İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Hanım efendi yeni evliyim ve bende gelin olarak hiç gönlü hoş edilmemiş bohçasından takısına hiç sorulmadan danışılmadan alınmak için alınmış bir kadınım her şeyi kendi kafalaırna göre yaptıkları için ister istemez beni adam yerine koymadıkları için aileye karşı olumsuz düşünmem çok normal eşim bile hergün aramalarından aşırı rahatsızım ben neden daha önce yaptığım hiçbirleyden teşekkür etmeyen kıymet bilmeyen insanlara biraz daha boyun eğeyim 42 yaşında insanın diğer kayınvalidelere göre daha anlayışlı olması gerekir diye düşünüyorum

Bence biraz sakinleşin evlendi diye evladını ararken kimseden izin alacak değil bunlar sağlıklı düşünceler değil

Kusura bakmayın ama daha bir aylık evli iken ve eşimsiz ailesinin yanında kalmaya gittim annesi ameliyat olduğu için bu devirde hiçbir gelin kayınailesinin evinde kalmaya gitmez evi küçük tutmaya gelince 15.000 TL’den başlayan kiralarla en ucuzu buydu ve tayinci olduğumuz için 3 + 1 ev tutmadık eşimin ailesi de eşya almamak için eşyalı ev tutun dedi zaten
Niye gitmez mesela? Kayınvalide olunca hemen düşman mı oluyo?

Evlendiniz ve eşyalı ev tuttunuz eşiniz eşya masrafı bile yapmadı.
Biraz bedava gelin gibi olmuşsunuz onların gözünde, aslında bana göre anormal bir durum yok ama eşyalı eve gelin gitmek bizim toplumda böyle algılanabiliyor.
Eşiniz ailesine tek kelime etmeyecekse kötü gelin olmayı göze alacaksın ya da gelip sizde kalacaklar.
Öyle onlar kendi anlasıncı anlayışla bu işi çözemezsiniz.

Tmm 2 ay çok erken isterseniz siz gitmelisiniz
Ama 2 ailede uzak şehirlerde iken neden 1+1 ev tuttunuz bu sizin için hep problem oluşturacak şimdi olmasa bu bir yıl içinde mutlaka gelecekler hic gelmemis insana gelme demek yada hic gelmeyeceklerini dusunmek bana tuhaf geliyor
Cunku oğlunun evine 1 kezde olsa gelecek ve mesafeye göre ideal zaman bile sizi sıkacak
Ben zaten hiç gelmesinler demiyorum ama benim de ilk defa geldiğim daha yeni öğrendiğim bir şehir hatta öğrenmeye çalıştıĞım henüz iki aylıkken bu kadar gelmek için ısrar etmeleri normal mi daha yeni ameliyat oldu iyileşsin öyle gelsin aileyi ayırmam benim annem babamada gelmeyin derim çünkü biz yeni evliyiz daha iki aylık evli ve yatılı misafir

Niye gitmez mesela? Kayınvalide olunca hemen düşman mı oluyo?
Tabii ki değil ama benim mantım şu ki nasıl küçük bir çocuğu siz sevmezseniz oda sizi sevmezse öncelikli sevgiyi onların Göstermesi gerekiyor benim de bir babanın kızı olduğumu unutmasınlar tabii ki de her insan farklıdır ama ben sevgi görmediğim yerde fazla saygıya karşı karşıyım

Bu tam olarak nasil oluyor? Ailesi gelsin istemeyen adam bir zahmet agzini acip soyler ve sizin tartismaniza gerek kalmaz.
Haklısınız fakat babası biri Bin yapan ve abartan biri ve eşime hatta bana bile trip atıyor eşimde artık babasının triplerini çekmekten çok yoruldu bir baba olarak anlayış bekliyor

Tabii ki değil ama benim mantım şu ki nasıl küçük bir çocuğu siz sevmezseniz oda sizi sevmezse öncelikli sevgiyi onların Göstermesi gerekiyor benim de bir babanın kızı olduğumu unutmasınlar tabii ki de her insan farklıdır ama ben sevgi görmediğim yerde fazla saygıya karşı karşıyım
Nasıl sevmediler mesela?

Haklısınız fakat babası biri Bin yapan ve abartan biri ve eşime hatta bana bile trip atıyor eşimde artık babasının triplerini çekmekten çok yoruldu bir baba olarak anlayış bekliyor

Yoruldugu icin susuyor demek hmmmm anliyorum 🙄 siz de boyle esimle arami bozamam diye careler ariyorsunuz demek. Hayirlisi olsun ya.

Hem de nasıl hiçbir şeyden memnun olmayan sürekli hizmet bekleyen bir teşekkürü çok gören şımarık ve kendilerini hala şımartmak isteyen aslında genç ama o yaşlı Kaynanalar’ın bile ağzını açık bırakan türden eşimle çok mutluyum ama babası o kadar tripçi ki eşime laf sokmaları beni çıldırtıyor tatil bölgesinde çalışıyor diye her gün geziyoruz zannediyorlar fakat eşim iki günde bir nöbet tutuyor hem de 24 saat

Hem de nasıl hiçbir şeyden memnun olmayan sürekli hizmet bekleyen bir teşekkürü çok gören şımarık ve kendilerini hala şımartmak isteyen aslında genç ama o yaşlı Kaynanalar’ın bile ağzını açık bırakan türden eşimle çok mutluyum ama babası o kadar tripçi ki eşime laf sokmaları beni çıldırtıyor tatil bölgesinde çalışıyor diye her gün geziyoruz zannediyorlar fakat eşim iki günde bir nöbet tutuyor hem de 24 saat

Esinizle cok mutlu olmaniz bu tip konularda hic sasmaz bir ayrintidir onu anladik biz zaten. Mutlulugunu daim olsun.

Sanki benim kv, kp anlatıyorsunuz. Şoklar içerisindeyim. Bak ben de yıllarca çektim şimdi saldım, kendimi asla hirpalamiyorum memnun etmek için eşimle de tüm kavgalarimizin kök nedeni ailesine çıkıyordu, hala da çıkıyor azalarak. Ara bozmayı severler ...
Kız haklı arkadaşlar ya, benim de böyle başladı tecrübem. Yilalrca artarak, artık bana ve esime saygısızlık yaparak devam etti. En son öyle bir laf ettiler ki sildim attım. Aynı oğlumu özledim, aman gelinim kızım yalan dolan bunlar

2 aylık evli olmanız asla eş ailesini kabul etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. İnsanlar çocuklarının yaşadığı yeri görmek isterler tabi ki. Kaç aylık evli olmanız gerekli acaba evinize kabul etmeniz için. Bu verdiğiniz tepkiler çok abartılı bence.

Temizliğe gelmedi ama şimdi gelmek istiyor demeniz de ayrı saçma. 1+1 lik evi insan kendisi bile temizler annenizin temizlemeye gelmesine gerek bile yok. 7 yıllık evliyim benim eşimde annesini her gün arar hatta ben bile kv demi her gün ararım kendi annemi de her gün ararım. Düşünsenize eşiniz her gün annenizin sizi aramasına takıyor. Akıl tutulması yaşıyorsun dersiniz yüksek ihtimalle.
Kv deniz 42 yaşında ise muhtemelen siz de 20 li yaşların başındasınız.
Bu kadar büyütmeyin olayları gözünüzde. İnsanlar gelsinler en fazla 1 hafta kalırlar.
Hanımefendi eşimin ailesini kabul etmiyorum demedim yazdığımdan anlayacağınız gibi biz daha iki aylık evliyiz
Hiç bilmediğimiz bir şehirde daha yeni düzen oturtmaya çalışıyoruz eşimin ailesi temizliğe gelmedi derken şehre yakınlık bakımından benim ailem 25 saatlik yoldan geldi gelmek isteyen gelir ve sizi bilmem ama bizim normalimiz erkeğin ailesiniN evi dizmesi temizlemesidir ben bunları takılmıyorum istediğiniz gibi arayabilirsiniz ailenizi ben de aramalarına bir şey demiyorum eşim dahi artık sıkıldığını kendisi söylüyor bu aramalar biraz özledim değilde kontrol ediyorum sizi yokluyorum araması kusura bakmayın ama biz evlendisek bir şeylerin üstünden gelebileceğimizi kanıtlamak için evlendik çocuk yaşında değiliz

Şimdi bu konuyu şöyle açsaydin" 1 aylik evliyken 1 hafta kaldim 2. Ayimda onlar geldiler kaldilar simdide sürekli gelip kaliyorlar evim kucuk bunaliyorum "size burda herkes bastan cizginizi cekmeliydiniz diyecekti şuan onu yapmaya calisiyosunuz ama yine tepki cekiyor ben gercekten bazi kadinlari anlamiyorum. Eşinizin her gün telde konusmasina takilmak haricinde siz haklisiniz

İki ayda doğru düzgün görüşmediğiniz kişiler için baya tespit yapmışsınız, maşallah
Bir iki günse gelip kalsınlar,iki aylık evlilik diye niye abartıyorsunuz?Hiç görmedilerse çocuklarının yuvasını görmek istemişlerdir belki.

Burada sürekli okuyoruz kayın aileler farklı şehirlerdeki oğulları ve gelinlerine gidip bi kaç ay yatılı kalıyorlar ben anlam veremiyorum bu insanları kendi şehirlerinde bağlayan hiç bi işleri güçleri yok mu, yani herkes mi emekli, kimsenin çocuğu eşi dostu yok mu, nasıl evlerinden bu kadar ayrı kalıyorlar?? Ben size hak veriyorum yeni evlilikte hemen yatıya kalmaya gidilmez, çok özlüyorsa onlar sizi çağırmalı sizin işiniz müsaitse giderseniz müsait değilse ertelersiniz ne bu yeni evlilere gitme merakı. Ama geliyoruz diyene nasıl gelme dersiniz onu bilemem, ben sanırım istemesem bile kabul ederdim gelmelerini

İki ayda doğru düzgün görüşmediğiniz kişiler için baya tespit yapmışsınız, maşallah
Bir iki günse gelip kalsınlar,iki aylık evlilik diye niye abartıyorsunuz?Hiç görmedilerse çocuklarının yuvasını görmek istemişlerdir belki.
Doğru düzgün görmediğiniz insanlar derken ben daha bir aylık evli iken eşimin izni yokken kayınvalidem ameliyat oldu diye yanlarına gidip onlarla kaldım benden bir gelinlik beklediler ve ben de o hizmeti yaptım fakat bunun sonucunda kızım eline sağlık iyi ki geldin teşekkür ederiz vs cümleler asla duymadım takdir edersiniz ki insan kıymetini bilinmediğine şahit olunca aynı samimiyetle yaklaşamıyor tekrar tabii ki çocukların yuvasını gelip görecekler ama daha iki aylık evliyken değil yazın gelsinler mesela ne bu acele?

X