İki erkek arasında kaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim birikimimi kültürümü hayatımı sorgulamaya hayat tecrüben yetmez de, bak tatlım senin hatanı anlatayım. Ben de 22 yaşında eşimle tanıştım 25 yaşında evlendim, ilk günden evleneceğimi biliyordum onunla, ama fark şu, delice aşıktım. Aşkla bile evlenince ister istemez sorumluluklara adım atıyorsun, eski öğrencilik bekarlık günlerinle aynı olmuyor. Ki sen aşk sevgi olmadan o mu bu mu diyip resmen yazı turayla evleneceğin kişiyi seçmeye çalışıyorsun ve bunu da mantıklı bulup bizi de ikna etmek istiyorsun ama mantıklı değil. Sevgisiz evlenip bi ömür hayatını hiç mi etmek istiyorsun sırf ailenden kaçış için? Eşimi sevmeseydim yemin ederim asla ilişkiye başlamaz ve asla 25 yaşında (işim gücüm vardı) evlenmezdim. Bunu anlamaya çalış ve perspektifini genişlet, sevmediğin biriyle evlenip gidip evliyken başkasına gönlün kayarsa ne yapacaksın peki?
Tabiki de sevebileceğim birini istiyorum. Aşk istemiyorum derken onun yanıltıcılığına kanacak biri değilim. Sadece bu adayladan mantıgıma yatan ile görüşmeye başlayıp bir seyler hissettigim taktirde tabiki devamını getireceğim. Ama oncesinde rasyoneliteye uygun bir karar vermek istedim.

Tabiki de sevebileceğim birini istiyorum. Aşk istemiyorum derken onun yanıltıcılığına kanacak biri değilim. Sadece bu adayladan mantıgıma yatan ile görüşmeye başlayıp bir seyler hissettigim taktirde tabiki devamını getireceğim. Ama oncesinde rasyoneliteye uygun bir karar vermek istedim.
Ama hiçbir zaman bir şey hissetmeyebilirsin ? O kişinin zamanına duygularına yazık olmayacak mı o zaman da? Önce hoşlanırsın, aklına yatarsa mantığınla duyguların örtüşürse de ilişkiye başlarsın. Duygu yokken mantık ağır bassa ne basmasa ne

Ama hiçbir zaman bir şey hissetmeyebilirsin ? O kişinin zamanına duygularına yazık olmayacak mı o zaman da? Önce hoşlanırsın, aklına yatarsa mantığınla duyguların örtüşürse de ilişkiye başlarsın. Duygu yokken mantık ağır bassa ne basmasa ne
Anlıyorum, aman abla öyle üstüme geldiki herkes. Benden büyğk kardeslerim 40 yasında hala bekar, iş profilleri masallah cok iyi ama şöyle bir düşünüyorumda yapayalnız geçmiş olan bir hayat. Hiçbrinin mutluluklarını paylasacak kimseleri yok. Ben hayatta bunu istediğimi farkettim. O yüzden cabalamaya calısıyorum

Ahmetler mehmetler daha neler neler🤣once kariyerini ekonomik özgürlüğünü mu düşünsen acabaa

Hayatta hepimizin hedefleri, planlari, istekleri var ve olmali da ama senin kadar planli, programli olan insanlar beni korkutuyor. Cunku buradaki plan kafasi baska bir kafa.

Mehmeti sec sen. Zeki, caliskan, bakanlikta isi de var. Istegin zaten ask mask degil, belli ki kafanda bi aile profili var ve o sekilde bir evlilik yapmak istiyorsun. Muhafazakar kisilerin cogunda bu sorun var ve birbirinin ayni evlilikler yapiyorlar. Komik ama iste birilerinin hayali bi sey de denmez.

Mehmetle evlen. En gec 25te ilk cocugunu kucagina almis ol. Cocuga muhafazakar tinili iki isim koymayi da unutma. 30 olmadan ikinci de dogsun. Saygiyi kaybetmezseniz de makine gibi yasar gidersiniz.
Plan kafası deyince aklıma geldi. Bi tek benim aklıma gelmiş olamaz ya. Plan reyizi şuraya bırakıyorum.

Plan kafası deyince aklıma geldi. Bi tek benim aklıma gelmiş olamaz ya. Plan reyizi şuraya bırakıyorum.
Okudum hepsini😅 aman abla ya kimseye ihanet falan etmedim. Korkumdan kimseyle yola bile cıkmadım gözünü seveyim

Eee onlara da bir tecrübe, gönül macerası olacak.sanki bu kızımız olmasa ilk sevgilileriyle evlenecekler
Ya da ertesi gün hayatlarının aşkını bulacaklar.gencecik çocuklar biraz vakit geçiversin.

Anlıyorum, aman abla öyle üstüme geldiki herkes. Benden büyğk kardeslerim 40 yasında hala bekar, iş profilleri masallah cok iyi ama şöyle bir düşünüyorumda yapayalnız geçmiş olan bir hayat. Hiçbrinin mutluluklarını paylasacak kimseleri yok. Ben hayatta bunu istediğimi farkettim. O yüzden cabalamaya calısıyorum
Tabi haklısın istemekte umarım güzel bi ilişkin olur ama bu şekilde olmaz bu yöntem yanlış . Akışına bırak nasibin seni bulur bu gerçek kesinlikle. Mutsuz olacağın şeyler yapma

Eee onlara da bir tecrübe, gönül macerası olacak.sanki bu kızımız olmasa ilk sevgilileriyle evlenecekler
Ya da ertesi gün hayatlarının aşkını bulacaklar.gencecik çocuklar biraz vakit geçiversin.
Görüştüğüm kişiyle ciddi görüşmek istiyorum diyor konu sahibi.

IMG_4778.jpeg

✈️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X