Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayırlı günler ❤

Bayram peşi hastalıkla imtihan olduk büyüklerle.
Şükür iyiler şimdi. Her covidde ben başa sarıyorum ruhen Allah beterinden korusun.

Tatil falan okuma dikkatim dağıldı ama peşini bırakmayacağım.
Çocuklara kuran tecvid öğretiyorum oda kafamı ayrı meşgul ediyor sağ salim altından kalkarım inşallah

Geçmiş olsun 🌸

Ben amazondan sipariş verdim. Önce bir kaç tane aldım. Ücretsiz prime üyelik verdi bir ay. 45 tane kitap aldım. Epey uyguna geldi. Toplamda 51 kitaba 1500 ödedim. Diğerleriyle kıyasladım en uygunu amazon. Ama bazen basım hatalı kitaplar gelebiliyor
Bu arada ben de Soğukkanlılıkla'yı ve Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği'ni okuyorum.

Ohh maşallah 🥰 geldiğinde fotoğraf gönderir misin bizimde gözümüz gönlümüz açılsın ☺️🥰

Aspasiaa Aspasiaa Yusuf Atılgan’ı ben de ortak okuma ile tanıdım ve sevdim. Aylaklığı çok güzel anlatmış. Diğer kitaplarını da okumak isterim. Edebi tarzda eleştirecek yeterli donanıma sahip olmadığım için daha fazla bir şey diyemiyorum cnm
Yusuf Atılgan okumadım hiç, bu ara almayı düşünüyordum ben de.

Bugün topikte muhabbeti yapılmadan önce kolay sanıyordum aslında, hiç araştırmamıştım
Bir konuda seni eleştireceğim. Çok fazla daldan dala atılıyorsun. Her söylenen kitabı merak ediyorsun ama sana uygun mu değil mi bakmıyorsun. Dıştan bakıldığında çok karmaşık duruyor bu durum. Bu konuda biraz daha araştırmacı olmanı tavsiye ederim

Yazarın kitaplarını okumadım. Ama bence önemli olan kitabı keyifle okumak. Bir yazarın popüler olması, başarılı olması vs umrumda değil. Önemli olan beni içine çekmesi. Ona buna şuna hitap etmesi değil bana hitap etmesi. Hepimizin bir tarzı var aslında, dolayısıyla beklentilerimiz de farklı. X kişinin çok beğendiği bir yazarı ben hiç sevmeyebilirim. Mesela ben yer altı edebiyatını çok severim, çoğu kişinin farklı bulduğu için sevmediği anlatım tarzları benim hoşuma gider. Öyle kitaplar var ki konusu sıradan bir konu. Ama yazar öyle bir dil kullanmış ki keyifle okuyorsun. Yani demek ki bu yazar sizin tarzınız değil. Bence başka kitaplara, başka yazarlara şans verin

Burada arkadaşlarla birlikte okumuştuk bu kitabı, bazılarımız sevdi bazılarımız zor okudu.
Ben seven kısımdanım, harikalar yaratmadı benim için ama severek okudum.
Yazarın bir kitabını okudum ve sadece bir kitap okuyup onunla ilgili iyi veya kötü yargılarda bulunamam, okuduğum kitabına ne hissetmiş olursam olayım. Çok sevdiğim yazarların çok eleştirdiğim kitapları da oldu.

Sen de yazarın başka bir kitabını okuyarak karar verebilirsin en azından sana hitap edip etmediğine, seversen belki o zaman aylak adamı okumak senin için daha keyifli olur.
Yazar bana hitap etmiyor demek için bir kitabın yeterli olmadığını düşünüyorum ben. He okuduğum tarzdan çok farklı yazıyordur ben de kendimi bilirim okumam o başka bir durum.
Ve neticede sevmeyebilirsin de çok doğal.
Aslinda mesele şöyle; benim edebi zevkimi bilen birinin sen onu yanlış zamanda okumuşsun çünkü o senin sevecegin bir yazar dedigi icin sorgulayip bir de sizin fikrinizi sormak istedim.
Aylak Adam'da bilinç akışı çok iyi işlenmişti ama kahramanın iç dünyasındaki o iç konuşmalar anlatilirken birden kurguda kopukluk olup başka şahsa geçiliyor ve o guzelim bilinç akışı da güzelliğini yitiriyor bende. Onun dışında varoluşçuluk ve arayış kavramlarınin işleyişi iyiydi

Bir konuda seni eleştireceğim. Çok fazla daldan dala atılıyorsun. Her söylenen kitabı merak ediyorsun ama sana uygun mu değil mi bakmıyorsun. Dıştan bakıldığında çok karmaşık duruyor bu durum. Bu konuda biraz daha araştırmacı olmanı tavsiye ederim
Kitaplar hakkında birikimim yok aslında, ilgimi çektiği için okuyabilirim sanıyorum. Bazılarını ise alıyor ama okumuyorum, ileride okurum diye bekletiyorum. İlk zamanlara göre daha çok kendime uygun kitaplar okumaya çalışıyorum, daha dikkatli olurum inşallah, tavsiyen için sağ ol başkan.

Bugün topikte muhabbeti yapılmadan önce kolay sanıyordum aslında, hiç araştırmamıştım
Ben seni ya da burda baska bir arkadaşı menfi anlamda etkilemek istemem. Sadece kitap ve yazar hakkında sohbet etmek fikrinizi almak istedim. Sen kendin araştırırsin önce .herkesin alacağı lezzet farklıdır

Ben seni ya da burda baska bir arkadaşı menfi anlamda etkilemek istemem. Sadece kitap ve yazar hakkında sohbet etmek fikrinizi almak istedim. Sen kendin araştırırsin önce .herkesin alacağı lezzet farklıdır
Ben genelde pek etkilenmem kötü iyi denmesinden, sadece demek çoğu kişiye göre kolay değilmiş onu öğrenmem iyi oldu, sayende 🌸
Evet herkes her kitaptan aynı lezzeti almayabilir, çok görüyorum bunu.

Kitaplar hakkında birikimim yok aslında, ilgimi çektiği için okuyabilirim sanıyorum. Bazılarını ise alıyor ama okumuyorum, ileride okurum diye bekletiyorum. İlk zamanlara göre daha çok kendime uygun kitaplar okumaya çalışıyorum, daha dikkatli olurum inşallah, tavsiyen için sağ ol başkan.
Bak mesela ben senin ne tür okuyabileceği mi az buçuk biliyorum artık ki kızlar da biliyordur genel olarak hangi kitapları seveceğiniz biliyoruz. Bize de sorarsan sana yardımcı oluruz fikir veririz 💕

Yok ya okumadım fırsatım olmadı, o kadar çok bekleyen kitabım var ki. Bir de yetmezmiş gibi yenilerini de aldım 😁 neyi ne zaman okuyacağımı şaşırdığım bir dönemdeyim yine 🙈
C Capanin Gururu Teyom ile ilgili mikemmel fikirlerim var :sus:
Sen ben olabilir misin acaba 🥲
Dört gözle bekliyorum Teyocanı👴😁

Hazır yarın kütüphaneye gidecekken tavsiye isteyeyim, kütüphanemizde çoğu kitap var, Türk, yabancı eserlerin çoğu mevcut. Özellikle Türk :) hangi yazarı veya hangi kitabı önerirsiniz? Bulursam alırım, bulmazsam yazarına bakarım belki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X