Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Emeğine sağlık canımcım🥰💜
Şimdi hamamdan geldim zaten içim bi fenaydı listeyi gördüm daha da fenalaşacağım😀😀
Eleadora Eleadora Kuzum sende bi araştır yarıya indir listeyi sana güveniyorum💪🏻😀
Ben kendimce bir eledim ama bakalım life ne diyecek.
Bir de sen felsefenin kısa tarihini okuyordun zaten değil mi? Bak -1 :KK70:

Kızlar size sormak istediğim bir şey var.
Jack London’la ben problemliyiz. Yani sevemedim bir türlü dilini.
Beyaz Diş’i okumuştum ilk. Zar zor bitirdim kitabı.
Şimdi bana çok şaşırabilirsiniz ama Martin’i yarısına gelmeden geri verdim. Biri bana sanki silah zoruyla okutuyordu.
Çeviri ile mi alakalı ben anlam veremedim. Beyaz dişi modern klasikler serisinden okudum
Martin’i hatırlamıyorum kütüphaneden almıştım.
Varsa yayın veya şu kitapla başla dediğiniz önerileriniz alırım :KK16:

Son düzenleme:
Nietzsche nin kendi kitaplarından bir kısmı bende var zaten onun tüm kitapları benim için tamamdır.
Nietzsche ve insanı okumak istiyordum zaten, yorumları da çok iyi o yüzden kesin okunmalı diyorum.
Sen hangileri okunmalı diyorsun? Araştırırken çokça bilgilenmişsindir.
İlk üç kitap zaten genel olarak felsefe ekleme nedenim niçe beyin kime kafa tuttuğunu anlamak🤭 eleyebiliriz onları isterseniz. Benim en merak ettiklerim niçe kitapları hariç Nietzsche ile diyalog , Nietzsche ve insan, Nietzsche ve kısırdöngü ile Heideggerin Nietzschesi
Utandım 🙈 Peki Life light Life light 50 kitap mi demistin en son e peki Nietzsche uğrunda herşey mübahtır ne yapalım🤤 .Gerçi beni etiketlememişti,duyunca buharlasacagimi anladı sanırım 😅
:KK60:

Yazarı Baha Tevfik olan Nietzsche Yaşamı ve Felsefesini de yazar osmanlı zamanında yaşamış bir nihilistmiş ondan etkilendim biraz. Yazım dili ağır olabilir belki. Birde Oruç Aruoba teöel görüş ve kavramlar makaleymiş. Onun için bir kaç yerde mutlaka okunmalı diye gördüm.makale olduğu için pdf vardır

Ne iyi etmişsin, Martinin serüveninde iyi yolculuklar sana 🌺

Bizim davet ettiğimiz yazarlar da hep maddi bir karşılık alarak geldiler ve tabi konaklama da dahil. Ücretlerini bilmiyorum ama tabi 25000 de çok fazla geldi bana. Ortalama kaç kişiye olacak söyleşi ve tek sefer mi olacak
Canim sayı vs belirlemedik.

İlkokul bizim eskiden ortaokul şubelerimiz de vardı.İki çalıştıgim okulda da 4+4 den sonra sadece ilkokul kaldık.

İmza ve söylesi gibi düşündük

Fiyatı görünce tabi geri vites 😑

Daha öncede yazarlar gelmişti ama ücretli gelen oldu mu hiç dikkat etmedim.😔ortaokul şubeleri için gelen yazarlardi genelde.

Şimdi bana çok şaşırabilirsiniz ama Martin’i yarısına gelmeden geri verdim. Biri bana sanki silah zoruyla okutuyordu.
Çeviri ile mi alakalı ben anlam veremedim. Beyaz dişi modern klasikler serisinden okudum
Aslında en minnoş kitapla başlamışsınız.Başlangıç için çok doğru bir kitaptı beyaz diş. Levent Cinemre’de bence Jack London kitapları konusunda çok başarılı bir çevirmen modern klasiklerin çevirmeni ama sevmemişsiniz. Can yayınlardan kısa klasiklere ya da Alfa’ya bakın isterseniz belki o çevirmenleri seversiniz.

Martin i okurken neyi sevmediniz mesela?
Konu itibari ile çok yönlü hitap yeteneği var romanın o yüzden sevilmemesi nadir rastlanan bir durum en azından benim gördüğüm kadarı ile.
Belki o dönem ruh halinize, modunuza uygun değildi. Martin e iş Bankası yayınlarından bir şans daha verilebilir bence 👌🏼

İlk üç kitap zaten genel olarak felsefe ekleme nedenim niçe beyin kime kafa tuttuğunu anlamak🤭 eleyebiliriz onları isterseniz. Benim en merak ettiklerim niçe kitapları hariç Nietzsche ile diyalog , Nietzsche ve insan, Nietzsche ve kısırdöngü ile Heideggerin Nietzschesi

:KK60:
Nietzsche ve insanı kesin severiz hiç şüphem yok, diyalog denemeymiş sanırım ya çakılırız ya çıkarız 🙈 ama her tarzdan bir tane okumak mı lazım acaba sıkılıp off yeter der miyiz ki, içimdeki Nietzsche aşkını öldürmek istemem 😁

Yazarı Baha Tevfik olan Nietzsche Yaşamı ve Felsefesini de yazar osmanlı zamanında yaşamış bir nihilistmiş ondan etkilendim biraz. Yazım dili ağır olabilir belki. Birde Oruç Aruoba teöel görüş ve kavramlar makaleymiş. Onun için bir kaç yerde mutlaka okunmalı diye gördüm.makale olduğu için pdf vardır
Aa bu gözümden kaçmış, şimdi benim de ilgilimi çekti. Baha Tevfik i okuruz, Osmanlı döneminden bir yazarın kaleminden Nietzsche yi okuma fikri kulağa hoş geliyor.

Konu itibari ile çok yönlü hitap yeteneği var romanın o yüzden sevilmemesi nadir rastlanan bir durum en azından benim gördüğüm kadarı ile.
Belki o dönem ruh halinize, modunuza uygun değildi. Martin e iş Bankası yayınlarından bir şans daha verilebilir bence 👌🏼

Nietzsche ve insanı kesin severiz hiç şüphem yok, diyalog denemeymiş sanırım ya çakılırız ya çıkarız 🙈 ama her tarzdan bir tane okumak mı lazım acaba sıkılıp off yeter der miyiz ki, içimdeki Nietzsche aşkını öldürmek istemem 😁

Aa bu gözümden kaçmış, şimdi benim de ilgilimi çekti. Baha Tevfik i okuruz, Osmanlı döneminden bir yazarın kaleminden Nietzsche yi okuma fikri kulağa hoş geliyor.
Bende çok yükleme yapıp sıkılmaktan korkuyorum.yavaş yavaş yayarak okumak lazım

İyi de kadın bu işten geçimini sağlıyor sonuçta amme hizmeti vermesini bekleyemeyiz.
Devlet okuluyuz o fiyatı vermemiz mümkün değil 😔üstelik ilkokul semt olarak da öyle eğitim seviyesi yüksek bir semtte değiliz.

Ben okullara para ile gidildiğini bilmiyordum.

Baska bir yazar gelecek mesela önümüzdeki ay.
Popüler olmayan biri ucret talep etmemis.
Sadece onden 50 kitabini sipariş verdik.
Yazar gelene kadar çocuklar okuyacak.
Gelince de imza ve söylesi olacak.
Amac çocuklara okumayı sevdirmek yazar ile buluşturmak.
Şermin i ben önerdim en azından bilindik sevilen bir yazar demiştim. 😔

Geçim sağlama derken yazarlar kitaplarından zaten kazanıyor. Çocuklar sevdiği için zaten fiyatina bakmıyoruz.

Ki C Calcifer de kitapların cok pahalı olduguna değinmiş.

Sen de cok imza gunu icin fiyati pahalı bulmuştun.

Aslında en minnoş kitapla başlamışsınız.Başlangıç için çok doğru bir kitaptı beyaz diş. Levent Cinemre’de bence Jack London kitapları konusunda çok başarılı bir çevirmen modern klasiklerin çevirmeni ama sevmemişsiniz. Can yayınlardan kısa klasiklere ya da Alfa’ya bakın isterseniz belki o çevirmenleri seversiniz.
Not aldım, teşekkür ederim :KK52:

Aslında konusu merak uyandırmıştı bende, ancak yazarın dili ile ilgili sorunum var sanırım. Çok zor okuyorum, zorlanıyorum. Kitaba tam anlamı ile veremıyorum kendimi.
Ben de beğenmeyen birini duymadığım için sorunun bende olduğundan eminim aslında :)
evet olabilir, okumaya çalıştığım dönem biraz zor bir süreçti.

KİTAPYAZAR
ANTİK FELSEFEWALTER KRONZ
FELSEFENİN KISA TARİHİNİGEL WARBURTON
FELSEFENİN ÖYKÜSÜWİLL DURANT
NİETZCHEDELEUZE
NİETZCHE VE FELSEFEDELEUZE
NİETZCHE YAŞAMI VE FELSEFESİBAHA TEVFİK
NİETZCHE YAŞAMI VE FELSEFESİJULES CHAİX RAY
NİETZCHE AÇISINDAN EDEBİYAT OLARAK HAYATALEXANDER NEHAMAS
NİETZCHE İLE DİYALOGGİONNİ VATTİMO
NİETZCHE VE İNSANİONNA KUÇURADİ
NİETZCHE VE KISIRDÖNGÜPİERRE KLASSOWSKİ
MODERN SİYASAL DÜŞÜNCE VE NİETZCHECHRİSTİAN EMDEN
HEİDENGGER'İN NİETZCHESİVOLKAN AY
NİETZCHE- TEMEL GÖRÜŞÜ VE TEMEL KAVRAMLARIORUÇ ARUOBA
ECCO HOMOF. NİETZCHE
PUTLARIN ALACAKARANLIĞIF. NİETZCHE
ŞEN BİLİMF. NİETZCHE
AHLAKIN KÖTÜLÜĞÜF. NİETZCHE
BÖYLE SÖYLEDİ ZERDÜŞTF. NİETZCHE
İYİ VE KÖTÜNÜN ÖTESİNDEF. NİETZCHE
PUTLARIN BATIŞIF. NİETZCHE
Eleadora Eleadora Levaiz Levaiz kızlar liste bu müsait olduğunuz zaman arasından seçelim
Emeğine sağlık 🌺 Nietzsche ve Insan kitabında hemfikiriz sanırım .Yalnız daha iyi anlayalım derken fazla açılıp hepten kopyalım felsefeden 🤭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X