İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Düşüncesiz tiplerse bile benim eşim havga dövüş de olsa görüsüyorsa bile ben huet ederdim. Evet muhteşem bir durum değil ama başımızın üstünde yeriniz var tam bu zamanlarda kullanılacak cümle. Evinizin küçüklüğü mühim değil. Bence bilerek gelmesinler diye küçük tutmuşsunuz ama islememiş maalesef. Sabah uykularım filan demeniz ohooo yani bence fazla piremseslik.

Tmm 2 ay çok erken isterseniz siz gitmelisiniz
Ama 2 ailede uzak şehirlerde iken neden 1+1 ev tuttunuz bu sizin için hep problem oluşturacak şimdi olmasa bu bir yıl içinde mutlaka gelecekler hic gelmemis insana gelme demek yada hic gelmeyeceklerini dusunmek bana tuhaf geliyor
Cunku oğlunun evine 1 kezde olsa gelecek ve mesafeye göre ideal zaman bile sizi sıkacak

Böyle yapan insanlara ayıp olur bile diye düşünmem çat çat söylerim. Oğlu izin alması gerekirken yeni gelin gelmis bakmış yüz verirsen astarini isteyecek tiplere benziyorlar.

Ya bu insanların kalma isteği nedir arkadaş
Rahat bırakın insanları, onlar yeni evli yeni
Allah akıl fikir versin ne diyelim

Benim rahmetli annem böyleydi, o da aynı şehirde olmamıza rağmen bende kalırdı

Kimse sizin evinizi temizlemek zorunda degil ama hatta anneler temizlik yapmamali

Kusura bakmayın ama daha bir aylık evli iken ve eşimsiz ailesinin yanında kalmaya gittim annesi ameliyat olduğu için bu devirde hiçbir gelin kayınailesinin evinde kalmaya gitmez evi küçük tutmaya gelince 15.000 TL’den başlayan kiralarla en ucuzu buydu ve tayinci olduğumuz için 3 + 1 ev tutmadık eşimin ailesi de eşya almamak için eşyalı ev tutun dedi zaten

Valla şu yorumu okuyana kadar, abarttiginizi düşündüm. Misafir iki gün kalır gider diye çünkü insanın kendi ailesi de olsa evlenince ev ev üstüne bir haftadan fazla olmaz. Ama siz de yeni gitmissiniz, kalmışsınız, elinizden geleni yapmışsınız.
KV nin kızı yok mu ?
Siz niye 1+1 evde kalmayı kabul ettiniz eşiniz polis falan sanıyorum ki ? Eğer ki maddi durumunuz varsa her şeye aman yeter nolucak dememenizi yoksa belli bir süre sonra en ufak şeyi daha isteyemez hale geleceginizi söylemek isterim.
KV ameliyat olduysa yeni belki de o hastalığı nedeniyle temizliğe gelememiştir bilemiyorum. Alakası yoksa bile yapmış bir ayıp eşinizle daha şimdiden ailesi yüzünden tartışmayın bence ama o da rahatsız olur zaten tahminimce küçücük evde.
Madem tatil yeri siz diyin kayinbabaniza baba beni şuraya götür buraya götür evin içinde oturmayın cok

Ben çözdüm eşinizin ailesini...
Aranıza mesafe koyun, varsın siz kötü olun.
Eşiniz de neymiş öyle her gün anne babayla konusmak ne anlatıyor bu adam o kadar konuşacak ne buluyorlar?
Ben annemi babamı haftada 2 falan ararim...

bence cok büyütmemek gerek
zaten gelince evin dar olması, oğlunun sürekli işte olması belli bi süre sonra sıkacaktır
gelen haftalarca kalmayacaktır ki ..
2 aylık 2 yıllık 20 senelik insan hep aynı hisseder.

Daha iki aylik evliyiz simdi gelmeyin desin bahane uretmeden. Birde geldiklerinde gitte diyemezsiniz simdi kalirlar bir iki ay

Bal gibi de gidilir. Abartmayın isterseniz. Bakacak kimsesi yoksa düğün gecesi hastanelik olunsa da refakatçi olarak kalınabilir. Yeni gelin olmanın kutsiliğini anlayamıyorum.

Ayrıca kimse sizin evinizi temizlemek zorunda değildi. Küçücük evi zaten 2-3 kişi rahat temizler. Kabile halinde gitmek saçmalık. Ayak bağı olunur ayrıca.

Tatile de akrabalara hava atmak için gitmek istediklerini nereden çıkardınız? Hem oğullarını hem de ili görmek isteyebilirler.

Yahu kusura bakmayın ama madem kv kp yi bu kadar sevmiyordunuz neden evlendiniz eşinizle? Üstelik evlenmeden önce fark etmişsinşz her şeyi

2 aylık evli olmanız asla eş ailesini kabul etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. İnsanlar çocuklarının yaşadığı yeri görmek isterler tabi ki. Kaç aylık evli olmanız gerekli acaba evinize kabul etmeniz için. Bu verdiğiniz tepkiler çok abartılı bence.

Temizliğe gelmedi ama şimdi gelmek istiyor demeniz de ayrı saçma. 1+1 lik evi insan kendisi bile temizler annenizin temizlemeye gelmesine gerek bile yok. 7 yıllık evliyim benim eşimde annesini her gün arar hatta ben bile kv demi her gün ararım kendi annemi de her gün ararım. Düşünsenize eşiniz her gün annenizin sizi aramasına takıyor. Akıl tutulması yaşıyorsun dersiniz yüksek ihtimalle.
Kv deniz 42 yaşında ise muhtemelen siz de 20 li yaşların başındasınız.
Bu kadar büyütmeyin olayları gözünüzde. İnsanlar gelsinler en fazla 1 hafta kalırlar.

Ben zaten bir zorunluluğu var demedim ama benim annem gelirken kendisinin biz yerleştikten iki ay sonra gelmek istemesi benim oğlumun evi düşüncesinden

Tamam gayet normal bunda birsey yok sizin annenizde gelmemeliydi ben büyüklerden temizlik beklemeyi doğru bulmuyorum ve yaptırmiyorum
Zaman erken evet ama şimdi olmasa ilk 6 ay mutlaka gelecek siz hiç gelmeyecek fikrini uzaklaştırın bence

Ciddiye alıp yorum yaptığınız için öncelikle teşekkür ederim kayınvalidemin kızı var altı yaşında ve biraz da gelme sebepleri küçük görümcem uçağa binmek istiyor ameliyatı biz evlendikten sonra oldu asla gocunmadan gittim yardıma ama bir yeni gelin olarak en azından bir teşekkürü hak etmiştir diye düşünüyorum çünkü ben burada eşimi bırakıp gittim normalde kimse yapmaz ha eşimsiz bir daha asla gitmem tabii ki evlerine eşim polis değil ama kolluk kuvveti maaşı güzel evet ama şu an arabasını borcunu ödüyor istediğim her şeyde alıyor zaten maddi konuda bir sıkıntımız yok hatta ailesi evlenirken hiçbir şey almadığı için istediğim hiçbir şeye yok demiyor eşimle iyiyim zaten sadece onu da her gün aradıkları için şaka değil gerçekten her gün özledikleri için gelmek istediklerine inanmıyor

Bir sürü tayinci tanıdığım var, hiçbiri 1+1 tutmuyor ama sizin tercihiniz tabii. Bana tuhaf geliyor, kendine eziyet etmek gibi, daralırım ben. Eşiniz ailesinin huyunu bilir elbet. Er ya da geç oğlunun evine gelip kalmak isteyecekleri aşikar. Keşke en azından 2+1 ev tutsaydı, böyle mahremiyet sıfır. Sizi zor durumda bırakmış sadece. Annesinin kıskanmasını, düzene karışmak istemesini normalleştirmişsiniz ama normal değil asla. Ayrıca değil iki ay, iki senelik de evli olsanız küçücük daireye sığışmaya çalışmaları mantıksız. Uzak yoldan geliyorlarsa bir iki gece kalıp döneceklerini de sanmıyorum. Bayağı kalırlar gibi. Allah akıl fikir versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…