İki erkek arasında kaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22 yaşında daha hormonların bile tam oturmamış, hayatına alacağın insanda ne aradığın hakkınnda tek bir fikrin yok kendince mantık evliliği yapmaya çalışıyorsun.
Ahmeti mehmeti boşver önce sen kendin bi hayata karış insanlar tanı, dışarı hayatını gör ondan sonra karae verirsin ne isteyip ne istemediğine.
Daha çok ahmet mehmet tanırsın merak etme

Cümleleriniz çok negatif ve robotik.
Yok tek kurşunum kaldı yok hayata geç kalmış. Öff.
Altı üstü evlenince akşam tv karşısında elma soyacaksınız. Sizden öyle tutkulu ve eğlenceli bir hissiyat almadım. Çok aceleniz varsa seçin birini gitsin. 22 yaşında şu konuşmalar da ne bileyim yani. İçiniz geçmiş gibi.

benden büyük kardeşlerim hep çok geç evlendiler ya da evlenemediler dolayısıyla ben zamanında evlilik kurmak istiyorum
Arkadaşlar benim de bir sorum var, bize noldu toplumca? Eskiden üniversite okumuş kimseler nispeten aydın, aklı başında, gelişmiş ve çağdaş kimselerdi. Bu gençler senelerce bu yazılanları mı öğreniyorlar akademik süreçlerinde

Konu sahibi sen de en iyisi ahmetle mehmet arasında oo piti piti yap da evlenemeyenlerden (!) olma. Kardeşlerin gibi geç evlenip ya da evlenemeyip hayatta başarısız bir kadın olursun allah korusun

Bilip bilmeden yargılaman o kadar saçma ki. Çevrendeki herkesin yalnız oldugunu görünce ister istemez bir korku oluyor. Ayrıca işe de girsem hiçbir yere gidemiyorum tek basıma, ailem cok yaslı. İzin vermiyorlar, kavga da etmek istemiyorum annem kanserdi. İşime girer girmez evlenip gitmek istiyorum işte sıkıldım çünkü artık

Bulduk da bir ilişkiye başlayamadım ki becerip de ben düşünene kadar aylar geçiyor

Yaşın daha 22, sanki senelerdir birilerini bulamiyormuscasina yorumların. Ben 22 yasimdayken yeni mezundum ve iş arayislarimdan, girdiğim ve hazırlandigim sınavlardan gözümün kimseyi gördüğü yoktu. Ahmet veya Mehmet sana istediğin hayatı sunmayacak - sen kendin elde edeceksin. Kendini geliştir meslek edin durduğun yeri sağlamlaştır öncelikle. Mesleğin olduğu zaman iş ortamına girdiğin zaman farklı insanlar farklı gündemler içinde olucaksin , bakış açın daha çok değişicek bir çok konu hakkında. O zaman ya keşke Ahmet / Mehmet konularında acele etmeseydim dememek adına önceliğini kendine ver derim.

Kesinlikle öncelik kendimim. En büyük gayem güzel bir işe girmek. Fakat şöyle bir durum var. Benim ablam olsun abim olsun doktor müfettiş vs olmalarına rağmen hickimseyi bulamadılar. İş hayatında da tanışamadılar. Biz öyle cok sosyal yetismedik gercektrn beceremiyoruz. O yüzden karsıma cıkmısken (ikisi de dürüst düzgün insan) değerlendireyim dedim. Hangisi daha mantıklı olur diye bilemedim. İkisiyle de bir yola cıkmadım ama yanlıs anlaşılmasın

Peki neden hem Ahmet’le hem Mehmet’le konuşuyorsun?
Ya Ahmet de hem Ayşe’yle hem senle konuşuyorsa ya da Mehmet hem Esra’yla hem senle konuşuyorsa?
Bunu yapan onlar olsa beni kullandı dersin ?
Senin amacın ne cumaya gitmesine kadar karıştığın bir insan varken neden ikinci bir kişi var hayatında?

benim şımarmaya pek bir imkanım olmadı malesef. Her şeyde hep mantıklı düşünüp karar vermek zorundaydım

Hayır ikisiyle birden asla konuşmadım. Farklı zamanlarda konustum ama ikisine de karar verip bir sans tanıyamadım bir yola cıkmadım yani kimseyle

Tamam anlıyorum , gördüğün rol modeller seni ürkütüyor - benzer şeyleri yaşamak istemiyorsun. Ancak çok gençsin. Duyguların, beklentilerin, amaçların bir iki sene içinde değisicek goruceksin - suan dönüm noktası çünkü. Mezun oldun , artık müstakil bir birey olma yoluna girdin- kendi hayatına karar verme yolundasın. Bir koltukta birden çok karpuz taşımak istiyorsun , hem iş hem ilişki aradan çıksın diye düşünüyorsun ama ikisinden de olabilirsin bu risk de her zaman. Hayat kolay değil mezun olduktan sonra. Kimse öğrencilikteki gibi tolere etmicek artık seni.

Güzel bir iş bul, geleceği olan seni geliştirecek. Kendine ait paran ve planların olsun. Odak noktan bunlar oldukça Ahmet mi Mehmet mi gibi kafa karışıklıkların da azalacaktır.

Sebebi ne olursa olsun, evliliği bir başarı olarak gördüğünüz cümlelerinize net olarak yansımış zaten. Burda sadece yazdığınız kadarına yorum yapıyoruz. Nereden bilebilirim hayatınızı? Ayrıca fikrim değişmedi, düşünce biçiminiz hala çok yanlış. Sırf rahatça kafelere gitmek için evlilik yapmak, bunu daha 22 yaşında düşünmek, evleneceği kişiyi de hiçbir şey hissetmediği iki adamı tuhaf parametrelerle kıyaslayarak seçmeye çalışmak okumuş bir genç kadına yakışıyor mu sizce?

Zaten biriyle tanışsan evlenene kadar 2-3 sene geçiyor. O sürede de ben de işimi oturtmaya calısıyorum. Ama artık gercekten ciddi iliski istiyorum yalnızlıgıma üzülüyorum. Hic fikrin yok mu bana verebilecek

2-3 sene mi ? Şu yorumlardan max. 6 ayda nikah masasına oturacak hissi alıyorum senden.
Aman sakın atanıp kendi kazandığın parayı yiyip içip gezip giyinip gönlünce harcayıp o doyuma ulaşma. Bu platform senin gibi 20li yaşlarının başında acelesi olup evlenip üstüne çocuk yapıp ben naptım kendime diye dizlerini dövenlerle dolu. Sen daha Ahmet Mehmet napsam de.

Hayatı zerre yaşayamadım diyorsun evlilik diyorsun? Evlenince gelen sorumluluklardan haberin yok sanırım. Bence evliliği evinden kaçış olarak görüyorsun yaşın çok küçük hata yapıyorsun. Bırak gez dolaş paranı kazan aşık ol sonra sevdiğin insanla evlen. Bu ne böyle ikisini de sevmiyorsun, yazı tura atar gibi evlenilir mi?

Evlenme kriterlerinden erkekleri değerlendirme biçimine kadar toyluk akıyor. İnşallah çevrende olgunlaşmadan evlenmeni engelleyecek bir büyüğün vardır.

Evlenince özgür olacağını, kocasının onu istediği her yere götürebileceğini, dilediğini yapabileceğini düşünüyor.Tıpkı diğer erken evlenenler gibi. Ana baba evinden kurtulmak erken ve yanlış evliliklerin ana sebebi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…