hpv ve ciddi ilişki :(

Daha önce kimseyle cinsellik yaşamamışsanız hemen aşılarınızı olmaya başlayın. O zaman korkmanıza gerek

Ben anlamıyorum sağlığınızdan olabilme ihtimalini bile nasıl göze alıyorsunuz? Nasıl bu kadar eminsiniz aldatılmadığınızdan🤷‍♀️ kim gidipte aşkm abuk subuk biriyle birlikte oldum ondan bulaştı galiba der mi
Aldatılma gibi bir durum söz konusu değil şayet olsaydı buraya bu konuyu açma ihtiyacı duymazdım. Direkt bitirirdim. Karşımdaki insana dair bir güven ve sevgi problemim yok mesele de bu zaten; geçmişinde yaşamış olduğu yanlış ilişkilerin ileride yaratabileceği sorunlar noktasında ve bu hpv süreciyle ilgili sizlerin fikirlerine danışmak istedim

Aldatılma gibi bir durum söz konusu değil şayet olsaydı buraya bu konuyu açma ihtiyacı duymazdım. Direkt bitirirdim. Karşımdaki insana dair bir güven ve sevgi problemim yok mesele de bu zaten; geçmişinde yaşamış olduğu yanlış ilişkilerin ileride yaratabileceği sorunlar noktasında ve bu hpv süreciyle ilgili sizlerin fikirlerine danışmak istedim
Ben böyle bir şey söylediğimi hatırlamıyorum? Eğer hiç cinsel deneyiminiz olmamışsa aşılar sizde çok işe yarar aşı olun evlenmeden önce bitirin diyorum yani.

Ben böyle bir şey söylediğimi hatırlamıyorum? Eğer hiç cinsel deneyiminiz olmamışsa aşılar sizde çok işe yarar aşı olun evlenmeden önce bitirin diyorum yani.
Yanlışlıkla sizin mesajınızı da alıntılamışım kusura bakmayın yorumunuz için teşekkür ederim

Eminim yoktur aldatılma 🫠

Eminim yoktur aldatılma 🫠
Hanımefendi sormuş olduğum sorunun bağlamından kopmaktaki ısrarınızı anlayamadım. Endişem ve çekincem “aldatılmak” gibi bir mevzudan yana değil. Yeterince sıkıntılı bir durumun içindeyim zaten yorum ve görüş beklediğim hususla ilgili cevabınız varsa seve seve okur, istifade ederim; zanlarınızı değil.

Hanımefendi sormuş olduğum sorunun bağlamından kopmaktaki ısrarınızı anlayamadım. Endişem ve çekincem “aldatılmak” gibi bir mevzudan yana değil. Yeterince sıkıntılı bir durumun içindeyim zaten yorum ve görüş beklediğim hususla ilgili cevabınız varsa seve seve okur, istifade ederim; zanlarınızı değil.
Erkekler cinsel yolla bulaşan pek çok hastalığın taşıyıcısı konumunda olup; yıllarca sağlıklarını ciddi anlamda tehdit eden bir durum yaşamadan ve ciddi bir belirti göstermeden hayatlarına devam edebiliyorlar.

Ancak taşıyıcısı oldukları hastalığı bir başka kadına taşıdıklarında ve bulaştırdıklarında; kadınlar, erkekler kadar şanslı olmuyor.

İlerleyen yıllarda gebelik düşünürseniz, doğum esnasında çocuğunuza da bulaşmaması için mecburi sezaryen doğum yapmanız gerekiyor. Gebelik düşünmüyorsanız da eşinizdeki hastalığın türüne bağlı olarak rahim sağlığınız tehlikeye girebiliyor.

Eş adayınız bu hastalığı para karşılığı hizmet alarak mı kapmış; bu da çok önemli bir nokta.
31 yaşında yetişkin bir kadınsınız, karar sizin.

Valla banane bize ne bizlik çokta bir şey yok . Siz bu kadar eminseniz partnerinizden, aklınıza dört dörtlük yatıyorsa herşey doktora danışın korunma varsa yüzde yüz korunun.

Eğer daha önce sürtünme dahil cinsel ilişki yaşamadıysanız ve aşı olursanız bu aşı sizi hpv’den kesinlikle korur. Cinsel temas sonrası aşının koruma oranı %70’e düşüyor. Aynı zamanda erkek arkadaş da aşılarını olsun çünkü siğil gerilemesine de etkisi var. Bağışıklıkla ve zamanla hpv virüsünü atabilir. Ama hpv’yi erkeklerde tespit etmek sıkıntılı bir konu testler vs. pek doğru sonuç vermiyor onlarda ve siğil yoksa hpv de yoktur anlamına gelmiyor.

Siz ve erkek arkadaşınız hpv aşısı olun. Ciddi bir ilişki düşünüyorsanız hem siz korunun hem de o. Artık 6 ya da 9 virüslüleri var. Tedbiri elden bırakmayın.
Hpv sadece cinsel yol ile değil düşük bağışıklıkta otelde kullanılan havlulardan bile son derece hızlu bulaşabilen bir virüs grubu ve epey yaygın.
Oteldeki havludan nasıl bulaşacak yahu bilmem kaç derecede yıkanıyor kurutma makinesinde ayrı dezenfekte oluyor virüs mü kalır yahu

Çoğumuz birlikte olduğumuz insanlara güveniriz onların sadakatine inanırız ama nihayetinde insanoğlu kimse tutupta ben ona güveniyorum asla aldatmaz diyemez 😊 Nasıl bulaştı kimden bulaştı bu birlikte olduğunuz adamda sırdır öğrenebileceğiniz bir olay değil ne derse ona inanmak durumundasınız asıl soru şu ? Bu durum sizde çıksaydı o sizinle olmaya devam eder miydi ? Cevabı verdiğiniz an kendi cevabınıza da ulaşırsınız .

Herkese selamlar. Uzun zamandır bu siteyi takip eder ve yazılanları okurdum ama son zamanlarda yaşadıklarımdan sonra akıl danışmak ve içimdeki sıkıntıdan kurtulmak için üye olmaya karar verdim; 31 yaşında bir kadınım. 1 senedir ciddi bir ilişkim var. Hayatımdaki insanı gerçekten seviyorum; bana karşı son derece merhametli ve sevgi dolu. Ailelerimiz de birlikteliğimizi biliyor ve onaylıyor. Yani ilişkimizi resmiyete dökme aşamasındayız artık. Erkek arkadaşımın ise benden önce iki farklı birlikteliği olduğunu biliyordum bunu sorun etmemiştim. Fakat yaklaşık 1 ay önce erkek arkadaşım genital bölgesinde iki tane siğil benzeri oluşum fark edince hemen bir uzmana göründü ve sonuç hpv. Tabii hemen bu durumu bana da söyledi son derece üzgün ve mahcup bir şekilde. Dr kendisine siğil yapan türlerin düşük riskli hpv grubunda olduğunu ve endişe etmemesi gerektiğini söyleyerek o gün ufak bir operasyon yapmış. Bu yapılan siğil dondurma işleminden beri herhangi yeni bir siğil çıkmadı. Kendisi bazı takviyeler ve ahcc isimli bir ilaç kullanmaya başladı. Fakat her ikimiz de o günden beri çok tedirgin ve üzgünüz.

Bu yaşıma kadar hpv diye bir şey duymamıştım. Benim araştırdığım kadarıyla erkeklerde net sonuç veren bir hpv testi mevcut değil. Yani kafam allak bullak. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Kendisinden ayrılmak istemiyorum ama bu sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında da hiçbir öngörüde bulunamıyorum.

Siz olsaydınız ne yapardınız yorumlarınızı ve önerilerinizi okumaya çok ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
ikiniz de aşılarınızı olun, zaten ahcc kullanmaya başlamış, sigara/alkolden de uzak durup sağlıklı beslenirse 6 ay sonra muhtemelen negatif olur. evlenmenize yakin güvenilir bir lab'da da test verir. ben ayrılmanıza sebep olacak konuyu dahi anlamadım. Bence gayet düzgün biri kaldı ki. size söylemeyebilirdi, dürüst olmuş yaşadıklarını anlatmış. Kaza vs geçirse, amansız bır hastalığa yakalansa ayrılacak miydiniz ki? Bunu da bu sekilde değerlendirin, sizi kaybetme korkusu olan ve açık yüreklilikle yaşadıklarını anlatan düzgün birinden vazgeçmeyin. hpv ömür boyu süren bişey değil, vücüttan atılıyor, sadece sabır ve emek gerekiyor.

Erkek arkadaşınız sizden önce ilişki vs yaşayabilir ama benim aklıma takılan şu benim arkadaşıma da sevgilisinden hpv bulaştı hem de en riskli tipinden, 4 senedir hala sonuçları düzgün olmuyor ve çocuk kızı terk etti, arkadaşım bununla alakalı gruplara üye ve öğrendiği şu ki hpv pek çok erkekte ilişkiden hemen sonra siğil çıkarttırıyor, aldatılmış olma ihtimaliniz oldukça yüksek, ben sanırım vücuttan atılması bu kadar zor bir hastalık varken üstelik aldatılma şüphesi de varken yol yakınken vazgeçerdim

Arkadaşım da asla aldatılmadığına emindi, bir gruba üye oldu hpvliler birbirine yardım ediyor tavsiye veriyormuş orada, oradaki erkeklerin hepsi ilişki sonrası siğil çıktığını söylemişler,vücudumda 1 sene kaldı da sonra belli oldu diyen yok,arkadaşımda aldatılarak kendisine bulaştırıldığını düşünüyor, tanıdık doktor varsa sorun araştırın ama sizi aldatmış olma ihtimali olan biri için bu riski almayın, önce aldatılmadığınızdan emin olun bence

X