Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay aşkı memnu mu o 😱
Dizisinin delisi ve milyon kez izlemiş biri olarak ben de çok istiyorum okumak. Aslında çok iyi bir edebi eser olduğu söyleniyor

Kıskandım seni, şu görsele bak :63:
Keyifli okumalar 💙
Kocamınn haberi yok harçlığımla aldım birşey derse vururum onu:KK53: darısı sana kıskanma kızz😂😂😂😂

Bütün güzel kitapları bir araya toplamissin sanki 🥰Kitap şöleni, keyifle oku 🌿
Not aldım, teşekkür ederim :KK52:

Aslında konusu merak uyandırmıştı bende, ancak yazarın dili ile ilgili sorunum var sanırım. Çok zor okuyorum, zorlanıyorum. Kitaba tam anlamı ile veremıyorum kendimi.
Ben de beğenmeyen birini duymadığım için sorunun bende olduğundan eminim aslında :)
evet olabilir, okumaya çalıştığım dönem biraz zor bir süreçti.
Anladığım kadarıyla kitabın içeriği değil dil sizin hoşunuza gitmemiş. Aslında yazar çok sade ,anlaşılır ve akıcı bir dil kullanmış esasında, yani genel olarak böyle kitaplarında. Demekki sizin okuduğunuz çeviri iyi değilmiş haklı olarak bırakmışsınız. Arkadaşlar yazmış zaten ,ben iş bankasından okudum çok iyiydi. Ama isterseniz bir süre ara verip sonra okursunuz daha bi hevesle okuyacaginiz bir dönem 🌺

Kocamınn haberi yok harçlığımla aldım birşey derse vururum onu:KK53: darısı sana kıskanma kızz😂😂😂😂
Kıskandım, en son böyle bir sürü kitabı fuardan almıştım. 2 senedir covid, fuar hak getire :işsiz: Birer ikişer mutlu ediyoruz işte kendimizi:kahve:

Bütün güzel kitapları bir araya toplamissin sanki 🥰Kitap şöleni, keyifle oku 🌿

Anladığım kadarıyla kitabın içeriği değil dil sizin hoşunuza gitmemiş. Aslında yazar çok sade ,anlaşılır ve akıcı bir dil kullanmış esasında, yani genel olarak böyle kitaplarında. Demekki sizin okuduğunuz çeviri iyi değilmiş haklı olarak bırakmışsınız. Arkadaşlar yazmış zaten ,ben iş bankasından okudum çok iyiydi. Ama isterseniz bir süre ara verip sonra okursunuz daha bi hevesle okuyacaginiz bir dönem 🌺
Evet Martin’i okumak istiyorum kesinlikle. Merak ediyorum çünkü. Ama devam edemedim maalesef. İş bankasını deneyeceğim mutlaka 😌

Evet canım 😀
Kolumun ağrısına sıcak su çok iyi geliyor, evde uzun uzun durulmuyor diye hamama indim bugün:)
Aidatın hakkını vereyim dedim😀
Sitenizde hamam olmasını kiskanmadim ki :ukala:
Bende çok yükleme yapıp sıkılmaktan korkuyorum.yavaş yavaş yayarak okumak lazım
Evet çok kalın kitaplar da sıkabilir, aynı anda okursak motive olabiliriz. Okudukça listeden seçme de yapabiliriz, yeter ki nereden başlayacağımızı bulalım. 🤭

Not aldım, teşekkür ederim :KK52:

Aslında konusu merak uyandırmıştı bende, ancak yazarın dili ile ilgili sorunum var sanırım. Çok zor okuyorum, zorlanıyorum. Kitaba tam anlamı ile veremıyorum kendimi.
Ben de beğenmeyen birini duymadığım için sorunun bende olduğundan eminim aslında :)
evet olabilir, okumaya çalıştığım dönem biraz zor bir süreçti.
Acaba çok fazla konuşulduğu için itici gelmiş olabilir mi? Ben çok popüler kitapları okuyamıyorum mesela

Devlet okuluyuz o fiyatı vermemiz mümkün değil 😔üstelik ilkokul semt olarak da öyle eğitim seviyesi yüksek bir semtte değiliz.

Ben okullara para ile gidildiğini bilmiyordum.

Baska bir yazar gelecek mesela önümüzdeki ay.
Popüler olmayan biri ucret talep etmemis.
Sadece onden 50 kitabini sipariş verdik.
Yazar gelene kadar çocuklar okuyacak.
Gelince de imza ve söylesi olacak.
Amac çocuklara okumayı sevdirmek yazar ile buluşturmak.
Şermin i ben önerdim en azından bilindik sevilen bir yazar demiştim. 😔

Geçim sağlama derken yazarlar kitaplarından zaten kazanıyor. Çocuklar sevdiği için zaten fiyatina bakmıyoruz.

Ki C Calcifer de kitapların cok pahalı olduguna değinmiş.

Sen de cok imza gunu icin fiyati pahalı bulmuştun.
Benim ücretli geliyorlardı dediğim özel okullar içindi ve o şekilde ücret almalarıda bana çok doğal geldi. Ama devlet okullarında daha toleranslı olunsa ne iyi olur .

C Calcifer Kukrim Kukrim bu okullara yazar davet etme meselesini konuşurken aklıma geldi. Şanzelize'de isimsiz kahramanimiz sırf aşık olduğu kız çok seviyor diye İhsan Oktay Anar'ın yaşadığı şehre çalıştığı kuruma gidip okullarına söyleşi için gelmesini rica etmişti hatırlıyormusunuz. Bence Tarık Tufan 'ın bizzat kendi başından geçmemişse bile yaşanan bir olaydır bu , aşık kafası ☺

Sitenizde hamam olmasını kiskanmadim ki :ukala:

Evet çok kalın kitaplar da sıkabilir, aynı anda okursak motive olabiliriz. Okudukça listeden seçme de yapabiliriz, yeter ki nereden başlayacağımızı bulalım. 🤭
Şeyy ımm elea tam olarak kaç kitabı okumayı amaçlıyorsun:KK17:😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X