Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün çok şükür birkaç sayfa da olsa okuyabildim. Ağır bir diyet yapıyorum haftasonu rahatsizlandim o yüzden, bir yandan mutfakta boya var her yer dandini. Okulda bazı sorunlar çıktı kafamı toparlayıp okumam lazım ama baya yavaşladım.

Yarın erken çıkacağım evde tek başımayken açığı kapatmaya çalışacağım

Bugün çok şükür birkaç sayfa da olsa okuyabildim. Ağır bir diyet yapıyorum haftasonu rahatsizlandim o yüzden, bir yandan mutfakta boya var her yer dandini. Okulda bazı sorunlar çıktı kafamı toparlayıp okumam lazım ama baya yavaşladım.

Yarın erken çıkacağım evde tek başımayken açığı kapatmaya çalışacağım
Geçmiş olsun,Allah kolaylıklar versin işlerinde inşallah 😌

Bugün Uğultulu Tepeler'i bitirdim ve hayal kırıklığına uğradım. Ben okumadan önce bayağı büyütmüştüm gözümde. Kitabın çok buhranlı bir havası vardı ve bu kadar psikolojik gerilim dolu aşklar beni etkilemedi. Kesinlikle romantizm akımından bahsedince akla ilk geleceklerden. Kısacası bu kitaptaki melodram bana çok fazla geldi. Dram türünden ölümüne kaçan biri değilim hatta okumayı ve izlemeyi seviyorum ancak buradaki dramanın yarattığı duygular bir Nuri Bilge Ceylan filmi izlemek gibi bir şey değildi. Yani bazen bazı karakterlerin ruhsal durumlarına hayret etmek dışında bende duygusal bir uyarı oluşturmadı kitap. Okurken sıkıldım mı hayır ama öyle tadı damağımda kalmadı. İngiliz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olduğu düşünülünce acaba ben mi bir yerde bir şeyler kaçırdım veya benim kapasitem mi eserin derinliğini vs anlamaya yeterli değil diye düşünüyorum.
Yorumunu özet sayfasına yazar mısın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X