İki arada bir derede misali...

Belki ama risk almaya değmez , inşallah en yakın zamanda gerçekleri görür. Annem annem diye tutturmaya devam ederse , annesi ile mutluluklar diler yoluma devam ederim ne kadar üzüleceğimi bilsemde evlenerek başımı yakmamış olurum. Kendi kazdığı kuyulara kendisi düşsün inşallah, kendi kızlarıda var bana ne yapıyorsa onlardan görsün... Şimdi oğluyla daha bir iyi olucam fakat onunla hiç eskisi gibi olmuycam görsün bakalım... Hodri meydan

Aramiyor musun diyince evet aramiyorum de valla cekil kenara.. zorla degil ya:KK53:
Hem o senin anneni ariyor mu onun annesi senin anneni ariyor mu..
Yemin ediyorum cok gicik oluyorum su erkek ailelerine yaaa..
Bizde olan kizin ailesi annesi erkek tarafindan ilgi gorur aranir gonulleri hos tutulur..
Bu son donemin erkeklerinde bir hava bir hava....sorma gitsinn...:KK11:

Ayyy valla aynı ya,yemin ederim...kızı için hiç düşünmeden herşeyine koşuyordu ama oğlunun hem Parasını alıyordu hemde isteklerine karşı çıkıyordu.bizim nerde oturacağımıza bile o karar verecekti düsün.bana hediye almasına bile izin vermiyormuş evlenince alırsın diye,bunuda seninki gibi ağzından kaçırdı sonra toparlamaya çalıştı ama nafile.baban belki yanlış anlar kızım, evlenince istedigi hediyeyi alsın,Baba'nın gözüne sokar gibi Olmasın.sanki babam gümrük memuru eve giren herseye bakıyor te allam ya.yani afedersin s.tı sıvayamadı.
Ayyy daha nelerrr yaaaa , hediyeye bile ve seninkisi de naptı almadı mı baban görür diye ? Demiryo ki açık açık oğlum bu kıza para yedirme bana ver diye :KK48: Bizdede aynı oğluna vaatler verdi toplu parasını aldı üstüne kredi ödetti , askerden sonra ödemeyecekti öyle anlaştılar şimdi zor geliyor tabiii... Ortada para yok dibinden ev aldırtacakmış bize hemde daha inşaatı bile başlamamış :KK48: Biz nasıl düğün yaparız diyoruz o yanımdan alın diyor , hı hıı tabii çok beklersin sennn :stop: Oturdukları evin kredi borcuna dahil edicekmiş bizi neymiş ev onlara kalıcakmış , yok hep beraber oturalımmış te allammm naptı ne etti yine ödetti ve parasınıda aldı:KK62: askerden gelince düğün tarihi isticekler ya bizimkiler ara bozulsun oğluna da ne halin varsa gör kendi düğününü kendin yap diycek :KK62: kızını evercek vs.. planları var kadının sanki benim alnımdada APTAL yazıyor ben hiç bişiden çakmıyorum :KK62: EEee gelişe göre gidişat olur , gün gelir elbet.

Amaninnn bu ne ya ? Evlerden irak.
daha nisanliyken derdi ne boyle uğraşıyor sizinle? Basla biri mi var ogluna dusundugu acaba?
evlendikten sonra nişanlın da degisir benden soylemesi, pek bir ana kuzusu oluyorlar düğünden sonra, simdikinin bin katini düşün:)
Ama akilli davranirsan başa cikabilirsin.
benim kayinvalidem de az ugrasmadi bu konularla ama pes etti artik:KK53:
uc aylik evliyken gece esimi aradigini bilirim, sen unuttun beni artik hic aramiyorsun diye, aglaya aglaya hem de.
cok mucadele verdim ama sukut atlattik. ( hala yapsa da artik sallamiyorum )
insallah sen de huzura kavusursun:KK49:

Amaninnn bu ne ya ? Evlerden irak.
daha nisanliyken derdi ne boyle uğraşıyor sizinle? Basla biri mi var ogluna dusundugu acaba?
evlendikten sonra nişanlın da degisir benden soylemesi, pek bir ana kuzusu oluyorlar düğünden sonra, simdikinin bin katini düşün:)
Ama akilli davranirsan başa cikabilirsin.
benim kayinvalidem de az ugrasmadi bu konularla ama pes etti artik:KK53:
uc aylik evliyken gece esimi aradigini bilirim, sen unuttun beni artik hic aramiyorsun diye, aglaya aglaya hem de.
cok mucadele verdim ama sukut atlattik. ( hala yapsa da artik sallamiyorum )
insallah sen de huzura kavusursun:KK49:
:KK48::KK48::KK48:
Su kirmizili cumleyi okurken daha devamina gelmeden,
"kesin oglum acmisin tokmusun karnin doydu mu" diye sormustur diye gecirdim aklimdan..
O degilmis barii..

son edit icin yorumum; nisanlini iyi gozlemle, anaci sinyaller veriyor.. annesini sevmek baska, anaci olmak baska.. objektif olmayip, her hatayi yapan annelerini masum gordukleri gibi, bir de yetinmeyip bizlere camur atan suclu cikaran erkeklerden uzak duralim ne olur! daha evlenmemissek, bile bile lades demeyelim.. denge demek, ikisini de azarlamak degildir; kim hakliysa onu desteklemektir.. annesini dovsun diyen de yok.. ama bu cesareti de ogullarindan aliyolar genelde, net..
cok guzel ifade etmissin kendini, hala anlamayip lafi oraya buraya cekerse, nisanlini tartmaya yonel, birak kayinvalideyi filan!

:KK48::KK48::KK48:
Su kirmizili cumleyi okurken daha devamina gelmeden,
"kesin oglum acmisin tokmusun karnin doydu mu" diye sormustur diye gecirdim aklimdan..
O degilmis barii..
Ya tabi ne yedin ne ictin diye de cok soruldu ama ben bunu daha cok garipsemistim.
Sevgilisi gibi gece yarisi aglayarak beni unuttun sitemleri nedir ya :)
soyle dusunuyorum da benimki de hakkini vermis kayinvalideligin :))

sukur esin firsat vermemis de kurtulmussun..
Aslinda esim cok firsat verdi de ben burnumu indirmedim ona pek.
Mesela o gece aranma olayinda git annenin gonlunu al benden de bir sey bekleme, ayrilamiyorsaniz birbirinizden yaninda da kalabilirsin eve sakin gelme gibi sert tepkilerim oldu.
cok tekrarladi kayinvalidem ama sonuc alamayinca pes etti anlasilan, eskisi gibi kiskanmiyor oglunu.

Daha simdiden boyleyse:KK57: evlenince neler yapar kim bilir
aman, de de onu de!
bir de oglu, annesinin telefonunun kapali oldugunu biliyor, orda yalan soyledigi ortaya cikiyor kadinin, yani bi dusun dmi bu annemde bsyler var diye! en azindan kalkip kizi suclama, annene he de gec..
ben korktum konu sahibinin nisanlisindan.. 'annem yapmaz oyle sey, sen abartiyosun' sozu bana gecmisimi hatirlatti..

benim k v de benim teli açmıyor dedi dedi dedi.babam bi gün benim kızımı ben bile işte aramıyorum işteyken kız aranmaz dedi. şimdi 10 günde bir ararsa arar.1 dk konuşurum.

Bide benim herzaman dediğim bişey var,kendimize iyi kv değil, iyi bir Eş seçelim.kv iyi kötü ne farkeder,coğu gelinini bi Kaşık suda boğar.Ama eşin iyi olursa,seni sahiplenirse istedigi kadar kötü olsun kv eninde sonunda pes eder.bende senin nişanlında bu sahiplenmeyi görmedim.daha çok kısa vadeli Çözümler üretmiş,arayıver,soruver vs.olayı derinlemesine çözecek olgunlukta değilse ileride seni sahiplenme olgunluğunu göstermez benden söylemesi

Bide benim herzaman dediğim bişey var,kendimize iyi kv değil, iyi bir Eş seçelim.kv iyi kötü ne farkeder,coğu gelinini bi Kaşık suda boğar.Ama eşin iyi olursa,seni sahiplenirse istedigi kadar kötü olsun kv eninde sonunda pes eder.bende senin nişanlında bu sahiplenmeyi görmedim.daha çok kısa vadeli Çözümler üretmiş,arayıver,soruver vs.olayı derinlemesine çözecek olgunlukta değilse ileride seni sahiplenme olgunluğunu göstermez benden söylemesi
:KK5: yürrü be

Aramiyor musun diyince evet aramiyorum de valla cekil kenara.. zorla degil ya:KK53:
Hem o senin anneni ariyor mu onun annesi senin anneni ariyor mu..
Yemin ediyorum cok gicik oluyorum su erkek ailelerine yaaa..
Bizde olan kizin ailesi annesi erkek tarafindan ilgi gorur aranir gonulleri hos tutulur..
Bu son donemin erkeklerinde bir hava bir hava....sorma gitsinn...:KK11:

Nişanlım annemi ayda 1 bilemedin hiç aramaz, annesi 2/3 haftada bir arardı artık aramıyor banada telefonları kapatıyor. Aynen öyleee yaa kız tarafıı el üstünde tutulur bunlar hep biz diyorlar :KK62:

X