HPV NEGATİF OLMAK İÇİN

Merhaba kolposkopi biyopsiyi bende jinekolog onkoloğa gideceğim kadin dogum doktoru oraya yönlendirdi bakalim ne diyecek bende de hpv tip16 var ve bildigim 6 yildir benimle
6 yıl cok uzun bir süre atlatmış olabilirsin bence de. Atlatmadıysan da nedeni sorgulanmalı. Mesela benim ilk aklıma gelen bu sürecte cinselliğe ara verdiniz mi?

Seval hanım smear çıkmadan yara olduğunu nasıl anladınız, muaynede mi çıktı?
Belki de servisit vardır?
Kime gideceksiniz onkolog?

6 yıl cok uzun bir süre atlatmış olabilirsin bence de. Atlatmadıysan da nedeni sorgulanmalı. Mesela benim ilk aklıma gelen bu sürecte cinselliğe ara verdiniz mi?
Hpv daha 1 ay olmadi yaptirdim malesef tip 16 pozitif. Evet cinsellige ara vermedim evliyim çünkü ama doktorlar kondom bile kullanmana gerek yok kondom sadece esine geçmesini engeller dedi bende sinir oldum bana kimden gecti esimden gecti die düşündüm ben hep erkekte siğil olurmuş ama tip16 siğil yapmıyor ki kafam karisti bu konudada

Seval hanım smear çıkmadan yara olduğunu nasıl anladınız, muaynede mi çıktı?
Belki de servisit vardır?
Kime gideceksiniz onkolog?

Muayenede rahim agzindaki yarayi doktorlar görüyor zaten bu seferki yara degil kırmızı birşey dedi ama bugune kadar hep yara var dediler zaten.
Tepecikte Oğuzhan kuru die bi doktordan randevu aldim

Muayenede rahim agzindaki yarayi doktorlar görüyor zaten bu seferki yara degil kırmızı birşey dedi ama bugune kadar hep yara var dediler zaten.
Tepecikte Oğuzhan kuru die bi doktordan randevu aldim
Seval hanım,
Cin lezyonları mikroskobik olarak gorundugu içib çıplak gözle görülmeleri genelde zor demişti doktorum, sizinki yara olabilir kuvvetli muhtemel. Ayrıca hpv16 için siğil de yapar diyen yayınlar var, doktorum da yapabileceğini söyledi. Ben de buna örneğim aslında. Ancak moralinizi bozmayın prepolis, yeşilçay imunex kullanın. Maddi gücünüz elveriyorsa ahcc alın 6-9 ay kullanın. Bizi de durumdan haberdar edin mutlaka.
Geçmiş olsun

Sizin bir sikayetiniz varmiydi peki cin1 cikti sanirim patoloji sonucunuzda

Peki canim merak ettim dr sana cin lezyonlari mikroskpik ciplak gozle gorulmesi zordur dedi diye yazmsiisn ya acaba bende hpv ilk ciktiginda ultrasonla bakip kucuk lezyon var diyip 6 ay sonrda lezyon gorunmuyor dedigi cin1mi acaba degilmi analamdim ya hala cikmadi sonuc bekliyorum

Sizin bir sikayetiniz varmiydi peki cin1 cikti sanirim patoloji sonucunuzda
Evet seval hanım doğru biyopside çıktı hiç bir sıkıntım yoktu tesadüfen siğil farkettik hpv dna yaptırdık sonuç 16 çıktı sonrası biyopsi vs derken cin1 çıktı.
Ama bnm alttan muayenede hiç görünmedi gerçi lezyon 5 mm tek bir yerde bu sebeple görünmemiş olabilir.

Ya burcu açıkcası çıplak gözle görülen şeyin cin 1 olabileceğini düşünmüyorum boya damlatıp görüyolar biliyosun yoksa buna gerek kalmazdı mantık olarak, bence seninki yara olabilir mi canım?

Peki smear sonuclariniz nasildi yani duzenli yaptırıyormuyduz

Beeo da bana hpv icin beeo up 30 propolis damla ve ham bal ari sütü propolis karışımını kullanmamı tavsiye ettiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…