HPV NEGATİF OLMAK İÇİN

Devam ediyorum hatta çocuk istiyorum evliyim korunmuyorum.Hpv 'nin normal doğumda bebeğe geçme ihtimalini okumuştum sezeryanda sorun olmuyormuş kısacası normal hayatımı devam ettiriyorum cnm .Bunu da bana bir onkolog söylemişti hpv ztn kadınların %80 'inde varmış bilmememizin nedeni bu testi yaptırmamız olmamızmış Dr. bana demişti bende bile vardır belki ama ben yaptırmadım bugüne kadar test demişti.O andan beri bende normal rutin yaşantıma devam ediyorum

Evet canim cok kadinda varmis banada ayni seyi soyledi doktor sende ki tip.sigil yapanmi yapmayanmi bende hpv 16 cin1 var doktor takip dedi atilir dedi bende bagisiklik için takviyeler kullaniyorim bir korujuuoruz bir korunmuyoruz bakalim...

Siğil yapmayan bendede hpv 18 var cnm. 2 senede %90 atılıyormuş heralde bizdede atılır die düşünüyorm %10 luk kısma girersek oda bizim şansımıza :)

Ben bu konuyu pek anlayamadım. Yani bi kadın smear yaptırıp temiz cıkarsa yine de hpv ye sahip olabilir mi? Ama dr lar düzenli smear yapılmasını istiyor hpv testi istemiyorlar.

Bir de mesela diyorlar ya her yıl yaptırın diye, o kısmı da pek anlamıyorum karı kocada hpv yoksa temizse neden her yıl yaptırılıyor?

Evet ben Hpv tahlilinden sonra 2 defa Smear verdim ve 2 side Normal çıktı.İlginç olan kısmı şu ki yüksek tipli Hpv taşıyıcısı olmama rağmen hiç siğilim yok rahmim tertemiz adetlerim düzenli bütün hormon kan ve idrar değerlerim çok iyi seviyede.Yani şansa doktor bu tahlili istemese HPV olduğumu öğreneyemeyecektim 33 yaşındayım ve bugüne kadar hiç bir şikayetim olmadı açıkçası.

Merhabalar,
1.5 ay önce smear yaptırdım rutin temiz çıktı, sonra makat dışında siğil farketti doktorum yaktırdık içim rahat etmedi hpv tipleme yaptırdım 16 çıktı ( yıkıldım resmen.
Cuma gidip kolposkopi yaptıracagım hiç bir şikayetim yok ancak aşırı korkuyorum siz kolposkopi yaptırdımız mı? Netice ne geldi?

Evet canim cok kadinda varmis banada ayni seyi soyledi doktor sende ki tip.sigil yapanmi yapmayanmi bende hpv 16 cin1 var doktor takip dedi atilir dedi bende bagisiklik için takviyeler kullaniyorim bir korujuuoruz bir korunmuyoruz bakalim...

Burcis merhaba, smear temizmiydi tiplemeden önce , kolposkopi yaptırdın mı?
Bende de 16 çıktı cuma kolposkopi yaptıracagım endişeliyim

Merve hanım selam tip 16 ve 18 için smear normal olsa da kolposkopi isteniyor siden neden istenmedi acaba? Doktorunuzun yorumunu yazarsanız çok seviniriz

3 tane smear testi verdim 1 er ay ara ile hiç bir smaermda sıkıntı çıkmadı.6 Ay ara ile smear önerdi şimdi 2,5 aylık hamileyim çok şükür hiç bir sıkıntım yok.Sadece dr önlem için sezeryan öneriyor.Tabi ben bu sürede propolis bal ve ahcc kullandım.Bağışıklığım şuan çok güçlü çok şükür

Adınıza çok sevindim:) darısı başıma ben evhamlı olduğum için direk kolposkopi randevusu aldım cuma için, kafam smeare güvenmeyin diyenleri okudukça o kadar karıştıki siZe anlatamam. Ama bunları okudukça biraz rahatlıyorum açıkcası. İnşallah ben de aynı sizin gibi takip ile devam ederim şu an tek temennim o :) bir de basın okadar korkutuyorki bizi günlerdir uyumadım resmen.

açık konuşmak gerekirse beni sağlık ocağı çok korkutmuştu sanki kanserliymişim gibi muamele yaptı dr um istersen kolposkopi ama takip yaparız eğer bir sıkıntı görür isek yaptırısın dedi.Ben biraz eski kafalıyım cnm aslında öyle çok insanın kendisi ile oynattırması gerektiğini düşünmüyorm ama tabi smearım de sorun çıksaydı bende kesinlikle yaptırırıdım.Sonuçta kolposkopide boya damlatıyorlar narkoz veriyorllar bi yeri yaparken bir yeri bozmayacaklarını nereden bileyim? Çok araştırdım 2 hafta boyunca okudum ve ahcc + propolis tozu özellikle çok iyi geldiğini insanların max 1 senede vücuttan attığını duydum ki zaten insanların %90 ı bunu 2 senede vücuttan atıyormuş.ondan sonra kafamı rahatlattım şimdi çok şükür herşeyim çok yerinde hatta 8 haftada yapılan hamile testleri var bağışıklığı gösteren doktorum bile şaşırdı yapılan herşeye karşı bağışıklığın çok iyi dedi.Dr. lar hpv için kesinlikle tedavisi yok diyorlar ama araştırınca öyle olmadığını görüyorsun.

Bende sadece hpv pozitif çıkıyor 2 yıldır siğil falan yok. Bu şekilde hpvsi olanlar neler yaptınız. Çok bilgim yok da benim

Hic bisey anlamiyorum benimde simir normaldi ama hemen kolposkopoye gonderdi yapilmasi lazim diye

Canim merhaba simir temizdi evet 16 var bendede kolposkopi de cin1 cikti canim simir temizmi senin
Evet canım, smear temizdi 1.5 ay önce, zaten son dönemde folikül kistim olduğu için ayda 1 jinekologa gidiyordum. Sonrasında hemoroid şüphesi ile genel cerraha gittim muayene olmaya arka kısmımda 2 adet siğil gördü ve bunu yakalım dedi yaptırmayıp kendi jinekologuma gittim. Siğilleri yaktı ve hemen gardasil oldum, sonrasında aklıma takıldı doktor siğili6-11 yapıyor tipleme yapmaya gerek yok dedi ama benim evhamlı bir yapım var gidip hpv dna yaptırdım özel biolabda izmirde hpv 16 çıktı ben şok oldum tabiki, 1.5 yıllık evliyim henüz bebeğim de yok internetten okudukça da kuruldum da kuruldum korkudan. Sonra hemen doktorumu değiştirdim, uzun araştırmalar sonucu izmirin eski doktorlarından ömer südekana gitmeye karar verdim, kolposkopiyi izmire ilk getiren ve her jinekolojik muaynesinde uygulayan biriymiş ancak henüz gitmedim cumaya randevu aldım. Neler olacak endişesi beni çok yıprattı son günlerde.. durum bu yani o kadar çok arkadaşım var ki çevremde bunu yaşayan atlatan operasyon olan hamile kalam ama bir türlü yüreğim hafiflemiyor.
Öyle işte ...

Aslında bende aynısını düşünüyorum, ben bu mevzu olunca aile hekimimi aradım doktorum test yaptırmamı gerekli bulmadı diye, bana tek cevabı 30 yaşını geçmişsim ille siğil mi lazım yaptırman için, acil yaptır dedi baya da korkuttu. Diğer taraftan yengem de aile hekimi bu sonyç çıkınca korkmamamı ve önlem alınacağını söyledi, neye güveneyim bilemedim kafam karışık, smearde her zaman çıkmayabiliyor diyorlar ki çok örneğini okuduö forumda benimde kafam o açıdan çok karıştı hemen karalar bağladım madem öyle biz niye smear yaptırıyoruz?

Sakin ol canim cok kadinda olan ve cok kadinninda atlattigi bisey inteneti ozellikle.okuma okadar kotu seyler yaziyorki perisan oluyor insan .tahmin edebiliyorum bendr oyleydim hatirlamak bile istemiyorum ama bu vucttan atilan bisey umarim iyi bir doktora denk gekirisin bazi drlar inaniomaz kotu davraniyor insanin psilojokosini iycene bozuyolrar gercekten ama bagiksikliga onem ver birde ilisjide bir sure kondom kullan kolposkopiden sonra zaten belki bisey cikmiycak ama intertenti okursan fenalasirisin ben stretsen okumaktan alerji olmustum

Birde evet cok ornek var ama her insanin hikayesi vucudu vucudunun tepkisi farkli o yuzden sen burda yazilan kotu seyelri ornek alma

Çok iyisin teşekkür ederim, doktor cidden önemli bu konuda ketemde yapılan kötü muamelelri anlattıkları için özellikle özel bir doktora gitmeyi tercih ettim umarım hata yapmıyorumdur, sizde de smear temiz hov 16 mı var? Operasyon önermedi sanıyorum doktor değil mi? Takip ediliyorsunuz

Cnm bana kalırsada o kadar evham yapma kadınların %70-%80 in de varmış bana o şekilde açıklamışlardı.Sadece bu testi yaptırmadıkları için bilmiyorlar denildi zaten smearn temiz çıktı ise hastalığn ilerlemesi için bile 15-20 sene ön görüyorlar o zamana kadarda atılır vücudundan dediğim gibi ben çok doktorlarla haşır neşir olmak istemedim yapım gereği çünkü bir defa başlarsan doktorlarda hiç bir şeyin sonu geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…