iliskide anne problemi nasil cozulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Annesini neden misafir etmek istemediniz

Annesiyle aranizda kötü şeyler mi oldu ? Gerçekten sevgiliniz ağzını daha açmadan istememe sebebiniz ne?

anne sorunu yoktur bence ya. bir iliski yurutuyorsunuz.
diyelim ki kaptansiniz, hep gunluk guneslik mi olacak hava.
annesi, babasi, kardesi ,amcasi ,didisi bidisi illaki birisi sorunlu cikabilir.
2 tarafinda fedakarliklariyla bazen batip bazen cikmasiyla hersey rayina oturur.
Ama bazi arkadaslarin da yazdigi gibi sizi anlamadim evlilik teklifi reddetmek egonuzu mu oksuyor. ve bunu dile getirmek de oyle
Yarin bir gun evlenirseniz bunun acisi cikacak gibi gorunuyor. ve bu annesinden daha buyui bir sorun olabilir aranizda

Bu mesajınızı yeni gördüm..Maalesef annesi müstakbel gelinine klasik + kaynanalık yapmak istiyor.

Tepkinizde çok haklısınız fakat zamanlama yanlış ..Yani telefon konuşmasının olduğu akşam sakince , kırmadan konuşsaydınız daha sağlıklı olurdu. O zaman sevgiliniz de klasik ilgi görmemiş erkek sendromuna girmezdi.

Sevilmediğini düşünmezdi yani..

Bu arada sevgiliniz Oğlak burcu mu?
S sassyassyy

mesela ben bu acidan hic bakmiyorum cunku ben ortaokuldan beri ailemle yasamiyorum, yani aileyi gormek/birlikte kalmak benim icin cok sey ifade etmiyor. tabi gorusmek isterim ailemle ama gece ayni evde yatmanin bana ne artisi olur bilmiyorum.

sevgilimle zaten gorusurler, hatta ben de gorusurum annesiyle yani ben kadini gorunce yuzune falan bakmamazlik yapmam hic. turkiyedeyken de mesela disarida bile karsilassak yanina gider hal hatir sorarim, sadece ozel olarak ziyarete gitmem. buraya geldiginde de gorusurdum ama en az 2 hafta cok fazla muhatap olma fikri gerdi beni. eger normali buysa yani gelmisken oglunda kalmasi cidden gerekliyse kalsin, ben bu konularda hic genele gore dusunemiyorum.

sevgilim benden bir seyin acisini cikaramaz, goze alamaz yani. ben de ayni sekilde zamaninda laf etmedigim bir seyi icimde tutup sonra intikam almam ondan, seven insan davranisi degil ve bizim karakterlerimize ters.

evlilik teklifi benim egomla alakali bir durum degil cunku evlilik benim gozumde herhangi bir basari veya statu degil. yani sevgilim bana evlilik teklifi edince cok bir sey degismiyor cunku zaten benim onu cok sevdigimi onun da beni cok sevdigini biliyorum.

Annesiyle derdin ne
Bence hiç bir erkek böyle bir durumda sessiz kalmaz anladık ki haklısın ama bence çokta söyleyip yüzsüz olma

25 olacagim ben de
ayy evettt nasil anladiniz ahsjsh yengec de benim burcumu bildi cok sasiriyorum her seferinde

Kusura bakma ama huzur kaciran sensin daha sevgilin bakarız demiş belki sana danisacak bı bekle yahu adamı belki abisini arayıp sen davet et kalması için diyecek senin kinin ne bukadar kadına karşı bencede yeterince sevmiyorsun sevgilini arada bı menfaat falanmi var teklif konusunda sürekli başına kakmalar falan

iste burada kendinizle celisiyorsunuz. size yanlis gelen bir tavirda veya zora sokacak bir durumda hemen evlenmeyelim o zaman demek tam tersini anlatiyor karsidan bakinca. Ne yasadiginizi bilemeyiz dogal olarak.
Ayrica bir arkadasimiz bile arasa hemen yuzune pat diye hayir gelme demeyiz. bakariz deriz. sonra durumu idare ederiz.
Eminim ki sevgiliniz de sizin icin farkli fedakarliklarda bulunuyordur. annesini idare etmenizi beklemesi normal.

Kv'ler için oğul evinde kalmak çok önemlidir. Bu durum senin için birşey ifade etmezken bir kv için olmazsa olmazdır Ama sanmıyorum ki o da 2 hafta boyunca sürekli oğlunda kalsın. Kardeşinde de kalır bence. Konuşmamazlık, yüzüne bakmamazlık etmiyorum demişsin. O zaman çok da kasma. Bırak gelsin kalsın. Baktın geriliyorsun bişeyler uydur evden ayrıl. Ne de olsa evli değilsiniz. Orda kalma mecburiyetiniz yok bu durumda evde kalmamanızı kv üstüne alınamaz bence.

sevgili Sassy,genelde yorumlarını hep beğenirim,sana hak veririm. ancak bu sefer bence sen haksızsın.

telefonda annesini kırmadan yapabileceği en iyi şekilde geçiştirmiş bak, ama sen daha o tek kelime etmeden hemen üstüne gelmişsin.

zaten sana emrivaki yapacak olsa başka bir odada konuşup, ''Sassy annem bizde kalacak birkaç gün canım '' vb demez miydi?

yani kendini onun yerine koy,annen size gelecek olsa sen daha ağzını açmadan o annen bizde kalmasın dese bozulmaz mısın?

çünkü yanlış hatırlamıyorsam sen ilk başta sinirimi yatıştırmakta zorlanıyorum ,sevgilim bu zamana kadar çok idare etti bu huyumu gibi bir şey demiştin değil mi? :)

zaten tamam söylerim öyle yapar demiş bak kavga bile etmemiş en başta :) ki zaten sırf sen kızacaksın diye getirmeyecek bir adam değil gibi, normalde de sizin evinize getirmek gibi bir düşüncesi yokmuş,yani aslında kafa yapılarınız benzer ve mantıklı düşünen bir insan gibi geldi bana :)

biraz daha ılımlı ve uzlaşmacı olmaya çalışmalısın :)

evett sevgilim genelde kavga etmez, sevmez yani ilk once duzgunce konusma taraftaridir. ben once kavga ederim.

yukarida da yazdim ama yani o annesine daha sonra anne dayimda kal dediginde annesi %100 ben oglunu doldurdum zannedecek daha da cosacak. bilmiyorum benim annem vefat etti ama onceden de aramiz iyi degildi, sevgilim de annemi sevmezdi. benim annem boyle bir teklifle gelse direkt soylediginde reddederdim herhalde. tek yasasam tabi annem gelsin ama sevgilimi huzursuz edecegini bildigimden direkt reddedebilirdim.

ama herhalde haksizim ya cidden, bu kadar insan benden farkli ve yanlis dusunuyor olamaz yani.

Off bu konu niyeyse beni çok gerdi.
Eşime sevgim ve kayınvalideden hoşlanmamamın yarıştığı anlardan birini yaşamama sebep oldu. Yarın gelecek olması sebep olmuş olabilir
Neyse.
Bence davanda sonuna kadar haklısın ama haksız olmuşsun
Bu adamla devam edeceksen, kayınvalideyle ilgili olayları daha iyi idare etmeyi öğrenmelisin.
İnce bir ipte yürüyorsun.
Evlilik konusunda boşuna tribe girme. İmza hayatınızda çok şey değiştirecek gibi durmuyor. Baksana sevgiliyken kalmaya gelen kayınvalide adayı... Ben şok. Sevgili olmanın huzuru nerede?
Biz evlenmiyorduysak bu aile ilişkilerinden yırtmak içindi.
Kurtuluş yok galiba.
Bu arada Nooption ne diyorsa doğrudur sen onun yolundan git.

Zaten bir şeyin acısını çıkarma diye bir şey yok Oğlak burcu erkeğinde:) Asla kindar değiller hem sevdikleri için hem de karakterleri buna müsaade etmez.

Eşimden biliyorum harikalar

Evet müstakbel kayinvalideniz çekilecek gibi değil ama oğlu hep senin yanında olacak buna emin olabilirsin..

Yeter ki ani tepkiler verme biraz bekle sonra sakince konuş inan ki bu daha etkili olacak ve o zaman sevilmediğini düşünmeyecek..

Aynı eşim, eşim de aramızda ufak bir dialog geçsin - sen beni sevmiyorsun diye başlar.. aslında onu, nasıl sevdiğimi bilir ama arada bu garip cümleyi kurar

Oğlak burcu olduğu için yorum yapayım kesinlikle senin Içın elinden geleni yapar , sana zarar verebilecek herkesten ailesi dahil korur..Yerine göre öyle bir konuşur ki şaşırırsın o zaman ailesi sınırlarını öğrenir.

Evlenirsen, onunla çok mutlu olacağını düşünüyorum..

Ve şunu söyleyebilirim çok iyi bir baba olur..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…