Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet bir süre bitkisel hayatta kalmis. Kız kardesi bakmış ona 😞 Kitapta da Breuerin gel bizimle yaşa demesi çok hoşuma gitti. Sonrasında neler olacağını kitabın devamını ben de bilmek isterdim
Benim de hoşuma gitmişti eve çağırması, o esnada aile sıcaklığını görmesini istiyordu sanırım doktor, ihtiyacı olanın o olduğunu düşünüyordu.
Şimdi önce Zerdüşt'ü mü okumak lazım Şen Bilim'i mi🤔
Zerdüşt ten önce iki kitabı varmış ama bence Zerdüşt okunabilir, bağlantılı değil sonuçta

Benim de hoşuma gitmişti eve çağırması, o esnada aile sıcaklığını görmesini istiyordu sanırım doktor, ihtiyacı olanın o olduğunu düşünüyordu.

Zerdüşt ten önce iki kitabı varmış ama bence Zerdüşt okunabilir, bağlantılı değil sonuçta
O aile sıcaklığını gormesi çok iyiydi.Ne kadar da farklı yasantialra sahip ikisi değil mi? Nietzsche yapayalnız bir valizi var sadece, ne dostu ne yaslanacagi ailesi. Breuer ise tam tersi herşeyi var.Ustelik kalabalık bir ailesi eşi dostu işi. Herşeye sahip.Ama ikiside aynı paydada buluştu

O aile sıcaklığını gormesi çok iyiydi.Ne kadar da farklı yasantialra sahip ikisi değil mi? Nietzsche yapayalnız bir valizi var sadece, ne dostu ne yaslanacagi ailesi. Breuer ise tam tersi herşeyi var.Ustelik kalabalık bir ailesi eşi dostu işi. Herşeye sahip.Ama ikiside aynı paydada buluştu
Kalabalıklar içinde yalnızlık mı daha zor, yoksa gerçekten yalnız olmak mı?

Olmadım. Ben kimseye kendimi açamam. Hoşlanmıyorum

Ben olmadım ama oldum bittim psikoloji ve teknikleri dikkatimi çekmiştir.
Ben inanmıyordum bu yontemlere ama çocukken yaşadığım büyük bir travmanın ruhsal getirisi olarak fizyolojik olarakta beni esir alınca mecbur kaldım ve 7 yil kadar önce psikologda hipnoz yöntemiyle tedavi oldum. Sonuc iyileştim☺ .Video kayıt olduğu için ve doktor hasta mahremiyeti korunduğu için güvenmek durumunda kaldım

Kalabalıklar içinde yalnızlık mı daha zor, yoksa gerçekten yalnız olmak mı?
Kalabalık içinde yalnız olmak daha zor bence. Yalnızsan yalnız olduğunu bilirsin kendini bir şekilde alıştırırsın ama etrafın kalabalıkken kimseyle paylaşamayıp yalnızlık hissetmek daha kötü ve yıpratıcı

Son düzenleme:
Özellikle seçilmiş gibiler birbirlerini tamamlıyorlardı, birinin eksikliği diğerinin bolluğu. Bence en güçlü ikili ilişkilerin temeli hep böyle, gerçek hayatta da hep tamamlıyoruz tamamlanıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X