HPV NEGATİF OLMAK İÇİN

Merhaba 5 yil once hpv tip 16 taşıdığımı öğrendim ve normal hayatima devam ettim sadece smear testlerimi yaptirarak sorun görünmedi simdi hpv testi ve smear yenilendi sonic hpv tip 16 yine pozitif ben kendiliginden gecer die düşünüyordum smear daha cikmadi ama kolposkopik biyopsi yapilacak 5 yildir taşıdığım icin bu saatten sonra birseyler yaparak vücuttan bu illeti atma şansım varmi acaba

Merhaba 5 yil.once ilk ciktiginda kolposkopi yapilmadimi bagisiklik icon takviye vs biswy kullanmadinizmi cinselilkte korundunumu bende 16 var yani dr larin onerisi noldu size

Merhaba 5 yil.once ilk ciktiginda kolposkopi yapilmadimi bagisiklik icon takviye vs biswy kullanmadinizmi cinselilkte korundunumu bende 16 var yani dr larin onerisi noldu size
Kolposkopi biyopsi temiz çıktı ama hicbirsey öneren olmadi tedavisi yok dediler cinselliktede kondom kullanmadim yani hicbirsey olmamis gibi devam ettim hayatima sadece 6 ayda bir yilda 1 smear oldu okadar

Suanda kombu mantari duydum onu denesemmi diye düşünüyorum yani kafam cok karisik neyapmam lazim gercekten kendimi cok kötü hissediyorum

Suanda kombu mantari duydum onu denesemmi diye düşünüyorum yani kafam cok karisik neyapmam lazim gercekten kendimi cok kötü hissediyorum
Bence çok sorumsuzca davranmışsınız ben şubatta öğrendim kafayı yedim şu zamana kadar. Sigara alkolü hayatınızdan cıkarın sağlıklı seyleri ve sporu hayatınıza sokun. Kesinlikle ve kesinlikle prezervatif kullanın. Korunmasız ilişkiden kacının. Sürekli birbirinize bulastırmıssınız 6 yıl boyunca. Ahcc arastırabilirsiniz, ozon tedavisi, bagısıklık güclendirici her sey. Oral seks asla yapmayın ağzınıza da bulasabiliyor. rahim ağzında değişiklik varsa smear kötüü gelirse doktorun önerilerine uyarak leep yaptırabilirsiniz. Gecmis olsun

Teşekkür ederim sigara alkol zaten hic kullanmiyorum doktorlarin hicbiri beni uyarmadi sanirim iyi bir doktora denk gelmedim propolise baslicam ozon da yaptirabilirim izmirde iyi bir doktor bilen varsa yardimci olursa sevinirim umarim biyopsi ve smear temiz gelir bende bu illetten kurtulmak icin cabalicam artik 2 tane evladim var ve sigil yok die normal dogum yaptim doktorlar o sekilde soyledi bence bu hpv konusunda kadin dogumcularin hepsi egitim almali.

Aynn hpv hakkinda drlar hic bilgili degil bisey sorduğunda kalıyorlar oyle

Arkadaşlar merhaba. Bana mart ayında smear ascus çıktı ve hpv 16 teşhisi kondu. Kolposkopi oldum ve cin1 geldi. Ekime doğru tekrar smear ve kültür alınacak dedi doktorum. Ancak sorum şu normal kadın doğumcu cerrah yerine onkolog prof a görünmem gerekir mi yani normal doktor kolposkopide yeterli oldu mu bu en yüksek riskli türü onkoloğa gitmelimiyim ayrıca çok kararsızım tamamen maddi açıdan düşünerek kadın dogum uzmanına gidiyorum ancak birinin cin1 den direkt invasiv kansere dönüşüp öldüğünü duyunca canım çok sıkıldı bana akıl verebilir misiniz kesinlikle onkoloğa da görünmelimiyim? Sigara içicisiyim 15 yıldır ve hala bırakamadım azaltsam da

Ben onkologa gittim oda aynısını yaptı 6 ay sonra tekrar edelim takip dedi bence ekimi bekleyin ve sigarayı kesin

Kızlar bişey soracağım size aklım karışıyor bu konuda, bildiğiniz gibi biyopsi yaptırdım 3-4 farklı yerden kontrol için de alındı bişeyler ancak sanırım endoservikal kuretaj yapılmadı kanaldan, acaba eksik bişey mi yaptım diye düşündüm kaldım. Onu herkes yaptırdı mı? Doktor hangi durumlarda yapıyor bilemedim ? Ben hpv 16 var diye yaptırmıştım biyopsi smear temizdi. Ondan mı yapmadılar acaba ?

Seval hanım selamlar ben bir çok doktor ile görüştüm. Şu an özlem gültekine gidiyorum onkolog değil, ancak biyopsi sonucu ciddi birşey çıkar ise allah korusun prof.ugur saygılı ile gorusebilirsiniz çok iyi bir doktor fakat fazlaca kaprisli baştan söyleyeyim. Bende cin1 çıktığı için takip ediliyorumo sebeple uğur beyi tercih etmedim özlem hanıma lazer işlemi yaptırdım.
Sorularınız olursa yardımcı olurum geçmiş olsun

Tesekkur ederim umarim sonuçlarım temiz gelir tepecik eski sifa hastanesi bornovada kolposkopik biyopsi yapilacak 2 hafta sonra

Tesekkur ederim umarim sonuçlarım temiz gelir tepecik eski sifa hastanesi bornovada kolposkopik biyopsi yapilacak 2 hafta sonra
Seval hanım tepecik bu konuda çok iyi seçme şansınız olursa muzaffer sancıyı seçebilirseniz harika olur. Başarılı bir hoca:) ancak orda biraz moralinizi bozabilirler buna izin vermeyin. Emin olun ciddi bişey çıkmayacak!
Kolposkopi sizi korkutmasın inanın basit bir işlem düzenli jinekolojik muayeneye gdiyorsanız ondan çok az farklı. Umarım çok iyi sonuçlar alırsınız.bana her zaman yazabilirsiniz.
Tekrar geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim kolposkopi biyopsi 5 sene önce yaptirmistim biliyorum malesef bende iyi düşünmek istiyorum ki hersey iyi olsun sonuclarim temiz cikacak insallah

5 yıl sonra neden 2. Kolposkopi?
Smearde mi bozukluk çıktı?
Çünkü rahim agzinda yara var ve ben bununla yasamak istemiyorum artik leep yapsinlar çünkü bu yara rahim agzini kaplayacak kadar büyük smear sonucum cikmadi ama sonuc ne olursa olsun biyopsi yaptirip sonuca göre önüme bakmak istiyorum belki bu yaradan dolayı hpv hâlâ pozitif bilmiyorum

Merhaba kolposkopi biyopsiyi bende jinekolog onkoloğa gideceğim kadin dogum doktoru oraya yönlendirdi bakalim ne diyecek bende de hpv tip16 var ve bildigim 6 yildir benimle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…