İki ay sonra savaş olacak olsa ne stoklardınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erdoğanın açıklamaları var herkes köylerine çoktan şu tankeri almaya başladı bile onlarda bunların yetersiz olduğu bilincinde ler ancak bir müddet idare edeceklerini biliyorlar 5 tonluk şu tank erleri aldı lar
Ülen kimbilir yine hangi yandaş toptancıyi zengin ettiler kim bilir😢 Neyse tanker dediğin akmaz kokmaz bari koyarlar bahçeye kapının önünü yıkarlar...Cahil diye kızıyoruz bunlara ama üzülüyorum da bı yandan....çok kaziklanmamışlardir inşallah ...

Biz kuyuda şundan yapıyoruz daha ziyade. Sıcak sıcak çıkınca tereyağ sürüp Diriliş Ertuğrul izlerken tüketiyoruz.

maxresdefault.jpg
afiyet olsun

bizde de sac olayı var, üstünde yufka yaparız sonra da sac kavurması yaparız.
artık bonba filan gibi bişeyler atarlarsa da kalkan yapcaz, ne yapalım?

Ülen kimbilir yine hangi yandaş toptancıyi zengin ettiler kim bilir😢 neyse tanker dediğin akmaz kokmaz bari koyarlar bahçeye kapının önünü yıkarlar...Cahil diye kızıyoruz bunlara ama üzülüyorum da bı yandan....Neyse çok kaziklanmamışlardir inşallah ...
ya böyle yeni bir akım mı olmuş bilmiyorum da
bizim oralarda kuraklık meselesi olduğu için tanker zaten her evde var, hep var yani -bu arkadaş yeni mi gördü ki?

yeni bir şey değil yani konu şu:

su yetmiyor
köylünün de hayvanı var.
hayvana "bekle sarıkızım su gelince su vercem sana" diyemiyorsun. böngür böngür möngürüyor hayvanlar sabaha kadar... eziyet olur yani.
tankerlerde su bulunduruyorlar ki 1) su kesintilerinde eve yakın/ahırdaki 2) hayvanını yaylada vs. tutanlar da su olmayan yerdeki hayvanını suluyor

ya böyle yeni bir akım mı olmuş bilmiyorum da
bizim oralarda kuraklık meselesi olduğu için tanker zaten her evde var, hep var yani -bu arkadaş yeni mi gördü ki?

yeni bir şey değil yani konu şu:

su yetmiyor
köylünün de hayvanı var.
hayvana "bekle sarıkızım su gelince su vercem sana" diyemiyorsun. böngür böngür möngürüyor hayvanlar sabaha kadar... eziyet olur yani.
tankerlerde su bulunduruyorlar ki 1) su kesintilerinde eve yakın/ahırdaki 2) hayvanını yaylada vs. tutanlar da su olmayan yerdeki hayvanını suluyor
Bu benim de aklıma geldi, ama konu sahibi o kadar gözüyle görmüş gibi inanarak yazmış ki dedim millet tankerleri ucledi dortledi herhalde

Suyu nasıl stoklardınız arkadaşlar. Diyelimki iki ay sonra savaş çıkacak ve İsrail Yunanistan ayağa kalkacak ve uzun soluklu bir savaş olacak olsa suyu devlet kısıtlı imkanlarla verecek olsa yağ salça ve un gibi benzeri şeyler ilk karaborsaya düşecek ürünler sizce nelerdir.
Savas cikinca 2 ay olup bitmiyor ki. Yillar sürüyor etkisi. Min 3 senelik gida stoklayamayacaksabiz bosuna ugrasmayin.

Hazırlıkçılar var youtubeda bakabilirsiniz. Çok dalga geçilmiş ama aslında yurtdışında çok yapan var.

Bu benim de aklıma geldi, ama konu sahibi o kadar gözüyle görmüş gibi inanarak yazmış ki dedim millet tankerleri ucledi dortledi herhalde
tatlım üçleyen dörtleyen de var
bizim eski kuyularımız kurudu -- dedim ya uranyum zengileştiriyoz biz oralarda--
yeni kuyu ruhsatı almaya ebenin nikahını istiyorlar
bir de köylü eksiden yüzlerce dönüm nerde ne toprak varsa ekerdi her sene binlerce litre mazot yakardı şimdi daha küçük alanlar ekiliyor, damlamayla sulanıyor filan.
uzun süreli yatırım yapmaktansa o sene nereye ne ekecekse ona göre düzen kuruyor, mesela havuç ekiliyor bizim orada, yıkamaya tankerle düzen kuruyorlar --çünkü beki seneye nereye ne ekecek, ekeckemi acaba? köylü de bilmiyor ki.

falan filan.
anadoludan manzalar programı gibi oldum.

Suyu nasıl stoklardınız arkadaşlar. Diyelimki iki ay sonra savaş çıkacak ve İsrail Yunanistan ayağa kalkacak ve uzun soluklu bir savaş olacak olsa suyu devlet kısıtlı imkanlarla verecek olsa yağ salça ve un gibi benzeri şeyler ilk karaborsaya düşecek ürünler sizce nelerdir.
Çeşmeden akıyor şarıl şarıl, niye stokluyoruz?

Şu tankerler bir türlü Bodruma gelemedi herhal, her yıl su kıtlığı ... geçen yıl Ağustosta hiçbir yerde su yoktu valla sabah yüzümü yıkayamadım yazlıkçıların hepsi erkenden kaçtı.

Hazırlıkçılar var youtubeda bakabilirsiniz. Çok dalga geçilmiş ama aslında yurtdışında çok yapan var.
var da isviçrede her evin altında sığınak var
2. dünya savaşı görmüş çoğu yerde bunker var, zaten çoğu ev müstakil ABDde filan banliyöler müsait adamların benim ev kadar sırf garajı var.

bizim evlerimizde soba bacası bile yok, doğalgaz gitse donarız
18 katlı residansın 9. katında elektrik yok su yok doğalgaz yok ne stoklıycaz Allasen?

ha ben 1. katta oturuyorum, ama genel olarak nüfus istanbulda. orada da bi elektrik gitse bir su altyapısı gitse şehir zaten kırılır.

ben tavsiyemi verdim. ayakkabı stoklayın.

Zaten psikolojimiz, bozuk şurada iki muhabbet edip stres atalım diye giriyoruz sorduğunuz soruya bakın.

Buzlukta tavuk köfte bence herkesin stok yapacağı tek şey belkide

👍👍👍🤣🤣
Savaş çıkınca ilk gün elektrik santralleri vurulacagi için köfteler çozulmesin diye evimize seyyar jeneratör stoklamayi da unutmayalım....Bı de mangal kömürü.... Malûm balkonda füzeleri izlerken o köfteler fırında uyduruk yenmez, mangal şart....

Şu tankerler bir türlü Bodruma gelemedi herhal, her yıl su kıtlığı ... geçen yıl Ağustosta hiçbir yerde su yoktu valla sabah yüzümü yıkayamadım yazlıkçıların hepsi erkenden kaçtı.
Bodrum'un Allah belasını verdi.
hakketen verdi rezillikti bu yaz.

ne suyu su, ne yolu yol.
ya benim bu bahsettiğim köyümde, ki tam "köy" bak, anadolunun ortasında bir köy, her evde güneş enerjisi sistemi var Cherry. Su ısıtmak için zaten var, çoğu yerde elektrik için de var, kat kaloriferi her evde var. (ve biz daha köylüyüz diye şehire adapte olamadık tam diye canhıraş uğraşıyoruz)

Bodrum -ve genel olarak Muğla genelinde- neredeyse güneş enerjisi diye bişey yok
ısıtmayı geçtim, su için bile yok. Termosifonla su ısıtıyorlar ya 2 kişi duş alsa 3.ye bekle su ısısın.
Valla 80 yaşındaki emmimlere şunu desen kaba etiyle güler.

Savaş çıkınca ilk gün elektrik santralleri vurulacagi için köfteler çozulmesin diye evimize seyyar jeneratör stoklamayi da unutmayalım....Bı de mangal kömürü.... Malûm balkonda füzeleri izlerken o köfteler fırında uyduruk yenmez, mangal şart....
ha bizde her evde jeneratör de var....
buradan şunu anladım savaş çıkarsa bizim köye gelin...ama mazot stoklamak için elinizi cebinize atacaksınız artık :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X