Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben elimdeki kitap bittiğinde gidip Kaplan Kaplan'ı açıyorum, "ben bunu anlayabilecek kapasitede değilim" diyerek geri kapatıyorum. Nedense çok zor geldi bana okuması ya isimlerden galiba 🥲

İyi başladı. Devamı nasıl olur bilmiyorum. Eleadora Eleadora bitirdi sanırım
İyi akşamlar kızlar.
Kaplan kaplanı severek okuyan var mı şuan🙈
Aslında kitabın okunmasında bir zorluk yoktu bence ama olaylar sanki sürekli bir koşuşturma içerisinde gibi, ordan oraya ordan oraya gibi.
Benim için akıcı ama sıkıcıydı, olay örgüsünde problem var gibi. Bilgilendirme veya betimleme olmadığı için karmaşık oluyor. Bir de ben Dune Çocukları'ndan hemen sonra okudum ve tatmin etmedi beni. Okumasam da olur muydu bence olurdu.

Eki Görüntüle 3417828

Eki Görüntüle 3417829

Zemzem-Ül Hassa Hatun - Siirt​

Doğum tarihi 1765 vefat tarihi ise 1852 yıllarıdır. Şeyh Mustafa Fani Hz.’nin kızıdır. Sultan Memduh Hz.’nin eşidir. Kendisine has divanı vardır. Yaşantısı ibadet ve zikir ile geçmiştir. Sultan Memduh Hz. Türbesi’nde metfundur. Tillo’nun yaklaşık üç kilometre dışında ve bir tepe üzerinde yapılan bu mekan yenilenerek bir külliye haline getirilmiştir.
1890 yılında Tillo’ya gelen Bediüzzaman, Kubbe-i Hasiye denilen bu kubbede tek başına kalarak Kamus-u Okyanus adlı lügatı babu’s-sin’e kadar (1.155 sahife) ezberlemiştir. Bu arada kardeşi Mehmet’in getirdigi yemeğin tanelerini karıncalara verip, suyuna da ekmeğini batırarak yermis. “Neden böyle yapıyorsun?” diyenlere Bediüzzaman: “Karıncaların içtimai hayatlarında malikiyet, çalışkanlık, yardımlaşma ve vazifeşinaslık var. Ben bunu gördüğüm için bunların Cumhuriyetperver oluşlarına mükafaaten kendilerine yardım etmek istiyorum.” diye cevap vermiştir.

Yeni bir haftadan herkese Günaydınlar ❤️

Bu akşam saat 21.00'da SARI ODANIN ESRARI yorumlaması vardır. Katılımlarınızı bekliyorum

Eleadora Eleadora
Life light Life light
Levaiz Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
MrsDelfino MrsDelfino
Orangegreysky Orangegreysky
bir civciv annesi bir civciv annesi
Nowaybabe Nowaybabe
Keira- Keira-
K Kitapkontesi
A Arrietty_
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
yet07 yet07
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
Istenmeyentuyy Istenmeyentuyy
Etkili Eleman Etkili Eleman
UcanSupurge UcanSupurge
mimesis mimesis
-nemesis- -nemesis-
Jawlensky Jawlensky
sevayd sevayd
A Atalanteda
Kukrim Kukrim
Less-is-More Less-is-More
choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah
Natsume Natsume
Mrsay Mrsay
YEKTA31 YEKTA31
Aspasiaa Aspasiaa
hande_buse hande_buse
ahestebirbeste ahestebirbeste
T Tutunamayanlar777
Gelincik78 Gelincik78
CipisS CipisS
rabbitgirl rabbitgirl
Papatyays Papatyays
O _okyanus
Feline Feline
Tunaydin🪷

Aslında kitabın okunmasında bir zorluk yoktu bence ama olaylar sanki sürekli bir koşuşturma içerisinde gibi, ordan oraya ordan oraya gibi.
Benim için akıcı ama sıkıcıydı, olay örgüsünde problem var gibi. Bilgilendirme veya betimleme olmadığı için karmaşık oluyor. Bir de ben Dune Çocukları'ndan hemen sonra okudum ve tatmin etmedi beni. Okumasam da olur muydu bence olurdu.
Ben de elimdeki kitaptan sonra başlayacağım ama yanına bir kitap daha eklemek farz oldu,çapraz okumayla kolay okurum insallah😄

babası ile beraber çalışmalar yapan matmazel Stangerson’un tamamen kapalı sarı odada saldırıya uğramasıyla başlıyor olaylar. Bir gazeteci ve bir dedektifin olayı çözmek için birbiri ile yarışırlar. Gazeteci çok genç olduğu için kimse onu ciddiye almaz ama keskin zekası ile saldırganı bulur.
Ben tahmin etmiştim saldırganı ama bağlantı kuramamıştım. Benim için olayın çözülmesi ters köşe oldu. Akıcı kolay okunan bir kitaptı.
Stangerson’Un nişanlısının fedakarlığı insan üstüydü.

Sarı Odanın Esrarı ;

Profesör Stangerson ve kızı insanlardan uzak orman içerisinde bir şatoda bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Bir gece Matmazel Mathilde uyumaya gittiği sırada odasında saldırıya uğrar. Babası ve evin emektar kahyası matmazeli kurtarmak için yardıma koşarlar ama odanın kapası ve pencereleri içeriden kilitlenmiştir. İçeriye girdikleri zamansa saldırganı bulamazlar. Kitap burda başlıyor çünkü oda tamamen içeriden kilitlidir saldırganınnasıl odadan nasıl çıktığı muammadır.

Sarı Odanın Esrarı ;

Profesör Stangerson ve kızı insanlardan uzak orman içerisinde bir şatoda bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Bir gece Matmazel Mathilde uyumaya gittiği sırada odasında saldırıya uğrar. Babası ve evin emektar kahyası matmazeli kurtarmak için yardıma koşarlar ama odanın kapası ve pencereleri içeriden kilitlenmiştir. İçeriye girdikleri zamansa saldırganı bulamazlar. Kitap burda başlıyor çünkü oda tamamen içeriden kilitlidir saldırganınnasıl odadan nasıl çıktığı muammadır.
İlk başta baya kafa yordum ama hepsini boşa çıkardılar. Bu yönü ile iyiydi. Açık kapı bırakmadılar. O noktada içlerinden biri dedim

babası ile beraber çalışmalar yapan matmazel Stangerson’un tamamen kapalı sarı odada saldırıya uğramasıyla başlıyor olaylar. Bir gazeteci ve bir dedektifin olayı çözmek için birbiri ile yarışırlar. Gazeteci çok genç olduğu için kimse onu ciddiye almaz ama keskin zekası ile saldırganı bulur.
Ben tahmin etmiştim saldırganı ama bağlantı kuramamıştım. Benim için olayın çözülmesi ters köşe oldu. Akıcı kolay okunan bir kitaptı.
Stangerson’Un nişanlısının fedakarlığı insan üstüydü.
Bende ters köşe oldum hiç beklemiyordum sonunun öyle olmasını.
Bence çok iyi ve hızlı başladı kitap ortalarında biraz sıkılsamda sonlarda tekrar açıldı. Güzel kurgulanmış. Çeviri de güzeldi gayet basit ve akıcıydı.

Ben ilk defa bu tarz bir kitabı okurken zorlandım . yani aslında katil seçimi, olayın gizemi falan çok iyiydi ama bilmiyorum okurken sıkıldım açıkçası. Sanki biraz ramazanın da etkisi vardı, araya çok zaman da girdi. Resmen bir ay içinde okudum kitabı. Belki ondan da olabilir. Arka kapağını okuduğumda baya merak etmiştim. Şuan farkettim ki okurken hiç katil kim acaba diye düşünmemişim normalde hemen tahmin etmeye çalışırdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X