IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Kopyası bile çalışma gerektiriyorsa soruları düşünemedim Allah kolaylık versin
Konuyu anliyorsunuz; mesela en önemli yazar eser hepsini, ilkleri, kavramları, konuyla ilgili değişik kelime ve tarihleri ezberliyorsunuz bir bakmışsınız sorular(soruların çoğu) bir sayfalık mesela o donemin ek yazar ve eserlerini sıraladığı yerden geliyor. O sayfada belki yüz tane eser ve yazar olabiliyor. Burda amaç nedir diye sorguluyor insan haliyle.

Burda amaç zor soru sorayım derken saçmalamak olmuş. Verilen emeğin karşılığı alınmıyor böyle olunca. Ama genel olarak ülkedeki tüm sınavlar böyle değil mi zaten

Burda amaç zor soru sorayım derken saçmalamak olmuş. Verilen emeğin karşılığı alınmıyor böyle olunca. Ama genel olarak ülkedeki tüm sınavlar böyle değil mi zaten
Haklısın sınav mantığı böyle maalesef.
Keşke böyle olmasa ama daha birinci sınıftan mecburen sınava yönelik işliyor öğretmenler. Halbuki ahlaki değerler ve bazı fiziksel becerileri kazanması yeterli ilkokulda bana göre. Ama işte.

Evet benim için ilkokulda harfi öğrenmesinden daha önemli mesela yalan soylememeyi, dürüst olmayı, yardımsever olmayı ogrenmesi. Derslerimi de buna yönelik işliyorum. Sistem izin verdiği ölçüde değerlerimizi de veriyoruz ama onlara lazım olan bilgiler oluyor ne yazık ki(sınav için) yine de bizim öğrettiğimiz değerler hayat boyu lazım olacağı için devam öğretmeye

Allah güç kuvvet versin.
Ayağınıza taş değmesin.
İlkokul öğretmeni bir çocuk için çok özel ve yetişkinlikte bile izlerini taşır.
Çok iyi ilkokul öğretmenlerine denkgelmis olmam en büyük şükür sebeplerimden.

Sınavlar bitti. Sonuç bekliyor ve finallerin tasasini, telaşını düşünüyoruz.
Nasıl gecti diye soracaktım aşağıda sorularin zorlugundan bahseden mesajını gördüm yanlış anlamadiysam.
Umarım yüksek puanlar alirsin.

Teşekkür ederim.
50-60 civarı gibi ortalama. Finaller de böyle olursa birşey istemem geçeyim bitsin yeter.
Sozelci değilim belki okuduğu herşey aklında kalan biri için bölüm çok kolay olabilir bilemiyorum.
Gerçi herkes zor olduğunda hemfikir.
Sayısal kafası var bende buna rağmen bir ve ikinci sınıfta onur belgesi almıştım çünkü sorular o zaman gayet makuldu.
Nasıl gecti diye soracaktım aşağıda sorularin zorlugundan bahseden mesajını gördüm yanlış anlamadiysam.
Umarım yüksek puanlar alirsin.

Bence de geçecek kadar alsan yeter Allah hayirlar çıkarsın karşına.

Allah razı olsun ne güzel yazmışsın ❤❤ evet insan unutmuyor da ilkokul öğretmenini, güzel hatirlananlardan olmak tüm çabamız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…