İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Ailesi 5 değil 3 yaşında şımarık çocuklar gibi sürekli ilgi bekliyor özledik diyorlar ama yalan hergün ama hergün eşimi arıyorlar eşim bir ara ağzından kaçırıp annemde üzülüyor kıskanıyor seni ilk defa oğlunu evlendiricek demişti benim iyi olmama iyi yemek yapmama tahammülü yok asla kıymet teşekkür ne bilmeyen biri
eşiniz ayrı alem kvniz ise… neyseee
ailemi istemiyor musun diyen eşinize ev 1+1 nasıl rahat edeceğiz daha 2 aylık evliyiz diyemiyor musunuz?

Ailesi 5 değil 3 yaşında şımarık çocuklar gibi sürekli ilgi bekliyor özledik diyorlar ama yalan hergün ama hergün eşimi arıyorlar eşim bir ara ağzından kaçırıp annemde üzülüyor kıskanıyor seni ilk defa oğlunu evlendiricek demişti benim iyi olmama iyi yemek yapmama tahammülü yok asla kıymet teşekkür ne bilmeyen biri
Bu kıskanma konusu gelip kalmalarından falan daha büyük bir sıkıntı gibi😶

Eğer bikaç gün kalıp döneceklerse bu kadar sorun etmemelisiniz insanlar oğlunun evini düzenini vs görmek isteyebilir istediğim saatte kalkarım hizmet bekleyecekler vs çok abartılı tepkileriniz. Yani bi zahmet eve gelen misafirden önce uyanıp iki gün gönüllerini edin ne var bunda? Aylarca kalacaklarsa zaten sığamazsınız o eve bunu da sizin değil eşinizin söylemesi gerekiyor ailesine.

Daha önce hiç geldiler mi ?
Gelince ne kadar kalmayı düşünüyorlar ?
Hayır daha önce hiç gelmediler çünkü biz daha iki aylık evliyiz evide benim ailem gelip temizledi ben annemle temizledim onun ailesi ev zaten küçük biz kalabalık etmeyelim dedi gelmedi bir erkek annesi olarak yaptıkları çok komikti şimdi de evi hiç görmedikleri için kudurdular (kusura bakmayıb ama cidden daha şimdiden yoruldum oğlum huzurlu mutlu oldu. Diyemiyorlar

Ailedir tabiki gelirler ama biz henüz iki aylık evliyiz evimiz 1+1 ve eşim iki günde bir nöbetçi sizce bir artı bir evde eşimin ailesiyle birlikte (sürekli hizmet bekleyen insanlar asla bir şeyden memnun kalmıyorlar ben ailemden öğrendim saygısızlık yapmam hizmette küsur etmem ama insan bi eline sağlık demez mi

Eşinle oturup ciddi ciddi konuşmalısınız.
2 aylık yeni evli çiftin 1+1 dairesine kalmalı gelirlerse bu evlilik baştan sağlıklı başlamaz, kırıcı olmadan ailesine bunu söylemesi gereken eşiniz. Bu konuda konuşun eşinizle, ben bizi, ilişkimizi düşünüyorum, ailenden yana sorun yok sorun evimizin çok küçük olması ve bizim daha birbirimize doyamamış olmamız filan diye söylerseniz belki anlar.

Hayır daha önce hiç gelmediler çünkü biz daha iki aylık evliyiz evide benim ailem gelip temizledi ben annemle temizledim onun ailesi ev zaten küçük biz kalabalık etmeyelim dedi gelmedi bir erkek annesi olarak yaptıkları çok komikti şimdi de evi hiç görmedikleri için kudurdular (kusura bakmayıb ama cidden daha şimdiden yoruldum oğlum huzurlu mutlu oldu. Diyemiyorlar
Kaç gün kalacaz diyorlar

Eviniz zaten küçükmüş birkaç gün anca idare edilir. Ama bunu sizin değil eşinizin söylemesi lazım yoksa ihale üstünüze kalır. Bu arada siz genel olarak eşinizin ailesini istemiyor gibisiniz.

Eğer bikaç gün kalıp döneceklerse bu kadar sorun etmemelisiniz insanlar oğlunun evini düzenini vs görmek isteyebilir istediğim saatte kalkarım hizmet bekleyecekler vs çok abartılı tepkileriniz. Yani bi zahmet eve gelen misafirden önce uyanıp iki gün gönüllerini edin ne var bunda? Aylarca kalacaklarsa zaten sığamazsınız o eve bunu da sizin değil eşinizin söylemesi gerekiyor ailesine.
Hanım efendi yeni evliyim ve bende gelin olarak hiç gönlü hoş edilmemiş bohçasından takısına hiç sorulmadan danışılmadan alınmak için alınmış bir kadınım her şeyi kendi kafalaırna göre yaptıkları için ister istemez beni adam yerine koymadıkları için aileye karşı olumsuz düşünmem çok normal eşim bile hergün aramalarından aşırı rahatsızım ben neden daha önce yaptığım hiçbirleyden teşekkür etmeyen kıymet bilmeyen insanlara biraz daha boyun eğeyim 42 yaşında insanın diğer kayınvalidelere göre daha anlayışlı olması gerekir diye düşünüyorum

Aman eşimin ailesidir diye ekstra eğilip bükülmeyin, gönüllerini hoş etmek için fazla çaba harcamayın. Genelde kvler başlarda gelini kıskanıyor sizin kişiliğinizle ilgisi yok şahsi almayın oğlunun hayatındaki kadını kıskanıyor o yüzden siz ne yaparsanız yapın alışana dek sorun çıkaracak. Söyledikleri bir kulağınızdan girmesin bile, mesafeli olduğunuzu biraz belli edin.

Kocanız da şu an eşim ailemi sevmiyor mu korkusunda genelde toplumumuz böyle bir önyargı oluşturuyor çünkü. Onları sevdiğinizi saydığınızı ama 2 ay içinde henüz evliliğe bile alışamadığınızı zamanla ailesine alışınca ağırlamanın daha uygun olacağını filan söyleyin. Anlar umarım.

eşiniz ayrı alem kvniz ise… neyseee
ailemi istemiyor musun diyen eşinize ev 1+1 nasıl rahat edeceğiz daha 2 aylık evliyiz diyemiyor musunuz?
Oda biliyor her şeyi evin her işiyle ilgilendiğim için söz sahibi benim bunuda biliyor tek korkusu babası durmadan laf sokuyor karın bizi istemiyor der diye

Aman eşimin ailesidir diye ekstra eğilip bükülmeyin, gönüllerini hoş etmek için fazla çaba harcamayın. Genelde kvler başlarda gelini kıskanıyor sizin kişiliğinizle ilgisi yok şahsi almayın oğlunun hayatındaki kadını kıskanıyor o yüzden siz ne yaparsanız yapın alışana dek sorun çıkaracak. Söyledikleri bir kulağınızdan girmesin bile, mesafeli olduğunuzu biraz belli edin.

Kocanız da şu an eşim ailemi sevmiyor mu korkusunda genelde toplumumuz böyle bir önyargı oluşturuyor çünkü. Onları sevdiğinizi saydığınızı ama 2 ay içinde henüz evliliğe bile alışamadığınızı zamanla ailesine alışınca ağırlamanın daha uygun olacağını filan söyleyin. Anlar umarım.
Çok haklısınız ben zaten daha bir aylık evli iken kayınvalidem ameliyat oldu oldu diye kalkıp bir hafta kocamı yalnız bırakıp yanlarında kaldım ve tek başıma eşim çalıştığı için izin alamadı ama daha bir aylık evli iken bile her gün başka yemek yaptım ve asla kıymetim bilinmedi bana bir teşekkür bile etmediler eline sağlık demediler neden çünkü ben gelinim diye

Valla es ailesi gelmeye hep meraklı oluyor.. eş için hava hoş çünkü sabah gidiyor akşam geliyor. Güya ailesi oğullarını görmeye geliyor ama toplasan bi kaç saat anca görüyor görmüyor. Tüm gün dip dibe daha yeni tanıdığın benimsediğin düne kadar yabancı olan üstelik yaş farkı da çok olup yaşlı insanlarla tüm gün oturup muhatap olup sohbet etmek zorunda olan sen oluyorsun bu yüzden aslında eş ailesi çocuğuna değil bence geline dert olmaya geliyor . Adama fark etmiyor ki Sabah git akşam gel iki dk otur tamam 🤷🏻‍♀️

Ne pis insanlar var ya! Cidden hayret ediyorum. Ben olsam annemin babamın evine giderim. Onlar da gelsinler kalsınlar onlar gidince giderim evime. Hadi bakalım.

İstemeyen adam söyler. Anne bu ev g.t kadar zaten, sizi yatıracak oda bile yok. Rahat edemezsiniz. Biz geliriz size diyecek. Anlamadığım iki şey var:
1. Bu insanlar 1+1 eve ne diye yatılı misafirliğe gelmek ister?
2. Evlenen çiftler niye 1+1 ev tutar? Ben bekarken bile sığamıyordum öyle daireye.
Öncelikle 1e cevap veriyim eşimin ailesi evi dizmeye temizlemeye yani yardıma gelmediler bu yüzden evin nasıl bir yer olduğunu bilmiyorlar ama 1 + 1 olduğunu biliyorlar tabii ki eşim ilk erkek bu yüzden annesini kıskanması normal tabii ki gelmek gezmek evdeki düzene karışmak isteyeceğini düşünüyorum çünkü burası tatil yeri biraz da akrabalara nispet yapmak için ikinci soruya gelirsek eşim tayinci olduğu için ve bu sene kesin olmadığı için bir artı bir tuttuk çünkü tayinimiz bir yıl içinde bile çıkabilir

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik
Eliniz söylesin müsait değiliz diye sonuçta çocukları ona kırılmazlar.

Ne pis insanlar var ya! Cidden hayret ediyorum. Ben olsam annemin babamın evine giderim. Onlar da gelsinler kalsınlar onlar gidince giderim evime. Hadi bakalım.
Böyle bir şeyi asla yapmam çünkü ne kaynanalar duydum oğlumun evine gelince Yatak odasına özellikle gardolabı karıştıran hatta arkadaşımın iç çamaşırlarına bile bakıyor muş ben evde yokken kimse gelemez

X