Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Mehfam @Arrietty_ kacinci sayfadasiniz kızlar ?

Ben hala 74 😅

Kar topu oynamak,kardan adam yapmak ,karda yürümekten daha firsat gelmedi.

Oturayim birazdan basina kitabin.

@Ysf42 C Calcifer hayırlı yolculuklar kizlar.

Yeni gelen arkadaşlar hosgelmisler 💐

Kukrim Kukrim keyifle oku kitaplarıni.📚

Dune serisi tutkunlari sizler de keyifle okuyun 📚

@Bonus kayip tanrilar nasil gidiyor?
Teşekkür ederim canım 🥰

Benim olağanüstü akıllı arkadaşımı okuyorum, kitabı elime almamla bırakmam bir oluyor, kafamı kitaba veremiyorum. Kitap akıcı ve güzel, okuyamıyorum bir türlü ama.
Black kitap okumayı üzerine farz-ı ayn olarak addedip kendini okumak için zorlama bence. Belli ki şu an kafanı kitaba veremiyorsun. Köyünde üzücü bir olay yaşanmış 😞 Insanız elbetteki etkileniyoruz bunlar bizi insan yapan duygular zaten. Ama ona yasin okuyup istiğfar dilemekten başka yapabileceğin birşey yok. Hayat devam ediyor bir şekilde.Kendini bu kadar üzüntüye garkedip kendi hayatını da felç etme. Kafanı dağıtacak başka şeylerle uğraşabilirsin ,işleme yapıyordun mesela . Ya da sana iyi gelen başka birşeyler. Yeniden isteğin gelene kadar kitap icin kendini cok zorlama derim. Allah ferahlik versin tüm sıkıntıda olanlara

Black kitap okumayı üzerine farz-ı ayn olarak addedip kendini okumak için zorlama bence. Belli ki şu an kafanı kitaba veremiyorsun. Köyünde üzücü bir olay yaşanmış 😞 Insanız elbetteki etkileniyoruz bunlar bizi insan yapan duygular zaten. Ama ona yasin okuyup istiğfar dilemekten başka yapabileceğin birşey yok. Hayat devam ediyor bir şekilde.Kendini bu kadar üzüntüye garkedip kendi hayatını da felç etme. Kafanı dağıtacak başka şeylerle uğraşabilirsin ,işleme yapıyordun mesela . Ya da sana iyi gelen başka birşeyler. Yeniden isteğin gelene kadar kitap icin kendini cok zorlama derim. Allah ferahlik versin tüm sıkıntıda olanlara
Ha böyle bir durum var ise Aspasiaa haklı kendine iyi gelecek başka şeyler dene canım

Evet ben biraz fazla üzüyorum kendimi, ama az önce bir karar aldım sosyal medyayı falan kapattım görmemek için.
Görünce de unutamıyorum doğal olarak.
Kitap okumak istiyorum çünkü bana iyi geliyor, kafam çok iyi dağılıyor.

Nasihatin için teşekkür ederim canım 🌼

Çok kötü hissediyorum bu yüzden. Kitaplar bana iyi geliyor ama, bir türlü okuyamıyorum. Okusam kendime gelecem ama biliyorum.
Öyle bir dönem oluyor. Bende okumak istiyordum ama okurken sıkılıyordum bir türlü kitabı elime alamıyordum. Böyle bir dönemden geçtim tavsiyem kendini zorlama hiç. Gerçekten özle kitap okumayı iğne söküğü gibi geri rutine biniyor.

Evet ben biraz fazla üzüyorum kendimi, ama az önce bir karar aldım sosyal medyayı falan kapattım görmemek için.
Görünce de unutamıyorum doğal olarak.
Kitap okumak istiyorum çünkü bana iyi geliyor, kafam çok iyi dağılıyor.

Nasihatin için teşekkür ederim canım 🌼
Yok estağfurullah nasihat değil, sadece çok üzüldüğünü görünce fikrimi yazmak istedim.
Aspasiaa Aspasiaa sen bitirdin mi Üç Silahşörler’i 😊
Evet bitti bildirimimi de yaptım. 😌 Ama söylemiştim zaten ben taa Kasım ayında başlamıştım aslında bitirmesem ayıp olurdu 🤭 Sefilleri okuyorum bir kac gündür 😎

Öyle bir dönem oluyor. Bende okumak istiyordum ama okurken sıkılıyordum bir türlü kitabı elime alamıyordum. Böyle bir dönemden geçtim tavsiyem kendini zorlama hiç. Gerçekten özle kitap okumayı iğne söküğü gibi geri rutine biniyor.
Teşekkür ederim canım, aynen haklısın

Yok estağfurullah nasihat değil, sadece çok üzüldüğünü görünce fikrimi yazmak istedim.

Evet bitti bildirimimi de yaptım. 😌 Ama söylemiştim zaten ben taa Kasım ayında başlamıştım aslında bitirmesem ayıp olurdu 🤭 Sefilleri okuyorum bir kac gündür 😎
Sağ ol canım benim 💕

İnsancıklar /Fyodor Dostoyevski

Roman yaşlı bir katip olan Makar Devuşkin ile genç kimsesiz bir kız olan Varvara Alekseyevna ‘nın birbirine yazdığı mektuplardan oluşuyor.Mektupların içeriğini dönemin şartları ,karakterlerin yoksullukları bundan dolayı düştükleri çaresizlikler ,birbirlerine yaptıkları fedakarlıklar oluşturuyor.Okurken bende onlarla hüzünlenip mutlu oldum.Aralarındaki bağ çok güzeldi, sonu da hüzünlendirdi iyice 🥲

Dostoyevski nin 24 yaşında yazdığı ilk kitabı imiş ve geleceğinin ne olacağını ispatladığı bir eser olmuş gerçekten beğendim 👍

Aziz Bey Hadisesi/Ayfer Tunç

Yazarın okuduğum ilk kitabı.Doğru bir seçim yaptığımı düşündürdü.
Kitap ismini aldığı tambur sanatçısı Aziz Bey in sonunu getiren olaydan başlayıp nedenlerini,hayatını,aşklarını,yanılgılarını anlatıyor.
Ah Aziz Bey biraz kibirli,fazla özgüvenli bir çok şeye geç kalmış Aziz bey ..

“Yine hicran ile gün bitti,güneş battı gönül
Yazık,Ümit seni bir gün daha aldattı gönül..”
Oo masallah kukrim hanım siz benim sevgili Üç Silahşör arkadaşımı ve bir de D'Artagnancigimi rafa kaldırıp neler okumuşsunuz böyle. Ayfer Tunç hiç okumadım merak ediyorum sevdin mi dilini. Tarık Tufan kitaplarında ona atıfta bulunuyor ve yakın arkadaşlar diye merak ettim ben de☺ Yeşil Peri Gecesini aldim bakalim

Son düzenleme:
Tess,iyidir.Ayrica Agatha gibi hileli yazmaz..Yani katili tahmin etme imkaniniz olur :)
Grangé oneririm denemediysen.Ahmet Umit - İstanbul Hatirasi,bunu da bir sans ver bence :)
Köydeyim şu an, elimde tess var 2 tane, sefiller ve napoli Serisinin ilk kitabı var sadece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X