İki erkek arasında kaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle öncelik kendimim. En büyük gayem güzel bir işe girmek. Fakat şöyle bir durum var. Benim ablam olsun abim olsun doktor müfettiş vs olmalarına rağmen hickimseyi bulamadılar. İş hayatında da tanışamadılar. Biz öyle cok sosyal yetismedik gercektrn beceremiyoruz. O yüzden karsıma cıkmısken (ikisi de dürüst düzgün insan) değerlendireyim dedim. Hangisi daha mantıklı olur diye bilemedim. İkisiyle de bir yola cıkmadım ama yanlıs anlaşılmasın
Sosyallikle falan alakası yok bence de bazı aileler böyle kısmetsiz oluyor bence.sen de o aileye dahil olduğuna göre bence de dikkat etmekte fayda var.

Vizyon büyük mesele. Malesef herkeste olmuyor.
Ne alakası var kız okulunu okumuş, işe girmeye çalışıyor.ne vizyonu olacak daha? Sanki bilim adamı olup atom mu parçalayacak? insan bu okur, işe girer, evlenir.biz sıradan insanlarız.gerçi sıradan olmayan insanlar da öyle.sanki parise gidip bir demir yığınının başında fotoğraf çektirince mi vizyonlu olacak? Ben tam tersi çok aklıbaşında buldum konu sahibini.yüksekten uçmuyor hayat gerçeklerini farkında.dediği gibi şımaracak durumu olmamış.

Sevgili olmamış ki kimseyi aldatmıyor.
ama sevgili olmasa bile ikisini anda tanımaya çalışması aslında ikisine karşı da bir his beslemiyor anlamında bence. mantığıyla karar vermeye çalışıyor. yine de çok etik gelmedi. birini halledersin yok bununla olmaz dersin öbürüne geçersin. sevgili olmadım diye evlenme amaçlı aynı anda iki kişiyi tanımaya çalışmak bana göre uygun değil. herkesin kendi kafa yapısı tabi kendi doğrularına göre hareket ediyor

Ne alakası var kız okulunu okumuş, işe girmeye çalışıyor.ne vizyonu olacak daha? Sanki bilim adamı olup atom mu parçalayacak? insan bu okur, işe girer, evlenir.biz sıradan insanlarız.gerçi sıradan olmayan insanlar da öyle.sanki parise gidip bir demir yığınının başında fotoğraf çektirince mi vizyonlu olacak? Ben tam tersi çok aklıbaşında buldum konu sahibini.yüksekten uçmuyor hayat gerçeklerini farkında.dediği gibi şımaracak durumu olmamış.

22 yaşında bir soluk yeni mezun olmuş,aile yapısı az çok belli koştur koştur adayları aynı anda değerlendirmeye çalışan biri hayat düzenini kurmaya çalışmıyordur. Şu evden kendimi bir atayım düşüncesindedir.Bumu hayat gerçekliği ?? Kendi şartlarında o düzen için kamu gibi zor bir alana girmeye çalıişırken aradan evliliği de çıkarayım diye düşünmez insan.Sonunu az çok biliyoruz bu hikayelerin.Evlendiğimizde evimizde çalışırsın aşkımla başlar,bir bakmışsın karnın burnundadır.2. Denemeye kalkışır kucağında bebeyle ders çalışmak hayal olmuş.Bir bakmışsın burda açılan yüzlerce konu gibi lisans mezunuyum,2 çocuğum var,çalışmıyorumla başlar..Al sana şımarmayan, realist 22 yaşında bir genç kız.

Evlenince özgür olacağını, kocasının onu istediği her yere götürebileceğini, dilediğini yapabileceğini düşünüyor.Tıpkı diğer erken evlenenler gibi. Ana baba evinden kurtulmak erken ve yanlış evliliklerin ana sebebi.
Ya elbette insanın eşiyle gezmesi eğlenmesi çok güzel. Ama önce kendinle arkadaşlarınla eğlenmek gezmek dolaşmak lazım sonra evlenilir. Ayrıca evlilik öyle kocişimle gezeyimden ibaret değil, evden kaçmak için yapılacak şey hiç değil sevmeden hele ki

22 yaşında bir soluk yeni mezun olmuş,aile yapısı az çok belli koştur koştur adayları aynı anda değerlendirmeye çalışan biri hayat düzenini kurmaya çalışmıyordur. Şu evden kendimi bir atayım düşüncesindedir.Bumu hayat gerçekliği ?? Kendi şartlarında o düzen için kamu gibi zor bir alana girmeye çalıişırken aradan evliliği de çıkarayım diye düşünmez insan.Sonunu az çok biliyoruz bu hikayelerin.Evlendiğimizde evimizde çalışırsın aşkımla başlar,bir bakmışsın karnın burnundadır.2. Denemeye kalkışır kucağında bebeyle ders çalışmak hayal olmuş.Bir bakmışsın burda açılan yüzlerce konu gibi lisans mezunuyum,2 çocuğum var,çalışmıyorumla başlar..Al sana şımarmayan, realist 22 yaşında bir genç kız.
Ondan sonra tonla boşanmak istiyom ama kpss çalışmam lazım, memur olunca adamı şutlayabilirim konusu var.

Son düzenleme:
Abla evde kalayımda sen de kurtul ben de djdkdk niye linçliyorsun beni ya🥲 valla yalnızlıktan sıkıldım
Maalesef canım evlilik o kadar kolay değil o tanıdığını zannettiğin insanlar bambaşka birine dönüşüyor yanlız değilsin ki ailen var Şimdi ki aklım olsa ben hiç evlenmezdim.Biricik ailemle evde kalsaydım keşke.🥹dertsiz tasasız yaşayıp giderdim.

Ondan tonla boşanmak istiyom ama kpss çalışmam lazım, memur olunca adamı şutlayabilirim konusu var.
Ya anneme mezun olunca evlenmek istediğimi söyledim internken(3 yıldır sevgiliydik). Eylülde atanacağım kesindi, kasımda evlenelim dedik annem ona bile yok dedi bir yıl bi durun bi mesleğe alışın hem de borçsuz harçsız evlenin dedi. Cidden de o rahatlıkla evlendik. Şimdi 4 yıl sonra daha iyi anlıyorum kadının haklılığını, aceleye gerek olmadığını. Ben körkütük aşıktım ve 3 yıllık sevgilimdi ona rağmen söylüyorum şu an bunu. Burda atama durumu kesin değil, ortada bi ilişki yok, daha 22 yaşında böyle koca koca demek çok garip. Üstelik sevgili bile değil yani baya evlilik için aday değerlendiriyor.

keşke anket yapsaydınız da oylasaydık. ben mahmut diyorum.

22 yaşındaki halimi düşünürdüm da üniyi bitirip iş bulma, kendi paramı kazanma, kendimi hayallerimi gerçekleştirme, yeni yerler görme hayallerim vardı (32 yaşındayım hala var) evlilik çok matrah bişey değil olsa boşanmazdım zaten. önce bir hayatı gör tanı. yürek mi yedin derler adama. bir abla olarak tavsiye :KK200:

Aynen öyle. 22 yaşında mezun oldum bende.Mezun olduğum sene atanamadım. Aklımda bir an evvel atanayım, mesleğimi elime alayımdan başka bir şey yoktu.
Sırf evden kaçayım, yok aşık oldum diye paldır küldür öyle yamuk yumuk tiplerle evleniyorlar ki adam biraz saygı duysun, bişey yerine koysun, insan gibi davransın diye 2 çocuktan sonra kpss derdine düşüyorlar. 30 una kadar dilediği gibi yaşamış kadın demir yığını önünde fotoğraf çektirince vizyonlu mu olunuyor diyor. Sabah neşesi resmen. Evlen 2 tane doğur gidebiliyor musun o demir yığınının önüne he deyince bakalım.

Kesinlikle öncelik kendimim. En büyük gayem güzel bir işe girmek. Fakat şöyle bir durum var. Benim ablam olsun abim olsun doktor müfettiş vs olmalarına rağmen hickimseyi bulamadılar. İş hayatında da tanışamadılar. Biz öyle cok sosyal yetismedik gercektrn beceremiyoruz. O yüzden karsıma cıkmısken (ikisi de dürüst düzgün insan) değerlendireyim dedim. Hangisi daha mantıklı olur diye bilemedim. İkisiyle de bir yola cıkmadım ama yanlıs anlaşılmasın
Ablan abin kısmetsizlikten geç evlenmemiş seçici oldukları için geç evlenmiş mükemmel insanı bulabilmek için geç evlenmiş onlara söyle de sana biraz vizyon katsınlar çünkü şuan konuştuğun iki kişi de evlenmen için kriterlere sahip değil

Herkese iyi akşamlar. Mantıklı akıl veren olursa diye az önce üye oldum ve sormak istedim aklıma takılanı. Ben 22 yaşındayım lisans mezunuyum. Şu sıralar kamuya girmeye çalışıyorum. Ve ciddi ilişki için artık tek kurşunum kaldı.Öte yandan 4 kardeşiz ve benden büyük kardeşlerim hep çok geç evlendiler ya da evlenemediler dolayısıyla ben zamanında evlilik kurmak istiyorum bunu belirteyim. Neyse iki tane kişi var tanıştığım, bunların ikisi de boylu boslu gayet yakışıklı çocuklar ve ikisi de 27 yaşında. Ama sorun şu ki ben çok arada kaldım. Birine Ahmet diyeyim Ahmet çok ilgili, benimle olmayı çok isteyen ve ne desem (cumaya gitme, alkol kullanmama vs) uygulamaya calısan cok uyumlu birisi. Ve kendisi mühendislik mezunu ama işe girememiş. Şuan ücretli askerlik yapıyor ve bitince işe girmeye calısacak. Sizcede çok geç kalmamış mı hayata karşı çok bir gayreti yok, birilerinin hep onu ittirmesi gerekiyor o yüzden kafamı kurcalıyor. Diğer kişi de Mehmet olsun.Mehmet cok zeki, calıskan, bir bakanlıkta gayet güzel işi olan ve diğerine göre daha ciddi ve mesafeli konuşan birisi. Ama benim için Ahmet kadar kimse cabalayamaz buna eminim. Ahmet benim icin her konuda kendinden ödün verir kısaca( hep onun lehine seyler istedim) Mehmet pek o kadar vermeyebilir. Ahmetle konusuyorum ama aklım Mehmette kaldı. Ahmete de asla haksızlık yapmak istemiyorum. O yüzden Ahmetle bir şeye başlamadan düşünüp kararımı vermek istiyorum. Sizce hangisiyle daha mutlu olurum?
İnsanların değişken olduğunu henüz daha anlamamışken evlilik düşünmek bravo kuzum sana 👏🏼 Ahmet veya Mehmet desek biri kötü biri iyi çıkar yada ikisi kötü çıkar yada ikisi iyiyken kötü olabilir bi anda.. insanlar değişir .. insanlar ayıya dayı diyene kadar iyidir ondan sonra başlıyor herşey..
İnsan evlendiği kocasını bile 30 yılda tanımamıyor biz sana nasıl diyelim A iyi veya M iyi ..

Herşeyi geçtim gençliğinin baharındasın 22 yaşındasın ! Sana sanki hiç koca bulunamayacakmış gibi konuşuyorsun aşırı acele davranıyorsun evliliğin ne olduğunu bilmiyorsun. Ahmet Mehmet farketmez evlendikten sonra 4 duvar arasında 2 kişi kaldığınızda gerçek yüzünü göreceksin. Herkes birbirinin gerçek yüzünü huyunu ozaman görecek tanıyacak bu flört etmeler nışanlanmalar hepsi Fasa fiso . O eve beraber adım attığınızda başlıyor herşey. Tam da ozaman ya ben ne yaptım daha gencim demeye başlıyor insan. 22 yaşında bi genç evlenmek isteyebilir heves edebilir hayal edebilir ama evlilik sevgili olmaya benzemez bütün sorumlulukların değişiyor maddi manevi kaldırabilmen gereken sorumlulukların olucak. Çocukların olduğunda herşey daha da katlanarak coğalacak.. korkutma amacıyla demiyorum ama bunlar hayatın gerçek yüzü ve bunu bilmeden etmeden hatta arada kalarak acele bi kararla evlenmek istemen çok tehlikeli. En güzel yaşlarındasın biliyormusun. Ben 21 yaşında evlendim şuan 27 yaşındayım. Şuan inan bana kariyer yüzünden ve bir çok neden ile kafamı duvarlara vuruyorum:) seviyormuyuz birbirimizi dersen hemde çok çok macera yaşadık atlattık iyisiyle kötüsüyle ama inan bana ben ilişkinin direği gibiydim hep.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X