Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de 2009 ve 2011de girmiştim. Sonra hiç girmedim. Girdiğim dönemlerde de çalışmadan kitap okuyarak girmiştim. Benim matematiğim de iyi zorlanmamıştım canım. Şimdi sadece mantık sorularına çalışsan hatrı sayılır bir puan alırsın bence.
Matematik cidden geriyor beni😩 mantık soruları kpss ye girdiğim sene vardı, okumak için bile uğraşmamıştım o zamanlar zaman kaybetmemek için, galiba bu sınavda bu şekilde yapamayacağım. 🥹
Kesinlikle pegem.
Yedi iklim de güzel.
Ama ben senin yerinde olsam Türkçe çözmem, sadece cümle sıralama ve mantık sorularında alıştırma yapman yeterli olur. Çünkü ales bilgi değil resmen zaman sınavı. Matematik soruları da öyle. Ben ilk girdiğimde zaman çok kaybettim çünkü paragraflar çok uzun, matematiğe zaman kalmadı. 2. Girişimde sadece dediğim alıştırmaları yaptım Türkçe’de. Fazla fazla kitap okudum, test çözmekten bin kat daha mantıklı.

Bol kitap okumak, süre tutmak ve mantık sorularında taktiği öğrenip hızlı çözme becerisi ile zamanı iyi kullanmak önemli. Çok fazla kaynak kitap almamanı öneririm. Çıkmış sorular gayet yeterli oluyor
Ben bu şekilde çalışarak 2. Girişimde istediğim puanı aldım.
Baharda tekrar girmeyi düşünüyorum 🙈
Her gün paragraf çözmeyi düşünüyordum ben 🥹
Mantık sorularına özellikle çalışmam yani stratejileri anlamam gerekiyor sanırım. Ona yönelik kaynak veya youtube derslerine bakacağım. Şimdiye kadar girdiğim sınavlarda zamanla ilgili pek sorun yaşamadım, ilk fırsatta çıkmış soruları edinip kendimi test edeceğim.
Eksiklerimi belirleyip ona göre bir şeyler deneyeceğim.
Lisans mezuniyet puanım çok rezil olduğu için alesi biraz yüksek tutmak gerekecek. Sözeli yaparmışım gibi hissediyorum, soruları görünce fikrim değişmez umarım.

İkinize de çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X