Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ay ben reading slump denen döneme girdim. Okuyamıyorum.
Böyle bir terim mi varmış mutlu oldum şu an, aylardır reading slumptaymışım :KK70: İşim için birkaç kitap okumak istedim ama ilgimi çekmedi, çekmedikçe zorladım zorladıkça içim kıyıldı tüm kitaplara ilgimi kaybettim, üzdü şu an.

Böyle bir terim mi varmış mutlu oldum şu an, aylardır reading slumptaymışım :KK70: İşim için birkaç kitap okumak istedim ama ilgimi çekmedi, çekmedikçe zorladım zorladıkça içim kıyıldı tüm kitaplara ilgimi kaybettim, üzdü şu an.
Evet varmış ben de yeni öğrendim. Normalde kitap okuma alışkanlığı olan insanların okuyamama dönemine girmesi. Kitabı açamazsım, açsan da 10 - 20 sayfa okuyup bırakırsın, okuduğundan da bir şey anlamazsın. İnsan kendini kötü hissediyor gerçekten. Bu dönemden çıkmak için daha kolay okunan kitaplar okumayı öneriyorlar. Kitap alışverişi yapmak da işe yarıyormuş. Her şeyde olduğu gibi stres de bir etken. Stres yaratan durumdan uzaklaşmak da gerekiyor.

Evet varmış ben de yeni öğrendim. Normalde kitap okuma alışkanlığı olan insanların okuyamama dönemine girmesi. Kitabı açamazsım, açsan da 10 - 20 sayfa okuyup bırakırsın, okuduğundan da bir şey anlamazsın. İnsan kendini kötü hissediyor gerçekten. Bu dönemden çıkmak için daha kolay okunan kitaplar okumayı öneriyorlar. Kitap alışverişi yapmak da işe yarıyormuş. Her şeyde olduğu gibi stres de bir etken. Stres yaratan durumdan uzaklaşmak da gerekiyor.
Elimde yarısına kadar okuduğum kitap var ona devam etmeye çalışıyorum ama Dostoyevski'nin dili bu slump döneminde pek çekilmiyor. Onun da nedenini buldum sayenizde demek ki. Daha kolay okunabilecek, beni tekrar okutmaya başlayacak bi kitap bakayım o zaman valla kurtarılmış gibi hissediyorum şu an :)

Geçen hafta okudum çok güzel 🥰
Ben de gece başladım 😃 kitabı korsandan da almamıştım neden böyle diye düşündüm meğer aynı anda iki farklı kişinin günlüğüymüş farklı bir okuma gerektiriyormuş.😅 Anlatımını çok beğendim. ❤️
Ayfer Tunç okurları artıyor :KK73::KK73::KK73:
İlk kitabım kendisinden devamı da gelecek şüphesiz😀
7 aydır işte böyleyim 😟

Elimde yarısına kadar okuduğum kitap var ona devam etmeye çalışıyorum ama Dostoyevski'nin dili bu slump döneminde pek çekilmiyor. Onun da nedenini buldum sayenizde demek ki. Daha kolay okunabilecek, beni tekrar okutmaya başlayacak bi kitap bakayım o zaman valla kurtarılmış gibi hissediyorum şu an :)
Aa çok sevindim umarım hızlıca atlatırız bu dönemi 🥰

Ben de gece başladım 😃 kitabı korsandan da almamıştım neden böyle diye düşündüm meğer aynı anda iki farklı kişinin günlüğüymüş farklı bir okuma gerektiriyormuş.😅 Anlatımını çok beğendim. ❤️

İlk kitabım kendisinden devamı da gelecek şüphesiz😀

7 aydır işte böyleyim 😟
Birkaç aydır ben de böyleyim. Sınavdan dolayı başladı. Sınav yaklaşınca okumaya zaman olmuyor. Zaman bulunca da okurken kafanda hep bir şeyler olduğundan okuduğunu anlamıyorsun. Sonra üstüme yapıştı.

Birkaç aydır ben de böyleyim. Sınavdan dolayı başladı. Sınav yaklaşınca okumaya zaman olmuyor. Zaman bulunca da okurken kafanda hep bir şeyler olduğundan okuduğunu anlamıyorsun. Sonra üstüme yapıştı.
Ne sınavına hazırlanıyorsunuz?
Kafamı dağıtmak için -okuduğumu da anlayamıyorum ya- başka şeylere yöneldim ben. Gittikçe uzaklaştım, örgü, müzik, kafa yormayacak dizi programlar derken burdayım😅

Hanımlar bu topikte okumuyorum - okuyamıyorum gibi negatif söylemler duymak istemiyorum. Bu hepimizi olumsuz etkiliyor. Bu konu hakkında daha önce de uyarı yapmıştım. Lütfen bu konuya hassasiyet ile yaklaşalım. Kişi bazlı değildir genel olarak yazılmıştır bu yazı. Kimse bu yazıyı kişiselleştirip alınganlık yapmasın

Ben müsaadenizle kitabımı bir süreliğine değiştirip okuduğum ilk kitabını beğendiğim yazarın ikinci kitabına başlıyorum.
IMG_20220725_133040.jpg
Aykırı bi durum değildir umarım :) Daha iyi ilerlememi sağlayacağı için beni de motive edecektir, bugün başlıyorum bu kitaba.

Eki Görüntüle 3102090

Eki Görüntüle 3102091

Eki Görüntüle 3102092

BIRKELEYN MAĞARALAR ( DİYARBAKIR )

Antik Çağlarda “dünyanın bittiği yer” olarak tanımlanan, efsanelerde ve kutsal kitaplarda “ölümsüzlük suyunun aktığı yer” olarak bilinen Bırkleyn Mağaraları, Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Abalı köyü sınırları içinde yer alıyor. Bırkleyn kelimesi ise “yükselme, kabarma” anlamına gelmekte.

Dicle Nehri’nin doğu kollarından biri olan Dibni çayı, karstik bir yapıya sahip olan mağaraların birinden girip diğer kolundan çıkıyor. Halk arasında Bırkleyn olarak anılan bu mağaraların, Türkiye Mağaralar Envanteri’ndeki ismi ise “İskender-i Birklin”.

Antik çağda yerleşim yeri olduğu belirtilen Bırkleyn Mağaralarında yapılan ön kazı incelemelerinde elde edilen kalıntıların ışığında, bölgenin M.Ö. 6000 yılından beri kullanıldığı tespit edildi.

Aynı zamanda, mağara içerisinde Asur krallarının kitabe ve kabartmaları da göze çarpıyor. Yöre halkının söylentilerine göre, Makedonya Kralı Büyük İskender’in Pers seferine giderken 15 bin kişilik ordusuyla burada konakladığı rivayet ediliyor.

Bir başka efsanede ise İskender’i Zülkarneyn bir sefere giderken, başının iki tarafında boynuz gibi iki ur çıkmış ve çok acı vermeye başlamış. İskender’e bir gün rüyasında Lice’de bulunan Bırkleyn mağaralarındaki suda yıkanırsa boynuzlarının kaybolacağını söylenmiş. İskender-i Zülkarneyn gelip Lice’yi fethetmiş. Bırkleyn mağaralarının suyunu içip başını da suyla yıkayınca boynuzlarından biri hemen yok olmuş.

Bu su yerin altından akar ve doğal bir tünelden sonra yeryüzüne çıkar. Bu suyun kaybolduğu yerin altına indiği yer “dünyanın bittiği yer” olarak tanımlanır.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar ❤️

Tatil bitti iş başı artık. Temmuz'un son haftasında kimler neler okuyor bakalım
Ben ortak okuma Goriot Baba'ya başladım. Bu ayki son kitabım

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
@Ziya
@Bonus
@Kukrim
@Ysf42
@Oriana
Natsume Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
Homer Simpson Homer Simpson
@Emine1990
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
@larinnia
@Pozitivite
@marmeladova
@waitingirl
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
tünaydın 😍 evimin içinde güneşlenirken, evet evimin içinde, okuyorum 🤣🤣🤣. havalar böyle giderse norveçte balıkçı olacağım 😅

Ben de kitabımı yarım bıraktım çünkü okuyamıyordum, Cimri kitabını aldım elime akıcı ve eğlenceli olduğu için hemen okuma hızıma kavuştum 😁😍

Ben de kitabımı yarım bıraktım çünkü okuyamıyordum, Cimri kitabını aldım elime akıcı ve eğlenceli olduğu için hemen okuma hızıma kavuştum 😁😍
Ağustos okuma kitabını alacağım, bunu da alırım beğendiyseniz 😍 Moliere hiç okumadım bu zamana kadar hiç bilmiyorum dilini ama eğlenceliyse severim.

Ben müsaadenizle kitabımı bir süreliğine değiştirip okuduğum ilk kitabını beğendiğim yazarın ikinci kitabına başlıyorum. Eki Görüntüle 3102215 Aykırı bi durum değildir umarım :) Daha iyi ilerlememi sağlayacağı için beni de motive edecektir, bugün başlıyorum bu kitaba.

Bazı kitapları okumak için doğru zaman olmayabilir. O zaman zorlamayıp daha akıcı kitaplar okumak iyi geliyor ve pozitif yönde etkiliyor beni. Kitap değiştirerek çok doğru bir karar vermişsin bence ❤️

Bazı kitapları okumak için doğru zaman olmayabilir. O zaman zorlamayıp daha akıcı kitaplar okumak iyi geliyor ve pozitif yönde etkiliyor beni. Kitap değiştirerek çok doğru bir karar vermişsin bence ❤️
Budala'nın da konusunu, akışını seviyorum ama dediğiniz gibi bazen doğru zaman olmuyor. Geri döneceğim kendimi toparlayınca :KK200:

Budala'nın da konusunu, akışını seviyorum ama dediğiniz gibi bazen doğru zaman olmuyor. Geri döneceğim kendimi toparlayınca :KK200:
Klasiklerden okumadıysanız Dorian grayın portresi, siyah inci ve Frankenstein tavsiye ederim 💕

Budala'yı okumak için sonbaharı bekliyorum 🥲

Klasiklerden okumadıysanız Dorian grayın portresi, siyah inci ve Frankenstein tavsiye ederim 💕

Budala'yı okumak için sonbaharı bekliyorum 🥲
Frankenstein'ı okudum ama diğer ikisini okumadım, Dorian Gray'ın Portresi sepetimde ama bi türlü almak nasip olmadı. Bunları da listeme ekledim çok teşekkürler 😍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X