Huzurluyken Bebeğime Bir Şey Oldu- Asla Durmayan Ağlama Krizi

murexagor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2022
100
-49
32
Merhaba,

Bebeğim şuan 3 aylık.
4 gün önce hiç bi şey yoktu güler eğlenirdik babasıyla.
Birgün uyandı yüzü asıktı o gün hiç bize gülmedi somuttu durdu.
Ertesi sabah ağlama kriziyle güne başladık.
Ama çığlık çığlığa durmayan bir ağlama.
Bugün 3. gün öyle ağlıyor öyle ağlıyor ki emzik verme, sallama, gezdirme nafile.
En sonunda ağlamaktan bitap düşüp uyuyor 1 saat sonra uyanıyor.
Biraz normal gibi oluyor.
Sonra inanılmaz bir kriz başlıyor.
İki kez doktora gittik normal olduğunu söyledi reflü ilacı filan verdi.
Nasıl susturacağımızı ne olduğunu bilmiyoruz.
Asla tummy time yaptırmıyor. Vakit bile geçiremiyoruz.

Son zamanda neler oldu?
  • Uçakla memlekete Erzuruma gitmiştik 5 gündür ordaydık 3. gününde başladı bu kriz dün döndük. Uçak etkiledi desem 3 gün beklemezdi bence.
  • Yanında bir kez sesli kavga ettik babasıyla aslında onun ertesi günü huzursuzlandı.
  • Korumama rağmen 3 kişi öptü çocuğumu. Doktora söyledim ateş yok kaka yok hareketleri iyi(ağlıyor ama) enfeksiyona bağlamadı.

2900 doğmuştu 5400 şuan kilo alımı hafif az dedi doktor.

Elimde başka bi şey yok.
Güle oynaya zaman geçirdiğim bebek gitti. Uyanık olduğu dakkalarda huzursuz olan az sonra ağlama krizlerine giren biri haline dönüştü.

Sizce ne yapmalıyım?

Yeterli derecede besleniyorsa yani doyduğundan eminseniz ve bezleri de normal olarak dolu oluyorsa kaka vs. Sıkıntısı yoksa. Sadece gazdan da olabilir. İlk bebeğimde buna benzer bir durum yaşadım. Gaz sıkışması oluyordu. Hatta bir kere saatlerce susturamadım acile götürmüştük gazı çoktu.
Bazen de sebepsiz oluyor ağlamalar bilemiyoruz. Siz rahatlatacak şeyler deneyin. Mesela karnını ayak altını yağla masaj gibi. Eğer veriyorsanız çok az bitki çayı gibi ya da emziriyorsanız siz rezene falan içebilirsiniz .

Her çocuk farklıdır ama benim bebeğim seyahat sevmiyor. 4 aylıkken uzun yola gittik, giderken iyiydi ama varınca burnumuzda getirdi. Dönüş yolu zaten facia gibiydi.
Hatta evden çıkıp bahçeye inmeyi bile sevmiyor. İnme geliyor resmen daha asansörde bebeğe.
Uçak ve yabancı bir ev etkilemiş olabilir. Bebek o daha demeyin, çok akıllı bu folik asit bebekleri, her şeyi anlıyorlar.
Bizim sadece kendi evinde mutlu bir bebeğimiz var, markete bile gidemiyoruz

X