İki arada bir derede misali...

Amaninnn bu ne ya ? Evlerden irak.
daha nisanliyken derdi ne boyle uğraşıyor sizinle? Basla biri mi var ogluna dusundugu acaba?
evlendikten sonra nişanlın da degisir benden soylemesi, pek bir ana kuzusu oluyorlar düğünden sonra, simdikinin bin katini düşün:)
Ama akilli davranirsan başa cikabilirsin.
benim kayinvalidem de az ugrasmadi bu konularla ama pes etti artik:KK53:
uc aylik evliyken gece esimi aradigini bilirim, sen unuttun beni artik hic aramiyorsun diye, aglaya aglaya hem de.
cok mucadele verdim ama sukut atlattik. ( hala yapsa da artik sallamiyorum )
insallah sen de huzura kavusursun:KK49:
İnşallah , uyardım benimkini annen açık arıyor sürekli , belli istemiyor hani diye... Derdi para ben hesapta yoktum ağlunu yiyemedi. Allah kurtarmış seni iyi bari düzeldiyse... Valla düzelmezse evlenemem kusura bakmasın, şimdiden ödüm koptu ailesnden, gelemem böyle entrikalara.

son edit icin yorumum; nisanlini iyi gozlemle, anaci sinyaller veriyor.. annesini sevmek baska, anaci olmak baska.. objektif olmayip, her hatayi yapan annelerini masum gordukleri gibi, bir de yetinmeyip bizlere camur atan suclu cikaran erkeklerden uzak duralim ne olur! daha evlenmemissek, bile bile lades demeyelim.. denge demek, ikisini de azarlamak degildir; kim hakliysa onu desteklemektir.. annesini dovsun diyen de yok.. ama bu cesareti de ogullarindan aliyolar genelde, net..
cok guzel ifade etmissin kendini, hala anlamayip lafi oraya buraya cekerse, nisanlini tartmaya yonel, birak kayinvalideyi filan!
Yorumunuz çok güzel teşekkürler. Evet bende şuan tartma yöntemindeyim , kayınvalideyi sallamam nişanlım destekçim olsa ama görücez akla karayı kendi seçicek bende yolumu ona göre çizicem , bile bile de asla evlenemem gün gelir çıldırırım o zaman bende çıldırtırım gerek yok.

Nişanlım annemi ayda 1 bilemedin hiç aramaz, annesi 2/3 haftada bir arardı artık aramıyor banada telefonları kapatıyor. Aynen öyleee yaa kız tarafıı el üstünde tutulur bunlar hep biz diyorlar :KK62:
olur mu canim, hep erkek evine ayip olur, onlarin kalbi kirilir (sebep uyduran da kendileridir), hep kiz evi alttan almalidir..
arti olarak; senin ailenin uzerine dusmeyip hep kendi annesinin gonlunu yaptirmaya calisan bi adama da bu kadar yuz verme..

kaynanannı bosver ama nısanlın bile seni tutmuyo magdem kaynanayla gecinemiysoun nisanlın nedne bu kada rısarr edıyo 3 gunde bi ara diye millet karısına diyemez aramak zorunda dgeşlim yani ki kadın beni belli istemiyo diyosun bence nisanlını bi gözden gecir simdiden bu kadar annesini tutuyo ısın zor cok yorulursun bu ailede sn

olur mu canim, hep erkek evine ayip olur, onlarin kalbi kirilir (sebep uyduran da kendileridir), hep kiz evi alttan almalidir..
arti olarak; senin ailenin uzerine dusmeyip hep kendi annesinin gonlunu yaptirmaya calisan bi adama da bu kadar yuz verme..
Doğru diyorsun , diceğimi dedim zaten ama objektif değil kendisi. Tek dediği düşündüğün gibi değil diyebiliyor , şuan beni de alttan alıyor , bakalım kulağına kattıklarımı uygulayabilecek mi

Sen bu adamla evlenmek konusunda kararli misin balbocegi ? Kendini bile bile ateslere atiyormussun gibi geliyor bana. Bu kadinla ve hala ana rahminde yasayan oğluyla bir omur geçer mi ?

kaynanannı bosver ama nısanlın bile seni tutmuyo magdem kaynanayla gecinemiysoun nisanlın nedne bu kada rısarr edıyo 3 gunde bi ara diye millet karısına diyemez aramak zorunda dgeşlim yani ki kadın beni belli istemiyo diyosun bence nisanlını bi gözden gecir simdiden bu kadar annesini tutuyo ısın zor cok yorulursun bu ailede sn
Ameliyat oldu yya o yüzden 3güne bir arıcakmışım , bende kistten ameliyat olursam görücez bakalım onu da... Evet nişanlım ana kuzusudur olaya benim gözümle bakamıyor , birbirimizi yanlş anlıyrz kafasında

Doğru diyorsun , diceğimi dedim zaten ama objektif değil kendisi. Tek dediği düşündüğün gibi değil diyebiliyor , şuan beni de alttan alıyor , bakalım kulağına kattıklarımı uygulayabilecek mi
yine diyorum, eger dediklerinden bsy anlamamissa, seni suclu bulup egdirmeye calisirsa, sertlikle artislikle annesinin yaptiklarini ortmeye calisirsa, gerekirse ayril; cok net diyorum bunu! degismez cunku, sadece dozaj artar..

Ameliyat oldu yya o yüzden 3güne bir arıcakmışım , bende kistten ameliyat olursam görücez bakalım onu da... Evet nişanlım ana kuzusudur olaya benim gözümle bakamıyor , birbirimizi yanlş anlıyrz kafasında
senin gozunle bakmasin, objektif bi bakisla baksin, annesinin yaptiklarini gorur o zaman, en azindan he der ve gecer, sana yansitmaz..
evet, alttan alinca incilerimiz dokulmez, ama her zaman degil! simdi 'aman idare ediver' mantigiyla bu surekli sorun uyduran, bilerek yanlis anlayan(biliyo aslnda ortada bsy olmadigini o kadin), ortaligi karistiran bu kadina boyun egdikce dozaji artiracak, iftiralar kavgalar pesi sira gelecek.. yani 'aman gonlunu edelim de sussun' olayi, bu tiplerde daha kotu sonuclar doguruyor.. bi omur bu, dile kolay, is anlasmasi degil.. bu kadinin cikaracagi tek sorun telefon mevzusu olmayacagina, bununla kalmayacagina gore, burda en muhimi NİSANLİNİN DENGESİ/DOGRU ANLAMASİ..

Sen bu adamla evlenmek konusunda kararli misin balbocegi ? Kendini bile bile ateslere atiyormussun gibi geliyor bana. Bu kadinla ve hala ana rahminde yasayan oğluyla bir omur geçer mi ?

Kararlı değilim canım evlenmekte askıya aldım zaten , beklemedeyim sadece , şuan deneme süreci onun için. Biraz önce de mesaj attım ,
Sana söylediklerimi hesap sorar gibi söylersen kalpler iyice buz tutar yada doğrulamak için sorursan benim kimsenin gözünde değerim kalmaz. Yeri geldiğinde söylersin. Annen geçimi zor bir kadın böyle giderse ablanı ayırmaya çalıştığı gibi yapacak bu yüzden korkuyorum çünkü annen her defasında açık arıyor sanki ,2 dir kalbimi ağır derecede kırıyor , bence istenmiyorum ve gerisi herşey bahane diye mesaj attım , lütfen çok dikkatli kimseye bişi yansıtmayalım , annen aramıyor dersede bir kez olsun ara de bak o zaman şikayet etme cesareti olmaz sende arada kalmazsın dedim. Maddi manevi hiç bi beklentim yok herkes yerine göre yapacağını yapsın biz iyi olalım yeter dedim
Annesinin bilinçli olarak söylediğini düşünmüyor ve herşeye tamam dedi , görücez bakalım 2 haftaya kadar belli olur herşey...

En onemlisi huzur bunu unutma düşün taşın :KK55:
bu kaynana musveddeleri dusunse; bu kizin hayali sadece mutlu olmak, yuvasinda iyi olmak..
oyle bi halleri var ki durduk yere, cenge gidiyor gibi tum silahlarini kusaniyolar, ugrasa ugrasa kendilerinden tiksindiriyolar en sonunda..
bu kadar sorun uydurmak icin paralanmak yerine yerlerinde otursalar daha az yorulurlar :KK53:

Kararlı değilim canım evlenmekte askıya aldım zaten , beklemedeyim sadece , şuan deneme süreci onun için. Biraz önce de mesaj attım ,
Sana söylediklerimi hesap sorar gibi söylersen kalpler iyice buz tutar yada doğrulamak için sorursan benim kimsenin gözünde değerim kalmaz. Yeri geldiğinde söylersin. Annen geçimi zor bir kadın böyle giderse ablanı ayırmaya çalıştığı gibi yapacak bu yüzden korkuyorum çünkü annen her defasında açık arıyor sanki ,2 dir kalbimi ağır derecede kırıyor , bence istenmiyorum ve gerisi herşey bahane diye mesaj attım , lütfen çok dikkatli kimseye bişi yansıtmayalım , annen aramıyor dersede bir kez olsun ara de bak o zaman şikayet etme cesareti olmaz sende arada kalmazsın dedim. Maddi manevi hiç bi beklentim yok herkes yerine göre yapacağını yapsın biz iyi olalım yeter dedim
Annesinin bilinçli olarak söylediğini düşünmüyor ve herşeye tamam dedi , görücez bakalım 2 haftaya kadar belli olur herşey...
Annesinin bilincli yaptigini bal gibi biliyor.
Iki olasilik var.
1) sana dese evet haklisin o zaman senin onunu almiyacagini dusunuyor
Olabilir, nedense erkekler bundan korkuyorlar.
2) annesine guc yetiremiyor, arayi iyi tutmak icin sana yukleniyor.

Kanma nisanlinin saf ayagina yattigina.

Annesinin bilincli yaptigini bal gibi biliyor.
Iki olasilik var.
1) sana dese evet haklisin o zaman senin onunu almiyacagini dusunuyor
Olabilir, nedense erkekler bundan korkuyorlar.
2) annesine guc yetiremiyor, arayi iyi tutmak icin sana yukleniyor.

Kanma nisanlinin saf ayagina yattigina.
aynen!
annesini haksiz buldugunu soylerse, nisanlisinin iyice azitacagini dusunuyor.. ben bunu da hakli bulmuyorum.. cunku bu dusuncede olanlar, annesi esinin namusuna laf bile etse uzerini ortuyor.. karisini sucluyor, evde huzur birakmiyor..
halbuki esine dese 'biliyorum haklisin, ama annem iste, ne yapalim Allah rizasi icin..', annesine de guzel uyari yapsa; hic de sorun kalmaz Allah in izniyle.. tabi buyuk namus meseleleri icin demiyorum, bu tarz cekismeler icin konusuyorum..

bu kaynana musveddeleri dusunse; bu kizin hayali sadece mutlu olmak, yuvasinda iyi olmak..
oyle bi halleri var ki durduk yere, cenge gidiyor gibi tum silahlarini kusaniyolar, ugrasa ugrasa kendilerinden tiksindiriyolar en sonunda..
bu kadar sorun uydurmak icin paralanmak yerine yerlerinde otursalar daha az yorulurlar :KK53:

Kayinpederler de yapiyor bazen. Herkes kendi hayatina baksa sorun cikmayacak. Boyle sorunlu insanlarla evlilik zor vesselam.

X