IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Hayyam ın kitabı Titanikle batmış mı bilmiyorum, yıllarına bakmak lazım ihtimal var mi diye, ütopik bir anlatı da olabilir. Kendisinin bir de Uygarlıkların Batışı kitabını okumuştum Fransaya göç etmiş ülkesinde çıkan karışıklıktan dolayı yani ikinci vatanı gibi söylüyor, Amerika yı da belki seviyorsa o yüzden onun açısından bakmış olabilir. Ben Semerkant ı yakın zamanda değil önce okudum o yüzden çok net yorum yapamıyorum

Teşekkür ederim cevap için tarih bilgim kıttır maalesef, araştırmak lazım merak uyandırması bile kitabı önermek için bir sebep

İlmihal okumayi cok severim.
Özellikle orucla, avla, gusülle, namazla ilgili yerleri cok karıştırdım, okudum öğrenmek icin:) ilmihalini öğrenmek her Müslümana farzdır, tebrik ederim sizi canım

Teşekkür ederim cevap için tarih bilgim kıttır maalesef, araştırmak lazım merak uyandırması bile kitabı önermek için bir sebep
Inanın benim de çok zayıftır, ama elimden geldiği kadar araştırmaya çalışıyorum
İlmihal okumayi cok severim.
Özellikle orucla, avla, gusülle, namazla ilgili yerleri cok karıştırdım, okudum öğrenmek icin:) ilmihalini öğrenmek her Müslümana farzdır, tebrik ederim sizi canım
Teşekkür ederiiiim, dini bilgim de zayıf, ne katabilirsem kendime kâr işte

Merhaba Mikan:)
Kitabı daha okuyorum ama söylediğin konuyla ilgili şöyle yorum yapabilirim ben de az güncel tarih bilgimle
Belki yazar (adini dogru yazamazsam diye hic ugrasmayayim dedim ) zaten Amerika'yı cok seviyor olabilir. Gercekte İranlilar, mezhep farklılığından mıdır bilmem Müslüman ülkeleri sevip destek olmaz, Amerika'yı daha cok sever ya (Gerci yazar Lübnanlı mıydı? Ortalığı hepten mi karıştırdım ). Kitapta o yüzden gercekler yansıtılmış olabilir.
Başına oturup da bi hızlıca okuyabilsem daha fazla yorum yaparim belki ama cok okuyamiyorum, hayatimiz çok yogun sanki degil mi

Bugüne merhaba. WunderLost
Elektrik kesildi, çamaşır mak. calistiramiyorum, mobil netimden sohbet dinleyemiyorum çok gider diye, kaldım böyle. İyisi mı dışarı çıkmak diye düşündüm, kızım da bu fikre sıcak baktı

Evet Amerika hayranlığı olabilir, gerçeği yansıyor mu orasını araştrmak lazım. Yazar Lübnanlı evet. Ama kitabın sonunu okuyunca bir milletin kaderini değiştirmesinin ne kadar zor olduğunu gördüm. Ve ülkemle gurur duydum. Bu arada ben de kitabı bir çırpıda okuyamadım. 1 ay sürdü bitmesi

Aynen Lübnan doğumlu Fransa da yaşıyor diye biliyorum ben de

Eveeet elden bi şey gelmiyorsa iyisi mi dışarı çıkıp hava alın anne kız çok güzel olur

Merhaba.
Bir plan yaptım kendime.
Uyuşukluktan kurtulup akşam yemegini vaktinde yetistirmek icin bile olsa buna ihtiyacım var

Eki Görüntüle 2793332

Çok iyi olmuş buuu
Benim de ihtiyacım var bir liste hazırlayıp uymaya
İnşallah yarından itibaren ben de bir toparlanma sürecine girmek istiyorum
Namazı gereksiz aksatmaya başladım, kitap okumayı azalttım, ilmihali de daha fazla okumam gerek, üşenmeden ev işlerini zamanında halletmem gerek, yeter bu kadar uyuşukluk diyorum kendime
Bunu paylaştığın için teşekkür ederim inşallah ben de çeki düzen vereyim kendime

İyi gecti bu plana uyan 2 günüm.
Belki 1 ayda düzgün yemek yaptığım gün sayılıdır (Cenazemizden beri kafa toparlansa da vücudum toparlanamadı).
Ama plan yapmak iyi geldi, net görebildim biraz dışardan kendimi.
Sevgiler canim

Başınız sağ olsun.
İyi gelmesine çok sevindim bugün ben de daha verimli geçirdim dün sen plan atınca bana da iyi oldu tekrardan teşekkür ederim

Hayırlı sabahlar.
Okullar da başladı WunderLost
Nasıl gidiyor?
Merhabalar, iyi gidiyor şükür yüz yüze eğitim gibisi yok gerçekten çok mutluyum kendi adıma o yüzden yoğunluk da başladı tabi böyle olunca, pek uğrayamıyorum ❤
Sizde durumlar nasıl

Merhabalar, iyi gidiyor şükür yüz yüze eğitim gibisi yok gerçekten çok mutluyum kendi adıma o yüzden yoğunluk da başladı tabi böyle olunca, pek uğrayamıyorum ❤
Sizde durumlar nasıl
Bizde ilk hafta göndermedim.
Tam karar veremedik.
Bir tek Çarşamba online girdi.
El el baş baş bekliyoruz.
Öğretmen sağolsun haliniz nicedir demiyor.
Demek zorunda değil tabi ama bu çocuk bir günle nasıl olacak, ne öğrenecek bir sorsun diye beklerdim.
Aslında musfredati isteyip kendim devam etsem bari diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…