İkiz bebeklerim olacak isim önerilerinize ihtiyacım var !

Flavius

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
82
0
45
Merhabalar, 20.1 haftalık ikiz bebeklerime hamileyim. Kızım ve oğlum olacak isimleri konusunda çıkmaza girmiş durumdayım eşimin bulduklarını ben beğenmiyorum , oda benimkileri beğenmiyor. Sadece BARAN ve BENAN isimleri kafama yatmış durumda ama eşim BARAN ismini kabul etmiyor. İkizlerime isim önerilerinizi bekliyorum sevgiyle kalın.

Eren&Ceren, Deren, Beren
Kerem&Ceren, Deren, Beren
Bulut&Güneş, Yıldız
Sağnak&Yağmur
Deniz&Ada
.
.
.

Valla, kizin ismi bence Esra olsun. Benim minik kızımın ismide Esra,

Esra & Miraç
Anlam olarak birbirine çok güzel uyuyorlar:
Kuran-ı-Kerim'in 17. suresi olan Isra suresi telaffuzu dolayisiyla Türkçe'ye 'Esra' olarak geçmiştir.
Bu surede Hz. Peygamberimiz'in miraç gecesi anlatılıyor.
Esra gecesi miraç gecesin'in ilk kademesidir, yani Hz. Muhammed'in Mekke'den Mescid-i Aksa'ya gitmesi.
Miraç olayı Resulullah'ın Kur'an-ı Kerim'den sonra en büyük mucizesidir.
Bu gecede 5 vakit namaz farz kılınmıştır.
Esra‘nın kelime anlamı ise 'gece, gece yolculuğu, karanlıkta yol gösteren'.
Miraç Hz. Muhammed'in göğe çıktığı gece ki, Recep ayının 27'sine rastlayan kandil gecesidir.
---
Esra & Burak
Bunlarda anlam olarak birbirine güzel uyuyor.
(Başbakanımızın kızlarından birinin ismi Esra, oğullarının birinin ismide Burak)
Esra daha önce söylediğim gibi Miraç gecesinin ilk kademesi.
Burak ise Hz. Muhammedin Mirac’daki bineği.
----
Esra & Ensar
Isimler birbirine güzel uyuyor!
Esra'nın anlamını yukarda bulabilirsiniz.
Ensar ise Kuran'da çok geçen kelimelerden birisi.
Ensar Hz. Muhammedi Medineye davet edenlere ve Medineli müslümanlara verilen ad
--
Zeliha/Züleyha- Yusuf
Anlam olarak güzel uyuyor bu isimler.
olabilir. Bu isimlerde Kuran'da geçiyor, ve birbirine uyuyor.
Zeliha/Züleyha Hz. Yusuf'un güzelliğiyle ünlenmiş olan hanımı.
Yusuf Hz. Ya'kub'un oğlu olan peygamber Hz. Yusuf.
---
Kenan - Seyhan
Bence çok uyumlu.
Kenan Hz. Yakub'un memleketi
Seyhan Ürdün’ün ötesinde Hz. Musa’nın mezarının bulunduğu şehir
--

Arkadaşlar teşekkürler yazdığınız bütün isimler çok güzel , aklınıza gelen diğer isimleride yazarsanız çok sevinirim. ısim listem yoktu şimdi yavaş yavaş oluşmaya başladı. sevgiyle kalın

sağnak-yagmur ne guldum ya:)))))))allahım daha ne isimler duyacagız..

ilke-gülce
ege-müge
yasin-yasemin
merter-merve
erkan-türkan
koray-tülay
burak-burçak
oya-bora :)

Son düzenleme:
ikizlerinize sağlıkla kavuşun.....önerdiğim isimlerse.....DEFNE ve ÇINAR öncelikli olaraktan.....

DURU ve DORUK

MELıS ve MERT

YAREN ve YAĞIZ

YASEMıN ve YıĞıT

Son düzenleme:
berke yada berkay- beray,doğu-duru, seyhan-seymen,eylem-eymen şimdilik bu kadar geldi aklıma hadi hayırlısı ollsun bakalım ikiz annesi

çağla-kayra
ela-ege
ada-tuna
ece-efe
ezgi/efe
ayça-arda
çağla-çağıl/çağın
deren/derin
cemre/cem

erkek isimlerinden baran favorilerimden kız ismi olarakta sahrayı düşünebilirsiniz bence .. hayırlı olsun:)

aa ne mutlu sanaa :):)

bencee deniz ve ada olabilir .

aslında bırbırıne de uymak zorunda degıl ki ...

arkadaşım hayırlı olsun sağlıklı olsunlar inşallah ben bu isimleri hiç beğenmedim hep aynı isimler ne bu ya bi furya oluyo herkes aynı isim ayşelere fatmalara ne oldu ya ikiz se ikiz canım doktorlar söylüyo aynı kıyafetleri bile giydirmeyin onlar ayr bi birey diye bence daha anlamlı birbirine benzemeyen isimler bulmalısın bebekken seslenmek ii de gençlik yıllarında ve orta yaş zamanlarında daha manalı isimler hoş olur hakkınızda hayırlsı olsun erkek için murat haktan talha ebubekir gibiii
kız içinde rabia yı tek geçerimmm sen annesin Allah ın izniyle gönlünden nasıl seslenmek geçiyosa kuzularına öyle seslen ama isim gerçekten önemlidir haktır manalı olmalıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…