Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün Uğultulu Tepeler'i bitirdim ve hayal kırıklığına uğradım. Ben okumadan önce bayağı büyütmüştüm gözümde. Kitabın çok buhranlı bir havası vardı ve bu kadar psikolojik gerilim dolu aşklar beni etkilemedi. Kesinlikle romantizm akımından bahsedince akla ilk geleceklerden. Kısacası bu kitaptaki melodram bana çok fazla geldi. Dram türünden ölümüne kaçan biri değilim hatta okumayı ve izlemeyi seviyorum ancak buradaki dramanın yarattığı duygular bir Nuri Bilge Ceylan filmi izlemek gibi bir şey değildi. Yani bazen bazı karakterlerin ruhsal durumlarına hayret etmek dışında bende duygusal bir uyarı oluşturmadı kitap. Okurken sıkıldım mı hayır ama öyle tadı damağımda kalmadı. İngiliz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olduğu düşünülünce acaba ben mi bir yerde bir şeyler kaçırdım veya benim kapasitem mi eserin derinliğini vs anlamaya yeterli değil diye düşünüyorum.
Aa ben sevmiştim 😍
Bence dönemine göre ses getirecek bir eser olmuş gerçekten 🤔

Sen çok tatlı minnoş birisin zannımca , eltinle iyi anlaştiğina göre ☺

Bunu Eleadora Eleadora 'nın kulağına söylesene, fazla açılmasın 🙈😅
Ben zaten iki tane Nietzsche ile ilgili kitap yükledim bu bünyeye, kotam her an dolabilir:KK70:
Eşimin ailesini seviyorum canım. Çok şükür bugüne kadar bir problemimiz de olmadı.
Eleadora Eleadora kaç tane okuyacaksın. Dostoyevski ve Nietzsche karşılaştırmalı kitaplar var ben de onu merak ettim
Çok okumayacağım ya 🙈
Bazi yerlerde güzel şeyler söylemiş Nietzsche Dosto için, keyifli olabilir okumak merak uyandırıyor

Maalesef öyle canım.Ben Dorıan Gray ‘in Portresi ni okuyorum canım, sen ne okuyorsun☺️
Ya evet düz saçlı koydum değişiklik olsun diye 🤣
Dorian Gray ben de aldım bu ay okurum diye ama pek kitap okuyamadım bu ay, ben de Livaneli okuyayim da biraz okumalarımi düzene sokayım diye düşündüm. Sen okuduktan sonra yorumunu söylersin 🥰

Bugün Uğultulu Tepeler'i bitirdim ve hayal kırıklığına uğradım. Ben okumadan önce bayağı büyütmüştüm gözümde. Kitabın çok buhranlı bir havası vardı ve bu kadar psikolojik gerilim dolu aşklar beni etkilemedi. Kesinlikle romantizm akımından bahsedince akla ilk geleceklerden. Kısacası bu kitaptaki melodram bana çok fazla geldi. Dram türünden ölümüne kaçan biri değilim hatta okumayı ve izlemeyi seviyorum ancak buradaki dramanın yarattığı duygular bir Nuri Bilge Ceylan filmi izlemek gibi bir şey değildi. Yani bazen bazı karakterlerin ruhsal durumlarına hayret etmek dışında bende duygusal bir uyarı oluşturmadı kitap. Okurken sıkıldım mı hayır ama öyle tadı damağımda kalmadı. İngiliz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olduğu düşünülünce acaba ben mi bir yerde bir şeyler kaçırdım veya benim kapasitem mi eserin derinliğini vs anlamaya yeterli değil diye düşünüyorum.
En iyi kitabı da okusan da beklentin yüksekse maalesef hayal kırıklığı olabiliyor. Ben severek okumuştum Uğultulu Tepeleri. Okurken dönemin şartlarını, kadınlara verilen kısıtlı hakları düşününce aslında döneminin çok ötesinde bir kitap. Hele ki yazarın kadın olması çok anlamlı. Bence çok çağdaş düşünüp yanlış şeylerle kıyaslama yapıyor olabilirsin.

Dorian Gray ben de aldım bu ay okurum diye ama pek kitap okuyamadım bu ay, ben de Livaneli okuyayim da biraz okumalarımi düzene sokayım diye düşündüm. Sen okuduktan sonra yorumunu söylersin 🥰
Bende onu Ayşe Kulin ile yaptım bu ay 🤭
Yazarım tabi canım iki gündür biraz bende yine yoğundum az okudum bu gece biraz okurum .
Akşamdan kestirmişim çünkü bir buçuk saat 😆

Ben onu merak ediyorum, ama beklentimi yüksek tutmuyorum. Beklentimi çok yüksek tuttuğum bir iki kitapta hayal kırıklığına uğramıştım, bunu yapmıyorum artık. Daha çok zevk alıyorum kitaplardan 😊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X