Huzursuz Ablam

sma-21

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
448
623
42
Merhaba arkadaşlar buraya ilk defa konu açıyorum normalde çok içini açabilen ve derdini paylaşabilen bir karakter değilim ama bu durumu objektif olarak yorum yapabilecek birileri paylaşmazsam artık kabıma sığmayacağım . Uzun olursa şimdiden af diliyorum. Konu ne yazık ki ablam ve bitip tükenmek bilmeyen huysuzlukları artık ruh hastası olduğunu düşünüyorum ama çok az bir zaman sonra beni de edecek. Ablam eşinden boşanmış 2 yetişkin evlat ve bir de torun sahibi bir kadın . Öyle elinde düzgün bir mesleği yok yıllardır tekstil firmasında çalıştı şimdide hasta bakımı işinde hayatını idame ettiriyor . Sorun şu ki asla kimse ile anlaşamıyor . Annem , babam iki evladı ,gelini hatta yengem ve dayımla bile küs. İstediği birşey olmasın veya kafasında kurduğu gibi gitmesin dedikleri olmasın hemen kestirip atar ve çok ufak bir mesele yüzünden yıllarca konuşmadan küs kalabilir karşısındakinin kim olduğunun bir önemi yok gittiği ve çalıştığı her ortamdan şikayet eder herkesten şikayet eder bir kendisi iyi ve haklı . Ona eleştiride bulunamazsınız o zaman da küser ve alır başını gider hep kendisi mağdurdur eğer sen de kendisinden yana olmazsan yine küser bu konularda hiçbir endişe taşımaz hayatta benden başkası yok diye ben de bu zamana kadar hep alttan aldım hep idare ettim onu . Bu yüzden benimle şimdilik iyi şimdilik diyorum çünkü benim de patlama noktasına gelmeme az kaldı. Son olayda yine çok küçük bir mesele yüzünden annem ve babamla küsüp evi terk etti ve bir ege kasabasında bir yaşlıya bakmaya gitti üç aydır orada ama gittiği günden beri oradan da şikayetçi hergün artık taciz boyutuna varan mesajlar gönderiyor bana bıktım , ben zaten kimsenin umrunda değilim ,ben yalnızım ,ölmek istiyorum vs.vs artık içim şişti çok şükür kendi çapımda bir sorunum yok ama taa oralardan beni huzursuz etmeyi ve tüm gün modunu düşürmeyi başarıyor . Ben de artık kendisini yalnız hissetmesin ve ait olduğu bir yeri olsun diye ona birisi var maddi durumu iyi referansları da gayet iyi birisi olduğunu yurt dışında yaşayan mazbut bir adam olduğunu ve evlenmek isteyip istemediğini sordum ablam da kabul etti . Tamam dedim eşim de vesile oldu bize tavsiye eden kişiler ile görüştük onlarda isterseniz hep birlikte bir yemeğe çıkarız tanışırlar isterlerse sonra yalnız görüşürler dedi. Ben de olanı olduğu gibi aktardım sanki yanlış birşey söylemişim gibi vay efendim ben çocuk muyum neden hep birlikte görüşüyoruz. O daha rüştünü ispatlamamış sanki nikahımıza alacağız yiyecek miyiz , neden yalnız görüşmüyoruz istemiyorum ben dedi kestirip attı (bu arada adamın birşeyden haberi yok ) bu durum sadece aracı olan kişi ve bizim aramızda konuşuldu. Yani herzaman yaptığını yapıp herşeyi yanlış anlayıp berbat etti . Açıklamaya çalışmak fayda etmez çünkü o bir kere öyle anladı geri dönüşü yok. Artık o kadar bıktım ki annemle babama söylüyorum onlar da ne yapıyorsan yap bizim huzurumuz daha yeni yerine geldi diye olayı benim başıma yıkıyorlar ama psikolojimi o kadar bozuyor ki eşimle bile tartışıyoruz onun yüzünden iki günde bir migrenim tutuyor sayesinde bırakıp ne halin var gör desem kendine birşey yapacak diye korkuyorum demesem artık manipülasyonlarına dayanacak halim kalmadı atsam atamıyorum satsam satamıyorum nasıl davranmam gerektiği konusunda bana akıl verebilirseniz sevinirim

Ablanız geçinmesi zor biri belli. Hata sizin. Neye dayanarak çöpçatanlık yapıyorsunuz ki. Ağrısız başınıza iş almışsınız. Bence görüşmemesi sizin ve karşıdaki adamın hayrına olmuş. Ablanız bile olsa bu kadar sorunluysa ve rahatsız ediyorsa iletişimi sizi mesafe koyun. Kendine zarar verir diyorsunuz kimse kardeşi zarar görsün istemez ancak çocuk değil hayat boyu başını bekleyemezsiniz kocaman kadın.

migrenim tutuyor sayesinde bırakıp ne halin var gör desem kendine birşey yapacak diye korkuyorum demesem artık manipülasyonlarına dayanacak halim kalmadı atsam atamıyorum satsam satamıyorum
Yoo gayette atsan atılır satsan satılır. Dayanmak zorunda değilsin. Sen kendi eşin ve çocuklarınla ilgilen. Bak ablan yüzünden eşinle bile tartışıyorsun. Üstelik sağlığında gidiyor. Valla ne yaparsan kendine yaparsın konu sahibi.

Gorusmeye devam edersen davranis bicimine de katlanmak zorundasin. Kac yasina gelmis insan degismez. O adamla da gorusmedigi iyi olmus. Evlense 2. Gun senjn yuzunden basimizi yaktiniz diye baslardi suclamaya. Ne gerek var? Birak ne hali varsa gorsun
Doğru çok haklısınız

Ah ahhhhh ((

Siz de biraz uzak durun. Kendi huzurunuz ve aileniz önemli.
Ayrıca kimse ile tanıştırmaya kalkmayın milletin de başını yakmayın bence
Evet baş yakma konusunda artık ben de böyle düşünüyorum içimde hep bir huzursuzluk vardı bu konuda ama bir acaba olur mu ki diye düşünüp hata ettiğimi anladım

Evet çok haklısınız

Ablanız ilgi odağı olmaya çalışıyor. Herkes sürekli onunla ilgilensin.
Kendine bir kurban rolü biçmiş, onun üzerinden herkesi manipüle ediyor. "Beni kimse sevmiyor, beni herkes terk ediyor" vs vs...

Böyle biri kendine hiçbişey yapmaz emin olabilirsiniz. Canı tatlıdır, parmağına kıymık batsa kendini yerlere atıp 50 kere ayılıp bayılır bu tipler. O tanıştırmaya çalıştığınız adamı bırakın gitsin yoluna, adamın başını yakmayın.

Siz de her telefonunu açmayın, her dertlendiğinde koşmayın, her şımarıklığını pışpışlamayın.
Biraz yalnız bırakın, kazık kadar kadın mesafe koyun biraz.

Evet doğru diyorsunuz yok bugün eşime söylettirdim karşı tarafa "istemiyormuş" diye kimsenin günahına girmeyeceğim

Ablanızın yaşı epey var. Yetişkin. Siz ve aileniz akıl sağlığınızı yitirmek istemiyorsanız olduğunda az görüşmeye bakın. Böyle bir insana İngiltere prensi bulsanız dahi ona da kulp bulacaktır, yaranamazsınız. Kendinizi ve eşinizi hırpalamayı bırakın

Eşimin ablası böyle bir kişilik. Ben görüşmüyorum, eşim de saldı artık. Görüşüyor ama aglasmasina izin vermiyor. Kendi kendine küsüyor, kendi kendini barisiyor Tam anlamadık neye göre küsüp baristigini

atamıyorum satsam satamıyorum

atmaya da satmaya da çalışmış ama başaramamış gibisiniz.
madem bu kadar sorunlu görüşmeyin ama bu kadar kötü kişilikli birine nasıl referans olabiliyorsunuz?
evlendirmeye çalıştığınız adama yazık değil mi?
anne babanız gibi kendi başınızdaki sorunu başkasının başına yıkmaya çalışıyorsunuz.
siz onun velisi değilsiniz. koca kadın, kendi hayatından sorumlu.
madem ilişkiniz size sıkıntı çıkarıyor arayı soğutun.
ama onun için refarans olup da başkasının başını da yakmayın derim.

Evet durum tam anlamı ile bu şekilde "hırpalanmak" ama haklısınız hiç kimse hiçbir şekilde yaranamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…