İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Merhaba ayni sekilde benimde yuzum oyle gozebege benziyor delik delik gorunuyor uzmanim gecici oldugunu soyluyor bakalim insallah gecicidir. Cilsini cok mu hassas benim oyle..
Merhaba since29,

Ben daha önce yüzüme de yaptırdım. İlk yaptırdığım yerde azalma oldu fakat tam olarak bitmedi benim bıyık bölgemde bir kaç çöküntü şeklinde iz var çok büyük boyutta değil. Sorduklarım çok farketmiyor ama ben eski halini bildiğim için farkediyorum. Bu konuda oldukça moralim bozulmuştu. İşlemler devam ederken farketmeme rağmen epilasyon yaptırdığım yer bir şey olmaz diye devam etmişti. (Aslında iyi ve çok temiz bir yerdi yapan kişi de oldukça tecrübeliydi ama dudak bölgesi bence çok hassas zaten de çoğu tüyüm sarı ve beyaza yakın olduğu için bir kaç koyu renk için değmez diye düşündüm bıraktım ama bir 10 ay kadar işlem görmüştü) yüzümün diğer bölgelerinde de gözenek şeklinde delikler var az da olsa ama yüzde zaten gözenekler biraz belirgin olduğu için anlaşılmıyor ama ben anlıyorum. Biraz fazla takıntılı olduğum için ben çok inceliyorum kendimi.

İzlerin kalıcı olup olmadığını anlamak için bence biraz ara vermek lazım. Seanslara devam ettikçe izlerin yenileri oluşacağı için anlamayabilirsin.

Kolum için de endişeliyim normalde ağdadan sonra o tarz gözenekler kalmıyordu sonuçta. Leke kalmadı fakat gözenekler beni endişelendiriyor. Şu ana kadar okuduğum yorumlarda eğer delik oluşursa bunun geçmeyeceği yönündeydi.

Gözenek izlerinin gecip gecmeyecegini anlamak icin dediginiz gibi zamana ihtiyac var ama bekleyip yaza boyle tuylu girmek yine saclarimi toplayamamak ve o sekilde gezmek istemiyorum. Ben 5 ay kadar ilac kullandim o ilaclar tuylenme yapti ve lazer epilasyona baslamistim komple vucut derken pakete yuzude eklediler ve bende ayva tuyleri ve ilacla birlikte olusan ince tuyler gider düşüncesiyle arastirmadan sormadan yuzume de yaptirdim ve sonuç berbat o yuzden yuzume gitmek ve eskisi gibi olmak istiyorum igneliyi birakirsam eger yaza kadar bitmez ama devam edip bitirmek istiyorum. Benim uzmanimin ismini burdan duydum ve bi çok musterisi var bu sitede gittigim zaman musterilerle de gorusuyorum kimisi benim gibi gözeneklerinden sikayetxi kiminde hicbbisey olmuyor yani demem o ki benim cildim çok hassas ilaclarda derimi iyice inceltmis haliylr cilde igne giriyor bu belirtilerin olmasi normal geliyor. Tam iyilesiyor tekrar gidiyorum basa dönüyorum o yuzden 2 ay bekleyip iyilestigini gordukten sonra baslamak zamab kaybi geliyo bana. O uzmana gidip herkese boyle olsa kesinlikle birakirdim ama kimine olmuyor kendim gordum yani o yuzden cildimin hassas olmasina bagliyorum bu isi.. Sizdede ayni sorun olmus yuzunuz icin konusuyorum ve 10 ay once yaptirmissiniz hala duruyor mu izleriniz hic mi azalma olmadi neredeyse 1 yila yakin zaman zarfindan bahsediyoruz cok guzel bi ornek var karsimda benim beklememe gerek kalmadan sizden alsam cevabi tam olarak gecti mi azaldi mi yoksa ayni duruyor mu??

Ayrica kolunuz agda ile alinirken boyle olmayabilir sonucta igne giriyor her kil kokunuze o yuzden ayni reaksiyonu beklememek lazim.. Bende agda sonrasi da epilasyon sonrasi da kabariyor kollarim kisiden kisiye degisiyor demekki.

Ben de hormonal bozukluğa dayalı tüylenme problemi var. İlk kez 2013 yılında başladım iğneli epilasyona. İğneliye başlamadan önce 3 seans lazere gittim. Fakat yüzümün her yerine yapamadı haliyle çoğu bölge sarı olduğu için. Vücuduma sorduğumda ise sizde sonuç alamayız dedi. Biraz araştırmadan sonra lazerin yüz tüyleri için çözüm olmadığını hatta daha kötü sonuçlar doğurduğu öğrendim. İğneliye başladım. 2013ün yaz dönemi ara verdim ve sabredemediğimden yazın yine ip ağda gibi yöntemlere başladım. 2014 yılı tekrar iğneliye başladım fakat o dönem sadece dudak bölgeme yaptırmayı kestim. 2013-2014 yıllarında yaptırdıklarımda azalma oldu fakat benim fikrim hem çok etkili yapamadıklarından, hem hormon tedavisine geç başladığımdan hem de ara ara (yaz dönemlerinde ağda ip gibi yöntemlere döndüğümden bitmedi). Uzunca bir süredir dudak üstüne yaptırmıyorum ama ordaki bir kaç iz (sağ ve sol kenarlarda 2-3 tane çok büyük olmayan ama yanaklarımdakilerden büyük delik kaldı). Benim de cildim hassas buna da bağlamak lazım belki de. 2014 ün sonundan itibaren de yüzüme tüyleri kökten aldığım yöntemlerden hiç uygulamadım ve yüzümde bitti gibi diyebilirim. İzler zamanla geçiyor mu çok anlayamadım bu yüzden ama çok rahatsız eden bir iz yok şu an yüz bölgemde.

Ben de zamanında bir kaç tane olan tüylerimi senelerce cımbız ip ağdayla aldım ve sonuç çok kötüydü. Her geçen zaman daha da kötü oldu. saçlarımı ben de toplayamıyordum. Tüylerim sarı olmasına rağmen-doğal hali-koyu koyu bir sürü tüy olmuştu. Ağda tüm tüyleri çektiği için ayva tüylerim de hareketlendi ve kısalar da uzun uzun oldu. Akşam alıyordum iple sabah kalkıyordum başkA yerler çıkmış. Kabus gibiydi. Şimdi çok rahatladım diyebilirim.

Yüzümde normal gözeneklerimden daha büyük bir iz yok şu an ama dediğim gibi dudak bölgem daha çok etkilendi. Bence çok uzun süre işlem gördü. İlk gittiğim yer çok başarılı değildi aynı köke defalarca işlem yapıldı oysa ki normalde düzgün yapılırsa bir kere alınan yerden bir daha çıkmaması gerekiyor.

Hemen hemen ayni sorundan sikayetciyiz hic yoktan yere 3 5 tuy icin butun yuzumuzdeki tuyleri canlandirdik napalim basa gelen cekilir cozumu ignelide goruyorum bakin siz ne guzel suan rahatlamissiniz bende devam edeyim oyle cok goze batmiyor evet ama gecici degilse de insanin canini skiyor bu gozenekler ama tuylu dolasmaktan yine iyi napalim benim uzmanim dudak ustune kesinlikle yapmiyorum derisi ince olsugu icin iz kalma ihtimalinin yuksek oldugunu soyledi. Gecen hafta gitmemde dudak kenarlarina yapti bi kac atis o kadar kenarlar disinda ortaya uygulamiyorum dedi. Her gitmemde 1 saat suruyor bakalim ne zaman seans aralari dusecek. Birde siz istanbulda misiniz nereye gidiyorsunuz? Son sorum :) igneli sonrasi kullandiginiz kremler neler mesela bilgi alisverisi yapmak icin burdayiz dimi

since29 iğne izleri ne zaman çıkmaya başladı? benim daha ilk seansım oldu iğne izim yok gibi gözüküyor , sonradan art arda işlem görüyor diye mi çıkıyor bu meret ya

since29 iğne izleri ne zaman çıkmaya başladı? benim daha ilk seansım oldu iğne izim yok gibi gözüküyor , sonradan art arda işlem görüyor diye mi çıkıyor bu meret ya
Sanirim ilk gitmemle basladi ama ben 2.gitmemde farkettim ilkini hatirlamiyorum cunku 4 ay oldu. Igneli yapildiktan sonra kizariyor sinek isirigi gibi kabariyor ve 5 6 gun sonra kabuk tutuyor sonra 1hafta sonra da kabuklar dusuyor ve dusen kabuklarin ardindan ignenin girdigi butun noktalar butun giris yerlerini cok net gorebiliyorum kirmizi kirmizi gozenek seklinde duruyor. Sonrasinda kizariklik geciyor gozenek seklinde izler okdr belli olmuyor ama cok incelersem goruyorum o izleri ve ayda bir igneliye gittigim icin iyilesme surecini goremiyorum

ben şimdi dikkatli inceledim bikaç tane var gibi ama emin olamıyorum çünkü uygulama olmayan yerdeki gözeneklerime baktım ordakiler bile zaten iri. Cilt yapım olarak iri gözeneklerim var benim, eğer iz kalırsa cidden anlamam gibi geliyor bu arada senin yaşadığın o kızarıklar kabarıklar aynen bende de oldu ama çok sürmedi, bana 'desitin' mor ambalajlı olan kremini önerdi uygulayıcım onu kullandım. Kızarıklıklar ve kabarıklıklar için çok iyi geliyor tatlım aklında bulunsun. ilk üç gün yüzümü %70 alkol %30 saf su içeren bi ilaçla temizledim ardından bu kremi kullandım kızarıklıklarım hemen geçti. ardından yüzüm havalansın diye bi daha krem bile sürmedim. bugün bir haftam doldu birkaç kabuk dışında yüzümde sıkıntı yok

Cilt yapiniz gozenekli ise dediginiz gibi farketmeyebilirsiniz ve igneli sonrasi olusan gozenekler caninizi sıkmaz zaten :) ben ilk gun hic bisey surmuyorum uzmanim a e f vitamini iceren bi sprey sıkıyor cildimi yatistiriyor biraz bidaha ki gitmemde ismini alicam evde bende o spreyi kullanicam cok iyi geliyo ferahlatiyo cilt icin a e f vitaminleri cok gerekli biliyosunuzdur belki. Oyle cok kremlere bogmuyorum ama 2.gunun sonrasi banyo yapiyorum cunku ilk 2 gun su degmemesi lazim. Banyo sonrasi bepanten plus kullaniyorum 1gun dinlendirip ertesi gune madecassl kullaniyorum. Geceleri gul suyu ile temizliyorum ve kendi haline birakiyorum cok krem surup cildimin ph dengesino bozmak istemiyorum islem gordugu icin kendi kendine toparlamasina birakiyorum cildim cok hassas cunku.

sen baya bakım yapıyormuşsun ya :O ben üşengeç olduğumdan o kadar uğraşamam herhalde, illaki unuturum ama o spreyin isimini öğrenirsen buraya da yazabilir misin canım, ben de denesem fena olmaz :) bir de bana uygulayıcım 3 gün yüzüne su değdirme dedi, nedense herkese farklı söylüyorlar :/

Bana 48 saat yeterli olur dedi 3gun dayanabilirim evet ama yuzum yapis yapis oluyor igneli ile alinan tuyler kaliyor cildimde falan rahatsiz oluyorum. Onceden 3gun bekliyodum bu gitmemde 2.gun smbanyo yaptim cok sukur hic biseyde olmadi. Ya bakim derken bende aman aman böyle cok dikkat etmem gunlere ama kullandigim tek krem madecassl ve bepanten plus aksamlari gul suyu ile temizlerim tonik etkisi yapsin diye ve dogal o yuzden rahat rahat kullanabilirjm. Tabiki ogrenirsem buraya da yazarim :)

Birde igneli sonrasi bazen o bahsettigim spreyi bazende utalk pudra kullaniyor en son o spreyi kullandi cildimi rahatlatiyor evet ama cok nemli oluyor yuzumu yikayamadigim icinde yapis yapis hissettim ve 2.gun banyo yaptim bisey olmadi aklinda bulunsun :) ve pudra antibakteriyel ozellige sahip, kasindigi zaman kullan kasintisini aliyor kabuklari kasiyip dusurmemis oluyosun :)

çok sağol valla dediklerini ben de uygulucam çünkü cildim çok hassas . Utalk pudra çok iyi zaten canım yarın ben de alayım diyordum.. bakalım ikinci seansım var yarın, şu çenem bir toparlansa acaip rahat edicem doğal olarak ilk seansta pek de gözle görülür bir değişme yoktu :/

Çok oynamamak lazim canim fazla urun kullanip cildi daha da hassaslastirmayalim gerektigi kadar bakim yeterli olur zaten igne ile cilt yipraniyor. Al tabiki kasindigi zaman ozellikle pudrayi kullan bende kasintisini aliyor. Aslinda ilk seansta kalin sert killarin gitmis olmasi lazimdi biraz da olsa rahatlaman lazimdi cok mu yogun tuyleriniz?

Aynen sürekli krem sürmemekte fayda var, cildin havalanması lazım kabukları kendi haline bırakmak lazım :/ ondan kabuk tuttuktan sonra 2.günden itibaren ben pek dokunmuyorum boşver ne zaman düşerse düşssün kendisi düşssün müdahale etmicem diyorum..
canım ilk seansta dediğin gibi kalın olanların tamamını aldı, tek tük çıkan oldu onlar da daha ince çıktı o yüzden memnunum.. ama tüylerim çok yoğun maalesef hani onların tamamen yok olması baya zaman alacak gerçekten. Ben takıntılı olduğumdan her aynaya baktığımda o yoğunluğu gördükçe sinir oluyorum.Halbuki bugün de seansım vardı dünyanın kılını almış ama bana hiiiç alınmamış gibi geliyor, her yerimde kızarıklıklar olmasa inanmıcam yani :)) Yüz çok hassas bir de . ben anca yarım saat dayanabiliyorum, bugün bıyık bölgesine de başladı gözümden yaş geldi valla nasıl dayancam oraya bilmiyorum. Yarımşar saatlik gitmesem belki daha çabuk etkisini görcem de, ekonomik olarak da tek gidişte 2-3 saat durabilcek durumum yok şu anda maalesef

Benim gittigim yerde saati 135tl bende oldukca takintiliyim eskiden tek tuy bile yoktu sari sari minnacik ayva tuyleri olur ya oyle duruyodu lazere baslamistim vucut icin komple paket yapalim dedi adiler ve yuzumude dahil ettiler hic uyarmadilar artis olur sizin yuzunuz uygun degil demediler bende hem biyik bolgemdeki ciliz tuyler gider hemde belli olmayan ayva tuyleride gider bebek poposu gibi olur umidiyle tamam dedim demez olaydim hic olmayan yerlerimden fiskirdi boynuma kadar yayildi resmen pskolojim alt ust oldu kimsenin yuzune 20saniyeden fazLa bakamaz duruma geldim sanki herkes killarima tuylerime bakiyor gbi geliyodu. Metroda metrobuste helede yazin okdr zor oluyordu ki o sıcak havalarda saclarimi toplayamamak off off tam 1bucuk yil lazer yaptirmistim ha bitti ha bitecek derken bu hale geldi yuzum nasil 1 yil gittim nasil bu hataya dustum iste hersey insanlar icin simdi bin pismanim. Hic arastirmadan etmeden gitmistim cunku. Bu sitede igneliyi duydum yuz icin uygun oldugunu okudum hatmettim resmen siteyi ve en sonunda baslamaya karar verdim suan guzel gidiyor. Bak canim o eski hallerini hatirla ve sukret bence takintili oldugumuz icin bitmiyo gibi geliyo eski halini hatirla o sert killi hallerini ve suanki haline bak yavas yavas gidiyor boyle susun ya cozumu olmasaydi bide bunu dusun.. Bende saatlerce yatip bitsin hemen istiyorum yeterki bitsin tabiki biraz tuzlu ve gercekten her ay sirf hic yoktan yere okadar para veriyorum zoruma gidiyor dertsiz basima dert actim resmen. Ha hep boyle killi olsaydim zoruma gitmezdi paramla rezil oldum resmen. Benim uzmanim biyik ortasina yapmiyor biyik ortasi derisi ince iz kalma ihtimali cok yuksek diyor ilerde kararma olabiliyormus kenarlara bu ay yapmaya basladik en dogru ay bu ay kışın gunes isinlari o kdr leke birakacak cinsten degil aorun olmaz kenarlar icin dedi.

tatlım seni o kadar iyi anlıyorum kii, yemin ederim sürecin aynısını aşama aşama yaşadım. Annem hatta bana çok kızdı sen kendine takıntı ettin bu tüyleri lazere neden gidiyorsun neden aldırmaya başladın diye başımın etini yemişti. Ama kandırıldık işte kurtulcaz diye.. Bir de yaşamayan gerçekten anlayamıyor, iki metre öteden baksalar evet sarı tüyler belli olmuyor.ama yakına gelince insanlar senle konuşmaya başladıklarında yüzünü tek tek inceliyorlar gözüne değil yüzüne bakıyorlar. Benim pskolojim çok bozuldu asosyal insan oldum çıktım, arkadaşlarımla buluşmaya giderken artık bi sürü kapatıcı sürüyodum, cımbız sürekli alasım geliyordu ay görcekler ay dalga geçcekler diye.. Bir de sonuçta kızız, sevgilimiz oluyor ne bilim düşünsene yüzüne elini bile sürse sert sert tüy. O mu erkek ben mi belli değil.. Gerçekten tüylü olmayan insan bunları gülerek okur ama yaşadık yani, hatta hala yaşıyoruz.. Beni iğneliye lazere gittiğim yerdeki bir kız uyarmıştı. Önceden başkası yüzüme ara atış yapıyordu, o hafta başka bir kız geldi ve beni uyardı sen devam etme boşuna para verirsin iğneliye başla tamamn kurtulursun dedi. Allah o kızdan binlerce kez razı olsun, o önerdi bir yer ve burdaki arkadşlarında paylaşımlarını okudum tamam dedim istediği kadar acısın katlanıcam.. Bu arada benim hem polikistik overim vardı o sapıttırdı kıllarımı+ lazerle hem sertleşti hem de boynma doğru yayıldı, yer yer de siyah çıktığı oldu...

Dudak bölgesi için aynı şeyleri banada uygulayıcım dedi canım.. Şu anda dediğin gibi en doğru dönemdeyiz yaz gelene kadar baya toparlasa yüzümü inanılmaz rahat edicem. Ama o bıyık bölgesi nasıl acıyormuş ya şaka gibi.. ben dün yaptırdım bugun şişkinliği indi, kızarıklık da yok şükür. dudak ortasına dokuncak mı benimki bilmiyorum bir şey demedi, ama aklında bulunsun bak su değmesin diye dünden beri pipetle su,kahve vs içiyrum ben. Tek damla bile gelsin istemiyorm inşallah ikimizde de iz kalmaz :/

Insallah kalmaz canim dedigin gibi yasamayan bilmez bizim durumumuzu ve cektigimizi. Ben 2.gunu banyo yaptim insallah iz kalmaz ama 48 saat yeterli demisti uzmanim bende ona istinaden yaptim dayanamadim sıktıgi sprey cok yapis yapis yapmıştı cildimi. Biyik cidden aciyor ama ben temiz kilsiz gunler gelecek saklamadan gezicem dusuncesiyle dayaniyorum hayal ediyorum :)))) oyle yap canım dayanmamiz lazim napalim. Allah yardimcimiz olsun insallah

Aminnn :) benim bıyıklarda şu snda kabuk var baya, diğer bölgelere nazaran daha fazla kabuk tuttu akımı çok verdi sanırım :/
ben bir şey sorucam, şimdi bölge bölge yapıyor benim yüzümü. Mesela yanak bölgesine çok fazla giremedi ama orda uzun kıllarım var, evden de çıkmıyorum rezil olcam diye, ne ağdaya gidebilirim ne de cmbız kullanabilirim. Az az kısaltsam iğneli için sıkıntı olur mu sertleşmelerinden korkuyorum artık ama kısaltmazsam da görülüyorlar Ayın 19unda da istanbulda nişana gitcez ailecek napsam bu yüzü bilmiyorum ya. bi ışık vursa yandan sapsarı kıllar var yani rezalet

Biyik bolgesi daha hassas ya ondan daha cok kabuk tutmustur canim. Bak ben ilk baslarda fena kabuk tutuyodu heryer kahverengi nokta nokta kabuklarla dolu oluyodu artik fazla kabuk tutmuyo cilt alisti mi ne bilmiyorum ama eskisi gibi degil daha az kabuk tutuyor. Benim sikintim her gitmemden sonra illa sivilce basiyor sonra da sivilcenin izleri kaliyo ve mor mor cok kotu duruyo benimde heryerime yapilmiyo işlem. Bolge bolge yapiyo cok goze batanlari toparliyo once sag yanak sonra sol yanak sonra ceneye ve boyuna giriyo toparliyo bi bolge temiz bi bolge killi olmasin diye yayarak yapiyor 1 saat suruyor her gitmemde su zamana kadar 3saat 48dk.surdu toplamda igneli saatim eylulde basladim.. Kisaltma yapabilirsin canim ama sakin elle cekip koparma veya cimbizla alma basa donersin emegine parana yazik olur. Bende mumkun oldugu kadar cikmamaya calisiyorum ama sakin kil köküne kendin müdahale etme cimbiz veya elin ile cekme. Makasla kisalt cok uzunsa sorun olmaz kisaltma islemini yapman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…