IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

2.sınıf okutuyorum
Alıştım artık çocukların dünyası çok farklı sordukları sorular merak ettikleri şeyler bir şeyi bana defalarca tekrar ettirmeleri falan sevmeden yapması zor bir meslek yani

2.sınıf okutuyorum
Alıştım artık çocukların dünyası çok farklı sordukları sorular merak ettikleri şeyler bir şeyi bana defalarca tekrar ettirmeleri falan sevmeden yapması zor bir meslek yani
Benimki de birinci sınıf görünümlü ikinci sınıf çocuğu. Bizi de alın canlı derse.

Ayy seve seve maşallah tüm hayatı boyunca başarılı biri olur inşallah
Teşekkür ederim inşallah.
Şaka bı yana çok sıkılıyor oğlum.
Herşeyi bilmesi de kötü.
Öğretmeni ikiye atlatalim dedi.
Hocam nasıl olacak yazı yazamıyor hem herkesten küçük olacak diye kabul etmedim.
Ben desteklemeye çalışıyorum artık.
Hayırlısı.

İlgisini kaybetmemek lazım başarısı körelmiş diye, farklı etkinliklerle oylanacak bi nevi arkadaşlarını beklerken Allah kolaylık versin size maşallah ne güzel ilgilisine de

Benim kızım da ana sınıfında:)
Canli ders yaparlarken kulak kabartiyorum bazen. Bazi çocukların konusmalarina gülmekten kırılıyorum Nasil cok bilmisler, nasıl bıcırıklar var ya mâşâallah Öğretmen de şaşırıp kalıyor gülüyor bazen istemeden

Şimdiki çocuklar çok başka gerçekten

Bugün günlerdir elimde duran kitabı tamamlamayı hedefliyorum
Mutfağı topladım, bulaşık mak.çalıştırdım, çamaşır attım, askıdaki havluları katlıycam, ortalığı topladım robotu çalıştırcam, şimdi kitabıma dönüyorum inşallah bitiririm bugün, akşam yemeği de dünden vardı bugün rahatım yani

Eline sağlık, ne güzel çokça is yapmissin.
Ben bugün biraz izin verdim kendime, hâlsizim.
Kuzuyla vakit geçirdim bayağı, kendime de vakit ayirdim sayilir.
Ama bugün yeni kitaba başlayacağım, Semerkant kitabı. Meshur oldugu dönemde (meshur moda olan seyleri kullanamiyorum:)) okuyasim gelmemisti de simdi abimde buldum, aldim getirdim

Ben Amin Maalouf u çok beğeniyorum ya tüm kitaplarını okumak istiyorum
Semerkant
Uygarlıkların Batışı
Doğunun Limanları bunları okudum ben de şimdi Afrikalı Leo ya diktim gözümü sırada o kitabı var

Bu kitabı bende okudum ve beni çok iyi hissettirmişti kendini meşgul ederek mutlu etme mantığı bence de çok doğru nerdeyse kanıtlanmış da zaten gerçekten insan yeni şeyler öğrenmedikçe olduğu yerde saydıkça mutsuz oluyor

Onu da aldim abimden, Afrikalı Leo'yu Umarim hayal kırıklığı yaşamam iki kitapta da.
Semerkant'ta 22.sayfaya geldim ama şimdilik cok beğendiğim soylenemez:) Bakacaz.

Evet kesinlikle bir amaç, bir heves olmadan yaşamak zaten hemen bitiveren insan ömrünü boşa geçmiş gibi hissettiriyor
Onu da aldim abimden, Afrikalı Leo'yu Umarim hayal kırıklığı yaşamam iki kitapta da.
Semerkant'ta 22.sayfaya geldim ama şimdilik cok beğendiğim soylenemez:) Bakacaz.
Hadi yaa peki şimdi ne düşünüyorsun beğendin mi ilerledikçe

Bugün sabah temizlik, kitap okuma, çamaşır işleri
Ögleden sonra akşama kadar canlı ders
Şimdi yemek yemem gerek takatim yok az dinleneyim yiyeceğim inşallah
Yatmadan biraz daha kitap okurum (Ayşe Kulin Her Yerde Kan Var a başladım dün)

Evet kesinlikle bir amaç, bir heves olmadan yaşamak zaten hemen bitiveren insan ömrünü boşa geçmiş gibi hissettiriyor

Hadi yaa peki şimdi ne düşünüyorsun beğendin mi ilerledikçe
Biraz daha ilerledim ama ısınamadım, Selcuklumuzu kötülüyor bu sayfalarda İranlilar, sinir oldum Ama bırakmayacağım okuyacagim du bakalım.

İlmihali nasil okuyorsun, siradan mi? Hangi bölümdesin?

Biraz daha ilerledim ama ısınamadım, Selcuklumuzu kötülüyor bu sayfalarda İranlilar, sinir oldum Ama bırakmayacağım okuyacagim du bakalım.

İlmihali nasil okuyorsun, siradan mi? Hangi bölümdesin?
Evet Uygarlıkların Batışı kitabında da Osmanlı ya laf atıyor birkaç yerde

Aynen sırayla gidiyorum, altını çizdiklerimi not alıyorum o yüzden baya yavaş gidiyorum, her gün de okuyamıyorum bi de. Abdest kısmındayım. Mesela geçen yaz İstanbul da Eyüp Sultan da namaz kılacakken abdest yeri tadilatta diye eğreti bir bölüm vardı kadınlar için, hani başını açıp mesh edeceğin ortam sıkıntılıydı biraz. Orada birkaç kadın nasılsa başın 4 te 1 i deniyor ensemizi ıslatalım deyip öyle yaptılar, ben emin olamadım öyle yapmamıştım. İlmihalde de kulakların yukarısının kastedildiği yazıyor ense kısmından ıslatmak geçerli değilmiş yani bunu öğrenmiş oldum

Merhabalar, Semerkantla ilgili bir sorum olacak. Ben de yeni bitirdim. Amin maalof( yanlış yazmış olabilirim) neden bir Amerikalı gözüyle yazmış kitabı bi bilginiz var mı? Bir de Avrupa’ya ciddi eleştiriler varken Amerika oldukça sempatik çizilmiş kitapta. Hayyam’ın kitabı gerçekten titanikle batmış mı? Hayyam’a hayran kaldım ama ben de. Ay çok soru sordum bir soru soracaktım oysaki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…