Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kitabını okumadan gitmiştim. Çok güzeldi büyülü bir havası vardı. Oyunculuklar da çok iyiydi. Bennu Yıldırımlar'ın oyunculuğu zaten çok iyi 👌
Çok güzeldi ya oyunculuklar Özge Özder in oyunculuğu da çok iyiydi çok büyük keyif almıştım ben de. Bu arada gitmediysen Rüstem oğlu Cemal in tuhaf hikayesini de tavsiye ederim Levent Üzümcü oyunculuk muhteşem 👌🏼👌🏼

Pandama Retreat & Winery

Eki Görüntüle 3002787

St. George's Cathedral

Eki Görüntüle 3002791

Kaieteur Falls

Eki Görüntüle 3002792

Essequibo River

Eki Görüntüle 3002793

GUYANA

Amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Ülkenin %80’i ormanlardan oluşmaktadır ve en hasar görmemiş yağmur ormanlarına sahiplerdir.

Turistlerin tercih ettiği etkinliklerin başında doğa yürüyüşleri ve tekne gezintileri gelmektedir.
Ülkenin başkenti, aynı zamanda en gelişmiş şehri olan Georgetown’dur. Her yıl oldukça çok turist bu şehri ziyaret etmektedir.
Resmi dil İngilizcedir. Bunun yanı sıra ülkede birçok yerel dil ve lehçe de konuşulmaktadır.
Para birimi olarak Guyana dolarını kullanmaktadırlar.
Yerel saat Türkiye saatine göre 6 saat daha geridir.
Guyana vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Guyana’ya vize almış olmanız gerekmektedir.
Güney Amerika’da yer alır. Doğusunda Venezuela ve Surinam, güneyinde Brezilya ile komşudur. Karayip Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır.
En Çok Ziyaret Alan Şehirleri
Georgetown, Bartica, New Amsterdam, Linden
Tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülke genelde sıcak ve nemlidir. Kıyılar bol yağış alır. Mayıs-Ağustos ve Kasım-Ocak arası en yağışlı dönemlerdir.
Ülkeye seyahat etmek için en uygun dönem Şubat-Nisan ve Eylül-Ekim arasıdır.
Hint ve Çin mutfağının etkileri görülmektedir. Bunun dışında Güney Amerika’ya özgü yemekler de tadabilirsiniz.

Günaydınlar Ferfecir sakinleri 🌹

Jawlensky Jawlensky
kk birinci noteri kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
Mehfam Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
Bonus Bonus
WOMAN WOMAN
Kukrim Kukrim
JES JES
K Kitapkontesi
Nosking Nosking
Otrera Otrera
Oriana Oriana
Natsume Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
nemesis nemesis
dayler dayler dayler dayler
Keira- Keira-
elektra elektra
astrojurnal astrojurnal
firdefs firdefs
mimesis mimesis
ummhnisa ummhnisa
sudem34 sudem34
Nikinik Nikinik
Alp_BuRc Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Balkiz94 Balkiz94
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal ASSOSyal
M Migrenben
HAbibte HAbibte
fesang fesang
Cordelia Cordelia
Less-is-More Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll ssevilll
Brahma90 Brahma90
C Cledyana
Boncobo Boncobo
Günaydın 🥰

Tebrik ediyorum sizi 😄 oblomovu bende okuyorum. Uzuuun zamandir okuyorum. Kitabin havasi o kadar agirki kitabi okurken bende uyusuyorum 😅😅 150 sayfa kalmasi buyuk basari gercekten 🤭🤭
Teşekkür ederim buradaki arkadaşların birçoğu okudu hatta bu akşam yorumlaması yapılacak ona yetiştirmeye çalışıyorum

Pandama Retreat & Winery

Eki Görüntüle 3002787

St. George's Cathedral

Eki Görüntüle 3002791

Kaieteur Falls

Eki Görüntüle 3002792

Essequibo River

Eki Görüntüle 3002793

GUYANA

Amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Ülkenin %80’i ormanlardan oluşmaktadır ve en hasar görmemiş yağmur ormanlarına sahiplerdir.

Turistlerin tercih ettiği etkinliklerin başında doğa yürüyüşleri ve tekne gezintileri gelmektedir.
Ülkenin başkenti, aynı zamanda en gelişmiş şehri olan Georgetown’dur. Her yıl oldukça çok turist bu şehri ziyaret etmektedir.
Resmi dil İngilizcedir. Bunun yanı sıra ülkede birçok yerel dil ve lehçe de konuşulmaktadır.
Para birimi olarak Guyana dolarını kullanmaktadırlar.
Yerel saat Türkiye saatine göre 6 saat daha geridir.
Guyana vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Guyana’ya vize almış olmanız gerekmektedir.
Güney Amerika’da yer alır. Doğusunda Venezuela ve Surinam, güneyinde Brezilya ile komşudur. Karayip Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır.
En Çok Ziyaret Alan Şehirleri
Georgetown, Bartica, New Amsterdam, Linden
Tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülke genelde sıcak ve nemlidir. Kıyılar bol yağış alır. Mayıs-Ağustos ve Kasım-Ocak arası en yağışlı dönemlerdir.
Ülkeye seyahat etmek için en uygun dönem Şubat-Nisan ve Eylül-Ekim arasıdır.
Hint ve Çin mutfağının etkileri görülmektedir. Bunun dışında Güney Amerika’ya özgü yemekler de tadabilirsiniz.

Günaydınlar Ferfecir sakinleri 🌹

Jawlensky Jawlensky
kk birinci noteri kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
Mehfam Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
Bonus Bonus
WOMAN WOMAN
Kukrim Kukrim
JES JES
K Kitapkontesi
Nosking Nosking
Otrera Otrera
Oriana Oriana
Natsume Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
nemesis nemesis
dayler dayler dayler dayler
Keira- Keira-
elektra elektra
astrojurnal astrojurnal
firdefs firdefs
mimesis mimesis
ummhnisa ummhnisa
sudem34 sudem34
Nikinik Nikinik
Alp_BuRc Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Balkiz94 Balkiz94
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal ASSOSyal
M Migrenben
HAbibte HAbibte
fesang fesang
Cordelia Cordelia
Less-is-More Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll ssevilll
Brahma90 Brahma90
C Cledyana
Boncobo Boncobo
Günaydın 💐 Yaklaşık 1 haftadır hamilelikte anksiyete ile uğraşıyorum o yüzden giremedim okuma da yapamadım ama buralardayım. Bugün okumaya çalışacağım 🙏

Ahh ince ruhlu arkadaşım ,iyiyim teşekkür ederim.Sen nasilsin:KK74: Bu yağmurlu bulanık havada çok iyi geldi bu şarkı. Arkadaşlarla birlikte dinledik sana selam ve teşekkürlerini bildiriyorlar :KK68:Ben de Livaneli hayranıyım . Ve tabi ki Yaşar Kemal 💜
Bir de şimdilerde Azîz Nesinin 'Yaşar ne Yaşar ne Yaşamaz ' isimli kitabını okuyorum. Livanelinin anlattığı hikaye orda da var ☺
Tiyatroda ben de izledim cok güzeldi.🍀
Pandemiye kadar her ay 2 oyuna giderdik eşimle. Bu sezon sadece Ay Carmela'ya gittik.
On İkinci Gece'ye de gittim ben Eleadora Eleadora 😁
Çocuğu ne yapıyorsun?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X