İkinci Evlilik... Yardıma ihtiyacım var!

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Zaman ayırmışsınız.
Kızımın haberi yok hiçbir şeyden. Evet mantık çerçevesinde çok haklısınız akıllı tutulur bir tarafı yok şu an evlenmenin. Ben de düşününce bir ileri on geri adım atıyorum.
Ben ilk ayrıldığımda asla evlenmem erkekleri istemem vs diyordum. Ama gece nasıl ki 9 da kızım yatıyor. Ben yalnızlıktan duvarlara baka kalıyorum, o an her kadın gibi sevgiye ihtiyaç duyuyorum.
Aldatılmadan ayrılsam bu kadar kötü olmazdım.
O kadar zor ki gençliğini verdiğin birinin bir gün başkasını seviyorum deyip çekip gitmesi....
Eşimden sonra ilk defa birine aşık oldum. Değilse evet evlilik düşünülecek evrede değilim.

Farkında değil. O İstanbul da ben Ankara’da zaten ayda bir kez yüz yüze görüşebiliriz. Yoğun çalışıyoruz. Telefonda görülüyoruz hep kızım yokken...

Yani askin pesinden gidebilirsiniz tabi ama sizde biliyorsunuz ki o ask zamanla bitiyor.
Kendinize ve kiziniza bi yikim daha yasatabilirsiniz.
Yani oyle pis bi donemde yasiyoruz ki insankimseye guvenemiyor.Beni fazlaca dusunduren 8 yasindaki kiziniz.. 4-5 sene sonra ergenlige girecek, yani kizmayin ama evde istedigi gibi dolasamaz, uvey abi var, uvey baba var..
Ben sadece kizinizi dusunuyorum.
Benimde kizim var buarada.
Hayat bu ne getirecegi tabi belli degil ama madem asiksiniz gezin tozun gorusun iyice taniyin.
Inanin askla kalkip zararla oturmayin.

iyice tanımadan evlenme işin gücün var birsüre daha sevigili olarak kal evlilik için acele etme hakkınızda hayırlısı olsun

Siz bu beyi yeterince tanimiyorsunuz.Beyefendinin ailesini ,size huzur verip vermeyeceklerini bilmiyorsunuz.Eski esin oğlunu neden baba ile dışarıda vakit geçirmesine izin vermediğini bilmiyorsunuz.Tum samimiyetiniz ile karşıdakinin her söylediğine inanma isteği icerisindesiniz.Bence zamana bırakın.Ayda bir görüşülerek insan tanınmaz.

Aklımdan geçenleri yazmışsınız...

Kesinlikle kızınız için sabrlı olun, evlilik herşey değil, bakın hem ilkbahar geliyor kışın kasvetli havası bitince sizde rahatlarsınız, biraz yalnızlığın bağımsızlığın tadını çıkarın, hayatın farklı yönlerini keşfedin, kızınızla birlikte hobi bulun

Canım yaşadıkların çok zor Allah yardımcın olsun öncelikle çok üzüldüm.benden yaşça büyüksünüz.ben 28 yaşımdayım 8 yıllık evliyim.zaman zaman bunu ben düşünürüm yani eşimden ayrılsam evlenirmiyim diye ben kesinlikle düşünmem evlenmeyi kızlarımız aynı yaşta birde oğlum var 2 yaşında.onların sevgisi dünyadaki hiç ama hiç birşeyden değerli değil.ben onlara kıyamam.bir başka adamla kızımı aynı evde asla düşünemem.ben onu gözümden bile sakınıyorum.hele ki şu devirde kime nasıl güveneyim.yani ben eşimden ayrılmış olsam kesinlikle kendimi çocuklarıma adarım.tabi bu sizin hayatınız en iyisini siz bilirsiniz ama kızınız daha çok küçük bence kimse için ne kızınızın nede kendinizin düzenini bozmayın.

Bu devirde öz babaya bile güven olmazken yabancı bir adama hiç güvenemezdim
Bence biraz bencil davranıyorsunuz yeni bir evlilikten çıkmışsınız kızınızin psikolojisi zaten alt üst olmuştur
Siz akşam 9 dan sonra yalnız kalmayın diye kiziniza bu kötülüğü yapmayın..
Sizi deli gibi seven ilgiden 4 köşe olan Br adam da yok karsinizda hiç güven verici değil..
Yeni bir işe girin kendinize ortam yapın çevre edinin

Seni anladığını sanmıyorum hemen çocuk isterim konusunu açmış bence mutlu olmaya bak o adamla mutlu olacağını sanmıyorum önce güven sorununu asman lazim

10 yaşında bir erkek çocuk anası, boşanmış bir kadınım. yaşım 32

bizim çocuklarımızın yaşı bazı şeylerin farkındalığın da olmak için gayet yeterli bir yaş.

ve maalesef hiç bir çocuk annesinin yada babasının yanında başka bir kadın yada erkek görmek istemez.

kabullenmek istemezler. bir çocuk gözüyle baktığımızda ben çok hak veriyorum.

elbette bizlerinde nefsi, duyguları arzu ve isteklerimiz var. hepte olacak.

kim istemez ki ruhum okşansın, nefsi doyuma ulaşayım. herkes ister.

ama çocuklarımız ufak olsaydı evlilik işi bizler için bir tık daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

dediğim gibi çocuklarımızın yaşı bazı şeylerin farkında olmayanlarına yetecek kadar büyük.

ben mesela evlilik düşünmüyorum. hayatıma biri girebilir çok doğal.

büyük konuşmak istemem ama ama şu anki düşünceme göre kolay kolay kimseyle nikah masasına oturmam !

herşey evlilik koca nefis demek değil. evet yanlızlık zor ama kötü tecrübe sahibi olmak çok daha zor.

sütten ağzım yandı, yoğurt bile yemiyorum

Bende aynı fikirdeyim evlenmek şart değil.sevgili lik yaşanabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…