hpv ve ciddi ilişki :(

Aynen doktorlar bilmiyor siz biliyorsunuz absshskalasjsbzmLs
Doktorlar da ayni seyi soyluyor. Kaoinca oramdan buramda kaziticam diye defakarca operasyin gecirirsiniz .gribal engeksiyon degil bu .tum dunyada asilama var turkiyede de icretsiz olsun diye millet bir tarafini yirtiyor neden ?

Doktorlar da ayni seyi soyluyor. Kaoinca oramdan buramda kaziticam diye defakarca operasyin gecirirsiniz .gribal engeksiyon degil bu .tum dunyada asilama var turkiyede de icretsiz olsun diye millet bir tarafini yirtiyor neden ?
Batı ülkelerinde Hepatit aşısı gibi 12 yaşından itibaren kız ve oğlan çocuklarına genel aşı yapıyorlar. Biz ise 1950'lerde kalmış gibiyiz; aşı yapılmadığı için hızla yayılıyor.

Batı ülkelerinde Hepatit aşısı gibi 12 yaşından itibaren kız ve oğlan çocuklarına genel aşı yapıyorlar. Biz ise 1950'lerde kalmış gibiyiz; aşı yapılmadığı için hızla yayılıyor.
Gercekten oyle bide yalan yanlis insanlarin yuzde 80 i hpv ile omurlerinde bir kere tanisiyormus yaziyorlar .dandik bir internet sitesinden alinan dandik bir bilgi .tanisip 2 hafta sonra atlatiyorlar sanki bir tanidigim 2. Ameliyatininokdu icinden kaziyorlar kadinin ve bunu normalmis gibi bir algi yaratmaya calisiyorlar .sanki grip olmusta herkes omrunde bikere olur gibi .insanin en ozel yerini kanser yapan bir virusten grip gibi bahsediyorlar .Allah kimsenin basina vermesin.

Gercekten oyle bide yalan yanlis insanlarin yuzde 80 i hpv ile omurlerinde bir kere tanisiyormus yaziyorlar .dandik bir internet sitesinden alinan dandik bir bilgi .tanisip 2 hafta sonra atlatiyorlar sanki bir tanidigim 2. Ameliyatininokdu icinden kaziyorlar kadinin ve bunu normalmis gibi bir algi yaratmaya calisiyorlar .sanki grip olmusta herkes omrunde bikere olur gibi .insanin en ozel yerini kanser yapan bir virusten grip bahsediyorlar .Allah kimsenin basina vermesin.
Bir Amerikan dizisi izliyordum. Hpv'den rahim ağzı kanseri olan bir kadını anlatıyorlardı ve sanki eski zamanda kalmış bir şeyden bahsediyor gibilerdi. Bir de tüpleri bağlanmak için kocasından izin almaları grrekiyordu; kadın doktora yalvarmıştı lütfen o izin vermez siz yine de yapın diye. Bizim ülkemizde hala aynı.

Oteldeki havludan nasıl bulaşacak yahu bilmem kaç derecede yıkanıyor kurutma makinesinde ayrı dezenfekte oluyor virüs mü kalır yahu
Tamamen sallamasyon cansiz yuzeylerden bulasmiyor , sadece deriden deriye gecen bir hastalik ama adamlar ben seni boynuzlarim diyemiyor aha doktor karsimizda ona sor diyor .doktorlarda milyon da 1 olan ihtimal icin evet olabilir diyor .cunku cok zor milyonda bir ihtimal havludan tuvaletten bulasma ihtimali dese karsisindaki adam bogazina yapisacak doktoru darp edecek .Kafasi calisan biri kendi arastirip ogrenebilir .bazi seyler doğal secilim.turkce kaynaklarda sacma sapan.
basit bir translatele bile yabanci kaynaklardan okunabilir .ama kim ugrsacak ben askima guveniyorum tuvaletten veya havludan kapmistir diyip pembe gozluk takmak cok guzel .kemalim yapmaz hikayeleri

O siğiller yeni çıktıysa aldatılmış olabilirsin birde bu açıdan düşün.
ben de bunu anlamadım aynen, 1 senelık ılıskı, kendısınden bır kac ay once bırı ıle yasamıs. eee neden sımdı sıgıl cıkmıs ... yakın zamanda olan bır ılıskıden kaynaklı bır vırus bence de.

Yaşanan birliktelikten seneler sonra dahi siğiller çıkabiliyormuş ama ayrıca bu konuda bana dürüst olduğuna eminim
doktor ne dedi ki süre olarak ... siz nasıl bu kadar guvenıyorsunuz, ısyerınde wc de esını sevgılısını aldatan erkekler hatta tabı evlı bıle olan kadınlar ıle dolu bır ortamdayız artık. ayrıca sızden once baskası ıle beraber olup bır senedır sız dahıl kımseyle olmamıs olması da mumkun gorunmuyor

ben de bunu anlamadım aynen, 1 senelık ılıskı, kendısınden bır kac ay once bırı ıle yasamıs. eee neden sımdı sıgıl cıkmıs ... yakın zamanda olan bır ılıskıden kaynaklı bır vırus bence de.
Virüs vücuda girdikten sonra senelerce sessiz kalabiliyor ve bağışıklığın düşmesi durumunda siğiller çıkabiliyormuş. Zaten yaklaşık 6 aya kadar uzayan bir kuluçka süresi varmış. Benim anlayamadığım gayet anlaşılır, basit ve yalın bir Türkçe ile derdimi ifade ediyorum ısrarla her gelen “aldatılmışsın” yazıyor. İdrak etmek neden bu kadar zor yoksa bir empati yoksunluğu mu var? Sorduğum soru gayet net. Dedektifçilik oynamıyoruz burada.

Bütün detayları elbette burada yazmadım uzun uzun. Ama tekrarlıyorum aldatma gibi bir durum yok. Sorduğum ve endişe ettiğim mesele de gayet anlaşılır diye düşünüyorum

Virüs vücuda girdikten sonra senelerce sessiz kalabiliyor ve bağışıklığın düşmesi durumunda siğiller çıkabiliyormuş. Zaten yaklaşık 6 aya kadar uzayan bir kuluçka süresi varmış. Benim anlayamadığım gayet anlaşılır, basit ve yalın bir Türkçe ile derdimi ifade ediyorum ısrarla her gelen “aldatılmışsın” yazıyor. İdrak etmek neden bu kadar zor yoksa bir empati yoksunluğu mu var? Sorduğum soru gayet net. Dedektifçilik oynamıyoruz burada.
hanımefendi sızın aldatılmanız hatta allah korusun ama HPV olmanız bıle kımseyı ılgılendırmez. kımı belkı su an yemegını yapmıyor sıze yazıyor kımı ısyerınde molodayken. yanı yazıyorsak, amacımız kımseyı ayırmak , kımseye kotu haber tellalcılıgı falan yapmak degıl. herkes yasadıkları, etrafındakılerın yasadıkları ıle sızı uyarmaya calısıyor.

yorumlara tahammul edemıyorsanız, aldatıldıysanız ya da bır gun olursa, ne yapacaksınız, bence bunu dusunun.

ve dedıgım gıbı katlanamıyorsanız, o zaman kımseye de sormayın. kımse sıze mavı boncuk dagıtmakla yukumlu degıl. kaldı kı bu sahtekarlık olur. burda kımse bır cıkarı olmadan, sıze gercekcı bır yaklasımda bulunuyor sadece. askım da askım, kocam da kocam kafasından cıkmalı bu kadınlar artık. ıstese organımı hatta hayatımı verecegım adamlar oldu . cok sevsenız de guvenmeyın dıyoruz yahu, sadece. ve ınanın hayatımda 2 evlılık dahıl 4 cıddı ılıskı oldu. aldatılmadım, aldatılıp da on yargı ıle yazmıyorum sıze mesela. olabıleceklerı bılerek, erkeklerı bılerek, erkek-kadın farketmez kımseye yuzde yuz guvenmeyın demeye calısıyorum sadece

siz, üst seviyedeki empatiniz, sevgilinizin eskort mu kiminle oldugunu bilmediğiniz HPV'si, gelecek planlarınız, sizin risk altında olmanız.... bunlar ile dedektifçilik yapın bence, bizim yapmamıza gerek yok çünkü.

hanımefendi sızın aldatılmanız hatta allah korusun ama HPV olmanız bıle kımseyı ılgılendırmez. kımı belkı su an yemegını yapmıyor sıze yazıyor kımı ısyerınde molodayken. yanı yazıyorsak, amacımız kımseyı ayırmak , kımseye kotu haber tellalcılıgı falan yapmak degıl. herkes yasadıkları, etrafındakılerın yasadıkları ıle sızı uyarmaya calısıyor.

yorumlara tahammul edemıyorsanız, aldatıldıysanız ya da bır gun olursa, ne yapacaksınız, bence bunu dusunun.

ve dedıgım gıbı katlanamıyorsanız, o zaman kımseye de sormayın. kımse sıze mavı boncuk dagıtmakla yukumlu degıl. kaldı kı bu sahtekarlık olur. burda kımse bır cıkarı olmadan, sıze gercekcı bır yaklasımda bulunuyor sadece. askım da askım, kocam da kocam kafasından cıkmalı bu kadınlar artık. ıstese organımı hatta hayatımı verecegım adamlar oldu . cok sevsenız de guvenmeyın dıyoruz yahu, sadece. ve ınanın hayatımda 2 evlılık dahıl 4 cıddı ılıskı oldu. aldatılmadım, aldatılıp da on yargı ıle yazmıyorum sıze mesela. olabıleceklerı bılerek, erkeklerı bılerek, erkek-kadın farketmez kımseye yuzde yuz guvenmeyın demeye calısıyorum sadece
Tahammül edememek gibi bir durum yok; emin olun ki benim de bundan önce birlikteliklerim oldu babamın vefat ettiği gün daha önceki erkek arkadaşım tarafından terk edildim. Bu anlamda fazlasıyla hayat tecrübesine sahibim. Benim konunun en başından beri sorduğum ve sorguladığım şey bu hastalığın seyri ve ciddiyeti; böyle bir şey varken evlilik kararı almanın ne derece doğru olduğu. Bahsi geçen kişiyle ilişkimizin bütün detaylarını, her şeyi buraya yazmam mümkün değil. Fakat ısrarla aldatma olmadı dediğim halde her gelen hayır aldatılmışsın yazıyor. Yani birazcık empati lütfen. Eğer çok meşgulseniz ve rahatsız olduysanız da bu konuya yazmayabilirsiniz bu kadar basit. Hatta özellikle hpv konusunda deneyimli olanlar yazarsa çok memnun olurum.

Tahammül edememek gibi bir durum yok; emin olun ki benim de bundan önce birlikteliklerim oldu babamın vefat ettiği gün daha önceki erkek arkadaşım tarafından terk edildim. Bu anlamda fazlasıyla hayat tecrübesine sahibim. Benim konunun en başından beri sorduğum ve sorguladığım şey bu hastalığın seyri ve ciddiyeti; böyle bir şey varken evlilik kararı almanın ne derece doğru olduğu. Bahsi geçen kişiyle ilişkimizin bütün detaylarını, her şeyi buraya yazmam mümkün değil. Fakat ısrarla aldatma olmadı dediğim halde her gelen hayır aldatılmışsın yazıyor. Yani birazcık empati lütfen. Eğer çok meşgulseniz ve rahatsız olduysanız da bu konuya yazmayabilirsiniz bu kadar basit. Hatta özellikle hpv konusunda deneyimli olanlar yazarsa çok memnun olurum.
Ayrılıyorum yarın deyin de rahatlasınlar çok rica ediyorum

evleneceğim kişi HPV konusuna bakın, kızın 2 ay sonra düğünü var, orda da aynı yorumlar var, yani kadın düşmanlığı yapmıyoruz, tam tersi uyarmaya çalışıyoruz karşımızdakini...

siz, üst seviyedeki empatiniz, sevgilinizin eskort mu kiminle oldugunu bilmediğiniz HPV'si, gelecek planlarınız, sizin risk altında olmanız.... bunlar ile dedektifçilik yapın bence, bizim yapmamıza gerek yok çünkü.
Çok cesur ve büyük cümleler kurmuşsunuz. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir diye bir söz vardır; bu agresif yaklaşımınız ve üslubunuz çok çirkin. Kıymetli zamanınızı da alıp bu konuyu terk edin bence.

hastalığın seyri ve ciddiyetini bilmek için doktor olmamız gerekmiyor ya da yaşamış olmamız gerekmiyor. herhangi bir riskim yokken, hatta doktorlar 3 senede ya da 1 senede bir kez , smear testi yaptırın demelerine rağmen ben 6 ayda bir yaptıran biriyim. demek ki HPV dahil rahim ağzı kanserine sebep olacak her türlü virus, genital sağlık, psikolojim, cinsel hayatım, göreceğim her türlü tedavi... bunlar çok önemli benim için demek ki. ve bunları size yazan, 2 evlilik yapmış, cinsel hayatı da olan biri, hatta uzun yıllardır kadın hastalıklarına bağlı tedavi gören, araştırmalar yapan biri. yani ciddi ilişki yaşamak, dugun gunu bıle terkedılmıs dahi olsanız, aynı şey demek değil bizlerin yaşadığı ile. siz diyoruz ki; karısından senelerce cocuk ısteyıp kadın hamıle kaldıgında karısını aldatan bır erkek dunyası ya da hormonu ya da ahlakı var dıyoruz. her erkek boyle degıl elbette ama cogu boyle. ya da cogu da bastırıyor. onlar bızım gıbı degıl dıyoruz yanı kısacası. o yuzden kendı saglıgınıza dıkkat edın, karsınızdakını de bır cok sınavdan gecırıp hayatınızda tutun ki ılerde uzulmeyın.

ayrıca, aslında cevap cok zor olsa da; sızce hayati rısk durumu olan bırıyle devam etmek ne kadar guvenlı. sonucta uzun suren bır tedavı surecı, tamamen vırusun kayboldugundan emın olmanız belkı bır sene. sız bu surede elını tutarken ya da operken bıle tedırgın olacaksınız emınım. o yuzden ıyı dusunun derim. naçizane diyeceğim bu. bıtırmek cok zordur, en ıyı ben bılırım ama gunun sonunda kendı beden saglıgınız kendı ruh saglıgınız gıdınce, kımse sıze madalya takmıyor olan sıze olmus oluyor bızzat yasamıs bırı olarak dıyorum, once kendı saglıgınızı dusunun, sevgı bulunur ya da olmadı dıyelım senelerce. ama saglık bambaska bırsey.

Ayrılıyorum yarın deyin de rahatlasınlar çok rica ediyorum
bız mi sevgılı olacagız adamla, ayrılınca nıye rahatlıyor musuz, ne sacma bır yorum yahu.... ne yapmaya calıstıgımızı, neden bu kadar net oldugumuzu bıle dısardan anlamıyorsanız, bu olayın ıcınde olan taraf nasıl nötr olabilir ki kendi hayatına dair yani

Oteldeki havludan nasıl bulaşacak yahu bilmem kaç derecede yıkanıyor kurutma makinesinde ayrı dezenfekte oluyor virüs mü kalır yahu
bazı otelleri tenzih ederek konuşuyorum, öyle her otelde düşündüğünüz gibi bir dezenfekte olmuyor. Yine de siz bilirsiniz. Ona bakarsanız havuzlara da klor atılıyor ama nedense hep en pis mantar çeşitleri de havuzlardan çıkıyor.
Burada değindiğim kişisel hijyen.
Ben kendi havlumu götürmeye devam.😬

Çok cesur ve büyük cümleler kurmuşsunuz. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir diye bir söz vardır; bu agresif yaklaşımınız ve üslubunuz çok çirkin. Kıymetli zamanınızı da alıp bu konuyu terk edin bence.
canım hangı konuya ısterse, ona yazarım. hakaret etmedıgıme gore, bır ban alacak da degılım, sız ne yapacagıma karar veremezsınız yani.

sınanmaya gelınce, ben sıze 41 seneyi bir anlatırım, agzınız acık kalır, gerçi yakında hem bır programda olacagım hem de kıtabım cıkacak, ıstersenız lınk atarım o zaman kım ne ıle sınanıp da bılınclı mantıklı yorumu neden ve nasıl yapabılıyor daha ıyı anlarsınız.

agresif yaklasım dedıgınız, cırkın uslup dedıgınız. hakaret ıcerır, kotu soz ıcerır, lacka bır ıfade ıcerır, ne sıze ne baskasına karsı boyle bır olmayacagım ıcın bu yorumunuzu da dıkkate almıyorum ayrıca.

herkesın sınavı vardır, buyuk ya da kucuk. Allah yardımcınız olsun dıyorum tabi ama size hıc bır cıkarı olmadan onerıde bulunan, dıkkatlı olun, guvenmeyın dıle dil doken ınsanlara bence sız, bıraz saygı gostersenız o zaman daha dogru bır yaklasımdan bahsetme hakkınız olabılır.

neyse bırazdan cıkarım ama mesaim bıtmek uzere oldugundan siz istediniz diye değil ....

X