erkek gerçekten daha olgun oluyor….
Ama eşimi bu kadar sevmeme rağmen çocuğu olsaydı asla evlenmezdim diyeceklerim bu kadar

adam zengin mi?

X