İki arada bir derede misali...

Kaynananız iki haftadır aramadın hayırdır demiş bunda kötü bir şey yok sorun değil yani ayrıca bazı büyükler neden ben arayayım o arasın modunda oluyor. Ayrıca hep arayınca ve birden 2 hafta aramayınca bozılmuştur 2 haftada mesela nişanlınla hiç mi konuşmadın dakikam yoktu diyorsunuz hiç mi görüşmediniz onun telinden de arayabilirdin biraz serzeniş ermiş kendi anneni aramadığını düşün serzenişte bulunmaz mı siz denişanlınıza annen bana bunu yaptı deyince o da kendince annesini savunmuş sadece annen bana kızdı ama böyle oldu diyebilirdin ev telefonun vardır akşam oradan arardın, annenden arardın vs. eh annenlerde gitmemiş bayramda demek ki onlar küçükler ki gitmeleri gerekiyordu ona da kızmış arada söylemiş ayrıca daha askere yeni gidecekmiş psikolojisi iyi olmayabilir idare etmeye çalışın yüzük atacak kadar sorun yok ah ben evlenmeden önce neler yaşadım kaynanamla idare ettim eşimde hep yanımda oldu

Nişanlım iş nedeni ile başka şehire geçti , son bi kaç aydır orda çalışıodu, kv derdi hep ne bni ne ablalarını arıo diye , nişanlımda derdi ne ablamları ne annemi arıyorum diye , her hafta mutlaka hatırlatırdım, aşkım annenide ihmal etme bak ablanlarda gurbette varlığını hissettir diye, biri kafama odun indirsin lütfen! , ben ne düşünüom dimiii !

Nişanlına hatırlat bunları
Erkekler anneleri ile ilgili birşey oldu mu unutuyorlar hemen bizlerin yaptıklarını ..
Nasipse evlilik tarihi belli mi ne zaman ?

2 hafta aramamazlık yok , bi hafta cuması 2kez aradım açan yok diğer hafta cuma arayamadım dakikam yok, nişanlımdan arama gereği duymadım hem mecburiyetim yok , Bir hafta aramadım diye de kötü gelin muamelesi yedim onu geç nişanlım olcak kişide annesinin birebir laflarını taşıdı bana ve inanmışki ona ne dediyse hak verip demiş diye düşünüyorm. Yoo ben ona annen bunu yaptı hiç demedim , kv de ye kendimi ifade ederken o bana karşı çizgiyi aştı bende savundum ezdirmedim ne kendimi ne ailemi... Kv çok yalaka biri nasıl anlatsam bilemedim ama ağlar sızlar araya bi kaç yalanda karıştırır ağzından girip burnundan çıkar kendi tarafına çeker, sonuçta annesi o da annesi tarafına geçmiş ama beni de hiç tanıyamamış , inş düzelir askerliği bekliyorum dört gözle.
Ev telefonumuz yok malesef niye ben arayım kim 1hafta aramamazlığın sorunu olcağı hiç düşünememiştim, benim için detaydan ibaret sorun olmaz çnkü. Sizin pek adetleri bildiğiinizi düşünmüyorum , bu durumda büyüklük ve küçüklük diye bişi yok , nişandan sonra gelmeyen insanlar bunlar ama boluya iki kere kızına gdiyor düşün artık. Kız tarafına ya arefe yada bi kaç gün öncesi gelinir bayram nedeni ile bi adet varsa ya yapılır ya yapılmaz karşı tarafa bağlı ama kız tarafı sayılır aranıp sorulur. Ailem şeker bayramındada gitti , arayıp sordularda , ama baktılar ne arayan var ne gelen giden var bizimkilerde tavrını koydu ama arayıp yine saygılarını gösterdier bayramları kutlandı, kayınpeder hiç babamı sormaz babam hep dünür nasılsın diyip arar, ailem diye değil valla kimsenin hakkını yemem ama erkek tarafı pek insanlıktan nasibini almamış soğuk insanlar. Ohooo bende ne idare ettim herkes kendi çektiğini bilir valla.

B balbocegi35 sen ne çektin be bunlardan..
Kendini doğru ifade edecen diye daha şimdiden ömrünü yediler...
Nişanlın sana istediğini söylüyebiliyor..
Sende söylersin ama seninki bayağı rahat...
Askerde görücek o rahatı

Nişanlına hatırlat bunları
Erkekler anneleri ile ilgili birşey oldu mu unutuyorlar hemen bizlerin yaptıklarını ..
Nasipse evlilik tarihi belli mi ne zaman ?

Hatırlatmam kızçe , kv seviyesine inip başına kakmam yaptıklarımı. Dğer biliyorsa anlar valla
Düğünümüzü kendimiz yapçağımız için henüz belli değil canım , zaten bende askıya aldım şuan

Evlenince bu düşüncen değişecek zamanla
Hayırlısı olsun canım hakkınızda Allah kolaylıklar versin .

Komutanı arayım diyorum lilicim nasıl fikir ? Ecük o da çeksin orda

Evlenince bu düşüncen değişecek zamanla
Hayırlısı olsun canım hakkınızda Allah kolaylıklar versin .
İnşallah canım o konuma gelmem, idareyi nişanlıma bırakçam. Anayı ana , eşini eş bilcek, karşı karşıya getirmicek.
Ah uleynn ben bi erkek olaydım varya kız yaşamıştı, hem romantiğim , hem eğlenceliyim , hemde mutluluk veririm napsamki cinsiyet mi değiştirsem erkeklerden hayır yok bana

Ahh şekerim kime hayır var ki şu erkek milletinden ..

Valla yap bir şeyler..
Yoksa ben sizin sonunuzu iyi görmüyorum
Yaparım yapçağımı da araya reklamlar girdi malesef, bir gitsin gelsin , 6ay bende kafamı dinleyim , bakıcam sonrasına lilicim, iyi veya kötü sonuca bağlanması gerek diye düşünüyorum.

Asker bekleyen biri olarak ilk o konudan başlayayım.
Ben erkeklerin bu durumu kullandığını düşünüyorum.Askerliği sınırda bir yere çıkar,hani namlunun ucunda dedikleri yer olur ya...Öyle durumlara lafım yok.Ama...Onun dışında inan sıkıntı yapacak bir durum yok.Bizim acemiliğimiz Burdur'du.Ustalığımız da Edirne Süloğlu...Can sıkıcı durumlar olabiliyor askeriyede evet ama kafaya sıkma tehdidine kanma derim.O askerlik yapıyorsa sen de sabırla bekleyeceksin.Senin için iki kat zor çünkü ailesiyle sürekli haşır neşir olacaksın.Benim babam özel sebeplerden dolayı 30 yaşında gitti askere,işimiz düzenimiz bozuldu hep.1999 yılıydı.Ne cep telefonumuz vardı ne de gidip gelme imkanımız...Yani ben zamane erkeklerinin bu askerlik konusundaki şımarıklığına tahammül edemiyorum.Hepsi bir mi ? Elbette değil ama yazdıklarından sana böyle yansıtılmış diye anladım.Biz de sevgilimle tartıştık,kavga ettik ama uzatmadık.Sen daha iyi tanırsın nişanlını.

Diğer konular ise...Ya insanlara gerçekten iyilik yapmaya korkar oldum.Arayıp sorup insanlık etmişsin ama hata etmişsin,baksana...Sen daha iyi bilirsin ama bundan sonra kontorüm olsa da aramam ben.İnsan gibi açıklamışsın durumunu,kabak senin başına patlamış.

Allah hakkında hayırlısını versin ama bu çocuk seni çok üzeceğe benziyor.Sen çırpınıyorsun onun için,hak ettiğin muamele bu değil.

Kv açıklama yaparak hata yapmışsın, nişanlın sana annemi aramamışsın deyince aaa gerçekten mi hayatım??? ben aramışdım annen bana geri dönmeyince bende aramamışım diyecekdin,,,, böyle şeyler söylendi mi biraz kulağının üstüne yatıcaksın,,,,,
sen vazifeni yap,, cumaları ara, bayramlarda git,, saygıda kusur etme,,, ( ki zaten etmiyorsun),,, sana öyle çemkirdiği zamanda kapa kulaklarını salağa yat, sen karşılık vermeyince de zaten bir iki çemkirir sonra da susar,,,, annem böylelerine affedersin b.k çukuru der,, oradan bir taş atarsın üstüm başın b.k olur der onun için hiç muhatap olmayacaksın bırak kaynasın dursun,,
benim yaşım senden çok büyük ama 20 aylık evliyim, sözlenide 2 yıl oluyor,,, ilk başlarda pek seviyordum kv mi haftada iki-üç arardım,, evlenincede aynı şekil ne zaman iyi niyetli olmadığını düşündüm, vede aileme çemkirmeye başladı bende aramıyorum aşağı yukarı 1 yıldır ,,, bir 3 aylık hamileyken, hamile olduğumu söylemek için aradım ( oda eşimin zoru ile)
eşime de dert yanamıyor sanırsam,,, çünkü yüzü yok,,,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…