İki ay sonra savaş olacak olsa ne stoklardınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Savaşla covid farklı

Bende çocuk bekliyorum istiyorum bunlar savaş çıktığında heralde başımıza bomba yağacaklarını düşünüyorlar eskisi gibi kolay mı öyle sadece askeri üstünlüğümüz yeter çelik kubbe mız var hava savunma sistemimiz ve yerli yazılımlarımız var. Hemen savaşta da nükleer kullanacaklarını sananlar siz hiç tarih kitabı okumadınız mı stratejist dinlemediniz mı nükleer başlık kullanırlarsa bütün ülkeler dahil olur ona cesaret edemeyeceklerini bilmiyor musunuz
Breh breh breh!

Konu akıllara zarar da bunları okuyup etkilenecek insanlar var, milleti stokçuluğa yönlendirmeyin. Pandemide de aynı şey yapıldı millet evinde erzakları çürütürken piyasa perişan oldu, gerçekten ihtiyacı olanlar bi halt bulamadı. Savaş öyle hayal ettiğiniz gibi bir şey değil Allah yaşatmasın, savaş demek bir ülkenin en az on yıl hayatı durdurması demek, öyle çay şeker, un stoklamakla olsaydı keşke .... Neyse Rabbim göstermesin enflasyonu, sapığı, manyağı türlü derdimiz var Allah bugünleri aratmasın

Amerika izin vermez İsrail'le savaşa.Kurecikte hala faal.İc siyaseti alevlendirmekten başka birşey değildir.Ben de ilk duyduğumda tedirgin oldum.Ama olmaz o is

Savaşla covid farklı

Bende çocuk bekliyorum istiyorum bunlar savaş çıktığında heralde başımıza bomba yağacaklarını düşünüyorlar eskisi gibi kolay mı öyle sadece askeri üstünlüğümüz yeter çelik kubbe mız var hava savunma sistemimiz ve yerli yazılımlarımız var. Hemen savaşta da nükleer kullanacaklarını sananlar siz hiç tarih kitabı okumadınız mı stratejist dinlemediniz mı nükleer başlık kullanırlarsa bütün ülkeler dahil olur ona cesaret edemeyeceklerini bilmiyor musunuz
Allahüekber!

Elinde ki avucunda ki her şeyi cepheye taşıyan neslin torunları stok peşinde 😂 yav diyelim savaş çıktı stoklasan ne kadar stoklayacaksın. Bir tane füze atarlar evin kalmaz ortada. Sığınak yapıp senelerce çıkmayacak imkanın yoksa üç beş kilo unun peşine düşmeyin böceklenir bir de evi ilaçlatırsınız 🫣🫣

Ben mesela kurtulus savasi gazisi bir dedeye sahibim, sunu kendime hakaret sayarim biz stok mtok yapmiyoruz

Depremle savaş birmi her dert bitti karın doyurmak mi dert oldu bi atasözü var sakin üzerinize alinmayin köy yanarken çılgın saçını tararmis diye.Hürriyet derdimiz bittide midemizin derdinemi düşeceğiz.Deprem doğal afet zaten deprem degil bina öldürür önlem alınmazsa da devam eder.Japonyada her gün deprem oluyor buradaki zarar yok.Neyse savaş başka bir konu herkes ölürken de midemin derdine düşmem aklı başında kalıp savaşa taraf olmamak lazım.Makarna bitince ne olacak postallarimi kaynatıp yiyeceğiz.Akli selim politikalarla çözülür bu iş siyasetle dua ile olsa siyasetçi olmaz diplomat olmaz dış işleri olmaz .Hayra dua edin

Suyu nasıl stoklardınız arkadaşlar. Diyelimki iki ay sonra savaş çıkacak ve İsrail Yunanistan ayağa kalkacak ve uzun soluklu bir savaş olacak olsa suyu devlet kısıtlı imkanlarla verecek olsa yağ salça ve un gibi benzeri şeyler ilk karaborsaya düşecek ürünler sizce nelerdir.
Ben kocamı stoklardım o zaten diğer şeyleri düşünüp halleder abshshsksks

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X