Gebeliğe Hazırlık Hz. İbrahim (a.s) 'in Çocuk Duası 🙏🏻💙

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bennn bennm bennn çok istermmm :KK68::KK73: Meryem suresini okuyalım mı uzun mu gelir

Hem zor hem herkes katılamayabilir canım ona 🥰

Kızlar Meryem Suresi için bir fikrim var isterseniz. Herkes kendi için okusun zaten 41 gün okunması gerekiyor sanırım, İnşallah bu ay Rabbim hepimize müjdeli haberler nasip eder de hiç birimiz regl olmayız tabi ki ama regl olan arkadaşımız buraya yazsın onun niyetine her gün gönüllü bir kişi okuyup arayı kapatsın. Yani örnek veriyorum x arkadaşımız regl oldu ve reglisi 5 gün sürüyor ve bu arkadaşımız 5 gün ara vermek zorunda kalıyor. Duaya ara vermemek adına 5 gün boyunca her gün farklı bir kişi (toplam 5 kişi ) onun niyetine okuyabilir.

Kızlar Meryem Suresi için bir fikrim var isterseniz. Herkes kendi için okusun zaten 41 gün okunması gerekiyor sanırım, İnşallah bu ay Rabbim hepimize müjdeli haberler nasip eder de hiç birimiz regl olmayız tabi ki ama regl olan arkadaşımız buraya yazsın onun niyetine her gün gönüllü bir kişi okuyup arayı kapatsın. Yani örnek veriyorum x arkadaşımız regl oldu ve reglisi 5 gün sürüyor ve bu arkadaşımız 5 gün ara vermek zorunda kalıyor. Duaya ara vermemek adına 5 gün boyunca her gün farklı bir kişi (toplam 5 kişi ) onun niyetine okuyabilir.

Yavrum o gün 2 tane okumamız gerekir bu durumda sanırım
Haklısınnn neyse ne yapıosak ben uyarımm kuzu bana haber salın yeter 😘
Tamam canım

Zaten bu duanın 70000 defa okunması lazım tek kişiye o yuzden bu duadan devam edelim diyorum 🌸💜

Yavrum o gün 2 tane okumamız gerekir bu durumda sanırım

Tamam canım

Zaten bu duanın 70000 defa okunması lazım tek kişiye o yuzden bu duadan devam edelim diyorum 🌸💜

Evet canım o detayı atladım bir de kendimiz varız dimi regl olana okurken kendimizle beraber 2 kez okumamız gerekiyor 😄 haklısın bundan devam edelim o zaman. Meryem suresini söyleyen çok var ben başlayacağım. Bir de ben bazı dualar buldum burdan paylaşacağım birazdan bilgi amaçlı. Eğer kendisi için okuyup faydalanmak isteyen arkadaşlar olursa diye ☺️ bir de biz bu duayı bir kişiye 70000 defa okuduğumuzu nasıl bileceğiz 😄 arkadaşlar herkes kendisinin sayısını not alsın 🤣

evet cnm bizde ablamla başladık nasipse doğuma kadar inşallah tamamlarız ❤

Bu arada yeni liste için benim tavsiyem okumaya başladığımız zaman sayımız belli olsun yani listeyi kapatıp oyle devam etmek

Evet canım o detayı atladım bir de kendimiz varız dimi regl olana okurken kendimizle beraber 2 kez okumamız gerekiyor 😄 haklısın bundan devam edelim o zaman. Meryem suresini söyleyen çok var ben başlayacağım. Bir de ben bazı dualar buldum burdan paylaşacağım birazdan bilgi amaçlı. Eğer kendisi için okuyup faydalanmak isteyen arkadaşlar olursa diye ☺️ bir de biz bu duayı bir kişiye 70000 defa okuduğumuzu nasıl bileceğiz 😄 arkadaşlar herkes kendisinin sayısını not alsın 🤣
Bilmemize gerek yok kuzum okuyup duralım biz Rabbim tamamlar sayısını 💕

Meryem suresıni bende cok duyuyorum ama uzunlugu ve 41 gun olusu gozumu korkutuyor bir türlü baslayamıyorum 😔

Kızlar belki faydalanmak isteyenler olur başlık açtım 🌸

Ben de her gün okumaya heves etmiştim 2de kaldı maalesef. Ama bir teşvik eden olsa okurum ben de.

"Rabb'im! Bana salihlerden bağışla."
رَبِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ
Rabbi heb li mines salihin.

(Saffat Suresi 100. Ayet)

Anne olabilmek; hayırlı, sağlıklı bir çocuğumuz olması için Hz. İbrahim peygamberimizin ettiği dua ile burada toplanıyoruz. 🙏🏻💙

(Adetli iken ezbere ya da telefondan okuyabiliyormuşuz kızlar dua niyetine olduğu için. "Diyanet İşleri Başkanlığına göre de kadınlar âdet günlerinde veya nifâs (lohusalık) hâllerinde iken dua edebilirler; zikir ve dua anlamı taşıyan âyet-i kerimeleri okuyabilirler. Bunun yanında, kelime-i şehâdet, kelime-i tevhid, istiğfar, salâvat-ı şerife getirebilirler. Tefsir, hadis ve fıkıh eserlerini okuyup inceleyebilirler.")

Her gün 2 arkadaşımıza 100 er adet toplamda 200 adet okumuş olacağız.
Listemiz herkese açıktır.
Listeyi oluşturduktan sonra her gün 16.00 da sırası gelen kişinin adını paylaşacağım. Okuyan arkadaşlar okuduğunu bildirip o kişiyi etiketleyecek.
Sayı sınırlaması yok.
Herhangi bir tedavisi olanlar varsa başta söyleyin listeyi ona göre ayarlayıp üstlere alalım.

💙 Hayyal Hayyal
💙 DantelKiz DantelKiz
💙 @Bir_Mumine
💙 M Mavi Menekse (Öznur)
💙 Ssevincli Ssevincli
💙 @L a v i n (Ceren)
💙 @Nefes0858
💙 Hayat su Hayat su
💙 @Hmdsarot
💙 @ShiningLife (Gamze)
💙 @papatyamveben (Özge)
💙 Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim (Esra)
💙 @Szrsz
💙 @Teach_ (Meryem)
💙 @the last chat bender
💙 @E L B A
💙 in_cim in_cim
💙 papatyalikizz papatyalikizz
💙 MaviSasa234 MaviSasa234
💙 Y yaren3419
💙 Mavimsikelebek61 Mavimsikelebek61
💙 Taze fasulye Taze fasulye
💙 Jane Jetgil Jane Jetgil (Duygu)
💙 @Btlaydnz23 (Demet)