HPV NEGATİF OLMAK İÇİN

16 var canim kolposkopide cin1 cikti kondomla korunursan daha cabuk atarsin dedi dr cin2 ve cin3te hpvnin rahim agzinda degsiim yaptigi yerleri temizliyorlar leep yontemiyle orayi temizliyorlar sonra duzenli simir veriyorsun benimde aynn 6 ayda bir simir vericem 6 ay dir ogrendim belki bir snedir belki iki sendir var bilmiyorum dr kadinlarin yuzde 85 inde var dedi bana cinsel hayati aktif her kadin hayatinin bir dönemdinde mutlaka yasar tesaduf ogrendin belki ogrenmeden de atardin dedi bakalim 20 gun sonra ilk kontroluk.var inslalah hersey hepimoz icin iyi olur

Evet ne zamandır olduğunu da bilmiyoruz ve bu da çok geriyor beni geç mi kaldım acaba diye diye :/ hayır belli ederdi heralde kendini diyorum

Kolposkopi yaptiricaksan orda hangi asamada oldugun belli.oluyor zaten simir temiz en azindan bu cok iyi bir sey
Evet canım yaptırmazmıyım, cuma gidiyorum yaptırmaya. Tek avuntum kısa süre önce smear verip temiz sonucu almış olmam artık gerisi takdir-i ilahi

Bak bu konuda size çok katılıyorum, onu da yapalım bu da olsun diye diye, bir süre acaba nasıl bir oyunun içindeyiz diye düşünüyorum. Geçen sene bir arkadaşım smear sonucu bozuk cin1 cin2 cin3 biyopsi sonucu ile ameliyat olup 2 ay sonra hamile kaldı, hpv negatifmiş. Hpvsiz de oluyormuş yani bu durumlar. Ben de kurtlanmasam ve doktorumu dinlesem yaptırmazdım. Bir de işin ilginci özel doktorlar hamilelik takibi vs zamanı bu testi neden yapmıyorlar co-test olarak acaba, önce para için onların yapması lazım geliyor ama hala kafamda oturtamıyorum.

açıkçası bunu bende bilmiyorum benim doktorum hpv yi hiç sormadı bile ben kendim söyledim direk bebek açısından.O zaman sezeryan olacaksın dedi.Dediğiniz gibi bende bilmesem ve söylemesem siğilim de olmadığı için normal doğum yapacağım belkide ve bebeğe geçecek. Belkide geçmeyecek .Bebeğe bile geçme ihtimali çok düşükmüş ztn.

Bende bunu anlamıyorum bir cok kadinda var deniliyor okadar urkutucu seyler yaziyor ama hamile olan kadina hpvyle ilgili bir test yaoilmiyor ne ilginc bmeden doguran cok kadin var yada saglik ocakalrinda hpv tetsi yapalim diye israr ediyolrar yaptirinda pozitif cikincada bunjn bir ilaci tedavisi yok deniliyor onemsiz deniloyor madem onemsiz niye buakdar saglik ocakalri pesine dusuyor insanin anlamadim

İnanın ben de anlamıyorum, kendi doktorum kadındı ben de daha geçenlerde yaptırdım zaten hayatında 1 kere yaptırcaksın yapalım o zaman diyerek yaptı:) bizim iş yerinde mutfakta bir kadın çalışıyor, inanın hepimizden çok bilinçli sürekli smear takibi hpv testi yaptırdı ketemde,çünkü kadını aşırı korkutmuşlar bu konu ile ilgili.. ama bizler her ay tonlarca öZel doktorlara gebelik takibi vs öneriyoruz ama bu test smeari normal çıkana yapılmıyor, ee bizlerin de normal o zaman, bu işte bir terslik var!

Yapılmasını zorla talep ettim, madem bu kadar önemli ölümcül ise teste 600 lira verdim, özelde bunu herkese yapmaları lazım!

Benim anladığım kadarıyla şu şekilde smear normal ise hpv nin risk taşıması en az 10-15 seneyi bulduğu ve zaten bu sürede senede 1 defa normal koşullarda smear testi önerildiği için takip sırasında smear normal çıkmaz ise hpv önerecekler die düşündüm

Mantıklı bence de, ama ben artık tip bildiğim için gidip paşa paşa kolposkopi yaptırıcam. Bu arada size soracagım, gideceğim doktor herkese kolposkopi ile bakıyormuş muayenanesinde rutin olarak, ilginç geldi bana fazla temkinli bir yaklaşım..

Bana kalırsa da fazla temkinli bir yaklaşım yada biz sonuca göre zaten bir ilerisini bilmiyoruz daha fazla bişeyler yapabilmek için mi sürekli farklı bişeyler çıkarmaya çalışıyor.Cnm bak şimdi ilk önce tabi ki o zamanlarda yaşamıyoruz ama annelerimiz daha büyüklerimiz de varmıymış böyle uygulamalar gayette 70-80 yaşına kadar rahatça yaşamışlar.Geri kafalı bir düşünce olabilir ama ben bize verdikleri her ilacın her maddenin bir yere bakarken yada bir yerimizi onarırken başka yerimizi bozduğunu düşünüyorum.Zaten bu şekilde düşünerek bu kadar rahat ettim.

Bende ayni seyi dusunuyorum canim

Merve hanım selam, ahcc işe yaradı mı sizde?

Ben normalde bütün kışı sürekli hastalıkla geçirdim açıkçası.Fakat bu ahcc ve propolisi kullanmaya başladıktan sonra o zamandan beri hiç hasta olmadım ve şuanki hamilelikle ilgili verilen testlerin hepsinde bağışıklıklarım çok iyi seviyede ben yaradığını düşünüyorum ama tabi net bişey söyleyemem.Yanlız ben bu ilacı almadan bu ilacı türkiyeye getiren firmanın doktoru ile konuştum 10 hastadan 8 i 6 ay süre ile bunu kullandığı zaman yapılan testlerde hpv negatif oluyormuş,Diğer 2 hastayı sorduğumda biri imkansızlıklardan bırakmak zorunda kaldı,diğeride tam kullanım talimatlarına uymadı şeklinde bilgi verildi.Ben tozunu kullanıyordum 3 ay onu kullandım sonra propolise devam ettim.16 gr propolisi 225 gr bal ile karıştrp her sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı yedim.Şuan hamile olduğumdan açıkçası böyle şeyleri çok kafama takmıyorum.

Bende ayni seyi dusunuyorum canim

Burcis selam sana özel yazdım ama mesajım sanırım gitmedi yarın kolposkopim var ama aklıma takılan bir soru var doktora gitmeden sana da sorayım dedim. Sende cin 1 ve 16 var takip önerdi sadece doktor, hiç leep ya da 3 ayda 1 smear önermedi mi? Açıklaması ne oldu?

Canim yeni gordum msjini cin1 lerde genel olarak takip öneriyor gereksiz mudahale gibi goruuluyormus cin2 cin3 asamasinda leep i yappip 3 ay da bir takip oneriyor

Sonuç ne oldu acaba bilgi verebilirmisiniz

Merhaba :)
Ahccyi hangi marka kullandınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…