İlişkiden hemen sonra yaşanan hamilelik belirtileri

Başınız sağolsun maşaallah gücüne bebeğine olan inancına Rabbim birbirinize bağışlasın sizi sağlıkla huzurla bereketle

Bebekle ilgili kıyafet, araç gereç , biberon vs. Seni mutlu edicek şeyler yani. Benim bu 2.gebeligim 6. Haftaya girdim çok şükür bendede öyle bi sinir var anlatamam. Kim ne derse başka bi tarafimdan anlıyorum batıyor hersey , okadar küçük şeylere takiliyo kafam . Takmamaya calisiyom ama bi bakiyom yine sinirlenmisim farketmeden elimde değil sanki biri sinir iğnesi yapmış gibi bide geceleri sürekli kabus görüp korkuyorum

korkma canm benm bebegini ne kadar cok istersen tutunur sana olumsuz bise olsa doktor soyler su ic bol 3 lt falan yenek ye bol bol sut yumurta et ceviz ye. bebegin saglikli gelissin

Ben geceleri uykuya çok zor geçiyorum o ilk zamanlardaki uyku yoğunluğum geçti galiba sabaha kadar rahat bi şekilde oturabilcek potansiyeldeyim yatınca zaten uykuya dalamadığım için:)

korkma canm benm bebegini ne kadar cok istersen tutunur sana olumsuz bise olsa doktor soyler su ic bol 3 lt falan yenek ye bol bol sut yumurta et ceviz ye. bebegin saglikli gelissin
Yemekte çok kısa bi süre sıkıntı yaşadım çok şükür o da geçti sadece mide gazı yaşıyorum o biraz rahatsız ediyor ama suyu çok içiyorum dediğin gibi her şeyi yemeye özen gösteriyorum kuzum sağol:)

Başınız sağolsun maşaallah gücüne bebeğine olan inancına Rabbim birbirinize bağışlasın sizi sağlıkla huzurla bereketle

Olur mu öyle şey çok teşekkür ederim fikir verdin deneyimini paylaştın:)

Insallah yarari dokunur canım benim hep icimde bir uktedir şöyle hamileligimin doya doya tadini cikaramadim ikinci bebegim insallah gelirse bana bu hamileligimin tadini cikaracagim kendime mutlu anilar olusturacagim sen de oyle yap mesela ben oncekinde her hafta karnimi cekerdim hala daha telefonumda var karnimin ne kadar buyudugu gunden gune belli oluyordu ve mutlu oluyordum. Alisveris falan yap ortak renklerden. Sonra her hafta bebeginin karninda nasil gelisiyor neler oluyor internetten oku. Bunlar hep seni mutlu edecek seyler tatlim

Anladım ki hamile kalınca bütün sıkıntılar bitmiyormuş, sanırım yeni başlıyor olacak.
Bende bi süre hamile kalmak için çabaladım ve hamile kalınca her şey bitcek diyodum valla şimdi de farklı şeyler çıktı heralde annelik böyle bişey bi ömür onlar için endişe etmek bi ömür onları çokk sevmek her şeyden sakınmaya çalışmak ne biliyim doğuncadq bitmeyecek galiba :)) Allah senden güzel haberler almayıda nasip etsin canım en kısa zamanda inşaallah:)

Ilk gebeligimde bi sorun yoktu ama
Ben geceleri uykuya çok zor geçiyorum o ilk zamanlardaki uyku yoğunluğum geçti galiba sabaha kadar rahat bi şekilde oturabilcek potansiyeldeyim yatınca zaten uykuya dalamadığım için:)
Bendede aynı sorun var ama çok şükür bebeğe bi problem yapmadığı müddetçe dayanirim. Basım ağrıyor bu ara işte , uykuya daldımmi sorun yok kesintisiz bi
7-8 saat uyuyorum ama işte dalana kadar bütün evi dolaniyorum

İnternetten her dk araştırıyorum onları nasıl gözüküyk bugün neresi gelişiyor boyu ne kadar artıyor ama kıyafet almadım daha hiç zıbın falan cinsiyet bekleyim dedim :) bi de devlette cinsiyeti söylemiyorlarmış hemen bayağı geç söylüyorlarmış doğru mu

Ben gece de defalarca uyanıyorum :) aman sağlıklı olsunlarda uyumayıverelim azcık nasılsa doğduklarında yorgunluktan durduğumuz yerde sızıcaz :)

Anladım ki hamile kalınca bütün sıkıntılar bitmiyormuş, sanırım yeni başlıyor olacak.
hamilelik kolay degil ama dogum yaptıktan sonra daha iyi anliuor insan ne kadar guzel bir his oldugunu. Düşünsene bebegin ve sen bir süre bir butunsun icinde buyuyen senin bir parcan ver ve gun geliuor senden ayrilip dunyaya gozlerini aciyor ayyy bugün ben cok duygusalim ya

Evet doğru o yüzden insanlar özele koşuyor . Ortak renkler le alışveriş yapabilirsin ufak tefek şeyler mesela ben geçen gün ufak krem rengi cam biberon, yeşil emzik, sarı kenarlı ağız Mendili aldım. Sinirlendim Hemen alıp onlara bakıyorum. Sonra telefonuna yükleyebilecefin hamilelik takibi programları var

Ortak renkler zibin corap eldiven vs alabilirsin beyaz krem gibi.. bilmiyorum ki ben en basindan beri ozele gitmistim ailemdeki kadinlarin cogu benim gittigim doktora gittiklerinden cok tavsiye aldim ve iyiki de oyle yaptim. Zaten bebis gostermek istemezse 8 aylik bile olsa bilemezsin cinsiyeti :))

peki canım hiç tüplerin tıkanıklık ağrısını yaşadınmı ben bi ara enfeksiyon geçirdim ve tüp yumurtalığın olduğu bölge ağırıyordu ultasonda bişey çıkmadı doktorda bişeyin olmadığını söyledi acaba tıkanınca ağrı oluyomu

Bende hamilelik rehberi isimli bir uygulama yüklü , hafta hafta gün gün bebekteki ve sendeki değişimleri okuyabilirsin, günlük şu miktarını kaydet. Notlarını, randevulairni. Hatta hamilelik günlüğü bile var içinde hemde resim yükleyebilirsin bebeğin ultrason fotolarini yada kendi kartının fotosunu filan . Kulüpler var doktor a soru filan sorabikiyomussun ama ben denemedim o özellği

Ben eşime hamileliğimi söylemek için bir emzik almıştım o var sadece aldığım ilk ve tek şey :) 12.hafta da belli oluyor mu cinsiyet 2li tarama testi için 12.haftada gidicem doktora nasip olursa eğer belli olursa oradan çıktıktan sonra da özele gidip öğreneyim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…