İki ay sonra savaş olacak olsa ne stoklardınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bebişim savaş çıksa bile topyekün savaş olmaz diye düşünüyorum
TSK zararlıları bulup yok eder. Aynen Rusyadaki gibi, açın izleyin Rusya sokaklarını sivil insanlar normal hayatlarını yaşıyor, Rus ordusu savaşıyor. İsrail de aynısı, yıllardır bomba füze işlerini Gazze şeridinde yapıyorlar oraya da sivil İsrailliler gitmiyor zaten. İsrailliler Tel Aviv, Hayfa, Kudüs vb şehirlerde normal hayatlarına devam ediyorlar. Tel Aviv aynı İstanbul gibi ekonomisi büyük bir şehir ve çok sayıda insan yaşıyor. Yunanistan ne alaka anlayamadım, Türkiye de Yunanistan da NATO üyesi savaş mavaş olmaz.

Bir şey sormak istiyorum hangi şehirdesin ?

e stokla stokla 5 kilo stokla..seni idare etsin bir koca ay hatta tum evini bakkal yaptiysan uc ay.
sonra?
asla önüne gecemeyecegin ve belki de hic olmayacak bir süreç icin bugününden olma. ayrica ic savas dedigin komsunun komsuyu öldürdüğü bir sey. ic savas demek kolluk guclerinin seni guvenligin icin ortalikta olmamasi demek . herkesin hirsizlik yapmasi, hasmi oldugu insanlari öldürmesi, adam kaçırması demek.
büyük sehirdeyseniz zaten bombalarin hedefisiniz muhtemelen en kisa surede sehri yayan ya da bir minubuste yuz kisi terkedersiniz. onda da ununuzu tupunuzu yanınıza almazsiniz. kucuk sehirde koydeyseniz evet stok mantikli. baginiz bahceniz de varsa bjr sure rahatca yasarsiniz.
ama dedigim gibi bu planlarin sizin anksiyitenizi beslemekten baska hicbir seye asla yarari olamaz.
yazik bugününüze.
Keşke niyetimi biri görse alay etmeden muhatap alan olsa. İnanmasam da muhattaba alınsam. Neyse arkadaşlar sizin dediğiniz olsun benim anksiyetem arttı bu aralar ondan sebep yazıyorum bunları. Kusuruma bakmayın

Kusura bakmayın ama çok düşüncesiz bir başlık olmuş. İki ay sonra doğumu olacak olan var, ameliyatı olan var, anksiyete sahibi olan panik atağı olan var. İnsanları panikletmeye büyük laflar etmeye ne gerek var? Sanki pandemi dönemini görmemiş gibi ne stok yapılır demeniz tamamen kötü niyet.

Zaten başımıza ne geldiyse her söylenene sorgulamadan inanıp, bir de kendini ileri görüşlü sananlardan geldi.
Kimsenin göremediği gizli oyunu gördüğünü sananların verdiği kararların bedelini ödüyoruz hep birlikte.
Bugünün geleceği dünden o kadar belliyken şimdi çıkıp "çok şaşırdım, ne oldu böyle", "böyle şeyler nasıl olabilir, nasıl bu kadar değiştik" diyor bu kişiler. Bir yandan da yeni felaket senaryolarını okuyorlar.
Buz gibi gerçeği görenlerse artık anlatmaya çalışmaktan yoruldu. Bir yandan yaşanacakları görüp üzülmek bir yandan yaşananlara üzülmek o kadar yordu ki çoğumuz gözlerimizi kapadık.
Görmezden duymazdan gelip sahte bir güven baloncuğunun içinde yaşamaya çalışıyoruz.

Si evinizde peki aç kalarak mı mücadele edeceksiniz
Konu sahibi, bana ekşiyi oku ben degil herkes endişeli diyorsun burada galeyana gelmis sekliyle konu açıp baslıgına yazılan onca yorumda sadece endiseni pompalayacak yorum arıyorsun.Yorumları tek tek en bastan dikkatli okursan anksiyeteni bir nebze rahatlatırsın.

Umarım bu başlık silinmez umarım yazdığını hatırlarsın iki ay sonra
Öyle de demeseydiniz.
Siz bunun olacağına kendinizi inandirmiş gibisiniz.
Ihtimaller dahilinde mi? Belki evet ama insan bu düşüncelerle akıl ve ruh sağlığını tehlikeye atar.
Eğer bu derecedeyseniz uzman yardimina başvurun lütfen.

Zaten başımıza ne geldiyse her söylenene sorgulamadan inanıp, bir de kendini ileri görüşlü sananlardan geldi.
Kimsenin göremediği gizli oyunu gördüğünü sananların verdiği kararların bedelini ödüyoruz hep birlikte.
Bugünün geleceği dünden o kadar belliyken şimdi çıkıp "çok şaşırdım, ne oldu böyle", "böyle şeyler nasıl olabilir, nasıl bu kadar değiştik" diyor bu kişiler. Bir yandan da yeni felaket senaryolarını okuyorlar.
Buz gibi gerçeği görenlerse artık anlatmaya çalışmaktan yoruldu. Bir yandan yaşanacakları görüp üzülmek bir yandan yaşananlara üzülmek o kadar yordu ki çoğumuz gözlerimizi kapadık.
Görmezden duymazdan gelip sahte bir güven baloncuğunun içinde yaşamaya çalışıyoruz.
Haklı olduğunuz yerler var güven baloncuğunun içinde yaşiyoruz heleki son yaşananlar. Adâlet sisteminin bu halde olması. İçler acısı biliyorum hepsini görüyorum. Kadınlarımız çocuklarımız. Üzülüp ay neden oldu ki deyip aptalı oynayışıöız her seferinde daha nasıl iyi olabilirize inanan saflıklarımız. Bende biliyorum Allah sonumuzu hayır etsin

Erdoğanın açıklamaları var herkes köylerine çoktan şu tankeri almaya başladı bile onlarda bunların yetersiz olduğu bilincinde ler ancak bir müddet idare edeceklerini biliyorlar 5 tonluk şu tank erleri aldı lar
Tatlım sen yine istiyorsan anksiyeteni evinde kendi kendine doyasıya yaşa, stok mtok yap oyalan tabii ama gerçek sorunlar unutulsun diye "cambaza bak " yaparlar böyle ara sıra, normal yani...İçerden gelen duyumlar bu yöndeymis en azından ...

onun yerine vajinal cup alsin..hem minicik hem kaynar suya tuttugun gibi temizleniyor hem ömrü on yil:)
Ya yengenc iyi oldu hatırlattıgın 1 seneyi geçti asırı memnunum, öylesine bir marka almıştım değiştirmek istiyorum artık söyledigin bir marka vardı hangisiydi? Ben de alayim bari stok niyetine.

Bakın depremle savaşı bir kere karıştırmayın. İkisi de aynı harabiyet gibi görünüyor ama öyle değil başımıza her birimizin bomba mınyağacak sanıyorsunuz. Filistin'in askeri gücü olmadıpu halde savaş hala devam ediyor. Bizi kimlerle kıyaslıylrsunuz
Çok özür diliyorum. Ben şey sanmıştım, teknolojiyi ithal ediyoruz. Bir ara abd bin anlaşmaya uymayıp bize verilmeyen savaş uçağı olayı vardı. Sanırım o sırada f35leri ürettik. Zaten İsrail ne ki küçücük ülke. Amerika, İngiltere filan bizim yanımızda olur hem. Sonradan bayraklarıyla kalanlar pardon yani barış için geleceklerdir.

Hanım ablacım bütün konuların psikiyatri psikolog ruh hali anksiyete depresyon sanırım bu şekilde yaşıyorsun :KK51: Yunanistanla savaşı geç, Egede it dalaşı el kadar kayalığa bayrak dikme vb yıllardır var sonuç savaş falan değil görüyorsun, savaşa girmek sandığın kadar kolay değil hele de 2 taraf da NATO üyesiyse. Erdoğan açıklama yaptıysa da yaptı ne olacak iki atarlanır geçer İsraile bulaşmak güven özgeri tecrübe ister çocuk oyuncağı değil, artisliğini yapıp geçer yani kimse durduk yere İsraile bulaşacak kadar aptal değil. İsrailin de bizimle bir alıp veremediği yok zaten, Gazze malum toprağı istiyorlar adamlar durduk yere kimseyi bombalamıyor ortada bir davaları yoksa.

Türkiye zaten büyük bir ülke, İstanbul güneye çok çok uzak füze uçurmak vb kolay değil öyle bir şey olsa bile vurulup indirilir füzeler. İstanbulu güneyden vurmak çok zor o kadar güdümlü füze yok. Ekşisözlük de zaten her önüne gelenin yazdığı bir platform, 30 yaşına gelen kadın çörüşüp ölür yazıyorlar onu da dikkate alıyor musun... çoğu problemli tiplerden oluşan bir platform, akıllarına eseni yazıyorlar doğru olacak diye bir kural mı var??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X