hymeneoplasti dusunenler buraya

2 doktor birden tutmadığını söyleyemez herhalde diye düşünüyorum şu işten bir kurtulsaydım bir sürü hazırlık yapıldı ne düş kırıklığı olur öğrenilirse Allahım sen yardım et bana ve benim durumumda olan kızlara (

canım önce sakin olmaya çaliş.panik yaparsan hata yaparsın.ben şişli med.de doktor akın beyle telefonda konuşmuştum.benim aklıma yattı orda yaptırmayı düşnüyorum.sende bi kaç doktora daha git.eğer tutmamış diyorlarsa bence şişli med.de yaptır.
bi de şu var.flep yöntemiyle yaptıranlara düğünden 3-4 gün önce mutlaka kontrole gelin diyorlar.eğer bi aksilik varsa hemen bi dikiş atıyorlarmış.o yüzden sakin olmaya çalış.Allah önce senin sonra hepimizin yardımcısı olsun.umarım bu günleri unuturuz.güzel haberlerimizi burda paylaşırız.seninde güzel haberlerini bekliyor olacağım ve dua edicem senin için.

teşekkür ederim ben de akın beye gitmeyi düşünüyorum bir de evlenmeden önce ilişkiye girilse bana daha iyi olurmuş gibi geliyor benim durumum için düşündükçe kötü oluyorum Amin loversound Allah hepimizin yardımcısı olsun dualarınızı eksik etmeyin benden ben de hepimiz için dua ediyorum bu durumu atlatalım diye bu benim için ömür boyu sürecek olan bir yürek sancısı ama bunu diğerleri bilmesin ailem yakınlarım eşim bilmesin aynı acıyı onlara yaşamasın ben onların yerine de yaşarım (((

canım arkadaşım çok geçmiş olsun içini ferah tut dualarımız seninle. Allah yardımcın olsun. hiç bir şey senin güzel canından kıymetli değil bunu sakın unutma...

canım benim cevabın için çok teşekkür ederim. benim gördüğüm yer idrar deliğinin altındaki ıkınmayla açıklan yer kızlık zarı değil mi ? kızlık zarı bu gördüğüm açıklığın 3 cm içindemi oluyor yani doğru mu anlamışım? benim gördüğüm açıklık ne oluyor? internetteki bilgilere göre vajina girişi oluyor ama heryerde farklı şeyler yazdığı için hangisi doğru yanlış bilmiyorum bu konudada hiç eğitilmedik sorularım yüzünden kusura bakmayın. herkese iyi günler.

Evet İdrar deliğinin altında kalan ve ıkındığında açılan yer, rahim. Kızlık zarı o kısmın içinde kalıyor, Adet kanıda o delikten geliyor zaten, normal şartlarda serce parmağının kızlık zarının içine girdiği halde bozmayacağını söylüyor kadın doğum uzmanları. Yanii o kadar delik oluşuyor. Kalbur modeli kızlık zarları hariç! O görünen açıklığın yaklaşık 3 cm kadar içerisindede kızlık zarı denilen et parçası duruyor.

Evet İdrar deliğinin altında kalan ve ıkındığında açılan yer, rahim. Kızlık zarı o kısmın içinde kalıyor, Adet kanıda o delikten geliyor zaten, normal şartlarda serce parmağının kızlık zarının içine girdiği halde bozmayacağını söylüyor kadın doğum uzmanları. Yanii o kadar delik oluşuyor. Kalbur modeli kızlık zarları hariç! O görünen açıklığın yaklaşık 3 cm kadar içerisindede kızlık zarı denilen et parçası duruyor.

elagungörcüm ben yaptırmadım henüz canım...çünkü bende enfeksiyon oluşmuş...doktor bel soğukluğu olabilir dedi( yani ben hastalık kapmışım ve utancıma doktora gidemediğimden iyice içeri doğru ilerlelmiş enfeksiyon, az daha gitmeseymişim ileride çocuğum bile olmayabilirmiş doktor öyle dedi...şimdi antiibiyotik tedavisi görüyorum. tedavi bittikten sonra 1 ay beklicem yine doktora gidicem.. bu enfeksiyon bitmeden yaptıramayacağım. ben operasyonumu yaza yaptıracağım..düğünüm 2012 yazında olacak.....ama çok heyecanlıyım ve endişeliyim, huzursuzum. bu halim tavırlarımada yansıyor...erkek arkadaşıma da yakın davranamıyorum...bana dokunması bile beni ürpertiyor. yakın davranamıyorum...inanın sevgi sözcükleriyle hitap dahi etmiyorum...o da sebebini araştırmaya girişti bu sıralar...hayır olsun bakalım kızlar offff

minikperim ve diğer kızlar

ben şunu merak ediyorum diyelim bunu yaptık bitti olumluda geçti yarın ilerde bir kadındoğumcuya gittiniz böyle bir operasyon geçirdiğiniz anlaşılırmı
bence bu çok çok önemli yaptırmış ve evlenmiş olan biri varsa lütfen cevap yazsa bizde rahatlaız
çünkü bu daha korkunç geliyo en azından şimdi evlenmezsin olur biter ama evlendikten sonra çıkarsa büyük felaket

minikperim üzüldüm canım benim durumuna inşallah bir an önce düzelir durumun bir de bu enfeksiyon belirtileri neler oluyor söyleyebilir misin? Çünkü ben de şüpheleniyorum. Çok korkuyorum. Seni öyle iyi anlıyorum ki. Çok zor bir durum. Diğer arkadaş da doğruyu söylüyor daha sonra başka bir kadın doğumcu bunu anlar mı acaba ama bana dr. burcu hn. anlayamayacağını söylemişti. Allahu Teala hepimizin yardımcısı olsun. (((

minikperim üzüldüm canım benim durumuna inşallah bir an önce düzelir durumun bir de bu enfeksiyon belirtileri neler oluyor söyleyebilir misin? Çünkü ben de şüpheleniyorum. Çok korkuyorum. Seni öyle iyi anlıyorum ki. Çok zor bir durum. Diğer arkadaş da doğruyu söylüyor daha sonra başka bir kadın doğumcu bunu anlar mı acaba ama bana dr. burcu hn. anlayamayacağını söylemişti. Allahu Teala hepimizin yardımcısı olsun. (((

Kızlar.

Yapmyın böyle kendinize eziyet etmeyin.
Kızlık bir et parçası, bu dikildi diyelim, sonra tekrar bozulduğunda ne oluyor, etler kenarlara toplanıyor.

Başka bir kadın doğumcu bunu nasıl anlasın.
Bu mümün değil, bir kere kızlık 3 santim iöerde, kandın doğumcu senin oranı mikroskoplamı inceleyecek, birde niye inceleyecek, kendi kendinize efham yapıp, anca gününüzü karatıyorsunuz.

Benim başıma sizinki gibi bişey gelmedi, diktirmedim falan ama eminimki bir kadın doğumcu, daha önceden bozulup sonra dikilen, sonra tekrar bozulan bir kızlık zarını farketmez.

Birde sizi doktora götürüp, bunu bir muayene et, daha önceden kızlık dikimi yapılmış falan gibi bişey mi diyecek eşiniz.

Niye bu kadar absür şeyler düşünüp, hayatı kendinize zindan ediyorsunuz.

Rahat olun biraz, kötü bişey olmayacağını düşünün.

okyanus derya haklısın canım böyle endişelenerek kendi kendimizi yıpratıyoruz en başlarda bende çok söylemeyi düşünmüştüm ve o zamanlar hayatımdaki insana bunu sölemiştim...sevgili teralem in açtığı topicde yaşadıklarımdan bahsetmiştim ve bunun sonucu görmediğim hakaret duymadığı kötü laf kalmadı...daha sonra yakın erkek arkadaşlarımdan böyle bi durum yaşayanlar oldu...kesinlikle çevremdeki her erkek bakire kız istiyor...yoksa bende geceler i rahat uyumak istiyorum...kaç senedir yaşadığım ezikliği anlatamam...off offf canım ya. şuan için bunu söyleyip kendimi bu sıkıntıdan kurtaracak cesaretim yok çünkü biliyorum ki söylesem ve takmasam daha büyük problemler beni bekleyecek...hem aile açısından hemde eş açısından çünkü evleneceğim kişide kendi çevremizden..benim tanıştığım kişilerde kendi ailemin görüşlerine sahip ailelerdendi

elagüngörcüm belirtileri yazayım hemen...aslında bu rahatsızlık başlarda belirti vermiyormuş bende ilk etapta kaşıntı olmuştu doktora gidemediğimden çekindiğim için...kremlerle kendi çapımda tedavi olduğumu sanıyordum ama bu her ay tekrarlamaya başladı en sonunda süt kesiği gibi akıntı geliyordu...o akıntıın rengi krem-sarıya dönüştü ve kokusu balık kokusu gibi olmaya başladı...ben bu aşamada doktora gittim tabi ilk belirtilerden sonra aylar geçmişti....özellikle balık kokusu yazdım; çünkü bu hastalığın belirtisi böyle tanımlanan bi kokuymuş...

bence vakit kaybetmeden git canım doktora...ben gidemediğimden bu kaar ilerlemiş şişli med deki doktoruna danış bence çünkü muayene olurken çok değişik metal gibi aletler le muayene ediyorlar doktoruna sorki o aletlerle bakılırken dokulara zarar vermesin....

teşekkürler minikperim allaha şükür kaşıntım geçti bu arada ben bu hafta akın beye gitmeyi düşünüyorum geçici işlem için önceden olması benim için daha uygun olacak galiba bu stresle düğüne kadar ne olurum bilmem zaten ilişkiden de korkuyorum (( utanıyorum düşünüyorum düşünüyorum bir yere varamıyorum inşallah bana doktor yapamayız demez o zaman yıkılırım işte dayanamam söylerim belki de bu defa gerçeği hiç istemesemde onun beni bırakacağını bile bile ((((( çok üzülüyorum çoooooookk...

elagungur dugune ne kadar zamanın var merak ettim.Benimde az vaktim var ve kalıcı yöntemi yaptık.Düğünden 2-3 gün once kontrole gideceğim umarım senin de vaktin vardır.Benim 2 ay gibi bir sürem var o yüzden bende stresyliyim tutarmı tutmazmı bilmiyorum.Birde başka başlıktada paylaştım ama burdada anlatayım.Kalıcı yöntem yaptı doktor.Ama herhangi bir ilaç kullanmıyorum ve yarım saatten az bir süre ile dikisi yaptı.Sadece o bolgeyi uyuşturarak bu kadar kolay olacağını beklemiyordum.Dusuda ertesi gun alabilecegimi soyledi.Ama 3 gundur hala dus almadım korkuyorum.

canım kötü düşünme.iyi düşünki iyi olsun.umarım geçiçi yapılır ve kurtulursun bu dertten.o da olmazsa eğer bu aralar nette yapay kızlık zarı çok dönüyor.son çare onu alır denersin.

ayguz sen hangi doktora yaptırdın

yapay zara güvenmeyin arkadaşlar ama her ihtimale karşı yanınızda bulundurabilirsinz o gece

20 günden az bir süre kaldı arkadaşlar ben kalıcı yaptırdım burcu hna tutmadığını söyledi başka 2 doktor onlardan biri olan akın bey inş. bir aksilik çıkmazsa bu hafta geçici işlemi yapacak o gün sonucu göreceğim yapay zar da işe yaramaz diyorlar elinde patlayabilir ya da o esnada yerinden düşebilirmiş her türlü tehlikeli ama ben bitmiş durumdayım ne yapacağımı nasıl düşüneceğimi bilemiyorum bu sıkıntı vücudumuda etkiliyor her yerim ağrıyor hiç bir şeye karşı istek kalmadı Allahın izniyle bu günleri atlaatbilseydim hepimiz için aynı şeyi diliyorum ama çok zor geliyor bu da Allahtan bıktım düşünmekten bıktım bu sıkıntıdan eziyetten ne yalan söyleyeyim intiharı bile ( ama olmuyor işte günah bir yandan bir yandan acizliğim diz boyu kendimden utanıyorum saygım yok kendime karşı tek dileğim sevdiğim insan mutlu olsun bari bunu söylersem mutsuz olacak ikimiz de berbat durumdayım psikolojim çok bozuk

ya kızlar bu diktirme işlemi düğünden 1-2 gün önce yapılıyo benim bildiğim ve kanıyo...neden bu kadar sorun ediyosunuzki sizz...hele intiharı düşünmek falan...olan sadece size olur bunu sakın unutmayın...bu herkesin başına gelebilir...intiharı denemiş ve ölümün kıyısından dönmüş biri olarak söylüyorum...sakın ama sakın aklınızdan bile geçirmeyin savaşın...uğrunda ölümü göze aldığınız her ne ise her kim ise uğrunda savaşın ama değmeyecek şeyler ve kişiler için kendi canınıza kıymayın...annenizi sizi sevenlerin ne hale geleceğini düşünün...ALLAH'a sığının...

Özelden mesaj hakkım olsaydı sana bir iki soru soracaktım. Canım çok özel değilse ve burda yazabilirsen, daha önce çok sayıda mı ilişkin oldu ? Eğer sadece 1 veya 2 defa ise, bu kadar sıkıntı yapma, hiç bir şey yaptırmasan bile kanama ihtimali var. Düğününe 20 gün kalmış, sevinç neşe ve heyecan içinde geçireceğin şu günleri, kendine zehir etme artık. Bir insan başka birisiyle birlikte oldu diye bu kadar mı pişman olur, pişman edilir. Erkekler kendileri her haltı yiyip, sonrada bakire kız arıyorlar. Bunlarıda düşün biraz. Ve herşey iyi olacak diye düşün, sürekli ben bittim deyip durma, hiç birşey kötü gitmeyecek ve sen bu günleri ilerde hayatı kendime nasılda kararttım diye anacaksın, oysa hiçde korktuğum gibi değilmiş diye düşüneceksin.

Artık pozitif düşün ve herşey iyi gidecek diye empoze et kendine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…