İkiz bebeklere gebe olduğunuzu hissettiniz mi?

Bilgemsi

Elhamdülillah..
Kayıtlı Üye
14 Mart 2017
1.256
1.478
Merhaba kızlar benim bi düşüğüm var şimdi tekrar hamile kalmaya çalışıyorum. Bu ay ilk defa klomen kullandım. Çoğul gebelik istiyorum Allahım izin verirse. Siz hamile kaldığınız da ikiz olucak diye hissettiniz mi tek gebelikten farkı varmı?

Ovülasyon testi yapıyorum bugün pik yaptı yumurtam oluştu heralde ama benim sağ tarafta ağrım var bi sol tarafta acaba iki tane mi yumurtam oldu ikiz olma ihtimali nedir ?

Bende farklı bişy hissetmedim. Hayırlısını sağlıklısını iste ikiz büyütmek tek bebek.gibi kolay değil

Bende transferden sonra hissettim 5. Günde çıktı zaten idrarda hatta ilk önce dr tek kese dedi inanmadım bile biliyodum ikiz olduğunu yanlız bu hislerim cinsiyet tahmini için pek çalışmıyor hala içime doğmadı

Bende transferden sonra hissettim 5. Günde çıktı zaten idrarda hatta ilk önce dr tek kese dedi inanmadım bile biliyodum ikiz olduğunu yanlız bu hislerim cinsiyet tahmini için pek çalışmıyor hala içime doğmadı
Transferden sonra derken o günlerde mi yani. Bilmiyorum belkide çok istediğimden ama sanki çok yumurtam oldu ve sanki ikiz olucak gibi hissediyorum :) belkide yanılıyorumdur o ağrılarılarımın hepsi kisttir orasını da yarın doktora gidince öğrenicem. Allahım herşeyin hayırlısını nasip etsin

Tüp bebekle oldu benimkiler embriyo transferinden sonra hissettim zor ama ikiz hamilelik bugün kanamam vardı moralim bozuldu oğlum var bide ilgilenmek lazım hayırlısını iste boşver

Ben de hiç hissetmedim. Doktor ikiz deyince şok olmuştum :) Allah hayırlısını versin. Hamileliğim çok zordu. Şimdi 2 aylıklar şimdi daha da zor.

Tüp bebekle oldu benimkiler embriyo transferinden sonra hissettim zor ama ikiz hamilelik bugün kanamam vardı moralim bozuldu oğlum var bide ilgilenmek lazım hayırlısını iste boşver
Canım ilk gebeliğimde benim de 13. Haftada adetten fazla kanamam oldu erkek bebeklerde normal dediler progestan verip geçti doktor önemsemedi. Sonra düşük oldu ama kanamayla alakası yoktu. Allahım sana bağışlasın bebeklerini sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin bana da nasip etsin :)

Ben de hiç hissetmedim. Doktor ikiz deyince şok olmuştum :) Allah hayırlısını versin. Hamileliğim çok zordu. Şimdi 2 aylıklar şimdi daha da zor.
Allahım uzun ömür versin. Kurban olurum ben onların zorluğuna :) bi evladımı 16. Haftada kaybettim şimdi o yüzden ikiz istiyorum aile de gen olarak bol bol var :) ilk defa da bu ay klomen kullandım bakalım hayırlısı :)

İkiz olacağını hissetmedim, kalp atışını duymak için gittiğimizde doktor önce bir kalp atışı dinletti, sonra bana döndü ve “burada bir tane daha bebek var” dedi, ben şok:KK57:
Tek embriyo bölünmüş tek yumurta ikizim oluşmuş içerde, şükürler olsun :nazar::nazar: Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah

İkiz olacağını hissetmedim, kalp atışını duymak için gittiğimizde doktor önce bir kalp atışı dinletti, sonra bana döndü ve “burada bir tane daha bebek var” dedi, ben şok:KK57:
Tek embriyo bölünmüş tek yumurta ikizim oluşmuş içerde, şükürler olsun :nazar::nazar: Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah

Allahım sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah. Yavrularınıxa uzun ömür versin :)

Merhaba benzer şeyleri yaşamışız. Benimde tek embriyo transferiydi. Kese için gittiğimizde 2 kese gördük. Benim keselerde plasentalar da ayrı 18. Haftadayım. İki gün var aralarında. Senin kese ve plasentalar nasıl, gelişimleri orantılı gidiyor mu? Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin, isteyenlere de hayırlısıyla bebeklerini nasip etsin inşallah

Merhaba benzer şeyleri yaşamışız. Benimde tek embriyo transferiydi. Kese için gittiğimizde 2 kese gördük. Benim keselerde plasentalar da ayrı 18. Haftadayım. İki gün var aralarında. Senin kese ve plasentalar nasıl, gelişimleri orantılı gidiyor mu? Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin, isteyenlere de hayırlısıyla bebeklerini nasip etsin inşallah
Aralarında fark olabiliyor hem gün olarak hem gelişimsel olarak ama zamanla kapanıyor o fark. Bir bebeğim diğerinden daha önde gidiyor benim de, gelişim olarak aralarındaki fark 4 haftayı geçmediği sürece sıkıntı olmadığını söyledi doktorum.. bizde tek kese tek plasenta var, aynı plasentadan besleniyorlar yani..
hayırlı sağlıklı şekilde kavuşalım yavrularımıza inşallah. Sizinkilerin cinsiyeti ne?

Aralarında fark olabiliyor hem gün olarak hem gelişimsel olarak ama zamanla kapanıyor o fark. Bir bebeğim diğerinden daha önde gidiyor benim de, gelişim olarak aralarındaki fark 4 haftayı geçmediği sürece sıkıntı olmadığını söyledi doktorum.. bizde tek kese tek plasenta var, aynı plasentadan besleniyorlar yani..
hayırlı sağlıklı şekilde kavuşalım yavrularımıza inşallah. Sizinkilerin cinsiyeti ne?
Amin inşallah. Kızlarım olacak inşallah. Sizinkilerin cinsiyeti ne

Kardeşlerim bana da dua edin bende istiyorum :) geçen ay olmadı umutlar bu aya inşallah :)

Kardeşlerim bana da dua edin bende istiyorum :) geçen ay olmadı umutlar bu aya inşallah :)

Rabbim en hayirlisindan evlat nasip etsin size.

Ben hiç hissetmediğim gibi doktorlar da hiç görmediler 13.haftaya kadar.13.haftada öğrendik ve üç gün şoku atlatamadik

Rabbim en hayirlisindan evlat nasip etsin size.

Ben hiç hissetmediğim gibi doktorlar da hiç görmediler 13.haftaya kadar.13.haftada öğrendik ve üç gün şoku atlatamadik
Ne güzel bi süpriz ama :) bende çok istiyorum hep iki tane üç tane hatta dört tane olsun :)))))
İlk gebeliğim 16 haftada düşük oldu onun acısını çok çocukla bastırmak istiyorum. Zor günlerdi benim için

X